Film ve westernovém stylu z New Yorku šedesátých let, vypráví o arizonském šerifovi, který doprovází vězně vydaného spravednosti, a ztratí ho v betonových kaňonech Manhattanu. Eastwoodův nevyzpytatelný a nebezpečný muž ze západu ho musí najít a při tom potkává různé pasáky, zloděje, mladé hippie a policajty. není překvapením, že tento snímek patří k Siegelovým nejzábavnějším a zároveň nejnásilnějším. Společně s filmem Madigan je skvělou studií života ve městě a individualismu. COOGANůV TRIK je, na rozdíl od svého předchůdce, uvolněnější a nabízí širokou paletu charakterů a míst. (oficiálny text distribútora)

TV spot

Hapretor

Hoďka a půl o tom, jak C. Eastwood překypuje šarmem "Casanovy" a ocumlá každou hezkou slečnu na počkání, pak zmlátí pár chlápků v baru podobně jako "Steven Fekál", pak honí jednoho krypla na motorce, a pak odlítne vrtulníkem. Nijak zajímavý, ani akční snímek - celkem dost pronuděný. S Eastwoodem znám mnohem lepší filmy. ()

Anderton

Coogan je z Tex...ne, z Arizony, co, z Arizony?.....Ano.....Vážne, Coogan je z Arizony....Charlie je z Texasu....ne, to je Coogan a je z Arizony....aha, to není Charlie, to je Coogan a je vážne z Arizony....aha....keby Coogan stále iba neopaloval miestne krásavice a všetci iba neplácali a neatmosférovali a Coogan riešil prípad viac, ako posledných desať minút, asi by to bola väčšia zábava. Ale možno to bola psychologická štúdia slnkom prihriateho zástupcu šerifa z Tex...pardon z Arizony, ktorý už nevie, čo je to súcit a láska a tak zbije všetko, čo mu príde do cesty a položí každú, ktorá vyzerá k svetu za účelom vyriešenia prípadu a uspokojenia svojich chúťok. Vlastne nakoniec prečo nie. No a "znásilňovaná" babka by si zaslúžila vlastný sitcom. ()

MM_Ramone

Charizmatickému americkému hercovi Clintovi Eastwoodovi začala prisychať po účinkovaní v geniálnej dolárovej trilógii režiséra Sergio Leoneho, známka westernového pištoľníka. Ešte pred tým, ako sa mu z nej definitívne podarilo vymaniť stvárnením postavy policajného inšpektora Harryho Callahena, absolvoval prvý pokus v snímku "Cooganov trik". Ocitol sa tu v úlohe policajta, ktorý musí z New Yorku previesť nebezpečného zločinca do Arizóny. Arizónsky šerif Coogan to však vo Veľkom Jablku nebude mať ľahké. Bude náročné zadržať všetkéhoschopného kriminálnika, aby ho mohol vydať spravodlivosti. Clint Eastwood s režisérom Donom Siegelom natočili ostrý macho krimi film. Bola to predzvesť ich majstrovskej spolupráce, ktorú naplno zúročili o tri roky neskôr, v roku 1971, keď bol vyprodukovaný kultový snímok "Drsný Harry". *** ()

otík

Naprosto tradiční Eastwood v naprosto tradiční Eastwoodovské krimi. Opět si zahrál tvrdého policistu, který si z Arizony udělá výlet do New Yorku, aby si odvezl vězně patřícího právě do jeho domoviny. Jenže ouha, on dokáže drsnému kovbojovi utéct, čímž ho pouze víc naštve a motivuje k zběsilým činům. Hodně dobrá, napínavá a drsná krimi. Eastwood prostě byl v té době záruka kvality a i když z dnešního pohledu je už docela omšelá, stále je to kvalitní filmová zábava. ()

Enšpígl

X let jsem marně toužil tenhle film vidět, ale on pořád ne a ne na rande se mnou přijít, až teď nastal onen slavný den D. Nutno říct, že první spolupráce kultovních fešáčků Clinta s Donem mě nakonec spíše zklamala asi to natěšení a očekávání bylo až přílši velký. Příběh je jednoduchej jak myšlenka chlapa když před ním stojí Paz Vega v tangách, ale to by nevadilo. Za to občasná naivita hlavního hrdiny mně až vysírala, jako jít do baru s gaunerovou děvkou a myslet si, že vše dopadne jak si představuje, to by nedal ani Forrest Gump, ty bláho. Samozřejmě přímej tah na bránu to má, Clint zmlátí chlapa, Clint se muchluje s holkou, Clint zmlátí chlapa, Clint se muchluje s holkou, Clint zmlátí holku, Clint zmlátí chlapy jako ději se nedá nic vyknout, to ne, ale občas mě přisly ty Clintovy výrazy takové terminátorské a to mně celkem rozesmívalo. ()

• Ve filmu vejde šerif Coogan (Eastwood) do nočního klubu kde se na plátně promítá Tarantula, v němž si Eastwood střihl malou roli (nebyl uveden ani v titulcích). (Roztržitý Luke)
  • Natáčení probíhalo v New Yorku. (reich)
  • Původně měl film režírovat Alex Segal, který ale odstoupil těsně před začátkem natáčení. (facojurka)