Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

rasttea

Je mi líto, takové to těšeníčko a pak zklamání..... Vidět Benicia několikrát naživo během KVIFF byl teda větší zážitek... Hraje jako bůh, o tom žádná. Herecké obsazení mě potěšilo, "strejda" tady zrovna natáčí upíry :), díky za znovuobjevení Michaela Pitta (nyní se představujícího jako Michael Carmen Pitt).  Charaktery jsou zahrány dobře, nemyslím si, že to, že někdo smrdí jako svině a nakonec to je svině je na škodu, stejně se odhalí kdo co jak a jakou měrou teprve na konci. Ovšem nevím, jestli mě iritoval hudební doprovod, tempo vyprávění, možná obojí.  Tváří se to jako temné krimi, mě to jako diváka strašně nebavilo. Škoda, když si vezmu, že Benicio koketuje i se scénáristikou. Tak uvidíme, třeba příště jinak a lépe ;o) ()

Motinski

Pomalý, ponurý, v mnohých momentoch atmosféricky bezchybný film ktorý neočarí až tak zapletkou, ani pointou, ani hercami vo vedľajších úlohách. Del Toro v tej hlavnej ale zachraňuje slabšie pasáže s prehľadom a bola radosť ho sledovať. Po dlhej dobe som cítil že tu máme krimi-triler čo sa približuje prvej lige. Má v sebe auru Temných prípadov, za veľa scen by sa nehanbil ani Fincher a po celú dobu funguje tiesnivé napínanie diváka. Najviac ma ale potešila výrazná strihová skladba a hudba. Keby každá druhá priemerná detektívka malá tak monštrózny soundtrack, vytiahne ju to k výnimočným. ()

jedna_vrana

Benicio Del Toro dostal úlohu, aká mu pristane. Ten účes mu síce nesvedčal, ale po pár minútach sústredenia na dej sa nad jeho výzor dokážete povzniesť. Film nemá originálne myšlienky a posolstvá, téma neprekvapí a ani rozuzlenie. Korupcia, podvody, osobné blaho - videné už toľkokrát! Film ale ponúka originálne uhly pohľadu, dobrý výber aktérov a ak vás jeho dĺžka neodradí, čaká vás napínavý príbeh. Určite si všimnete aj hudobné podfarbenie. Ja si poctivú kriminálku predstavujem takto. ()

oveckaoa

Proč se to kurva  jmenuje Ještěr a v čem byl ten mysteriózní prvek jako? Někdo zabije realitní makléřku (kdo to byl nezjistíme) vyšetřuje to policajt s jedním černochem (ten je tu úplně k ničemu jen asi, aby  se naplnily kvóty) na konci se zjistí, že někdo schovával do baráků drogy pak dal tip policii ta  ten barák zabavila i s drogama pak ho  v dražbě koupila realitní firma a ty baráky prodávala i s drogami, které někdo kdo ty drogy zabavuje sebere a posílá do oběhu znova  svým klientům. Ona to věděla a věděla i, že  je do toho zapletena místní policie (jak nevíme nevysvětlí to) a chtěla jich udat, ale někdo ji zabil. Celé je to strašně komplikované a proto má ten film přes 2 hodiny nejspíše , i když by to šlo zkrátit klidně na 70 minut a nic by se nestalo .   Na konci se zjistí, že ten policajt co si myslíme , že byl hajzl tak je hodný, ale zabijou ho a vedou to asi 2 policajti ten hlavní je zabije a jeden z nich je tam dvakrát (proč nevíme nezjistíme to a  nejsou zde k tomu žádné indicie) . Ten co o tom věděl s jeho matkou vyváznou   tomu říkám spravedlnost. 40 procent ztráta času ()

UhLee

(7/10). Mrazivý a hutný thriller Reptile je nečekaným překvapením, které nám NETFLIX v roce 2023 stihl nadělit. Všichni jsme si stihli už zvyknout na to, že NETFLIX nevydává dvakrát kvalitní počiny. Když se však člověk prokouše tím nekvalitním odpadem, tak dokáže objevit nepatrné skryté klenoty, které disponují kvalitními atributy. Reptile bez bezpochyby jedním z nich, protože jde o velice atmosférické detektivní drama, které si dává ve svém hloubavém tempu patřičně na čas a diváka nechá vykoupat ve svízelné atmosféře. Místy mi to stylizací připomínalo výbornou první sérii True Detective. Hereckým výkonům kraluje přesvědčivý Benicio Del Toro, který nepatří k mým nejvyhledávanějším hercům, ale zatím mě ve všech filmech, kde hrál nezklamal. Dokázal vytáhnout absolutně nezajímavý film The French Dispatch do snesitelných vod.  Zde sází jeho herectví na minimalismus a je v dokonalé symbióze s nastaveným tempem. S kým jsem měl malinký problém byl herec/zpěvák Justin Timberlake, který mi své herectví nedokázal patřičně prodat a je to asi jediný nedostatek jinak přesvědčivého obsazení. Na filmu se mi velmi líbil takový ten nepříjemný pocit, kdy nevíte komu vlastně můžete věřit a kdo je na čí straně. Protože s přibývající stopáží začínají postavy pomalu svlékat kůži a výrazně se mění jejich motivace. Co se týče závěrečného rozuzlení, tak mohli tvůrci vyložit karty na stůl daleko později a na konci by se dostali i ten kýžený mindfuck. Takto bylo již před závěrečným aktem naprosto zřejmé, kam film směřuje. Reptile není dokonalou detektivkou, jako třeba Prisoners. Ovšem s jeho přístupem a snahou o originalitu si získal moje sympatie. "Get out of here! You gave them the drive. They know everything. Go!" ()

