Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří muž - Batman - objevující se vždy tam, kde je páchána nějaká nepravost. Reportérka Vicki Valeová, píšící o Batmanových kouscích, se seznámí s plachým milionářem Brucem Waynem a stráví s ním opojnou noc. Joker se snaží Vicki unést, ale dívka je v poslední chvíli zachráněna Batmanem. Novinářka začíná tušit pravdu. Wayne a Batman jsou jedna osoba. Mezitím běsnící Joker terorizuje město otrávenými kosmetickými přípravky a vyzývá Batmana na rozhodující souboj. (Magic Box)

Sefko

Pred Nolanom tu bol Burton. Film je až na pár drobnosti v podstate dosť dobrá a odvážna verzia temného rytiera. Batman je tu za psychopata, drsňáka a detektíva ktorého sa boja ako zločinci tak aj slušní ľudia. Veľmi by ma zaujímalo kam by sa séria dostal keby pokračovania neboli len voľné nadväzujúce epizódky zo života Bruce Wayna/Batmana a podivných individui z Gothamu. ()

Kivis

Burtona miluju, ač mě komiksy nikdy moc nebraly, Nolanův Batman si mě postupně získal a mám moc rád i Birdmana. A tak jsem si řekl, že je možná načase mrknout konečně na tuto klasiku a... vzpomněl jsem si při ní na všechny ty důvody, proč mně komiksy nikdy pořádně nepřirostly k srdci. Vše vlastně vystihuje asi jedno slovo - topornost. Zápletka, kulisy, herecké výkony, hudba, kostýmy... Najednou i ten mnou tolikrát velebený tandem Burton-Elfman nějak nezabírá. Je to celé takové lacině americké, což vlastně komiksy svým způsobem ve skutečnosti jsou. Ale nemusejí, což dokázal například právě Nolan. Jeho Batman byl takový nějaký globálnější, méně komiksovější, což mi pardoxně vyhovuje. My máme svoje S čerty nejsou žerty, Američani mají Batmana. Kdybych byl Američan, dost možná tomu vyseknu pět hvězd. Ale nejsem. ()

motyka52

Za 33 let to sice trochu zestárlo, ale všechny ty namalované kulisy, špatně maskovaná lana a osmdesátkové triky nemohou zkazit výbornou Burtonovo zhmotnění komiksového Gothamu, Nicholsonovu šílenou hereckou jízdu nebo ten fakt, že Michael Keaton byl jako Batman cool a Kim Basinger byla pořádně sexy. Naprosto rozumím svému mladému já, proč si na začátku devadesátek pro VHSku s tímhle filmem chodilo do videopůjčovny možná častěji, než by bylo zdrávo. ()

Feacher

Včera jsem viděl Jokera, takže jsem dnes dostal chuť na první zhlédnutí filmů s Batmanem a na tento padla první karta. Spoustu věcí mi zase začalo dávat smysl, tudíž tento film určitě již patří mezi ty kultovní. Dokonalý Jack Nicholson, na kterém bylo vidět, že si tu roli fakt užívá. Hvězdami nabouchané na všech pozicích, super vymyšlené a i vytvořené v takovém zvláštním komiksovém stylu.. a ač tyhle filmy se superhrdiny moc nemusím, tento byl skvělý! 5* ()

Mikey_Silver

Jeden z nejlepších Batman filmů vůbec. Michael Keaton a Jack Nicholson v rolích Batmana a Joker byli famózní. Krom toho film taky skvěle vyniká hudbou od Danny Elfmana, atmosférou a hlavně výpravou. Burton je prostě borec. ()

Baroque

Pre mňa je najlepší Batman ten s Keatonom. Všetko ostatné je pokračovanie a niečo z toho vskutku otrasné. Toto bol ešte film, ostatné skôr také pele-mele. O skutočnej kinematografii sa v nasledujúcich dieloch dalo hovoriť iba v teoretickej rovine. ()

