Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) tak dlho utekala pred tichým vraždiacim monštrom menom Michael Myers, až sa rozhodla zmeniť taktiku. Prestala utekať, začala bojovať a nalákala Michaela do dokonalej pasce. Tá síce vyšla, ale … Príbeh filmu Halloween zabíja začína v okamihu, keď predchádzajúci film skončil. Ťažko zranená Laurie odchádza v sprievode dcéry a vnučky do nemocnice a v protismere sa k jej horiacemu domu rútia hasiči. V jeho útrobách je v ohnivom pekle uväznený zabijak, ktorý ju prenasledoval celý život. Bohužiaľ, nielen mačky majú sedem životov. Ubehne pár minút a Michael Myers už zase chodí ulicami mesta, ktoré sa pripravuje na halloweensku noc, a úspešne zvyšuje počet svojich obetí. Správa o tom, že z jej pasce unikol, sa dostane aj k Laurie, ktorá si je istá, že keď Michaela porazila raz, porazí ho aj druhý raz. Len bude potrebovať pomoc. Bude ale nutné presvedčiť obyvateľov mestečka, aby sa Myersa prestali báť. (CinemArt SK)

PetrPan

Freddy s Jasonem se ve svých sériích dočkali hravosti a odlehčení, Michael hrál prakticky vždy na vážnou notu. Asi nejzábavněji jej pojal Rob Zombie. David Gordon Green pak v roce 2018 natočil důstojnou poctu, o tom žádná. A u ní mělo zůstat. Dvojka hned od začátku jede v naprosto jiných kolejích a deformuje přímočarý slasher do psychologizujícího  komunitního příběhu o zmučeném Haddonfieldu. Nutno podotknout, že zcela neuvěřitelnému, nudnému a hloupě působícímu. Michaelovy vstupy, čti vražedné epizody, jsou sice zase moc fajn a kydlení  má svůj nezpochybnitelný krvavý půvab a náhodností a nesmyslností útoků báječně připomene osmdesátkové slashery, stejně jako Myersova nezranitelnost.  V závěru se pak Green vcelku originálně pustil jinou cestou než jeho vzory a místo zmrtvýchvstání v posledním díle volí vzpouru monstra ještě v tomto. No, jsem zvědavý, co má nachystáno na závěr. Nebýt těch kokotmunitních odstínů zůstal bych zase na čtyřech hvězdách. ()

Fr

„MICHAEL MYERS TOHLE MĚSTO SUŽOVAL 40 LET. DNES HO DOSTANEME!…“ ///    Hele, s ničím se neserou… - vod počátku je to krvavý představení. Vobčas někdo něco řekne, ale hlavním protagonistou je Michael a jeho vražedná nápaditost. Pravda, postupně se lidi začnou chovat jako stádo a vyrážejí v houfech smrti vstříc (což možná vocení i někdo jinej než Michael). Co moc nevoceňuju třeba já, jsou ty srdceryvný dialogy a údernický kecy zbytečnejch lidí. Je to taková píčovina, který jde hlavně vo to, vydělat prachy. A udržet při životě Johna Carpentera. Ovšem ani tady pokrok nezastavíš…. takže v Michaelově domě teď bydlí párek bukvic. Sláva!   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Narodil jsem se v Haddonfieldu (a mám strach, že tam i umřu…). 2.) Chtěl bych, aby na mě, u nás v rodný vsi, všichni vzpomínali. /// Thx za titule „titulkomat“.       /// PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

Pítrs85 odpad!

Je Michael Myers rasista (když tu vykydlil asi padesát čern... ehm, totiž Afroameričanů)? Je Michael Myers homofob (když tu vykydlil dva buze... ehm, dva gaye)? Má Michael Myers něco proti nebinárním lidem (když tu zabil toho degena v sukni, totiž toho/tu/to v sukni)? Samé ocásky... Během filmu jsem měl hrozný strach... že to nikdy neskončí. Bál jsem se... co si ti debilní scénáristé připravili dál. Halloween zabíjí... nudou, debilitou, poklekáváním, totiž klaněním se současnému hollywoodskému fašismu. Víš co, Michaele? Jdi už do prdele. Happy Halloween! ()

