Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Gediman

Vizuál je moc pěkný, prostředí také a nové nápady taky tak... bohužel akce tu není mnoho, napětí tu není vůbec a vedlejší postavy jsou naprosto ploché a postradatelné. Závěrečný souboj, přesněji řečeno způsob, jakým byl Predátor poražen, je vyložená hloupost. Velká škoda. Více v mé audiorecenzi. ()

NorseSword24

Prvý predátor je super ale nikdy mi až tak neprirástol k srdcu. Votrelec vs Predátor, Predátori a Predátor: Evolúcia ma možno bavili viac ale prvý pôvodný je ako film najlepší. Teda bol. Možno to nebude až taký kultový film ako Schwarzikov, ale pre mňa je určite lepší. Zábery prírody a aj niektoré akčné scény, keď zastavili na telke kvôli nášmu super internetu boli celkom pekné ako na pozadie obrazovky alebo ako bývajú fotografie na sporiči obrazovky v telke. Takže kamera super. Nijak extra veľké napätie ale bolo dostačujúce na udržanie mojej pozornosti počas celého filmu. Aj tak najviac tiahlo napätie predátorova možnosť sa zneviditeľniť. A aj jeho zbrane a hračky boli super pri bojových scénach, ktoré tu boli tiež super nasnímané. Herci fajn, určite si zaslúžia mať po tomto filme viac rolí. Postavy a cely dej sú jednoduchšie veci, ale podobne ako u Northmana sú dostačujúce a fungujú. Dobrá akčná jednohubka a pre mňa najlepší predátor, zatiaľ. ()

domirovec

Tak co jsem tak slyšel, tak tenhle film je Prey dobrej :)) A teď k filmu - je to přesně jak jsem čekal. Akce z dobu indošů, kteří alespoň mě vyděsili hned poprvé, jak začali s těmi jejich pokřiky, které by divocha Predátora zahnaly ihned. Tady je ale ten cool Predátor vážně cool hoch, v sekání končetin uřvaných a s kxichtem přebarvených indošů a né jenom těch anglicko-komančsky mluvících, ale je-li libo, tak klidně i těch agresivních francouzky mluvících trampů výrazně exceluje. Také nemá problém s osobním bojem s vlkem v  Mortal-Kombat stylu a také je vynalézavý, ten divoch vesmírná, protože tvoření zajímavých, silně přírodních masek je prostě jeho šálek kafíčka, ale to už všichni moc dobře víme, jelikož nerad ukazuje svůj obličej indošské veřejnosti, což je věc, se kterou naprosto souhlasím a jde vidět, že Predátor nemá rád indošské domorodce i přesto, že on sám je opravdový divoch. Dan Trychtýřberk to opět dokázal, stejně jako v roce 2016 s jeho psycho-cool Ulicí Jetelové Pole 10. 4/5 ()

kkarx

Přiznejme si, že to je nudný film plný klišé, který nesahá po kotníky ani průměrnější dvojce. Dvě hvězdy za přírodu. Nevím, jestli je to jen tím, že to téma je tak strašně vyčpělé, nebo je to spíše hloupým scénářem. Mimo to proč by měl být hrdinou ten nejslabší a nejméně zkušený bojovník (dá li se tak vybájená ženská postava nazvat), když by to mělo být přesně opačně. A kde vůbec byli všichni starší muži? Když už to chtěli dát do historického období, pak měli mnoho zajímavějších možností, ale chápu. Namaskovat někoho na indiána a pobíhat po lese je velmi laciné. Možná by bylo nakonec lepší, kdyby to bylo v budoucnosti a lidé měli hi-tech zbraně a ne v minulosti. ()

Vabr

Překvapuje mě, jak velký zájem je o nového Predátora. Náhodou se tedy jedná o velmi povedený tah od Disney+. Bohužel u mě se zas tak velká sláva nekoná. Indiáni jsou sice sakra originální téma samo o sobě, ale moc nezabodovali. Téměř hodinu sledujeme, jak loví, pohybují se po lesích a tak, ale to mě popravdě moc nebavilo. Neustále jsem vyčkával ten epický příchod Predátora, který si mezitím mašíroval zvířátka. Pak, když se konečně dostaví na scénu, by měl nastat ten pravý masakr, ale opět nic. Já nevím, ale to jeho zabíjení na mě moc nezapůsobilo. Značná část killů je natočena takovým kamerovým úhlem, že nám ten gore doslova odepřou, a ty, co vidíme, jsou samozřejmě, jó, taky gore, ale já chtěl asi zkrátka trochu víc. K tomu ten příběh mi přišel takovej docela plochej. Chybělo mi v tom něco smysluplnějšího, když už tam (za mě) nebyl ten gore, který tak všichni všude vychvalovali. Zkrátka Predátor přiletí na planetu Zemi, narazí na Indiáni a ty začne kosit do té doby, než je sám zabit? To je málo. Ona i ta jeho smrt je ve výsledku taková málo epická a ikonická. Jako vyvrcholení skoro až chabá. Za mě se tedy jedná o sice fajn zhlédnutí, ale nevidím zde žádný důvod hodnotit lépe. Abych pravdu řekl, přijde mi, že je to i docela nadhodnocený oproti například Halloweenu. Vyhodnocení: Ale určitě omrknu i předešlé díly ()

