Hrdinou tohoto brutálního akčního filmu je dobrý mimozemšťan, který se ukrývá v těle agenta FBI Lloyda Gallaghera. Ten na své pozemské misi musí zničit jinou mimozemskou bytost, která stále vniká do nových lidských těl a své nositele mění na agresivní šílence... (oficiálny text distribútora)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film. Má dosť dobrý príbeh o dvojici odlišných detektívov, ktorí sa musia spojiť, aby zastavili veľmi nebezpečného vraha, ktorý ale nepochádza z tohto sveta a prechádza z jedného nevinného tela na druhé, pričom má na svedomí desiatky obetí. A jeden z detektívov ho prenasleduje omnoho dlhšie, ako to vyzerá. Spracovanie je celkom slušné, ale dalo sa z toho získať aj viac. Prvá tretina filmu je nadmieru svižná a výborne podaná, mytológia filmu je zaujímavá a je sa na čo pozerať, ale keď mimozemšťan vstúpi do tela tanečnice, tak film upadne do priemeru, stále sa na to bez problémov pozerá, ale už to nie je to pravé. No celkový dojem našťastie zase vylepšuje jeho vstúpením do policajného veliteľa a hlavne posledná dvadsaťminútovka je už opäť ideálna. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná, ale potenciál bol určite väčší. Nachádza sa ale hlavne v úvode a v závere, medzi tým je to skôr len o pár maličkostiach, na úvod poteší až prekvapivo vydarená automobilová naháňačka a mnoho nevinných obetí a neskôr zase viacero dobrých pomerne krvavých prestreliek s ideálnym počtom zabitých, len ma sklamala akcia na policajnej stanici, mohol to byť vrchol filmu, ale nanešťastie sa tam toho moc nestane. Herecké obsadenie je slušné, sympatické hlavné duo tvoriace Kyle MacLachlan a Michael Nouri, ale skôr by som ocenil, keby v dvojici bol jeden výraznejší predstaviteľ, tu sú obaja prakticky vyrovnaní a viacero zaujímavých vedľajších postáv. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, je to ten správny béčkový štýl osemdesiatych rokov. Tajomné zlo je jeden z trojice veľmi podobných filmov, ktoré sú kvalitatívne podobné, ale Tajomné zlo ma zaujalo najmenej. Ale za to môže hlavne slabšia prostredná časť a chýbajúci výrazný hlavný hrdina, niečo ako Dolph Lundgren v Temnom anjelovi alebo Rutger Hauer v Zlomku sekundy. Ale aj tak je to slušný predstaviteľ žánru, na ktorý sa dá pozrieť aj viackrát. 62% ()

eraserhead666

Osmdesátý léta, poldové, luxusní auťáky a podivný ZLOčinec. Ty vole, sci-fi horrorové Miami Vice je tady! Miluju osmdesátý léta a v tomhle filmu jsem si je fakt užil. Móda, hudba, oblečení, ženský. Wau. Kyle MacLachlan opět (vlastně v předstihu) coby agent FBI a zdá se, že zde si pozdějšího kultuvního Coopera docela osahal a vyzkoušel. Naprosto šukézní Claudia Christian, ty kozačky mě málem zabily!!!! Jen škoda, že to ke konci nenabírá moc na tempu a negraduje. Ten závěr je takový trochu suchý. Mohlo to trochu více přitlačit na pilu. Ale jinak hodně slušnej film, nijak si nestěžuji. ()

Jino

Film jsem si už jako malý pouštěl na videokazetě. Teď, po těch několika letech jsem měl to štěstí vidět ho znovu v televizi. Nejedná se o žádný skvost, ale má svižný spád a s ním se Tajmené zlo docela dobře sleduje, takže mu sem tam odpustí člověk aji ty přitroublé dialogy. 70% když připočítám sympatické herce a jejich výkony . ()

gudaulin

Rutinně natočené levné béčko o mimozemšťanovi, který parazituje uvnitř svého hostitele a nutí ho páchat kriminální delikty a o jeho pronásledovatelích. Ze scifistického či hororového hlediska bezvýznamná záležitost, které schází i vzhledem k omezenému rozpočtu i výprava. Jednorozměrný snímek pro příznivce akční podívané. Celkový dojem: 40 %. ()

Luk80

Tajemné Zlo patří do svaté trojíce filmů o policejních parťácích vs nebezpečný mimozemšťan. Tuhle jízdu řadím hned po Temném Andělovi a třetí příčku obsazuje Zlomek Sekundy. Jednalo se zde spíše o parazita, který potřebuje lidské tělo k pohybu.Ovšem jeho vzhled byl bombastický. Claudia Christian je kočka jak cyp. Perfektní scéna ze strip baru a hned na to ušukání k smrti v autě. Danny Trejo samozřejmě nesměl za mřížemi chybět - Hele ty hipíku, co to tady kecáš.... ()

• Pri prenášaní mimozemšťana do úst Jonathana Millera bol samotný herec William Boyett natoľko znechutený, že to odmietol ďalej sledovať a skutočne odišiel. (Raccoon.city)
  • Počas prenasledovania auta značky Ferrari na začiatku filmu jeho logo mizne a znovu sa objavuje, čo sa deje niekoľkokrát. (Raccoon.city)