Qitek

Nekonzistentní, zdlouhavé taky, střihově místama až prapodivně poskládané, přesto dlouhé. Že jde o debut je cítit v mnoha ohledech. Nicméně všechna čest Grant Singerovi. Za mě to ustál s bradou nahoře. Atmoška a herci makaj jak namazanej stroj. Poslední třetina mi sedla jak prdel na hrnec. Příjemně budované napětí. Rozuzlení tady nehraje tak významnou roli jako vzrůstající nervozita “Oklahomy”. Čtvrtá hvězda jde s láskou jednak za tu čočku co to dostává v zámořských recenzí a druhak za konečně povedenou záležitost Netflixu. Benicio hraje jenom pohledem a tenhle film doslova nese. Otázka je, co by to bylo bez něj. Miluju toho parchanta. Dám rewatch. ()

viperDavid

Byl jsem na váškách zdali mám hodnotit 3 nebo 4 hvězdy. Nakonec jsem dal vyšší hodnocení, protože Benicilo Del Toro se mi fakt moc líbil. První půlka až 3/4 filmu bylo spíš krimi. Ne že by to bylo špatný opravdu dobré krimi, ale v poslední třetině už začíná být jasné kdo je ten hajzl, no vlastně i mnohem dříve, ale stále tomu dáváte šanci. Určitě stojí za vidění. ()

Jizni Tlapa

Jasně nejlepší netflixní celovečerák letoška! Má to koule, atmošku, brutál obsazení, skvělou zápletku a dokonalý soundtrack! Toro se švihadýlkem a oteklej Justin prostě nejvíc!! ()

Pavlínka9

Velmi zajímavě natočeno. Hodně stěžejní hudba, která silně vykresluje atmosféru, která ve filmu je. Hodně otazníků, které se ale rozmotají a celkově - ten film má něco, čím si mě vtáhl dovnitř od první minuty...Po dlouhé době krimi, které stojí za to! ()

noriaki

Většinou oceňuju pečlivé budování atmosféry a uvážlivé rozmisťování důležitých figur, ale všichni víme, že Netflix své filmy nesoudně natahuje. I tady se mělo stříhat - a pokud by čtvrthodina hlušiny zmizela, tak by byl dojem o dost lepší. Nejen zápletka, ale i jednotlivé zvraty jsou totiž dopředu jen těžko odhadnutelné a Benicio Del Toro je opravdu tak skvělý, jak se říká. Není to nejlepší výkon kariéry, to zase ne, ale jeho standard je sakra vysoko, a tady se přes něj v klidu přehoupl. Se superlativy na jméno režiséra bych ale šetřil. Laťka žánru je totiž úplně někde jinde. ()

elanius

(36/2024) / Wow, máme tu podarenú, takmer fincherovskú kriminálku s Beniciom a Justinom. Konečne Netflix znovu boduje, sadlo mi to. Taký ten bezútešný sivý svet tomu velmi sadol. Možno trošičku viac som čakal od finále, ale veľká kvalita toto. (8/10) ()

Skeksis

Konečne môžem dať niečomu, aj keď so skysnutým výrazom a vycerenými zubami za päť. A konečne som znovu videla ksicht vždy sympatického a dobre hrajúceho Benicia Del Tora, bez plastík a iných kravín, ktorý v jeho prípade vyzerá ako kríženec vlčiaka a šarpeja. A vždy pre mňa nesympatický ksicht Frances Fischerovej, ktorá vyzerá ako kríženec čivavy a makaka. Celkom vydarené a nečakané buch-buch scény, ale že z jedného hajzla sa vyvŕbia ďalší štyria či koľkí, zase až také prekvapenie nebolo. V každom prípade som sa po dlhšom čase nenudila. A zase som si uvedomila, že pri uchovávaní a prevoze trinástich kíl heroínu by som už konečne nemala byť sfetovaná. ()