Chicharron

Když jsem na tomto filmu byl kdysi hodně dávno v kině, tak jsem byl Batmanem unešen. Při pozdějších shlednutích už méně a v roce 2024 tomu filmu nemůžu prostě přijít na chuť. Michael Keaton je asi dobrý komik a jeho ústa a brada čouhající z masky Batmana vypadají ve filmu drsně, nicméně kdykoli odloží masku, jeho vypoulené oči a kadeře jsou spíše k smíchu. Nechápu, jak se do toho filmu podařilo dostat Jacka Nicholsona...ale IMHO se sem vůbec nehodí a jeho exceletní herectví v jiných filmech má zde bohužel podobu jakéhosi politováníhodného hňupa v barevných převlecích, který působí více než hrůzostrašně směsně. Nicméně Jack Nicholson asi na dlouhou dobu definoval módní styl oblékání nejednoho českého "podnikatele" v devadesátkách - fialové sako a bílé ponožky - pamatujete? Asi jediný, kvůli komu stojí film za shlédnutí je Kim Basinger, která tady působí svěže, přirozeně elegantně a pod taktovkou Tima Burtona to dokonce vypadá, že umí hrát. Na druhou stranu Tim Burton dost zdevastoval komixovou legendu a do příchodu Christiana Balea bohužel nebylo líp... ()

Rankir

Jeden z nejlepších comicsových filmů všech dob, třebaže Keaton není ona z comicsů známá netopýří hrana a třebaže Joker nemusí být nutně vrahem Bruceových rodičů, aby se tím zdůvodnila existence Batmana. Atmosféra, výprava, herecké výkony, to všechno dává dohromady dokonale fungující celek. V kině jsem to viděl desetkrát, na videu snad padesátkrát, pokaždé mě tenhle film dostal - z mého osobního Top 10 ho vyřadila jen existence o tři roky mladšího bratříčka, v němž se Batman vrátil. ()

Van

V tomhle díle mi moc nesedl Michael Keaton(narozdíl od Batman se vrací),ale jinak vše jak má být(správně temný Gotham). ()

Bloodoom

Tak tohle opravdu můžu. Miluji komiksy. A tady se tvůrcům opravdu povedlo ztvárnit bezchybně Batmana a Jokera. Nikolson je naprosto úžasný. ()

pistolpete

No tak toto je moja srdcovka z detských čias o superhrdinoch. Vynikajúca atmosféra filmu, Jack Nicholson podal fantastický výkon ako klaun, no a Kim Basinger o tej sa mi vždy v tých časoch pár dní po vzhliadnutí filmu aj snívalo......... Stále sa točia nové a nové pokračovania ale nikto nikdy už tento diel neprekoná. Klasika v rámci svojho žánru. ()

VanStan

No tento Batman sa líši dosť od trojky a štvroky. Myslím, že atmosféra v tomto filme je fakt dobrá a nie je to hrané formou nejakeho komixu ako sú ostatné už dve spomýnané časti. Je to klasika ktorú si rád pozriem čo sa nedá povedať o novom batmanovi ktorý u mna klesol dosť hlboko.Michael Keaton a Jack Nicholson sa svojich rolí zhostili k mojej spokojnosit a so spokojnosťou dávam aj 5stars. ()

st.lupen

Báječný Jak Nicholson + krásná Kim Basinger = příjemně strávené dvě hodiny. Taky bych neměl zapomenout na výbornou režii Tima Burtona ()

Metropolit

No treba povedať, hoc aký BATMAN sa natočí, tento je klasika zo všetkých a vždy aj klasikov ostane, dnešné filmy sú skôr o počítačových efektoch a to niekedy filmu môže uškodiť ako pomôcť, škoda že o film záujem len v USA myslím, že v EUROPE by si tak isto zaslúžil v tej dobe viac pozornosti ()

Fish23

Skvělý superhrdinský film , kterém batmana ztvárnil nenahraditelný Michael Keaton. Ale Joker (Jack Nicholson) se výrazně liší o jeho nástupce Hetha Ledgera. ()

Netinka

První a nejlepší filmové svtárnění comixového hrdiny. Už jako malá jsem tento film měla hodně ráda. Jack Nickolson zde vytvořil naprosto dokonalou roli ( ostatně jako i v jiných snímcích ) mafiána Jacka alias šíleného Jokera, který po vydatné koupeli v kyselině je posedlý mstou jak Batmanovi, tak zbytku Gothamu. První filmové město Gotham, Batmobil a jiný Bat-hračky. Oceňuji 5ti, poněvadž to je filmová klasika. ()

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?