Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

Wencek

Né tak stylové pokračování prvního dílu, ale zasazení predátora do horkem a nepokoji zasaženého města je celkem dobrý nápad. Danny Glover se role policisty jdoucí po šíleném zabijákovi zhostil celkem povedeně. Pro mě největším sklamáním celého filmu je samotný konec a finální souboj. ()

donkocicak

Pro mě je druhý díl Predátora o fous lepší než jednička. Přijde mi, jako by první díl byl takové zahřívací kolo. Arnold byl v jedničce dobrý, velmi dobrý, ale dvojka ukázala, že film nestaví jen na něm. Navíc - kdyby se Arnoldova postava objevila i ve druhém díle, vše by čekal a trochu by se možná vytratila jistá dávka napětí. Danny Glover umí, což prokázal i v akčním trháku Smrtonosná zbraň nebo thrilleru Svědek. Druhé pokračování Predátora rozhodně jen nekopíruje první díl a není zbytečným pokračováním ! Dovídáme se o této potvůrce z vesmíru mnoho nového. Že džungle byla v prvním díle poněkud tajemná a strašidelná ? Tak se podívejte, jak hrůzné může být v noci ve tmě velkoměsto... Opravdu doporučuji všem, kdo mají tenhle typ filmů rádi a ještě ho neviděli. ()

Sign

výborný akční filmík a pokračování dnes už kultovního snímku z dílny pana McTiernana, i druhý díl přes né moc velké ohlasy je dnes už klasikou a Danny s Billem válí a moc dobře ()

sarfian

Pokračovanie výborného prého dielu je o dosť slabšie. Napriek tomu sa to dá pozerať, taká pohodovka, dokonca som sa raz zlakol na tých vtákoch na streche :). VIDENÉ 2x ()

Kingjiri

Predátor bez Arnolda, to už neni úplně ono. Na druhou stranu je pravda, že se těžko překonává skvělý první díl. Snaha byla, ale já si stejně myslim, že Predátor nejlíp funguje, když se vyskytuje na nějakým opuštěným a vylidněným místě, jako byla v případě prvního dílu džungle. Když už nic jiného, tak má dívák alespoň možnost v druhém díle poznat a vidět predátora trochu víc, hlavně jeho vesmírnou loď. Scénáristi si tedy mohli dát trochu více práce a udělat to o něco záživnější. A že to jde ukázali noví Predators. Nemohu dát více než tři silnější hvězdy. ()

vikino1

Divácky torchu opovrhovaný, pro mě jediné dobré pokračování o Predátorovi, které bylo doposud natočeno. Jasně, Glover proti Arnoldovi zaostává, i policejní team se tlupě žoldáků nemůže vyrovnat. Zato Predátor prošel zajímavým up-gradem, přibylo postav, které si lovec vychutnal (vykuchal), přibyl totálně vyzbrojenej kolumbijskej kartel, Voodo jamajčani (co by možná měli míň hulit :-) ), všude samej konflikt a k tomu totální vedro... Lov může začít.... ()

Ryšty

Predátor, moje libůstka. Přemístění predátora do LA, kde kosí feťáky a později i policajty. Ubylo hlášek naopak predátorovi přibyly ruzné vychytávky. Už se tolik neschovává, jako v džungli. Prostě v pohodě akčnák. O něco horší než jednička, ale pořád dost dobrá. ()

danny_21

Zajímavý nápad přemístit Predátora do betonové džungle L. A. zmítaného válkou drogových gangů. Horší už bylo vybrat za protihráče Dannyho, charisma Arnolda prostě nemá a pokusy o hlášky tady působí trochu křečovitě. Nicméně akce je slušná, v metru a hlavně na jatkách to byly opravdu jatka, navíc mě potěšil zajímavý závěr. 70 %. ()

Armin82

Komenty typu ,,o dost slabší díl´´ apod. jsou sice na místě,ale do takovýho měřítka jako Predátor = 5 hvězd a Predátor 2 = odpad nebo 10% opravdu ne!! Proč je to slabší díl? Že tam není Arnie nebo,že to není v džungli nebo dokonce,že to netočil Mctiernan? Jako jednička byla opravdu top,to je bez debat a je to film v mojí top desítce,ale dvojka rozhodně není zase taková bída,jak tu někteří píšete...změna v podobě vysmažených kolumbijců,nových vychytávek v arzenálu Predátora a v místě kde se odehrává jeho nová lovecká sezona, podle mě není vůbec špatná....kdyby to bylo zase v džungli, bylo by to trapný...je fakt,že napětí a ten náboj,jakej měla jednička tady těžko najdeme,ale akce byly, super hlášky byly a bezchybný efekty taky byly...a já u filmů s podobnou tématikou víc nepotřebuju...70% ()

Demonic189

Čo koment, to porovnavanie s jednotkou. A potom prečo su dvojky na tom tak o dosť horšie. PS: neuveritelne zabavny film, ktory nenudi ani sekundu. ()

Nocturno culto

není to sice už taková bomba jako v prvním dílu ale i tak to má svoje kouzlo a dostatek napětí ..zvlášť scény v chladírně kde si členové pátrací jednotky myslí že unikají pohledu všudypřítomného Predátora ..ale není tomu tak .. Danny Glover to zvládnul dobře .. líbil se mi ten kotouč,kterým půlí zmražená prasata jako nic ...ta závěrečná scéna je poměrně překvapivá ale dobrá !!! ()

