Doom: Annihilation

• Austrália Doom: Annihilation (viac)

Skupina mariňáků odpoví na nouzové vysílání a vypraví se na odlehlou vědeckou stanici na Marsu. Jakmile ale do tajného zařízení dorazí, tak zjistí, že se něco opravdu zle pokazilo. Vědcům se totiž nepovedl jeden z jejich experimentů a otevřeli portál do míst, kde se to jenom hemží krvelačnými démony. Těm se ale mezi lidmi zalíbilo, a tak se rozhodli, že by ze Země rádi udělali další peklo. Na partě vojáků tak bude, aby tomu zabránili. Jsou totiž jedinou naší nadějí. (topr harley)

Aurus

Abych řekl pravdu tak původní Doom z roku 2005 miluju a je to pro mě hodně dobrý film ale tento nový Doom ani náhodou dobrý film není. Příběh ujde, postavy jsou docela sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film skoro nemá, napětí zde neexistuje, akce tu je docela povedená, efekty jsou docela špatný, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je docela dobrá. Za mě sklamání. 4,5/10. ()

Honzek

Parta hláškujících a divně vypadajících mariňáků v levném oblečení přilétá na Phobos s cílem dělat na místní stanici UAC ochranku avšak přiletí zrovna ve chvilce kdy se celý barák odmlčí jelikož místním vědcům se lehce zvrtne testování teleportu. Tolik základní kámen DOOMa 3, tolik scénář DOOM: Annihilaton. Dál už je to vlastně jen o tom, že se musí dostat dovnitř a zjistit co se tam stalo a když to zjistí ideálně se rychle dostat zase ven. Jakmile začnou bloudit koridory továrny na smrt, spustí se koncert špatného hereckého obsazení a laciných digitálních efektů spojený s fakt zvláštním industriálním prostředím ve kterém se vraždí zombies a když už přijde řada na Impa, jedná se o skoro nesmrtelnou bestii co vypadá fakt divně (alespoň metá firebally – když z někoho teda zrovna nevysává duši). Ono ve finále moc jsem nečekal žejo, trailer byl tragikomickej a film byla jen jeho delší verze. Myslím že tu 1* za snahu si to určitě zaslouží ale spíše mi to připomínalo partu lidí co si šla hrát za barák. Za mě tedy DOOM s Rockem zatím neporažen (a že to není zrovna soupeř - ale to by se musela DOOMgirl se svým tenkým krčkem víc snažit a nevypadat všude tak divně). Pocta skvělé videohře se tedy opět nekoná a můžeme si připsat další zářez do prznění herních adaptací. ()

Martrix

Venku bylo hnusně a někde jsem se dočetl, že i když je Doom: Annihilation určený rovnou na DVD, tak to není tak strašný film. A víte co? Díky té předvídatelnosti to nakonec uteklo velmi rychle. Po pár minutách jsem totiž zapnul dvojnásobnou rychlost přehrávání, kterou jsem vypínal, jen když se schylovalo k nějakým zajímavým momentům (asi 5x). Titulky i tak šly číst, což byla spíš škoda, protože jsem se díky nim i v tom zrychleném režimu dozvěděl: sumerští bohové-mimozemšťani, se rozhodli, že si vezmou Zemi zpět a my jim tam trochu zavazíme... . Navíc titulky byly kapitola sama pro sebe, protože šlo o nějaký google překlad, takže slovo fuck!, které zaznělo asi 50x, bylo neustále překládáno lakonickým -soulož- . A podobných překladů tam bylo nepočítaně. Ale zpět k filmu...vlastně to je asi tak všechno zajímavé. Scénář dle očekávání...co by kdo chtěl, když je to podle hry, že? A navíc scénář psal Giglio... . No a výprava...úsměvné (asi z polystyrenu) dveře do přenosové místnosti, latexové masky a la Halloween, krásně doplňovaly nesympatickou hlavní hrdinku, i ostatní křovíherce tak, aby vznikl další béčkový a v ničem nevynikající, takže zbytečný film. ()

ApsidalTill odpad!

Druhá filmová adaptácia kultovej FPS DOOM naplnila naše očakávania. Nanešťastie pre snímok samotný, je to myslené v tom naj negatívnejšom zmysle ako sa len dá. Treťotriedna šou z produkcie Bulharskej továrne na otrávené dáždniky, sa ocitla na internete, a ja sám som sa podujal a ten skvost si pustil. Výsledkom mojej odvahy je čiastočná mozgová obrna na ľavú stranu a mierne mravenčenie v končekoch prstov na pravej ruke. Pokiaľ chcete rovnako zaujať postoj k celému tomuto spracovaniu, ktoré sa chcelo a teraz citujem režiséra; "Vyvarovať chýb z minulého filmu", určite si ho nájdete po pár kliknutiach. Následne už len stačí prečkať 48 hodín komatického stavu, vyhodiť špinavý matrac do najbližšieho kontajnera a udeliť hodnotenie. ()

Campbell

Trochu šikanovaný film který není vyloženě špatný. Jsem celkem fanoušek DOOMA a nemůžu se dočkat Doom Eternal ale přijde mi že plno lidí tenhle film hejtí jen kvůli ženský.....Což je neuvěřitelné zrádcovství, kde je sakra Doom Guy? Nicméně scénárista musel přijít s nějakým scénářem ale změnil tu nejzákladnjší věc. Plno odkazů potěší a akce je celkem dost. Nejvíce se mi líbil konec v "pekle". Mohlo to být 1000x lepší ale i horší. ()

• Jméno hlavní postavy Joan Dark (Amy Manson) je slovní hříčka, která odkazuje na jméno Joan d'Arc, tedy legendární francouzskou hrdinku, která osvobodila Francii od anglické nadvlády. (NiWi)
  • Jméno jednoho z mrtvých vědců uvnitř základny je John Carmack, což je přímý odkaz na jednoho ze spolutvůrců předlohy. (SaNcHeZ_cz)
  • Natáčelo se v Sofii, hlavním městě Bulharska. (BMW12)