Špecialistka na vraždy je na stope dvom mladým ľuďom, ktorý zrejme spáchali perfektnú vraždu. Títo mladí muži veria, že ak spoja rafinovanosť s inteligenciou, podarí sa im vykonať perfektný kriminálny čin. Veria tiež, že sa im tak podarí uniknúť spravodlivosti. Detektívka ide do tohto prípadu s vedomím, že sa jej ho podarí vyriešiť s pomocou inštinktu. Dostáva však mladého neskúseného partnera, ktorý všetko robí ako podľa knihy. Musia spolu nájsť spôsob, ako budú spolupracovať. Taktiež si musia dávať pozor, aby páchatelia nezistili, že sú im na stope. Ona vie, že je to veľký prípad jej kariéry. On je rozhodnutý dokázať, že spáchali úkladnú vraždu a nedovolí, aby sa vykrútili zo zodpovednosti za svoj ukrutný čin. Mladí vrahovia zistia, že jedinou chybou v ich pláne bola ona. (oficiálny text distribútora)

Roman.Ticka

Film jsem už kdysi viděla, přesto jsem se nechala znovu vtáhnout do děje. Tady bych do popisku rozhodně přidala slovo psychologický, neboť tak precizně naservírovanou behaviorální studii jedinců z rozdílných prostředí, zejména rozbor zdrojů pohnutek k promyšlenému kontra instinktivnímu chování, jsem dlouho neviděla, jestli vůbec. Logickým vyústěním v případě obou mladíků a taktéž detektiva "hyeny" ve smyslu známého výroku Jak kdo s čím zachází, byl vzorec definitivně uzavřen a vstup k morálnímu poselství otevřen. ()

JohnCZ

Díky faktu, že víme vrahy prakticky od začátku filmu, jsem čekal nějakou pointu, která otřese veškerými základy filmu. Zvrat se ale nedostavil a já zkoukl dějově možná trochu tuctovou, ale jinak velice dobře zrežírovanou a zahranou kriminálku. Sandra po delší době ve vážné roli a začínající Ryan Rosling, který už tehdy ukázal své herecké kvality. ()

Pavlínka9

Mladí, bohatí, sebejistí, drzí a unudění k smrti. Dva zcela rozliční studenti, kteří vymyslí "dokonalý" plán, jak vykonat vraždu, aniž by se přišlo na to, kdo je vrah. Dlouho si dvojice myslí, že má všechny trumfy v ruce, ale divák stále čeká, až se objeví ta malinká chybička, kterou udělali a oni mohli být usvědčeni. Do filmu byli obsazeni výborní herci, z nichž někteří už svou hlavní slávu mají za sebou ;) ale i takoví, které teprve čeká ;) ()

Campbell

Mě samotného dost překvapilo že jsem vydržel film se Sandrou do konce, tyhle thrillery mě baví, tohle bylo fajn. Překvapily mě mlaďasové Gosling a Pitt byly sympatičtí(což je u Pitta celkem zvláštní), a sehrály vše dobře, Penn byl uchylnej jako vždycky a hudba od MAnsella se prostě dobře poslouchala. Doporučuji mě se to íbilo. ()

Anderton

Absolútne priemerný klasický triler, akých sa točí v Hollywoode tak desať ročne, tých áčkových. Priemerný scenár, priemerná réžia, neprekvapivý záver, slušní áčkoví herci. Film sa inšpiroval Hitchckokovým Rope, to pre tých, ktorým tento film pripadá originálny. Gosling a Pitt sú celkom charizmatickí, Bullock s Chaplinom už pomenej. Žeby to bol umelecký zámer? Ha ha... ()

• Scéna v závěru filmu, kdy Richard (Ryan Gosling) olízl Cassiin (Sandra Bullock) obličej, nebyla původně ve scénáři. Po několika klapkách se Gosling zeptal Bullock, jestli by jí nevadilo, kdyby toto přidal jako důkaz zvráceného uvažování jeho postavy. (c.tucker)
  • Postavy Richard Haywood (Ryan Gosling) a Justin Pendleton (Michael Pitt) jsou volně inspirovány skutečnými vrahy Richardem Loebem a Nathanem Leopoldem. (c.tucker)