Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

ujdeto

Sci-fi ještě nikdy nebylo tak kouzelné a romantické, nemělo nikdy tak pohnutou minulost hlavní postavy. Neodehrávalo se celé na zemi a rozhodně si neříkalo Prot. Chlapík jenž jak záhadně se objeví, stejně záhadně zmizí. S malým detailem. Zanechá v nás spoustu pozitivních emocí, otázek a odpovědí jimž jsme jen velmi težko schopni uvěřit. Tohoto pána musíte mít rádi neboť v podání Kevina Spaceyho, působí neodolatelně důvěryhodně. Další důkaz, že režie není jen o filmu, ale hlavně o výběru herců. A za sebe mohu říci, že Iain Softley se zhostil role režiséra dokonale. Tento film je zbytečné popisovat, musíte ho prostě vidět. ()

Motyuek

Jednoho dne jsem si tak hledal sci-fíčko, které jsem ještě neviděl a narazil na tuto perlu. Od prvních vteřin filmu jsem byl unešen a okouzlen. Fantastická hudba, úžasná atmosféra příběhu, sympatičtí představitelé hlavních rolí, jimiž zahrané postavy jsou taky velmi sympatické a hlavně až do konce nevyřešený problém. Je tedy ten Prot skutečně mimozemšťan nebo ne? Je to pohodový a příjemný film, který asi nesedne každému, mně se ale líbil ohromně. ()

MilesWheeler

Můj komentář je víceméně zbytečný. Může skoro vypadat jako nošení dříví do lesa. Nádherně nenucený film s vynikájícími hereckými výkony a hravým vyústěním. ()

sury

Svět podle Prota. To je moje. Tento film sem si pamatoval z dětství, ale jenom útržky, které se mně vryly do paměti a udělaly v ní veliké BUM. Před třemi lety, přesně když jsem si založil tento účet jsem četl baterií knih svět podle prota. Knihy mě velice zaujaly a beru je jako Etalon dobre knihy a filmu. Vždy jsem svoji dívku přmlouval že se na tento film podíváme ale musí si to prvně přečíst, tak sem měl tento film rád, že jsem ji tu knihu i chtěl koupit k Vánocům aby si to přečetla a já si tak mohl o tomto filmu s někým povídat. Nakonec sem si řekl že ji stím nebudu otravovat, ikdyž tento film podle mého názoru prostě nemůže býti otravný. Kevin Spacey- dle mého názoru mnohem lepší výkon než ve filmu s Pittem a Freemanem, ikdyž ten film je v první desítce- ano mluvím o filmu Sedm. Kevin zde předvádí něco, čemu já říkam herecký výkon. Jeff Bridges- herecká rodina- otec, brácha(muj oblibenec Beau Bridges) dokazuje že to prostě opravdu má v krvi. Dle knihy tento herec přesně konvenuje na míru. Někdo by mohl řící, že se zde jedná o exageraci, ale ne, každý člověk má rád něco. Velice se mně libí každá maličkost na svém místě, jako třeba konzumace šlupky od banánu. Někdo by mohl říci, že to třeba i přeháním, ale tento film opravdu nese velice zajímavou filosofíí. Filosofí člověka, přemýšlejícího o světě jiným způsobem, a to takovým, kterým se zabyvá celá společnost- jako třeba komunismus, Hippies, fašismus atd.... Dále také ukazuje na krásu psychologie člověka, osobnosti(kompenzace, altr ego, schopnosti naděje léčení lidí, shizofrenie, strachu, sexuální fobie atd....). Také ukazuje naději v lidech a krásný psychosomatický efekt - Specey krásně dokazal že věta Abstinere debet aeger- je chyba. Možná se Vám tento film nebude líbit vůbec, ale to je jedno, u mě má 100%- a to jedno není. Na K-paxu by mě pochopili!! ()

bergeron

K-Pax - povodne pozerane s polskymi titulkami co dodalo filmu zaujimavy nahlad, ale i vtedy s vybornou znalostou anglictiny som pochopil jedno. Ten film je proste tak skvely ze Vam az naladu urobi ked ho dopozerate. Zmrazi Vas, a predstavi Vam Zaver ktory si vyberiete Vy. Oscar by mal svietit stale, na tento film obvzlast. ()

