Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

agentmiky

Budu upřímný. Julius Avery mě předchozím počinem z roku 2018 s názvem Overlord vyrazil dech. Film atakující mou osobní topku za ten daný rok jsem tehdy fakt nečekal. Takže jsem s natěšením očekával, jak dopadne tento superhrdinský počin v čele se Stallonem. Osobně se mi dost zamlouvalo, že se Samaritán drží při zemi, žádné šílené digitální utrhávání ze řetězů neproběhne. Akce je slušně nasnímaná, sázející především na kontaktní souboje, kde se Sylvester činí jako za mlada. Příběh asi nemá moc čím zaujmout, město Granite City mohlo být lépe využité. Scénář též moc nevybočuje z řady, ale ten jeden zvrat jsem osobně nečekal, tam jsem popravdě čuměl jako puk. Sem tam zahapruje slabší CGI (chápu, nižší rozpočet se na tom dost projevuje) a též zamrzí i absence kvalitnějšího zakončení. Na druhou stranu, Stallone to dost tahá na svých bedrech (pan herec se nazpře). Plus špičkový soundtrack potěší. Takže jednohubka, co vůbec neurazí. Za mě 6/10 ()

Figu

Já těm našim legendám přeju i v tom jejich šíleným věku točit pořád nějaký povedený perly! Sly je geniální v tom, že on prostě ten čas a věk umí stále parádně obelhávat! Samaritán mu možná není šitej na míru, ale on si postupem minutáže v bijáku tu míru na sebe přešívá a přešívá a jde mu to opravdu slušně! Žádnej propadák nepřišel, všichni kritici choďte směle směr ku piči! Naopak překvapení a to hlavně proto, že si to Stallone pořád suše dává a že na to hlavně furt má! 65% ()

moviefreak

Skôr 3,5 ako 4 ale kvalitná robota. Príbeh chlapácke Bčko ako z 90tych rokov, ale réžia, vizual, efekty, atmosféra, akcia a hlavne herecké výkony na čele so starým ale perfektným Slyom skvelé. Určite by som si pozrel pokračovanie, prequel, spin off z tohto sveta... Bližšie k DC a The Boys ako ku Marvelu. A práve toto opozitum potrebujem v nudnej MCU Fáze 4. ()

JASON_X

Na film pro děti není Samaritan náhodou vůbec špatný (určitě lepší, než Slyův vyšumělý užvaněný poslední Rambo). Temná atmoška, překvapivě hodně násilí, minimum soucitu se záporáky... opakuju že "na film pro děti". Oceňuju taky názornou (i když předvídatelnou) ukázku relativity dobra a zla v postavě Samaritana, zkrátka děcka by se měla už od mala učit, že svět není černo-bíle jednoduchý. Bavil mě i popelář Sly, který ačkoliv je už starší než chudák nebožka Zagorka, vypadá i pohybuje se dost dobře. A jelikož mi kupodivu ani příliš nevadil dospěle se chovající dětský hrdina (lepší než nějaký pisklavý malý teplajzník), rád zaokrouhlím nahoru, když vidím to zdejší hodnocení. ()

Big_Boss

Sylvestr Stallone jako stárnoucí superhrdina, kterej se schoval do ústraní a jen jeden malej kluk ho může motivovat, aby se vrátil a zachránil svoje sousedství? To zní skoro jako něco z Rockyho, perfektně napsané přímo pro Stallona. Ale bohužel je film odfláknutý a nedotažený. Skoro jako kdyby se ani tvůrci nechtěli snažit, splácali rychle něco ve střižně, zjistili, že to na kino nestačí a rychle to hodily na streamovací služby. Mělo to potenciál být zajímavé béčko, ale to by se museli trochu upravit dialogy, vyvážit tón filmu, kdy jsem nevěděl jestli ito je komedie nebo drama, rozhodně upravit genericky nudné záporáky jak z 90. let, přidat nějakej zajímavej zvrat a ne takovej, kterej jsem odhadl v půlce filmu, ale tvůrci si mysleli že jsem moc blbej a že budu šokovanej zvratek, kterej si nechali až do finále. Stallonovo chemie s klukem byla fajn, ale pod le mě tomu chybělo to srdíčko. Škoda, takhle si to odnáší 4,5/10 ale rozhodně nemám důvod se na film někdy znovu podívat. ()

• V 52. minutě odloží Sam (Javon Walton) mísu s ledem na gauč, ale v následujícím záběru je na stolku. (VášaVF)
  • V 65. minúte nastáva scéna, kedy Joe (Stallone) aj s malým dievčaťom preskočí cez auto, prevrhne ho a ukryje sa zaň pred hodeným granátom. Takým, aký v minulých scénach dokázal vyradiť všetku elektroniku v okolí výbuchu. Tu však nevyradí ani len mobilné telefóny početných pozerajúcich sa ľudí, ktorí celú scénu na mobil natáčajú. (baclajean)

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (viac)