Matka versus android

• USA Mother/Android (viac)

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

iXtr3m3

Ako celok slabučké, takmer nulový rozpočet bolo cítiť na každom kroku a žiaľ herci nemali šancu toto všetko utiahnuť počas celej stopáže. Objektívne by som mal dať dve hviezdy. Tretiu však dávam za fakt emotívne finále, ktoré ako rodič dieťaťa si neviem a popravde ani nechcem ani len predstaviť. Urobiť tomu lepší "rozjazd", tak film bez problémov skočí na štyri hviezdy, škoda potenciálu, pretože záver ukázal na odvahu tvorcov. ()

mzss1

[83%] Tak já nevím, jestli je něco se mnou nebo s ostatními diváky, ale mě tohle sedlo jak ulité! V rámci možnosti je to solidní kousek sakra! Koukám, že to vyšlo v prosinci na nějakém Hulu a nyní dabované na netflixu. Jako už jsem si zvykl, že např. když něco vyjde na netflix, tak je to hodnoceno často hůře, než by mělo. Sakra, vždyť tyhle filmy jsou nízkorozpočtové, ale dost o tom. Námět nebyl nijak originální, což je asi nemožné, když toho bylo tolik natočeno, ale to zde vůbec nevadí. Hlavní je, že mě to bavilo od začátku do konce. Bylo to napínavé; mělo to takovou tíživou atmosféru, která se nejvíc odrazila v druhé půli snímku, včetně dojemného, smutného a nezvratného závěru. Vizuál androidů byl skromný, ale obstojný. Při jejich poranění vypadali skoro jak Terminátoři. ;) Ch. G. Mortez jako hlavní představitelka byla super, i po herecké stránce byla výborná. Její přítel mě až tak nezaujal, ale svůj účel splnil. Akční je to jen trochu, ale třeba sekvence na motorce mi přišla vydařená. I závěr působil docela impozantně; zničené město apod. I to má menší pointu na konci. Hudba pro potřeby – dostačující. Nevím, co bych extra vytkl. Třeba určité scénky mi přišly trochu useklé, ale jinak nevím. Klidně se na to ještě někdy podívám. Samozřejmě, že by se zde hodilo ještě nějakých zajímavých scén navíc, ale v rámci téhle nízkorozpočtové produkce nemám větších výtek. ()

rublik05

Nejsem si moc jistý, jestli by z této laciné variace na R.U.R. měl pan Čapek radost, jsem ale rád, že se o tomhle nadčasovém díle někdo ve filmu alespoň zmínil. Co zpočátku vypadalo jako fajn postapokalyptické sci-fi, se nakonec ukázalo jako naprosto tuctové nudné drama bez špetky logiky, prazvláštně natočené, utahané, nedošlo ani na nějakou pořádnou akční scénu, herci jsou zoufale průměrní až podprůměrní, Chloë překvapivě nevýrazná, opravdu velké zklamání. Nicméně najde se zde několik málo scén, které nejsou vůbec špatné a vcelku jsem si je užil. Jinak ale zbytečná dvouhodinová nuda nenabízející absolutně nic, co by člověk neviděl jinde v mnohem lepším provedení. 2/10. ()

dO_od

// Kdyby Terminátor a Walking Dead měli dítě, a to se narodilo slepé, hluché, s jednou nohou, vadou řeči a pár vrozenými syndromy k tomu. A pak by to dítě zaměstnali v cirkusu. A Netflix by vás přiměl se na něj dvě hodiny dívat. Ze začátku mi ho bylo líto, pak mě to asi pět minut bavilo, a zbytek stopáže jsem přemýšlel, proč už cirkusy dávno nejsou zakázaný. ()

JASON_X

Nic proti levným pomalým nekomerčním scífkům, naopak mám pro ně slabost. Ale musejí mít aspoň dobrej příběh, nebo zajímavý postavy, nebo záživnou atmošku... Ale Máma vs. android vyniká leda svou smrtící stopáží a nadprůměrnou porcí uslzeného patosu. A taky protivnou blbostí hlavní postavy, kterou hraje, vlastně spíš přehrává stará malá Chloe. No co byste třeba řekli holce, která asi čtvrt hodiny vytřeštěně a nevěřícně vejrá na svět proto, že jí pochcanej těhotenskej test ukázal dvě čárky? "A tos nevěděla, že když ti tvůj černej bojfrend bude strkat pinďuláka do pipky, že z toho může bejt bejby ty blbko?". A nakonec ještě kvůli ní lehne celej Boston, panenko svatokopecká... Ale oceňuju nečekanej (pro mě) dílčí zvrat v poslední čtvrtině. Nejhustější hláška: "Did you hear about Karel Čapek?" "No. Is it you?" ()

• Ve scéně, kdy Georgia (Chloë Grace Moretz) narazí v lese na člověka, dojde na několikaminutový rozhovor na téma českého spisovatele Karla Čapka, jeho díla „RUR“ a následného ovládnutí lidstva roboty. (TheEvilTwin)