Shakers

Ak by som bol milovníkom tejto série, určite by som dal väčšie hodnotenie. Tak či tak, niektoré diely mám rád. Obzvlášť ten prvý, ale páčil sa mi aj remake od Roba Zombieho a taktiež aj predošlý počin Davida Gordon Greena. Zatiaľ čo predošlý diel bol veľmi príjemný návrat späť, toto je viac menej miestami skôr nepríjemný zážitok. Príbeh takmer nulový. Jamie Lee Curtis zahrala asi najhoršiu rolu v tejto sérii, ale zas nemala čas sa tu ani ukázať v nejakých lepších scénach, keďže zranenia jej to neumožňovali a tak prišli iba silácke (miestami trápne) reči. Vedľajšie postavy úplne mizerne, nesympatické a vlastne iba mäso do mlynčeka. Polka mesta, keď sa rozhodne vziať spravodlivosť do rúk, tak len ziapu, že zlo dnes večer skončí. Našťastie aj skončilo a Myers ich zabil. Chvála bohu, boh mu žehnaj. To, že tu Michael Myers chodí ako nidža krížený s vycvičeným kocúrom a nikto ho nepočuje, neriešim asi rovnako, ako jeho nesmrteľnosť. To už patrí k sérii. Ďalšia vec, čo som nechápal sú muži zákona v tomto meste. Pán strážnik vravel, že to majú pod kontrolou, no jediný, kto tu mal niečo pod kontrolou, bol starý dobrý Michael. Vedel by som to skritizovať ešte viac, ale nechce sa mi. Prejdem radšej k tomu čo sa mi páčilo, pretože vyložene zle hodnotenie nedávam. Dôvod je jednoduchý. Je to čistá řezničina, na ktorú sa skutočne dobre pozerá. Vraždy sú skutočne drsné, krvavé a je ich dosť. Páčila sa mi aj atmosféra filmu, flashbacky, ktoré sa pekne vracajú k prvému filmu a taktiež hudba, ktorá hrala presne vtedy kedy mala. Je to krátke a aj keď je to blbé, bola to sranda pozerať a vyložene som sa nenudil, pokiaľ bol na scéne Michael Myers. Som zvedavý čo prinesie ďalší diel, pretože tento bol len také intro, taká rozcvička pre Michaela pred veľkým finále. Obľúbený soundtrack: End Titles. 55% -  3* ()

MM_Ramone

V roku 1979 natočil americký filmár John Carpenter snímok "Halloween". Stvoril horrorovú legendu. Vdýchol život Michaelovi Myersovi. Odvtedy bolo vyprodukovaných viacero titulov, v ktorých sa objavil tento chladnokrvný, psychopatický vrah. Videl som ich všetky. Niektoré ma bavili viac, iné menej. Naposledy oživil Michaelov príbeh režisér David Gordon Green, ktorý natočil vlastnú halloweensku trilógiu. Odštartoval ju v roku 2018 surovou chuťovkou, ktorá vzdáva poctu pôvodnému kultovému snímku. Dokonalá atmosféra, skvelý carpenterovský soundtrack a starý dobrý Michael Myers vo výbornej forme. Bol to parádny masaker. O tri roky neskôr, v roku 2021, prišiel do kín Greenov snímok "Halloween zabíja", ktorý plynule nadväzuje na prvú časť. Michael Myers dostal dosť priestoru, aby znova predviedol svoje vražedné vyčíňanie. Ja som bol z jeho výkonom spokojný. Teším sa na tretí diel s názvom "Halloween konči". **** ()

• Věta: „Evil dies tonight,“ je ve filmu vyslovena přesně 29krát. (Takeshi666)

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

Novinka Ridleyho Scotta v kinech propadla

18.10.2021

Poslední souboj, nový film režiséra Ridleyho Scotta (Gladiátor, Vetřelec), měl minulý týden v zámoří premiéru a jestli se někdo těšil, že se v budoucnu dočká více podobných historických velkofilmů,… (viac)

O čem bude pokračování Halloweenu?

O čem bude pokračování Halloweenu?

30.07.2020

Režisér David Gordon Green nedávno poskytl rozhovoru serveru Total Film, ve kterém odhalil pár detailů týkajících se chystaného pokračování Halloweenu s podtitulem Kills. První zásadní informací je,… (viac)

PF 2020

PF 2020