strikeman

Ale jo, tak po slabé "trojce" a o něco méně slabé "čtyřce" jsme se přece jen dočkali něčeho smysluplnějšího a ne tak okoukaného, i když v závěrečném duelu těžko uvěřitelného - ale to se u sci-fi žánru dá překousnout, přestože když už by to měla Predátorovi nandat ženská hrdinka, více bych to věřil třeba Gwendoline, ale ta zase holt není barevná no... 75% ()

Andronikos

V čom je film iný než predchádzajúce snímky? Napätie či dokonca niečo ako detektívny prvok sú oslabené. V snímku z r. 1987 sme emzáka museli so žoldniermi objavovať nanovo. V r. 1990 sa pár policajtov/-iek väčšinu filmu márne snažilo prísť na to, s kým majú tú česť. V Predátoroch si pochybné individuá lámali hlavy, kde a prečo sa ocitli. V Koristi si však existenciu záhady, resp. cudzieho prvku uvedomuje a pripúšťa iba Naru, jej otravovanie súkmeňovcov daným problémom preto nie je dostatočne atmosferické (a nemá ani kassandrovské podtóny). - Film inak plynul naozaj rýchlo, bez hluchých miest, ale nie som z neho ani vyslovene nadšený a mám nepríjemný pocit, že sa mi jeho detaily rýchlo vytratia z pamäti. Aby som bol fér: mnohé detaily som nestihol ani zachytiť či dostatočne spracovať, hoci som na ne bol dopredu upozornený recenziami a komentármi - to je ale zaiste moja chyba. Aj tak však mám pocit, že scenár prvého Predátora s detailami (nielen) v záverečnej konfrontácii (gradácia, rozuzlenie) pracoval lepšie. ()

agassi68

Čo najviac sa priblížiť legendárnemu Predátorovi s Arnoldom bolo cieľom a podarilo sa. Aj keď pubertálnu indiánku by som nahradil ehm, ešte neviem kým.. ()

CaptainCzech

Velmi příjemné překvapení, které po zhlédnutí nechápu proč nebyl snímek nasazený do kin. Musím ocenit období děje, vizuál postav (Indiánů i Prdeátora), ale především to že hlavní ženská postava byla sympatická (každopádně nahecovanej bratr mě bavil víc). Napětí tu graduje náramně a Predátorův lov tu po jedničce zabaví nejvíce právě zde. Stopáž totiž není přehnaně dlouhá, film krásně plyne a neobsahuje trapný humor jako byl v Evoluci. Doufám že tímto směrem bude s touto značkou nakládáno i do budoucna. Za mě solidní 4* ()

