Sabrina (Julia Ormond) je dcéra chudobného šoféra. So záľubou sleduje milionárské večierky a sníva o tom, že raz bude bývať v prekrásnom dome so služobníctvom. So strojčekom na zuboch a úmyslom stať sa slávnou modelkou alebo módnou návrhárkou odchádza do Paríža. Podarí sa jej presadiť a do Ameriky sa vracia ako zrelá žena. Po návrate o ňu začnú prejavovať záujem dvaja bratia Linus (Harrison Ford) a David (Greg Kinnear), synovia z milionárskej rodiny, ktorých párty Sabrina pozorovala ako mladé dievčatko zo svojho stromu. Ktorý z bratov je tým pravým pre krásnu Sabrinu? (oficiálny text distribútora)

Anderton

Absolútne zbytočný remake starej klasiky. Ale to je už obohraná pesnička. Zachraňuje to hlavne krásna Julia Ormond. Jej partneri sa našťastie tiež k nej pomerne hodia, o čo by malo vždy ísť v prvom rade. Bohužial mi ale film pripadal naivný, proste jednohubka pre ženské publikum, ktoré si tento filmík vychutná určite viackrát. Ak je tento film tak obľúbený našimi komerčnými televíziami, prečo nie aj náročnejšie Pollackove klasiky? ()

Shameeka

Tento film jsem měla ráda, dala jsem mu 4 hvězdičky. Po dnešku, kdy jsem zkoukla originál to měním na 3. Je pár věcí, které se mi tu líbí víc než u originálu - Sabrina není až tak naivní a éterická a je to trošku menší pohádka. ALE! Ford (a to ho mám ráda) - žádná sláva proti Bogartovi, ten má prostě stonásobně víc charisma, srovnání je do očí bijící. Navíc mi tu chybí vtipnost a lehkost originálu. Nicméně, i tak se na remake ráda podívám, jen příště nesmím ve stejný den jako na originál :) ()

aniiicka

Překrásná romantická komedie. Sabrinu s Julii Ormond jsem viděla dříve než původní verzi s Audrey Hepburn (což je u mě zvláštní, protože filmy s Audrey jsou jedny z mých nejmilejších), takže jsem nebyla nějak ovlivněná a film se mi moc líbil. Julia, Harrison a Greg jsou velice příjemnou ústřední trojicí, je to správně vtipné a romantické, krásné prostředí Paříže (ve vedlejší roli se objevil i jeden z mých oblíbených charizmatických Francouzů - Patrick Bruel:). Můj obdiv má nádherný soundtrack Johna Williamse, obzvláště v závěrečné scéně!....''Opravdu chceš, abych přišla? Strašně moc, když mi řekneš kdo jsi. Ahoj Sabrino! Sabrina? Ahoj Linusi. Sabrina? Jak ses měla v Paříži? Díky, dobře. Sabrina? Nějak si nám vyrostla! Sabrina? Proč to pořád říká? Já už budu muset jít. Davide!! Hmm? Ne!! O čem to mluvíš? Ne!!!...Davide si jako můj vlastní syn. Já, jsem tvůj vlastní syn! No, právě!...Přestaň, bude to nádherné - bohaté, ale prosté, elegantní, ale vkusné... Levné, ale drahé! :) http://www.youtube.com/watch?v=btMob-eJjNU http://www.youtube.com/watch?v=Lvxc-D7y8nU ()

Ludva

[2009-09-28] * Tahle romantická komedie se mi vždy moc líbila, ale teď mi sedla nějak hůř. Že by se okoukávala? Indymu toho kravaťáka už skoro vůbec nevěřím. Čím dál raději bych viděl původní verzi, třeba se někdy dočkám... * [2020-12-05] Zase 5 hvězd. Lepší než originál, o dost. ()

Madison

Sydney Pollack bol režisér, ktorý sa svojím typickým rozvláčnym štýlom takmer úplne prieči mojej predstave o zmysluplnom filmovom zážitku, pričom netvrdím, že nemám rada ,,pomalé filmy". Keďže som len nedávno vzhliadla originálnu wilderovskú Sabrinu, nemôžem sa vyhnúť porovnávaniu. Tento ťažko znesiteľný remake vo mne vyvoláva maximálnu nechuť k romantickým slaďákom, a to môže byť Harrison Ford akokoľvek NEODOLATEľNÝ a Julia Ormond nebesky sladká. Wilder mal švih a Audrey Hepburn dodala svojej postave ,,popolušky" nádych dievčenského šarmu, ktorý sa čochvíľa premenil na ženskú zmyselnosť. Do scenára Wilder vdýchol temperament, žhavosť, iskrenie. Medzi Audrey a Williamom Holdenom ( aj keď bol vedľajšia postava ) prebleskovalo jemné nadšenie a túžba, zatiaľ čo medzi Juliou a Gregom Kinnearom to prebiehalo zúfalo a prázdne. V originálnej Sabrine Wilderovi nedokážem odpustiť, že sa Sabrina vykašľala na Williama - keďže to medzi nimi tak bytostne iskrilo :-), ale tu mi to bolo úplne ukradnuté. Mdlá Pollackova Sabrina predstavuje potupu vznešenej wilderovskej originalite a skrz moju úprimnú lásku k pôvodnej Sabrine, tento remake nedokážem zniesť ani len ako neškodný romantický film, ktorý by so skutočnou Sabrinou nemal nič spoločné. ()

• 13 Rue des Beaux Arts je adresa L'Hotela v Paríži. (misterz)