ReTeZa

Nečíst knihu, dala bych 4... Ovšem má představa o Protovi se neshodovala s filmovým... Možná taky proto, že nemám ráda Kevina Spaceyho... ()

chlievik

Tri úlohy: 1. vidieť modrého vtáka (čakať, na niečo, čo nepríde, mať nádej, sústrediť sa na to, že sa to môže zmeniť; inštinkt nádeje a viery), 2. nebáť sa smrti (neriešiť strach pred smrťou, lebo ho nikdy neobsiahnete, tak ho necháte tak; inštinkt prežiť), 3. zostať tu, a prijať čokoľvek čo príde (že sa proste nič nezmení, je beznádej, ale vytrvať!). Niektoré veci ma dostali. Nevedel som skutočne, ako sa to môže skončiť, ani náhodou som nečakal psychiatrické oddelenie a katatóniu na koniec filmu, ale ak by to bolo o tom, že je naozaj K-Paxan, bolo by to nudné a trápne, ale ak to prešlo do psychiatrickej nemoci skutočne, je to pčíliš realistické, takže film (dej, finálne zdramatizovanie aj jeho vyústenie) JE pre mňa prekvapením, ale zároveň je to tak normálne, že neviem čo si mám o dobrom filme myslieť, že je blbý? :D Som trošku v šoku, lebo neviem čo si mám myslieť po tom záhadnom začiatku prinášajúcom nadšenie všetkým "mimozemšťanom" v dave ľudí, ako som aj ja :)) a zároveň po tom realistockom konci, ktorý musel skončiť tak, a nemohol ani inak, ale skončil smutne, tak ako mi naháňajú nepríjemné pocity všetky filmy s psychiatrickou tématikou. Tak to malo byť. Takto si predstavujem film. Byť v rozpakoch. Ale myslím, že sa to dalo urobiť lepšie, a preto to príliš nechválim. Ale je to svet podľa Prota, a tak ako to je, tak je to v mysli krásneho šialenca, a tak to má byť, nič nemeniť. Zaujala ma myšlienka filmu číslo jedna: "Pripustím, že som Robert Porter keď vy pripustíte, že som z K-Paxu." :) Skvelé. ()

asinus42

Kevin Spacey, Kevin Spacey a ještě jednou Kevin Spacey. Nedovedu si představit na roli Prota nikoho lepšího. Film s ohromným nápadem a detailním propracováním, film, který na vás začne působit vlastně až po jeho konci a trápí vás ještě dlouhou chvíli. A stejně vlastně nevíte, jak skončil. 100% ()

Mukade

super filmík, také ja rád, ale konkrétne autorova vízia že filozofia pozemšťanov trestania za zločiny v duchu oko za oko, je vo vesmíre u rôznych (zrejme skoro všetkých) mimozemských civilizácii považovaná za hlúpu, je dosť smiešna, bláznivo idealisticko naivná (pričom zrovna tresty všeobecne vo svete za vážne zločiny sa skôr prichyĺujú k miernym ako k prísnym, stačí si pospomínať...oko za oko bolo v minulých stáročiach). Ešte tam dokonca dačo splieta že Ježiš a Budha kázali niečo iné. No Ježiš áno, ale Budha žiadnu beztrestnosť nehlásal. Nehovoriac o tom že aj kresťansko-židovsko-moslimský Boh aj budhistický / hinduistický zákon karmy sú dosť nemilosrdné a prísne. Takže fakt stret s touto fantastickou infantilnou Brewerovou ideológiou bol pre mňa skoro až dych vyrážajúci :)) (v popise filmu neni že ide o komédiu) ()

AliceDane

Veľmi príjemný, nenútený film, ktorý si dokáže udržať pozornosť diváka až do konca. (Aspoň pre mňa) neobsahoval jedinú nudnú pasáž, ako to býva v drvivej väčšine filmov podobného typu. Dej sa postupne pohýnal dopredu. Môžem povedať, že všetky jeho časti boli vyvážené a rovnako zaujímavé. .......to označenie "sci-fi" mi veľmi nesedí... ()

Majxi

Strašně zajímavě natočený sci-fi film. Kevin Spacey svoji roli ztvárnil na výbornou. Film mohu jen doporučit, proto taky 5* ()

lola10

Báječné ! Kevin Spacey,co by Prot, byl jako vždy jedinečný ! Od celého filmu jsem nic zázračného neočekávala, jelikož sci-fi žánr není nic pro mě. A možná o to více jsem byla překvapena. Film byl krásný, emotivní, velmi zajímavý námět, kdy se vlastně každý z nás, se svými těžkými životními událostmi, které nás potkávají, vypořádává po svém a trochu jinak...Bylo by skvělé mít někoho, ke komu můžeme vzhlížet a kdo by se za námi při jakémkoliv problému či trápení rozeběhl rychlostí světla...Film je originální a velmi silný. ()

Andy.222

Řeklo to už hodně zdejšíš, přidávám se, první polovina naprosto dechberoucí (člověk film hltá ani neví že existuje nějaký jiný svět). Pak přijde hypnóza a celé je to najednou nějaké divné. Potom přijde závěr kterému nemůžu nic vytknout. Ale na K-PAXu bych žít nechtěl, náš styl rozmnožování mi vyhovuje ;) ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)