Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Lateef

Jak říkala Škopková, asi jsou nějaký erekce na Slunci, protože ani ze čtvrtého Wicka a ani z druhého Rakea nijak odvařený nejsem. Anebo stárnu. Ta nesmrtelnost, stamina, timing hlavních hrdinů je prostě už moc. Natočeno je to supr, scéna na jakožejedenzáběr pecka, ale je to celkově téměř prázdný, vlastně nehodnotný. Siláctví a neutuchající výdrž postav působí zkrátka absurdně. Potěšil Bernardt a Saginashvili, byť jsem doufal v lepší konfrontaci hlavně u prvního zmíněného. Pořád lepší Vyproštění než od Jirky Babicy, ale chce to víc uvěřitelnosti. ()

Eliott

Je až neuvěřitelné s jakým zadostiučiněním jsem sledoval každý ustědřený úder a nebo pád helikoptéry k zemi. Mezi čímž především vynikl počáteční souboj v gruzínském vězení. Příběh byl sice spíše průměrný, ale i tak dostatečně zajímavý a hlavní je zde samozřejmě akce! První polovina je tak naprosto dokonalá a jelikož je to zároveň tím nejdůležitějším o co tvůrcům jde, sám si nemohu pomoci a musím hodnotit plným počtem hvězd. Je jen velmi málo takto povedených akčních filmů. ()

Anderton

Za mňa kvalitatívne podobne ako prvý diel. Opäť, akcia je vymazlená, dobre sa na ňu pozerá a od začiatku cítiť nástup testosterónu v krvi. Opäť samozrejme hapruje logika, väzni v Gruzínsku napadnú Hemswortha so zbraňou, pričom ani nevedia, o koho ide a predsa k dosiahnutiu cieľa je dôležitá ostraha a domáca polícia. Kvôli trom ľuďom v base a ich oslobodeniu musia umrieť desiatky či skôr stovky nevinných (a jasné že aj vinných) obetí a i keď mohlo ísť o super tému, tak nielen postavy, ale ani tvorcov to nezaujíma, hlavne, že je to celé od začiatku do konca ultracool. Ale dosť bolo kritiky, Extraction 2 je presne taký film, aký ho tvorcovia aj fanúšikovia priamočiarej akcie chceli mať a pokiaľ nie ste alergickí na "rodiny" v akčňákoch, resp. ste nevideli už dlhšie F&F, tak vám ani boj za jej (ich) udržanie nebude obzvlášť liezť na nervy. 70% ()

Kudly4

Několik WTF scén, se tu samozřejmě najde, ale tohle je ten akčňák, u kterého prostě musíte vypnout a jen si vychutnávat tu nabouchanou akci. A ta akce je tu téměř nonstop ! (Top scény - vězení, posilovna v mrakodrapu). Chris už jede vyloženě ve stylu Wicka či Stathama, kde prostě žádná kulka či ostří, nemá šanci. A mně to vůbec nevadí, proč by taky mělo. Vyloženě chlapská záležitost a potěšila mě i má oblíbená Olinka. Těším se na trojku. ()

KarelR

Dvojku Vyproštění trápí slabé triky, jelikož se neohání blockbusterovým rozpočtem, a… to jsou zhruba všechny zásadní výtky. Po akční stránce je vcelku nápaditá a nekompromisní, po stránce dějové o něco lepší, než se od podobných béček očekává. Pokud vás tedy bavila jednička, dejte zamračenému Hemsworthovi znovu šanci. Pro fandy přímočarých akčňáků jde o malý svátek, u něhož vás možná potěší i viditelná česká stopa. (8/10) ()

• Podobně jako v prvním dílu, tak i zde si střihnul cameo samotný režisér snímku Sam Hargrave. Můžeme ho spatřit jako hrobníka kopajícího hrob, který nezůstane dlouho prázdný. (UhLee)
  • Netflix utratil v Česku za film během 75 natáčecích dnů dvě a půl miliardy korun. (chamonix)
  • Kvôli natáčaniu museli zatvoriť škôlku a rodičia dostali ako náhradu škody 100 eur denne za každé dieťa. (nessbeal)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

24.12.2022

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)