Takmer dokonalý zločin

• Česko Téměř dokonalý zločin (viac)

Nedávno ovdovělá Annie Wilson (Cate Blanchett) žije se svými třemi dětmi v malém městě v Georgii. Je mezi sousedy známá tím, že má po babičce dar vidět do budoucnosti a umí také vykládat karty. Kdo by nechtěl poznat, co ho čeká? Plynutí času s občasným výletem do budoucnosti v malém městě přetrhne vražda Jessiky King, mladé bohaté nymfomanky, kterou najdou uškrcenou u rybníka. Prvním podezřelým je násilnický rasista Donnie (Keanu Reeves), který tyranizuje svou ženu (Hilary Swank), jíž Annie už dlouho radí, aby od něho odešla. Podezřelých přibývá. Je vrahem Jessičin milenec David (Greg Kinnear)? Nebo Buddy (Giovanni Ribisi), který byl jako dítě sexuálně zneužíván? Nebo je to snad Valerie, která věděla o napjatém erotickém vztahu svého muže k zavražděné? Pomohou zvláštní schopnosti k vyjasnění případu? (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

"Je mi líto tebe i tvých bratrů, protože je vaše máma čarodějnice. Jestli s tím nepřestane, tak ji kvůli tomu někdo upálí." Mám věštecký schopnosti. Třeba včera jsem předpověděl, že v poledne budu mít hlad a o půlnoci budu ospalej. Nechci nikoho napínat, ale trefil jsem obojí. Takže jako odborník musím uznat, že Annie měla ty sny hodně slušný. Navíc sama se třema dětma v baráku na samotě, tak to by se člověk o ni bál snad i tehdy, kdyby nerozvracela rodiny ženám, který prohrály v čestným boxerským souboji se svým manželem. Jenže ona je nejen rozvrací, ale navíc chce po šerifovi, kterej nevyšetřuje sny, aby vyšetřoval její sny. Já jsem si to tedy celkem užil, ale že by to bylo příjemný pokoukáníčko, tak to ani omylem. ()

genetique

Po prvej polhodinke som si myslel, že to naozaj vypnem. Samé nezohrané nudné príbehy postáv, navyše trošku klišéovito rozobrané, no potom sa začali diať veci! Perfektný bol najmä Keanu, ktorému záporák sadol ako doteraz hádam žiadna rola nie a ostatní boli tiež k upozeraniu. Perfektná kombinácia thrilleru, hororu so štipkou mysterióznosti lahodí, záver s Kinnearom trošku máličko predvídateľný, no inak to bolo fakt fajn. 80%. ()

misterz

Raimiho charakteristický rukopis. Opäť mi raz dokázal, že v jeho filme môže chýbať všetko možné, ale atmosféra nie. Vcucla ma hneď od začiatku a nepustila až do konca. Dejová linka je zaujímavá a rozuzlenie ešte lepšie. Aj herci odviedli skvelú prácu, hlavne C. Blanchett a K. Reeves, ktorý ukázal, že vie zahrať aj skvelého záporáka. Filmu sa dá naozaj iba máločo vytknúť, možno len miestami trocha pomalšie tempo a pár uťahaných pasáží. Inak skvelá práca. 85/100 ()

3497299

Osobně jsem čekal od Raimiho víc. Téměř dokonalý zločin je formálně i obsahově zdařilý psychologicko misteriózní thriller, ale nic víc. Dobře odvedená práce se slušně vybudovanou atmosférou bez výraznější invence. S Raimiho humorem a nadhledem typickým pro jeho rané počiny Evil Dead a objevujícím se znovu v jeho novém filmu Stáhni mě do pekla zde nenajdeme – tady se Raimi tváří smrtelně vážně. Tuto charakteristiku lze brát samozřejmě i jako pozitivní střízlivost, způsob jak se zavděčit širšímu publiku, které bude spíše schopné číst nezáludně jasnou strukturu filmové řeči, než vyprávěcí konstrukci plnou aluzí, ale mě tohle bohužel nestačí. ()

Lynn

One (wo)man show Cate Blanchett. Její magická krása spočívá v její neuvěřitelné křehkosti, Cate působí jako nadpozemská bytost. Nenapadá mě nikdo jiný, kdo by se tak perfektně hodil přesně na tento typ rolí. A ona dokázala svůj prostor na plátně bezezbytku využít. Ovšem nesmím zapomenout, že tento film má i vynikajícího režiséra, scénář, ostatní herce (zejména G. Ribisi), hudbu atd. Ale bez Cate by to byl jen poloviční úspěch. ()

• V roku 2014 sa Katie Holmes v rozhovore vyjadrila, že nemá problém byť na obrazovke hore bez: "Urobila som to už ako veľmi mladá (práve v tomto filme) a to bol ten správny čas. A ak by si to moja rola vyžadovala, urobila by som to znova. Myslím si, že ľudia musia prijať sami seba, svoju kreativitu a svoje telá." (Arsenal83)
  • Zatiaľ čo všetci hľadajú telo Jessicy (Katie Holmes), na jednom zo stromov je vidno visieť filmovú kameru. (Arsenal83)