Epero

V celku fajn akčné béčko. Hororové ani veľmi nie, hoci sa tak označuje. To ale nevadí, je to skôr akčné a má to pár dobrých akčných scén. Pri nich je pozitívum, že s predátorom chvíľu dokážu bojovať a dokonca ho aj zraniť ostatné, vedľajšie postavy. Nezničiteľné bytosti sú vždy nudné a otrasné spracovanie „Predátor: Evolúcia“ to len potvrdilo. Tam je to vždy len o tom, že utekajú a umierajú, kým na záver nenájdu nejakú ultimátnu zbraň, čo nezničiteľného nepriateľa zničí. Tu je ten boj fajn, strety s Predátorom sú svižné a napínavé.                 Celé to ubíja ale hlavná hrdinka, ktorá je totálne nesympatická. Áno, hrdina musí byť trochu tvrdohlavý, aby sa mohol vydať na svoju „cestu hrdinu“ z ktorej ho odhovárajú. Ale ona je vyslovene drzá potvora, čo sa ani nesnaží jednať nejako slušne, ale ako decko si presadzuje svoje. Je povýšenecká a scenár jej samozrejme nahráva na woke nôtu, kde všetci muži okolo nej sú hlúpi, zahadzujú ju a posmievajú sa jej. Nehovoriac o bielych mužoch, ktorých stretneme neskôr, tí sú vyobrazení ako tá najnižšia špinavá zberba. Celé to zaklincuje ona sama, keď jej matka povie, že je dobrá v toľkých veciach, tak prečo chce byť lovkyňa. Odpoveď? Lebo mi to nechcú dovoliť. To je dôvod rozmaznaného decka. Nie hrdinu, ktorý chce chrániť svoj kmeň, alebo pomstiť niekoho koho stratil, alebo ktorý hľadá odpoveď na závažnú otázku ktorá je ukrytá v divočine. Nie, nič také, proste lebo jej to nechcú dovoliť. A to, že je vo všetkom super dokonalá, je len čerešnička na torte. Nie je tam žiadny konflikt ani nejaký vývoj, pretože je vo všetkom dokonalá a všetko jej ide lepšie než ostatným. Takže jediná náročná prekážka je súboj s Predátorom. Je lepšia lovkyňa, aj stopárka ako ostatní, ktorí sú „z povolania“ lovci a stopári. Ktorí dokonca povedia že lovec nepoužíva návnadu, ale loví. Takže podľa filmu sa pravý lovec len tak bez plánu poneviera, kým náhodou nenarazí na korisť. Vylepší si sekeru a v priebehu pár minút dokonale ovláda techniku hodu sekerou s povrazom. Ani ju len nepotrestajú zato, že si neplní povinnosti, keď sa túla sama kade chce a trénuje so zbraňami, čo v kmene ktorého prežitie závisí od lovu a zberu by malo mať nejaké následky. Ešte aj predátor spadá do skupiny neschopných mužov, keď zabudne ako fungujú jeho vlastné zbrane. V jednotke boli z neho vystrašení ostrieľaní vojaci, Arnie bol na pokraji fyzického a psychického vyčerpania, keď ho dostal a ona je len trochu zadýchaná, stále rovnako sebaistá. Ale napriek primitívnej zápletke a nesympatickej hrdinke je to fajn béčko, kde človek môže vypnúť mozog a trocha sa pobaviť akciou. ()

Rockerman

V těchto fantasmagoriích jen těžko hledat logiku a věrohodnost, ale nejnevěrohodnější není ten zabiják z vesmíru, ale to že pastelkoruká indiánská dívenka se v těch dobách nestará o pořádek v týpí, ale loví a samozřejmě se pere a přemáhá protřelé lovce, chlapy. Když ale odhlédnu od toho "povinného" genderového vyrovnání, pak musím konstatovat, že je to velmi dobrá, šťavnatá podívaná, která baví minimálně stejně, jako klasika s Arnoldem. ()

peetrejr

Máme tu predátora. Nie, nie je to Predátor vs Votrelec či Predátor vs Ninja. Je to celkom kvalitný film. Avšak má svoje nedostatky. Nejdem hneď zpočiatku kritizovať - nebolo by to fér. Tak teda začnem dobrou stránkou filmu. Príjemné herecké obsadenie, ktoré vás prinútilo cítiť sa ako v indiánskom prostredí. Historicky to bolo celkom presné, aj celá ta hustá až mrazivá chladnokrvnosť indiánov (vo veľa smeroch mi to pripomínalo Vinnetoua). Akciu môžem taktiež pridať do zoznamu plusov, pretože bola fakt ako z videohry. No neviem si pomôcť ale proste tie všelijaké úhyby a krvavosť, plus ešte typy zbraní vyzerali akony nemali úctu ku gravitácií (vedel by som si to predstaviť ako survival hru). Ešte sa k akcii vrátim, keď sa budem hrabať v mínusoch. Veľmi sa mi páči okolitá príroda, pretože reálne pripomína Ameriku (a nie je to natočené v Chorvátsku, však Vinnetou!) Ešte jeden veľký plus je desivý Predátor, ktorý je vybavený všelijakými zbraňami a ide z neho fakt strach. Celé to má takú neopísateľnú atmosféru, ktorá nie je strašidelná, ale drží vo vás taký napätý pocit. No, čo sa týka mínusov, nie je ich tu vôbec málo. Nevedel som si zvyknúť na divné CGI zvieratá, ktoré sa na reálne zvieratá podobali len tak výzorom. Predátor má byť nejaký vyspelý ufonec, ktorý má taký gear, že James Bond je oproti nemu iba zelenáč. Bohužiaľ banda zaostalých indiánov (indiáni neboli zaostalí, iba sú zaostalí oproti nemu) ho zabije a ešte aby to nebolo málo, tak proti nemu použijú zbrane a techniku toho Predátora. Pobavil ma koniec kde - SPOILER - sa hlavná hrdinka stane náčelníčkou. Áno počujete dobre, nemáte zaľahnuté v ušiach, n á č e l n í č k o u ! Pokiaľ si niečo z dejepisu pamätám, tak aspoň to, že indiánky neboli niečo menej, než indiáni (muži), ale keď došlo ku otázke náčelníctva, tak vždy "trón" prevzali muži. Neviem, google mi pod native american chef vyhľadá nejakého kuchára, takže som asi došiel k záveru že asi neboli ženské vodkyne (ak niekto vie, že to bolo inak, presvedčte ma o tom a napíšte mi do správ, ja to potom opravím). Musím ešte spomenúť divný tomahawk, ktorý vlastnila hl. hrdinka. On bol totiž priviazaný na lane z kôry stromov a hádzala ním ako neviem s čím a potom ho ešte smelo vytrhla a on sa jej vrátil do ruky, neviem ako, ale jej sa to podarilo. Aj napriek početným mínusom, je môj celkový dojem z filmu pozitívny. Ako som už spomínal, páčila sa mi okolitá príroda a dialógy boli primerané indiánom. Som nadpriemerne spokojný s Predátor: Korisť, pretože som čakal béčkovú akciu. Miesto béčkovej akcie som dostal namakaný film, ktorý si síce (možno) už druhý krát nepozriem (kto vie?) ale mám z neho dobrý dojem a určite to nebolo mrhanie časom. ()

