Chvenie 4

• Česko Chvění 4: Začátek legendy (viac)
všetky plagáty

Připravte se na to, že vámi prequel původního Chvění otřese! Neviditelný predátor likviduje havíře z odlehlého hornického městečka Rejection v Nevadě. Majitel dolu, Hiram Gummer (Michael Gross), pradědeček Burta Gummera z původního Chvění, si najme žoldáky, aby lidožrouta zlikvidovali dříve, než ho nestvůra připraví o existenci a veškerý výdělek. Rozpoutá se totální válka. Boj, který začíná v hlubinách země, eskaluje v ulicích městečka! (Magic Box)

choze

Nápad pojednat čtyřku jako prequel z Divokého západu sliboval příjemné osvěžení série. Bohužel se jím scenárista zcela vyčerpal a navíc musel znova přivést na palubu extrémně otravného Burta Gummera (jediného herce, který prošel všemi díly série i seriálem), naštěstí zabiják Billy Drago saves the day. Za něj a za ty dva podařené vtípky (Alamo, jablko) jedna hvězdička. První film série, co šel rovnou na DVD. ()

Žralok

Jednička byla skvělá. Dvojka možná o chloupek lepší. Trojka už průměrná. Proto jsem ke čtyřce neměl absolutně žádný očekávání. A byl jsem mile překvapenej. Jelikož se jedná o prequel z doby Divokého západu, nevrátí se žádná z postav původní trilogie. I přes to se zde setkáme alespoň s pradědečkem Burta Gummera. Militantního cvoka. Ten je paradoxně pacifista který ani neví jak se drží zbraň. Dějově je film v podstatě jednička posazená do westernového prostředí. I díky tomu je to ale mnohem zábavnější než trojka a srovnatelná s 1. a 2. dílem. ()

Indiana

No, viděl jsem nějaký záběr, kde nějací kovbojové a jeden stařík večer tábořili u ohně a napadla je nějaká ze země vyskakující (či případně jen vylézající) zmutovaná želva, která jim tam nějak podkopávala nohy a pak je vtáhla (nevim jak) do země (aspoň myslin). No prostě to byla blbost a nedivím se, že z celýho filmu jsem pozorněl sledoval nějakých dvacet procent. ()

drackula

Neviem prečo, ale pre sériu o obrých podzemných červoch mám akúsi slabosť. Tento diel je jednoznačne najslabší zo série, avšak úplný odpad to nieje. Film si vychutnáte iba ak ste videli, respektíve vás zaujali predošlé diely. Ide o veľmi jednoduchú, naivnú horror-komédiu ktorá sa neberie vôbec vážne a pri ktorej som sa vcelku príjemne bavil. 50 % ()

Tsunami_X

Dětské ohlednutí za krásami Divokého západu plné, skoro až „Peckinpahovské“, nostalgie. Smršť laciných efektů se prolíná s herci, kteří jakoby své výkony cedili pod vedením Otakara Fuky v nejlepší formě. Zbytečně statické a bez dynamiky s otravně disneyovskou edukační linkou o pravých životních hodnotách. Tenhle prazvláštní mix westernu a horroru (sci-fi?) by se vyjímal jako dobový zákusek po posledním Návratu do budoucnosti. Jako zakončení série plné našlápnutého černého humoru však nefunguje ani náhodou. ()

• Vo filme bola použitá originálna historická zbraň ".45-70 Colt Gatling gun" z roku 1874, čo je vlastne predchodca dnešného guľometu. Podľa tvorcov fungoval bezchybne. (Raccoon.city)
  • Parný stroj, ktorý vo filme môžeme vidieť, je z roku 1912. Jedná sa o typ "Case 60hp Traction Engine". (Raccoon.city)