S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

Mire

Pekný film, legenda, v podstate povinné pozeranie pre všetkých. Pán herec Tom Hanks exceluje a hudba od Alana Silvestriho je úchvatná. Spústa legendárnych hlášok ktoré pozná každý. A myslím že viac komentovať netreba, videl to úplne každý a keby sa náhodou našiel jedinec ktorý nie, tak to musí okamžite napraviť :) Päť hviezdičiek nedávam len preto, že Forrest Gump nie je (aspoň zatiaľ) taká srdcovka ako pre ostatných, ale to nič nemení na vec že ide o mimoriadny film :) ()

brzozin

Forest Gump ovlivnil můj život. To říkám zcela na rovinu. Když jsem k němu sedal poprvé, netušil jsem, že můj život se změní. Tím nechci tvrdit, že tohle sladké melodrama, které je více letní oddychovkou, než nějakým vrcholným uměleckým dílem, je nějakým absolutním vrcholem filmové tvorby. Znám řadu jiných, určitě lepších filmů. Nicméně faktem je, že tohle bylo filmařské dílo, které mě zasáhlo asi nejsilněji z celé dekády 90. let. Fakt nevím, proč přesně. Prostě jsem po tom začal svět vidět jinak. Možná očima Fresta Gumpa. ()

Wooke

Fúha, tak tu snáď ani slová nestačia, aby som opísal, ako rád pozerám tento film. Forrestovo rozprávanie je jedno z najkrajších na svete (ak nie najkrajšie). Neviem, či je to len mnou, alebo sa to stalo každému, no pri tomto filme som bol nesmierne dojatý a hnevalo ma, že taký úžasný človek, ako bol Forrest stále behal za Jenny. No potom som pochopil, že láske nerozkážeš a táto ich láska bola krásna. Už snáď viac netreba ani písať a myslím, že Forresta už hádam videl každý, veď už len frázu "Run Forrest run!" používajú aj malé deti u nás na dedine, čo je dosť úspech pri ich filmovom zameraní. ()

64B

Dojemnější a lépe napsaný příběh snad neznám. Lepší a herecky kvalitnější film s Tomem též neznám. Forrest je prostě jeden z mála té nejlepší kinematografie co kdy byla natočena. ()

Zdenda_CZ

Tak tohle musel vidět snad každý. Jeden z nejlepších filmů všech dob a jeden z mála filmů, který je daleko lepší než knižní předloha. Do toho úžasný herecký výkon Toma Hankse a Forresta prostě nejde nemilovat. ()

RigorMortis

Ja viem, bude to klišé, no Forrest je pre mňa jeden z najlepších filmov a nestarnúca klasika s posolstvom, ktorá sa dnes len tak nevidí. Odporúčam prečítať aj knihu od Winstona, narozdiel od filmu skončí inak. ()

Gothard

Film, který si asi skutečně zaslouží označení "dokonalý". Vynikající scénář, absolutně nehrdinský hrdina bez jakýchkoliv ambicí, řada skvělých autorských i filmařských nápadů, úžasně příjemný a laskavý humor s řadou skvěle vypointovaných scén (vtip s Elvisem je báječný) - prostě skvělý film. Některé scény jsou pravda poněkud patetické a občas se v tomto směru dostaneme až na samou hranu, ale režisér naštěstí nesklouzl do zbytečné sentimentality. A samozřejmě úžasné herecké výkony - nejen Toma Hankse nebo Gary Sinise, ale třeba Sally Field je rovněž vynikající. Divák se asi pokaždé nakonec chtě nechtě musí položit otázku, zda si život sami neděláme zbytečně složitý. Osobně si myslím, že ani Zemeckis, ani Hanks nic lepšího nenatočí. Je asi dobře, že nevznikla svého času plánovaná a ohlašovaná dvojka, protože pokračování by nemohlo dopadnout dobře. P. S. S odstupem času působí docela komicky i soudobé recenze některých našich profesionálních filmových kritiků, kteří svého času dokázali film totálně strhat jako kýčovitý, podbízivý a účelově vykalkulovaný. ()

Mon.

Tak tento film mě snad nikdy neomrzí,můžu ho vidět tisíckrát a nikdy mě nepřestane bavit.Velice silný příběh Forresta skutečně dojímá a jeho příběh je velice inspirativní.Tom Hanks umí zahrát skutečně všechno jeho výkon v tomto filmu je obdivuhodný.Ve filmu zaznívají i velice hezké citáty které ráda používám.Také v tomto filmu zaznívají úžasné písničky obvzláště ty ze 60 let jak byl Forrest ve Vietnamu (Creedence Clearwater Revival, The mamas and the papas,..).Film je opravdu báječný a doporučuji všem aby ho každý shlédl protože ti co tento film neviděli ,pokud někdo takový ještě je přichází o hodně. ()

Natami

Co říci, film, který není mezi prvními jen tak pro nic za nic. Ztvárnění nesmrtelným Tomem Hanksem se prostě nezapře. Ani ostatní herci nejsou pozadu. Hudba je skoro až výborná, kostýmy věrohodné a příběh je fenomenální. Zkrátka klasika, která si poctivě ode mne odnese pět hvězdiček. ()

IceWine

Klasika všech klasik. Definice skvělého filmu je pro mě taková, že i když ho vidím po desáté, stále mě baví. Forresta jsem viděl bezmála 20x a pořád mě dokáže zaujmout a zabavit. Nejlepší výkon Toma Hankse a spousta legendárních hlášek - to je Forrest Gump. ()

bohhous22

Učebnice v učebnici.Co se týče filmařiny,hereckých výkonů i historických faktů.Dobové záběry vs. Gump jsou nezapomenutelné!Komplexně vzato nezapomenutelný zážitek. ()

adamix

Majstrovské dielo Roberta Zemeckisa. Nebudem vypisovať, aký to má dej, scenár, kameru, aké sú herecké výkony, to nie. Lebo všetko toto je dokonalé. Tom Hanks je vynikajúci herec ! Pamätám sa, keď som to videl prvý krát, ani som sa nezmohol na slovo a cítil som dojatie. Hudba Alana Silvestriho je prekrásna, réžia Roberta Zemeckisa je úžasná a scenár Erica Rotha je vynikajúci. Takéto filmy sa málokedy točia. Ale Forresta Gumpa by žiadny netromfol :). Krása nesie meno Forrest Gump. Veľkých 100%. ()

Brano

Dnes už filmová klasika. Príbeh u ktorého sa chvíľami smejete, potom zas plačete. Veľmi dojemný film s nezabudnuteľnými hláškami "Život je ako bomboniéra, nikdy nevieš čo ochutnáš, alebo Pre hlupáka každý hlupák" Takisto geniálny Tom Hanks, bez ktorého si tento film neviem predstaviť. Okrem iného to má nádhernú zvukovú stránku, ktorá nenechá ani jedno oko suché. Zas aby som to len nevychvaľoval až do neba, tak nájde sa aj zopár nedostatkov. Niektoré pasáže boli trochu nezáživné. Tiež aj samotná dĺžka je dosť natiahnutá. Prvý raz ma Forrest Gump veľmi nadchol, ale s odstupom času ma už nedokázal baviť celých 142 minút. Preto tomu plné hodnotenie dať nemôžem, ale každopádne kto ešte nevidel, tak odporúčam. ()

ostravak30

Forrest Gump patří ke trojici mých nejoblíbenějších filmů. Podle mě se jedná o vůbec nejlepší film, jaký kdy byl natočen. Není divu, že byl pořádně oceněn. Forrest Gump, mimo jiné skvělé věci, je hlavně vynikající příběh. Příběh o obyčejném, lehce prostoduchém mladíkovi, který, jak se ale postupně ukáže, je vlastně chytřejší než všichni lidé okolo. Příběh o neuvěřitelném lidství, čisté, ryzí lásce a životě, který nabídne mnoho, od běžných lidských tragédií až po velké životní příběhy. A také o tom, že během relativně krátké doby se toho dá opravdu mnoho prožít. Dobrých filmů je mnoho. Ale aby film patřil k nejlepším na světě, musí být více než dobrý ve všech aspektech. Zde filmu vévodí hned několik věcí. Jedním ze základů jsou skvělé herecké výkony. Toma Hankse jsem nejspíš špatně hrát neviděl. Je to jeden z herců u kterých víte, že když v nějakém filmu hrají, bude to kvalitní film. I ostatní herci podali nadprůměrné výkony. Dalším skvělou dominantou filmu je scénář. Hlášek, které se běžně ujali mezi lidmi je celá řada. Od nejznámější o životě a bonboniéře až po "Když se dostaneš do problémů, utíkej." A nakonec bych rád zmínil hudbu. I ta se stala legendární. Stačí zaslechnout prvních pár tónů a hned víte, co se hraje. Absolutně dokonalá hudba provází celý film. Forrest Gump je tak dobrý film, protože je to film laskavý a neskutečně moudrý. Zazní v něm plno životních pravd. A také si myslím, že ač to mnoho lidí nepřizná, ve skutečnosti by chtěli být jako Forrest. Prožívat život naplno v každém okamžiku a být člověkem s velkým Č. ()

AgnesDee

Je to dobrý, velmi emoční film. Sice mě nerozbrečel, ale je. Ale že by to mělo být lepší, než Vykoupení z věznice Shawshank? To opravdu není. ()

zzzzzjjjjj

Zemeckis si zde započal na výbornou, velký potlesk ale i pro Toma Hankse, který si zde počal též skvěle, avšak jako herec mi tam úplně nepasoval. Ovšem tento film je svým scénářem odlišný od ostatních, proto je asi tak uznávaný. Dějově mě až tak moc neoslovil, i když vím, kolik všeho možného ocenění získal. Nezařadil bych si to mezi svojí top špičku, ale 4 skromné hvězdy mi plně vyhovují, proto si dovoluji svým názorem hodnotit tento film 70%. ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)