fr3ak

Ne, ne a ne! Po všech těch posranejch ovacích jakej je to návrat ke kořenům apod, sem já akorát nasranej. Za co je ten film vlastně chválenej? Za digibordel? Za nejdebilnějšího Predatora co se na plátně objevil? (Fakt mi z jeho tuposti bylo až stydno). Za směšnou hlavní hrdinku? Tak kurva za co?! ()

Wallis3

Kterak si padesátikilová ďoučina namazala na chleba vesmírnýho bijce, aneb jek Préďa jednou ranou medvěda zabil, ale indiánka ránu po tlamě ustála.  Jednu hvězdu za to, že z toho nebyla veselá taškařice, jako od Blacka, ale velmi smutná a černá komedie, která značku zabíjí, podobně jako šel ke dnu Terminátor nebo Star Wars. Boje strašně nemastný, neslaný, i když měl Predátor jen "skromnější" výbavičku v podobě laserem naváděných šípů, HEH, tak pořád tomu mohli dát grády. Ale mnoho scén bylo jaksi divně utpeno a nevyužito, jakoby se nevědělo, že Predátor má být hororem. Tohle byl podprůměrný akční film. ()

LyBerion

Za mě nejen po delší době nejlepší film s tématikou Predátor/Vetřelec, ale za mě nejlepší Predátor vůbec. Obrovská škoda jen že kvůli exkluzivitě Disney se snímek zatím nedostal do kin. Záběry a scény prostředí, do kterého je snímek zasazený by si velké plátno určitě zasloužil. ()

helloween93

Konečně slušný film s Predátorem, trvalo to jenom 32 let :D Mám tuhle sérii hodně rád, takže příběh s Komanči mi nenechal chladným, nicméně první polovina mi moc nebavila, ta druhá už byla klasická predátoří jízda. Ten final fight byl pro tu Naru výrazně jednodušší než pro Arnieho v jedničce, který tam málem zařval. Způsob, jakým Naru zabije Yautju je trochu diskutabilní, ale holt nějak to museli ukončit. Škoda jen, že se divák opět moc nedozví o loru Yautjů, je tu totiž jen jeden a nakonci už nejsou. Celkově solidní žánrovka, kde mi asi moc nesedli ti Indiáni, ale určitě to není špatný film. 3* ()

KOOHA

Neurazi, ale ani neprekvapi. Zase nekdo vymyslel, ze proti Predatorovi, co ve filmu zvedne petisetkilovyho medveda jako nic postavi 50 kilovou buchtu a ta ho pokyda, jak nic...tak jako prominte, ale trosicku pritazeny za vlasy. A proste keci, ze si rejza hral s postavama a hlavne s predatorem sou bludy. Vsechno o te buchte vite od prvni minuty a o predatorovi jsem se dozvedel vic uz v prvnim dile, tady nebylo zhola nic, co uz bych nevedel. Jako davat tomu 4 nebo 5 hvez? Proc? To si u toho budete prihanet nebo co? Ten film je smutek videt jednou, v zivote uz se na nej nepodivam, tak nevim rpco tak vysoky hodnoceni. Fakt tam neni nic ke koukani ()

Grimlok

Tady někdo pochopil proč jsou Sara Connorová a Ellen Ripleyová pořádný ženský postavy. Obyčejný holky proti kterejm stojí stroj na smrt. Po právu se mezi ně přidává Naru. Tuhle holku fakt nechceš nasrat. ()

geek.ondra

Prey je poctivý biják od poctivého řemeslníka. Zručně natočená, plná nápadů a v mnoha momentech i celkem velkolepě vypadající lahůdka. Trachtenberg si tak přivlastnil titul jednoho z nejzajímavějších talentů současnosti a jeho Predátor je pro mě ten zdaleka nejlepší. 7,5/10  ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023