Karp

Nikdy jsem nepochopil, proč byl tak skvělý nápad, jakým je tenhle vesmírný lovec, zabit průměrností a lacinými estrádními scénami... Predátor v koupelně a stařenka na chodbě - no dobrá, pobavilo mě to, ale nedevalvovali jsme predátora až příliš? Zaslouží si vůbec hru na komično? Co má znamenat ten jeho úprk ve stylu utíkajícího podsvinčete? Proč např. poskakuje po mrakodrapu a přivolává blesky...? Ale dobrá, scény v metru nebo na jatkách, dokáží tohle tápání omluvit, protože je to stále on - tajemný, nekompromisní lovec. Možná mohli predátorovi pouliční gangy zatopit o trochu více, možná jim mohl zatopit ještě více sám predátor a možná, že strach a úcta krále Willieho mohla být nadávkovaná postupně a vydatněji... Zamrzí ale především finální souboj, kdy D. Glover rve do K. P. Halla proklatě ostrý disk horem spodem a ten se přitom zmůže jen na zdlouhavé máchání rukou, místo, aby Glovera plácnul po kebuli... Tak či tak, ve srovnání s tím co přišlo po tomto filmu stále nadprůměr. ()

Mik_e

Není to až takovej průšvih jak by se podle některých místních reakcí mohlo zdát, ale na jedničku to nemá ani náhodou. Jedno dvě zhlédnutí to nicméně snese a scéna s babkou a koštětem je prostě skvělá ! 60 % ()

Likan7

Dvojce chybí všechno, co dělalo jedničku dobrou. Chybí Arnold, chybí pořádná akce a chybí postava, která by utáhla ten zbytek. Glover není špatný, jenže tady neví co dělat. Dá se říct, že sledujeme tak trochu kriminálku a vyšetřování několika vražd, které jen tak btw má na pažbě Predátor. Pořádná akce tu je jen jedna a je téměř u konce, a to je pro takový film zoufale málo. Predátor má sice hračky, který jsou dostatečně cool, jenže je vidíme v akci jen jednou. Na celém filmu je vlastně nejzajímavější lebka Vetřelce na konci. ()

GTS_PUNK

Predator sa z juhoamerickej džungle presúva do vojnou gangov ničených ulíc Los Angeles, aby tu našiel svoje ďalšie obete. Do cesty sa mu však postaví "one vs. all" hrdina, policajt Harrigan (Danny Glover), ktorý tak okrem gangov musí bojovať aj proti krvilačnej vesmírnej beštii v meste pod nápisom "Hollywood". A že tento boj nie je v žiadnom prípade nerovný, to dokazuje celý priebeh filmu. V ňom, zdá sa, ako keby sa Predator a Danny Glover striedali v tom, kto efektívnejšie zlikviduje členov násilníckych gangov, aby si to nakoniec rozdali v súboji o všetko. K ich záverečnému stretu však plynie veľmi zvláštny dej s mnohými nejasnými a nelogickými filmovými skutočnosťami. Raz divák nevie absolútne nič, inokedy vedia zas všetko postavy a keď to celé dáme dohromady, dostaneme akýsi zvláštny príbehový mix pojednávajúci o vojne gangov okorenenej o vraždenie vesmírneho monštra. Žiadnu hlbšiu zápletku za filmom nemožno hľadať a preto sa ani nemožno čudovať, že okrem viacerých prehnaných bojových scén, neponúka tento takmer dvojhodinový snímok nič zaujímavé. Aspoň teda, čo sa príbehu týka. V tomto ohľade sa tak jedná iba o prvoplánovo vyznievajúci akčný počin. Pozitívnejšie by film mohol vyznieť aj v prípade, ak by tvorcovia dokázali naplno využiť potenciál los angelskej "džungle" a lepšie pracovali s jej prostredím. Hoci postava Predatora využíva prvky prostredia ako sa len dá, stále to nie je "to pravé orechové". Skutočným pozitívom je však už to, že práve postava vesmírneho lovca dostáva na obraze dostatok priestoru, výrazne viac než v prvom filme série. S brutálnejšou technikou zabíjania so sebou prináša aj pestrú výbavu a divák má možnosť ju naplno vidieť v akcii. Dokonca aj jeho počítačove spracovanie je na dobu vzniku filmu pomerne kvalitné, dnes už však neoslní v žiadnom prípade. Takisto neoslní ani herecké obsadenie. S výnimkou Dannyho Glovera nedostávajú hlavné postavy vo filme miesto a divák sa o nich veľa nedozvie. O vedľajšom obsadení ani netreba rozprávať. Jedinou vecou, ktorá pri hereckom obsadení stojí za zmienku, je rola Billa Paxtona, ktorý tak čelil obom najobávanejším zabijakom vesmíru. Predator 2 je o niečo lepším pokračovaním kultového prvého dielu, ale ani v tomto prípade nemôžeme hovoriť o nejakej vynikajúcej kvalite. Viac než sci-fi film pôsobí ako akákoľvek akčná záležitosť s dominantnou postavou policajta v hlavnej úlohe. Samozrejme, že niekoho to baviť môže, ale väčšinu divákov zrejme takéto spracovanie nenadchne. S výnimkou jednej či dvoch scén a niekoľkých chytľavých hlášok film neponúka nič strhujúce. Priemerne spracovaná predátorská vyvraždovačka v rozpálenom prostredí Los Angeles. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)