Smolný pich aneb Pitomý porno

• Česko Smolný pich aneb Pitomý porno (viac)

Video sa stáva virálnym. Je na ňom vidieť sex medzi mužom a ženou v rúškach. Žena je napriek maskovaniu identifikovaná. Škoda len, že je učiteľka a mala byť vzorom. A to navyše v (postsocialistickej, ale v konečnom dôsledku akejkoľvek) spoločnosti, ktorá sa čoskoro stratí v zdanlivo zjednocujúcom blahosklonnom nadhľade diskurzu sociálnych sietí, pseudo-politickom vševedení, pokryteckom šovinizme a groteskných konšpiračných teóriách. Každý má svoj názor. Z diskusie sa stal tribunál - o konsenzuálnom sexe, pornografii a ďalších. (Filmtopia)

Willy Kufalt

Nepochybně zajímavý film, který měl z mé strany silně našlápnuto k 4 hvězdičkám. Nesoudorost tří slepených kapitol ho však u mě mírně podupala a závěrečný úlet totálně pohřbil. Úvodní 3 minuty s tvrdým pornem mi připadaly totálně nechutné a stále mě dokáže šokovat, co někteří lidé považují za součást „milování“, ale zpětně se zčásti stavím na stranu matky ze sdružení, která říká, že nejdříve je potřeba materiál vidět a znát, abychom mohli plně posuzovat. Moc jsem nepobral, proč se ti dva v tak ožehavé chvíli museli vzájemně natáčet, když pak video putovalo na internet proti jejich vůli a čekal jsem, že se celá aféra protřese i v tomto duchu (stejně tak, proč vlastně prováděla sex v tak nevšední paruce, která by mohla částečně zakrýt její identitu, ale když se zveřejnením sama nepočítala? – to mi moc do sebe nezapadá...), ale budiž. První část s procházkou ulicemi a obchody mě zaujala i tím, jak s napětím čekáme s hlavní postavou na různé následky a řešení problému, ale na rozdíl od konvenčních filmů jsme nuceni vnímat s minimem skoků v čase její dlouhý vnitřní neklid – jenže víckrát se mi to i přes zdařilé momenty dost vleklo... Druhá část s montáží různých politických, sexuálních a jiných motivů, glos či postřehů sice ve více záběrech originálně doplní zbylý obsah filmu, ale jako experimentální mix všeho možného moc nedrží pohromadě ani samostatně, ani ve vztahu k celku a nevyhne se ani nechutnostem. Třetí část, která mi připomněla jinou rumunskou satiru 12:08 Na východ od Bukurešti, považuji za nejzajímavější a fungovala na mě úderně v seriózní i humornější rovině. Možná je dobře, že „sitcom ze sdružení“ nezabíral celý film, nestihl se tak časem omrzet (jak se mi stalo u zde víckrát zmiňovaných Vlastníků) a oceňuji první dva alternativní konce s ukázkou, že ani zdanlivá výhra po takovém skandálu nemůže skončit výhrou úplnou. Ale třetí konec mi už připadal jako úlet totálně mimo. Jako plus vnímám, že film vedle hlavního tématu zpracovává i několik dalších, včetně trefné a v listopadu 2022 již i nostalgicky zábavné reflexe koronavirové pandemie. [65%] ()

Lachtaan

Už nad tím přemýšlím nějakou dobu, že mi vskutku štve fakt, jak jsou na Netflixu do kolonky Východoevropské filmy škatulkovány i ty české, přestože je na první pohled jasné, jak se naše kinematografie od té pravdivě východní dost liší. A pokud tomu někdo stále nevěří, měl by zavítat například k tomuto silně extravagantnímu pokusu o dramedy se sociálním přesahem, které se ve finále jeví ale spíše jako pseudodokument o nátuře Rumunska a zejména jeho obyvatel. Závěrečná, pestrými dialogy protkaná část je ale perfektní. [viděno na Aerovodu 16.5.2021] ()

Gilmour93

Procházka po Bukurešti, kde směs oprýskaného socialismu a nového barevného světa konzumu plodí pokřivenou společnost i následná lehce mrazivá montáž mouder, objektů a dějinných událostí nabízejí poměrně ostrý obraz ve vyleštěném Athénině štítu. Škoda, že třídní schůzky měnící se v soudní tribunál na něm přestříkaly obrysy dezolátních postav až příliš satirickými spreji. Beru si z toho poselství, že bunga bunga je jednou z mála útěch v tomhle pokryteckém světě.. ()

Malarkey

Rádoby inteligentní cypovina, ve které jsem ale logiku hledal těžce. Film se rozděluje na tři části. První je ve stylu klasické moderní rumunské vlny. Kamera se zaměřuje na učitelku v běžných životních cyklech - chůze do práce, chůze z práce. Jakože ji špehuje z boku ulice a sleduje, jak jde z jednoho rohu ulice do druhé. Na to jsem si u rumunského filmu už zvykl a sem tam s tím i počítám. Druhá část pak v bodech vypisuje zajímavosti. Sem tam vtipné, sem tam nedávají logiku, sem tam sexuální. No a třetí část, ta byla úplně mimo. Tu jsem nepochopil vůbec. ()

Arsenal83 odpad!

To sa nám tu zas vyrojili rozumbrady, ktorí by určite aj porno Jardu Slávika označili za naturalistický prienik pod rektálne dermy spoločenských predsudkov. Ale ono to tak nie je. Keď vidím reálne porno a dokonca porno hnusnej ježibaby, tak je to len porno, žiadne umenie, žiadna satira. Ak malo ísť o satiru, mohla byť predsa ukázaná aj bez explicitnosti, veď v arte ide o myšlienku, nie o reálnu erotickú formu, či? Lenže tu ježibaba explicitne fajčí vtáka, explicitne sa nechá omrdať odzadu, explicitne sa polhodiny prechádza rumunskými uličkami a potom hodinu explicitne sa vykecáva, samozrejme návrat k záberom z porna musí byť. A to pre mňa umenie nie je. Jediná výhoda, že ježibaba mala drvivú väčšinu času na sebe rúško. Škoda, že ho nemala ani pri tom fajčení, lebo fakt sa na ňu kukať nedalo. ()

• Film bol v USA vydaný bez ratingu, pretože MPAA požadovala niektoré úpravy, aby mohol mať aspoň rating NC-17. (m.a.t.o.)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD