Relikvie

Když postarší Edna nevysvětlitelně zmizí, její dcera Kay a vnučka Sam spěchají do zchátralého venkovského sídla jejich rodiny, kde po celém domě nacházejí podivné stopy, které odhalují Edninu pokročilou demenci. Ale Edna se náhle vrátí stejně záhadně, jako zmizela. Kay se obává, že její matka nechce nebo nemůže říct, kde byla, ale Sam překypuje nadšením z toho, že je babička zpět. Když však začne být Ednino chování stále nepředvídatelnější, obě mají pocit, jako by ji začala ovládat jakási zákeřná temná síla. Celovečerní debut režisérky a scénáristky Natalie Eriky Jamesové vnáší do žánru filmů odehrávajících se ve strašidelných domech nezapomenutelný nový nádech. (Cinemax)

pumpkinqueen

Tohle rozhodně nebyl šálek mého čaje, ale jsem si jista, že spousta lidí bude schopna ohodnotit třeba i čtyřmi hvězdičkami. Já mezi ně nepatřím. Prostředí bylo fajn, bábi naháněla hrůzu (ale to ony ty babičky v hororech zkrátka umí), tempo až příliš nudně pomalé, příběh nedostatečně zajímavý a konec mě zprvu sice překvapil (jakože cože?), ale vzápětí zklamal. Myšlenku jsem nejdříve nepochopila, ale nepřišla mi zajímavá ani po vysvětlení. Asi jsem v tom hledala něco hlubšího a nadpřirozeného, a ono tam vlastně celou dobu jde o něco naprosto PŘIROZENÉHO. A v tom to je. V tom je celý ten film. Celý ten příběh. A mně to nestačilo. Bylo to originální, temné, kvalitně zpracované - ale nelíbilo se mi to. ()

misbos

Babička Zdráhavé Kanibalky je už hooodně Stará - aneb - alegorie (nikoliv zcela dementní) na demenci, a v souboji přízvuků. Hele, točila to paní, hrajou v tom paní, je to o problémech, co maj jedny paní s druhejma paníma, asi by bylo mimo mísu očekávat ucelenou konsistentní story. Tohle jsou spíš situace a pocity a nálady a noční můry na jedný hromadě, a byl to stoprocentně záměr. Já nejsem paní, takže tři, dobrý tři. ()

Trevor

Rozhodne to nesadne niekomu a toto mohol byť podstatne lepší psychologický film ako horor ale treba uznať že záver mal niečo do seba. Film na úrovni 50 percent dnes dostal lepšie hodnotenie aj vďaka úspechu najv§čšieho filmového znalca zo susedného historického mesta ktorý sa, rovnako ako ja dostal do prvej 100ky Slovákov čo sa týka počtu hodnotení. Stihli sme to skôr ako sme plánovali. ()

misterz

Páčil sa mi jedine motív toho "domu v dome", ale to je asi tak všetko. Žiadny mysteriózny základ a ani normálny príbeh sa tu nekonajú. A nakoniec sa z toho vyvlečie nejaký mimozemšťan či čo. Totálna nechápačka a hlavne zbytočnosť. A to som si myslel, že z toho bude niečo na spôsob Horsehead (2014). Hororové prvky nemá zmysel rozoberať. Omyl. 40/100 ()

oveckaoa odpad!

Někdo zavolá matce s dcerou, že jejich babka se pohřešuje tak ji tři dny hledají a nemůžou ji najít a pak se zničeho nic objeví v domě a dělá jim čaj (to je plot twist , že by Shyamalan mohl závidět) . Skoro nic si nepamatuje (teda kromě toho, že šla ven) a ani policii to nezajímá kde byla (proč ji vůbec hledaly?) to už jsme zhruba v 50 minutě z 89. Následujících 20 minut sledujeme barák, který má místy černou barvu (děsivé? vůbec) a babku o neví co dělá (nuda) a mezitím se sestra kdesi ztratí a nemůže vylézt pak její babce hrábne ještě více a v cosi se přetvoří (co to bylo ví snad jen režisérka jelikož nikde nejsou k ničemu indicie) 0 procent ()

• Natáčelo se v Austrálii (spolkový stát Victoria). (Rominator)