Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Jirka_Šč

Zajímavější, než Prsteny moci. Ticho před bouří, při kterém by se občas napětí dalo strkat do konzerv a exportovat. Ano, nevzal jsem nejlépe změnu hereckého obsazení u Rhaenyry, ale zvykl jsem si a akceptoval, že má logiku. S GoT neporovnávám a myslím, že porovnávat je blbost. Prostě jsem si sledování užíval a to stačí. ()

sheen

První dvě epizody byly takové hodně úvodní, seznamovací. Třetí i čtvrtá epizoda dost dobrá. 6 díl supr. Rok draka je každým dílem lepší a lepší, paráda. 7+8 taky bomba. Tak 9 díl masakr, už to začíná nabírat pořádné grády :) Poslední díl  první série fakt supr ale jednu, opakující věc si mohli odpustit :). Jak byl rozjezd seriálu pomalejší, tak každým dílem gradoval a gradoval naprosto parádně, tato politika a intriky se mi líbily, teď přijde na řadu válčení :) ()

hroubek

S01 - Jsem nadšený a hodně moc spokojený. Dostal jsem velmi kvalitní seriál, který je nádhernou ukázkou precizní filmařiny a vyprávění. Tvůrci odvedli vynikající práci a návrat do Západozemí se povedl na výbornou. V tomto seriálu z mého pohledu funguje naprosto vše. Přesná režie, špičková výprava, nádherné kostýmy a kulisy, hezké triky a úžasná hudba od Ramina Djawadiho. Po scénáristické stránce je radost sledovat každou scénu, protože tvůrci napsali úžasné a uvěřitelné dialogy. Dějové linky jsou vyvážené a tvůrci moc dobře vědí, kdy zpomalit a kdy zrychlit. Všechny postavy jsou skvěle napsané a mají precizně vystavěné dějové oblouky, jenž fungují a dokáží v nás vzbudit všechny emoce, radost, hněv, strach, znechucení atd. Co se tyče hereckých výkonů, tak to je kategorie sama pro sebe. Tvůrcům se povedlo sehnat přesně padnoucí herce, kteří podávají nejlepší výkony svých kariér. Opravdu bylo radost sledovat, co někteří herci ve svých rolí dokázali a jak moc je jejich herecký výkon a projev luxusní. Sledovat tento seriál je radost, pro všechny fanoušky kvalitní filmařiny. Rod Draka je jeden z nejlepších seriálu tohoto roku, a vy mu dejte šanci. 9/10 ()

Eliott

Tak jsem seriál předčasně ukončil 7 dílem. Už mě nebaví se nutit do každé epizody z nichž se mi vlastně docela líbily jen dvě. Seriál to není špatný, ale tvoří pouze ubohou náhražkou slavné Hry o Trůny a cenu útěchy já tedy nehledám. Co od díla očekávat? Nelze očekávat kvalitu ala Tyrion, ale zejména nebudete zklamáni, pokud si ze všeho nejvíce užíváte politikaření a pletichy. Dalé tu máme spíše nesympatické a až na výjimky nevýrazné hlavní postavy, mezi nimiž to občas zajiskří a objeví se i nějaký ten nadprůměrný, ale bohužel zpravidla zapomenutelný souboj. A občas se tedy dočkáme i slíbeného draka. No zkrátka nesdílím nadšení lidí, kteří mi to tolikrát doporučovali a mé zklamání se tímto odráží na hodnocení. 60% ()

LexBarker

Tak a máme tu konec první série... Teď zase čekat rok a pak zase rok :)  Seriál se rozjížděl pomalu, není zde tolik zajímavých postav jako v GoT, časové skoky mezi některými díly nebyly úplně přehledné ( úplně vidím průměrného amerického traktoristu, jak se nechápavě otáčí ke své Mary, wtf? ) a vše je natočeno daleko více komorněji než kterýkoli díl GoT. Nemá to tu epickou rozmáchlost svého předchůdce a přesto se tvůrcům podařilo přikovat mě každé pondělí do mého houpacího křesla a těšit se na nové pletichaření... Nakonec jsem podlehl a užil si každou minutu temných intrik a dobrých hereckých výkonů. ()

• Přehlídka nápadníků pro princeznu Rhaenyru  (Milly Alcock) se koná v Bouřlivém konci, sídle rodu Baratheonů. Je to poprvé, co lze vidět sídlo Baratheonů – to se neobjevilo ani ve Hře o trůny (od r. 2011). (mikki089)
  • Lord Commander Harrold Westerling (Graham McTavish) je v seriálu stále naživu. V knižní předloze ovšem zemřel dříve, než se narodili Rhaenyře (Emma D'Arcy) její synové. (mikki089)
  • Název této epizody pochází ze vznešených slov rodu Hightowerů. (mikki089)

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)