JohnSmith

Del Toro je sice výborný a thriller je to hodně temný, ale strašně se to celé vleče. Kdyby to mělo větší spád, dal bych lepší hodnocení. ()

Tomatáš

Tři silné hvězdy za skvělého Del Tora v hlavní roli a brutálně plíživou hudební kulisu..jinak průměr,který kdyby trval o 40 minut méně,tak bych se nebál hodnotit za 4* ()

hroubek

Hodně povedený film. Když, jsem viděl trailer na tento film, tak mě to vůbec neoslovilo, a čekal jsem další "temnou detektivku". Pak přišly nadšené ohlasy a já si řekl, že filmu dám šanci. A jsem rád, že jsem to udělal, jelikož jsem dostal kvalitní a dost dobrý film, který je jiný než jsem čekal. Režisér Grant Singer natočil všechno, jen ne typickou detektivku. Film se zpočátku tváří jako detektivka a v této rovině se snaží být, co nejrealističtější. Žádné zběsilé hledání stop jak to známe ze seriálů. Tady se na to jde hezky pomalu. Sbírání stop, výslechy svědků, a to celé znovu a znovu. Singer se rozhodl nikam nespěchat, pečlivě budovat atmosféru a nechat nás s hlavní hrdinou hledat odpovědi, které se pomalu začínají objevovat. A když, nás má režisér zaháčkované, tak udělá jeden krok stranou a pak další, a film se najednou začne měnit. Více, než o samotný případ, pak jde o to, co se honí hlavnímu hrdinovi v hlavě. Tahle změna režisérovi moc pěkně vyšla. A vyšla mu, protože má skvělého herce v hlavní roli. Benicio Del Toro je v této roli skvělý a jeho velmi klidný a realistický výkon se mi hodně líbil. Del Toro toho nemusí moc říkat, ale jeho smutný výraz a unavený pohled vám řeknou všechno důležité. Alicia Silverstone má velmi vděčnou roli a zvládla jí s přehledem. Justin Timberlake mi několikrát předvedl, že umí hrát a je škoda, že tady nemá více prostoru. Eric Bogosian a Ato Essandoh jsou ve vedlejší rolí přesný a jejich výkony se mi líbili. Pomalejší tempo mi vůbec nevadilo, užil jsem si spoustu atmosférických scén, které jsou parádně natočené a celkově mi film hezky utekl. Jediný, co mi trochu nesedlo, byla pointa, která mi přišla taková nijaká. Ještěr je povedený a dobrý film, a já ho rád někdy uvidím znovu. ()

fabecc1222

Další z řady ponurých detektivek o zachmuřilém detektivovi v určitém směru s pochybným charakterem, vyšetřující nechutnou vraždu. Poslední roky se takových filmů vyrojilo spoustu, ale prostě natočit nové Sedm se jen tak někomu nepovede. Ani Ještěr v tomhle směru neudělá pro mě díru do světa. Pomalé tempo, nezáživný děj, který mě nedokázal vtáhnout....Tenhle typ filmů je pro mě určitým reliktem. Potřeboval by komplet nový facelift, který by jim dodal svěží vítr. ()

blackJag

"NECHCI MEDAILI ZA ZABITÍ ČLOVĚKA." Atmosféra snaživá, režijně film působí vyzrále (přitom jde o celovečerní prvotinu), Del Toro si to vodí zkušeně, ne že ne, nicméně těžko se filmu maskuje, že v něm jde vlastně o hovno, které navíc nikdo ani nijak nemaskuje a velmi brzy je tak v podstatě vymalováno. Timberlake ať se klidně vrátí ke křepčení na pódiu, jako herec je opravdu marný... 65% ()

cpt.Lynch

Řemeslný krimi thriller. Pointa jen zlehka přitažená za vlasy, ale finále bylo naštěstí svižné a dá se mu věřit. Toro hraje náramně, jen s tou černočerně nabarvenou kšticí místy působí jako voskový panák. ()

zigíš

Skrz naskrz průměrná televizní práce co mocí mermo chce být kino zážitkem. Je s podivem, že ji Netflix anoncuje jako ne div událost sezóny. A padají srovnání s Fincherem a Villeneuvem (wow!). Městečko, ve kterém všichni žijí své nudné vyprázdněné životy, redukované tu na místní tancovačku, nákup kuchyňské baterie, partičku karet, koupi a prodej domu. Není divu, že si tu šeď zpestří vraždou (kterou pak předvídatelně a zdlouhavě řeší). Dal jsem si pár dní na utřídění myšlenek a nic. Ty se už dávno rozutekly všude možně :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (viac)