Niektorí ľudia sa za každú cenu snažia zachovať si mladosť. Uvädajúca a preafektovaná hviezdička šoubiznisu Madeline Ashtonová (Meryl Streepová) si začne uvedomovať, že na rozdiel od plastikových hračiek ľudia starnú a päťdesiatka sa k nej blíži míľovými krokmi. Jej priateľka, úspešná nakladateľka Helen Sharpová (Goldie Hawnová), má s večnou mladosťou podobné problémy a navyše, keď ju prepadne osobná kríza, obludne priberá na hmotnosti. Medzi oboma ženami sa nešťastne potáca plastický chirurg, doktor Ernest Menville (Bruce Willis), ktorého najlepšou priateľkou sa stala fľaša whisky a prax plastického chirurga sa zmenila na post obhliadača a maskéra mŕtvol. Do honby za stratenou mladosťou a pôvabom napokon zasiahnu aj temné sily v podobe čarodejnice Lisle von Rhumanovej (Isabella Rosselliniová) z dekadentného zámku a súboj dvoch zázračne omladených sokýň začne byť poriadne morbídny. Nemôžu sa navzájom ani pozabíjať, pretože sa vďaka zázračnému elixíru stali nesmrteľnými... (TV JOJ)

Lacike

Dakedy dávno sa mi tento film celkom páčil, ale dnes mi už tak vtipný nepripadá. Podstatne viac to chcelo pritlačiť na čiernom humore. Bruce sa mi do takýchto úloh nehodí. Meryl komediálny talent nikdy nemala a Goldie to sama z hovien nevytiahne. Jedine triky sa mi stále aj po rokoch páčili. Celkovo to je priemerný film, ktorý už nemá príliš, čo ponúknuť. 5/10. ()

castor

Co se podařilo na (tu dobu revolučních) tricích, se ubralo na scénáři, který místy lehce drhne. Je to ale zřejmě jediná výtka vůči téhle legendární černé komedii, která dokonale naťukne problémy věčného života. Už v té době hvězdný Robert Zemeckis tu spojuje velmi solidní akci s černým humorem, rýpe do podivného světa Hollywoodu se zvláštními pravidly a navrch přidává trikové atrakce, na svou dobu nevídané. Meryl tu tak třeba otáčí hlavu o sto osmdesát stupňů, Goldie zase pobíhá s dírou v břichu. Cynický kousek, který od herců vyžadoval nutnou dávku sebereflexe, jen dle mého mírně upozaďuje antihrdinu Bruce Willise. Ale ať si to shrneme – originální rozhodně ano, ale dialogově mi to ne úplně sedlo, až jsem místy pokukoval po hodinkách. Jsem rád, že jsem se k téhle látce vrátil, obávám se ale, že naposledy. ()

PauloZ

Neni to zas tak boží, první půl hoďka je celkem nudná, ale od pádu ze schodů se to velmi dobře rozjede! Zemeckis a jeho efekty z roku 1992 vypadají i letos (r. 2012) bezchybně a bavili mě. Meryl a Goldie jsou sexy a hrají dobře, ale Bruce jich obě přehrává neskutečným způsobem. Snad jedna z nejlepších rolí, ve které jsem Bruce viděl, pomatený nerozhodný republikán mu fakt jde :)). ()

igi B.

Zábava tak dobrá na pošmourné odpoledne jednou za dva roky. Tři hvězdičky za lehce nadprůměrnou - v detailech však d.m.s.n. trošku nedotaženou komedii, z jejíhož námětu se dala udělat skvělá taškařice... - - - P.S. Bohužel v Česku vydané dvd pouze s českým dabingem bez titulků. Další laps vydavatele a bůh suď, proč to ti diletanti dělají... :-( - - - P.P.S. Ejhle! Tak v červnu 09 konečně dvd s českými titulky. Po letech jsem znovu skouknul a v dobrém rozmaru hnedle přidal jednu hvězdičku. Ale stejně si pořád myslím, že tahle skvělá oddechovka mohla mít pár detailů více vypointovaných... ;-) ()

freddy

Neumím si ani představit, co by se stalo, kdyby takový elixír mládí skutečně existoval. Ženy by zřejmě začaly šílet a chtěly by se k němu za každou cenu dostat, muži by asi hodně přemýšleli, než by ho vypili. Takže v tomhle směru si myslím, že film vypovídá o mužském a ženském myšlení naprosto správně. Ale musím uznat, že se zde jedná o velmi zajímavý nápad, nechat dvě hlavní hrdinky vypít lektvar mládí, potom je nechat zemřít a zase oživit, jednu se zlomenými krčními obratli, druhou s ohromnou dírou v žaludku. Byla to zábava, bylo to zajímavé a docela mě to pobavilo. Ovšem tohle se děje až ve druhé polovině filmu, bohužel to, co této záživné a zajímavé části předcházelo nebylo nic extra a skutečně než jedna z hlavních hrdinek umřela a zase ožila, tak jsem se u toho docela nudil a příliš mě to nebavilo. Co se týče hereckých výkonů, tak tam je to hodně dobré, Goldie Hawn i Meryl Streep hrají hodně dobře a solidně je doplňuje Bruce Willis, takže v tomto ohledu je film na jedničku. Celkově bych to viděl na nadprůměrný film, jenže nemohu bohužel zapomenout na nudnou a nezajímavou první polovinu, která filmu docela ublížila, takže z nadprůměrného filmu se stal film průměrný, který má sice dobrý nápad a zajímavý konec, ale hodně pomalý a nezáživný rozjezd. Proto tedy nakonec uděluji tři hvězdy. ()

• Při souboji s lopatami je v pozadí na zdi vidět obraz s Meryl Streep (Madeline), který je rozdělen na čtyři různé pole s různými barevnými pozadími se stejným portrétem. Jde o variaci na slavný obraz Marilyn Monroe od Andyho Warhola. Obě tyto osobnosti je možné na okamžik spatřit vedle sebe ve scéně na večírku živých mrtvých. Ztvárnili je Stéphanie Anderson a Bob Swain. (Mydlivoj)
  • Tržby ze severoamerických kin činily 58,4 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových dosáhl 149 mil. (NIRO)
  • Kvůli alergiím na kosmetiku byla pro Meryl Streep (Madeline) vytvořena speciální protéza, díky které zestárla o 10 let. Herečka s ní nebyla příliš spokojená, protože díky ní dle jejích slov vypadala spíš na sedmdesát. (griph)

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (viac)