Před jedenácti lety dobrodruh Burt Gummer definitivně vyřídil graboidy, obří masožravé červy, kteří žili v písku hluboko v podzemí jeho domova, pouštního městečka Perfection kdesi v Nevadě. Od té doby se stal legendou, profesionálním lovcem podobných potvor po celém světě. Se svými zkušenostmi a několika společníky jezdil po světě a pomáhal řešit problémy s podzemními netvory například naftařským společnostem. Nyní se vrátil domů, aby si odpočinul a také doplnil své hi-tech zařízení a zbrojnici pro případ, že by se žraví červi zase někde vynořili. Místo odpočinku ho však čeká opět práce. Někteří podnikavci totiž chtějí využít slávy městečka, o kterou se postarali graboidi, vydělat na pozemcích a přilákat turisty otevřením tematického zábavního parku. V čele aktivit stojí obchodnice Jodi Chang, která si pro přípravu projektu a průzkumu terénu najme Jacka Sawyera. To se však ukáže jako nepříliš dobrý nápad, protože v okolí městečka zdaleka není tak bezpečno, jak se některým zdá. Obří podzemní červi totiž metamorfovali do dalšího ještě mnohem více nebezpečného stádia. Důkazem je i fakt, že jeden z nich dokázal dostat a spolknout i tak zkušeného muže, jakým byl Burtův parťák Buford. Jenže to už do městečka dorazili obchodníci s nemovitostmi, zástupci stavebních společností a také paleontolog, který chce graboidy studovat. Burtu Gummerovi se vývoj situace vůbec nelíbí, na jeho varovná slova však nikdo nedbá. A pak už je příliš pozdě. Graboidi se rozmnoží a ve své zmutované podobě získají nejen křídla a schopnost létat, ale také výkonný radar k vyhledávání lidí. Zdá se, že tentokrát s nimi nic nesvede ani Gummer. Přesto je odhodlán pokusit se je společně s Jackem Sawyerem zastavit, sestřelit z oblohy a do jednoho zničit. (oficiálny text distribútora)

Circumscriptor

Toto už je o poznanie slabšie. Začalo to ako typické béčko a skoro až céčko. Potom sa to ale celkom rozbehlo a dúfal som že sa to aj ako tak udrží, ale začali nejaké fantasmagorické bludy o 300 kilových príšerkách s malými krídlami, ktoré by neuniesli ani muchu. A tie príšerky dokonca prdia oheň a vznášajú sa do vzduchu. S Maddockom to ide ale riadne dole vodou. ()

jondzavid

Béčko ako má byť, akurát mi vadili príliš nevydarené triky (vadili mi už pri dvojke, ale oproti nej je to tu horšie - inak čo sa trikov týka americkí béčkari by pred krútením týchto peciek mali absolvovať povinné školenie na téma "Triky takmer zadarmo, ale pritom kúl", ktoré by viedli novozélandskí filmári na čele s Peterom Jacksonom (ranné kúsky v ktorých povýšil lacinosť trikov na umenie) a Timom Boxellom (slušné Aberration, o vraždiacich "gumových" jašteričkách, ktorý zase dokonale maskoval, že triky vytvoril s hodne lacinými modelíkmi)). Triky pri Tremors 3 zlyhávajú hlavne s nástupom nových "análnych drakov" - naprosto nefunkčné sú zábery s modelmi, kde je jasne vidieť, že je to model (ale sú aj horší fušeri ako Food of the gods alebo Raptor) a nie aspoň priesvitný trik (a natrikovanie lietania to už radšej nechám tak). Pozitívne je, že aspoň Michael Gross (najlepšia postavička z celej série) dostal najväčší priestor z doterajších dielov, ktorý si aj patrične vychutnal. Zbytok ensemblu nestojí príliš za reč, ale ani nejak neuráža a typovo vyhovuje. Takže slušné béčko s mizernými trikmi a hor sa na štvorku. ()

darkrobyk

,,Někdy si tak pro sebe říkám, co jsem tomu tam nahoře udělal." Docela zábavné pokračování, které samozřejmě kvalit prvního dílu nedosahuje. Občas vtipná scénka či průpovídka je vystřídána napětím, po kterém následuje nudnější pasáž. Bohužel, nudnějších pasáží je povícero, a tak si film nedrží patřičné napětí po celou dobu. Velmi dobrá je hudba, která, především při akci, dává filmu patřičný říz. Kromě nevyváženosti jsou nejhorší laciné digitální obludy. Pořád říkám, že není nad mechanické efekty - ty jsou zde také, při detailních záběrech, a skutečně vypadají mnohem věrohodněji. Herci nejsou žádné Stars, ale sympatie jim nechybí. Především Burt a Jack se předhánějí ve vtipnostech a nápadech, jak zvládat zapeklité situace. Oddechový snímek, jehož většinu obsahu vyžvanil distributor v oficiálním textu.... ,,Roztáhni nohy!" ,,Tady???....jo aha..." ()

kaylin

„Chvění 3“ není propad v sérii, je to jen prostě dáno tím, že snímek až moc opakuje to, co bylo doposud viděno, jen se snaží o to, aby to bylo místy trochu větší. Jenže humor zde nefunguje tak, jako fungoval doposud a u filmu se budete sát docela málo, což je asi největší škoda. Ten film by měl být zábava, ale „Chvění 3“ je takové utahané a celkově nevyniká ani v sérii, ani v žánru béčkových komedií. ()

A.L.E.S.

Potřetí se chvějeme, když nás obklíčí graboidi. S třetím dílem to dopadlo podle očekávání, tedy že ostatní díly série bývají v 98 % horší než první, ale i tak to na můj příšerný vkus byla docela dobrá podívaná. Pamatuju si ještě živě ty předchozí a třetí film na ně podle mě logicky navazuje. A to dokonce i evolučně. Jak je vidět, režisér se změnil už potřetí, ale na tempu, i když tam jsou jistá hluchá místa, která bych vypustil, to vůbec neubírá. ()