Ostřílený detektiv, který pátrá po brutálním vrahovi mladé realitní makléřky, odhalí spletitou síť kriminálních aktivit. (Netflix)

husokachna

Ještěr klame tělem a čím víc nad ním přemýšlím, tím se totálně rozpadá, ale na první dobrou mě převálcoval. Parádní atmosféra a herecké výkony jsou hlavní devízou filmu, který příjemně nedá úplně vše na podnose a naštěstí si odpustí nějakou závěrečnou vysvětlovačku pro úplné blbečky (rozuměj masové konzumenty obsahu na Netflixu)....což je v téhle době příjemná změna. Benicio je zase tajemnej jak tajemník a pořád je radost na něj koukat a měl by hrát ve všem. Celkově vzato mi to sedlo jak prdel na hrnec, akorát už o tom nesmím dál přemýšlet, jinak bych musel stáhnout hodnocení ještě o trochu níž. 4 nože v pánvi. ()

TheSpearCZ

Wow, tak tady mi debutant Grant Singer vytřel zrak a natočil kriminální thriller na úrovni se zapeklitým příběhem, kde dlouho nevíte, co a jak, s Beniciem Del Torem v hlavní roli, jehož herectví zraje jako víno, nevím, jak to ten chlap dělá, ale válí na všech frontách. Další věcí, na čem film stojí je atmosférický podtón filmu, který je v některých momentech až hororový, za což si píšu velké plus, v některých momentech film rozdává takové úzkosti (Beniciovi noční můry), jaké jsem nemívám ani z většiny hororů. A na to, že jsem si tohle velké překvapení, které oplývá kvalitou, nějakou dobu nechával ujít, tak musím uznat chybu a musím ho po zásluze náležitě ocenit. Čisté 4* ()

poet

Benicio zraje ako víno a jeho herecký prejav na ktorý si vystačí aj bez dlhých debát je famózny. Na moje prekvapenie ani Justin Timberlake (už to nie je ten chalanko z N-Sync) nezaostáva. Jedná sa o  pomerne silné krimy s pomaly budovanou temnou atmosférou . Samozrejme chcem oceniť aj  veľmi dobrú hudobnú stránku filmu. Na prvý pokus to Grantovi ozaj vyšlo a ja takmer nemám čo vytknúť :) ()

warrenur

Popravde, ked som videl dalsi Beniciov film, siahol som po tom ako male decko po cokolade. Ostal vsak mierne rozcarovany, lebo som dufal, ze pride skor s dalsim Sicariom. Na ten si, zial, vsak par dlhych mesiacov musime pockat. Film plynie pozvolna, a ked sa stane nejaky zvrat alebo len tusite, ze sa na periferii videnia deje nejaka nekalost, viete, ze tomu nemate uplne verit. Postupne film neuveritelne hustne a nabera na atmosfere, kedy uz fakt divak nevie, z ktorej strany pride povestna dyka do chrbta. Zaver je potom velmi kratky a nasilny. Velmi dobra zanrova krimi. Odporucam. 80% Pozn.: Mat v zene este i taku "dovernicku", oporu a veselu vnamavu kopu, aka bola ta filmova, musi byt uzasne. ()

ink flo

Netflix přináší zatím asi nejlepší detektivku letošního roku. I přesto, že děj není nijak zvlášť překvapivej a je poměrně brzy jasný, odkud vítr vane, tak to celý uhraje na temnotu kouzlenou jednak dark ambient soundtrackem a druhak hereckýma výkonama Benicio Del Tora a Justin Timberlakea, kterej se začíná pomalu morfovat do Kevin Spaceyho. Hodně obstojnej debut od někoho, kdo předtím dělal akorát hudební klipy. ()

Patuse

Hodně šťavnatý a fresh! Intimní krimi já rád! Od začátku tu něco nesedí a pro smutný oči mého vysněného muže (biď s náušnicí!) jdu o hvězdu výše, drsný správňáci mu sedí už od Sicaria ♥ ()

Mallinali

No ty vole, Netflix a já nemám pocit že jsem děcko ve školce který vychovávají jako žida v mešitě. Navíc hned na začátku vtip na gaye a černoch za sobeckyho amatéra, kterého musej zachraňovat? Cenzor asi v prvni minutě dostal deku a po zbytek natáčení se neodvážil na plac. Atmosférické, napínavé, z velké části skvěle zahrane. Jen to bylo občas zdlouhavejsi, předvídatelné nebo nepřehledné. Čistá čtyřka. ()

Bozvav

Pomalu plynoucí krimi thiller v severském stylu. Zvláště první půlka super atmosférická, pak bohužel se to začne poněkud komplikovat a lehce uvadat a navíc se bystřejší divák dovtípí, kdo za tím nejspíše je, Takže závěr není nijak překvapivý. Což je u takto pomalu se vlekoucího příběhu nutnost, aby se divák v závěru divil. Skvělé herecké výkony. Není to něco, co by si člověk pustil víc, jak jednou za 10 let, ale rozhodně doporučuji shlédnout. Za mne 60%. ()

Hapretor

co začalo nadějně a zajímavě ... skončilo úplně obyčejně a zas to samé ... vůbec žádné překvápko ... a to sem se na nějaké těšil ... na konci nevýrazné a já lituji času ... ()

AnanAss

Pomalá poctivá krimoška (má nejblíže k severským detektivkám) ze staré školy, kde dva, životem unavení, detektivové rozplétají vraždu realiťačky a přichází na kloub daleko většímu zločinu. Vizuálně to vypadá hodně vydařeně a mrazivé thrillerové sekvence se střídají s rodinným (neméně mrazivým) žitím. To vše ještě dokresluje dokonalá hudební kulisa. Benicio, se svým počátečním hereckým minimalismem, se pomalu dostává až pod kůži a v závěru tomu chlapovi nejde nefandit… ať už nejen ten boj proti jeho vlastním démonům. Ale ani ostatní ansábl tady moc nezaostává. Netflix konečně boduje (po tři roky starém Ďáblovi další kvalitní thriller) a dost možná půjde o jeho letošní nejlepší podívanou. Sice je fakt, že kvalitní konkurence moc velká nebyla. Každopádně debutanta na režisérské židli si do budoucna pohlídám. ■ AnanAss‘s Score: 8/10 ■ ()

BOURQUE

Reptile je zatiaľ najjednotnejší a najkompaktnejší film, ktorý Netflix v roku 2023 vyprodukoval. Pomaličky vedený príbeh s dobrým využitím krimi a thriller prvkov, vyfarbený vhodne vybraným soundtrackom. (Je zaujímavý, že do prípravy scenáru sa zapojil aj Benicio Del Toro.) Z hereckej stránky tu všetko berie na seba Benicio Del Toro, vo vedľajšej roli je výraznejšia len Alicia Silverstone – Justin Timberlake v mnohých scénach nepriniesol tie kvality, ktoré by film potreboval. Záverečné rozuzlenie končí pomerne rýchlo – kúsky pravdepodobného scenáru, v ktorom zavraždili mladú slečnu, si pozorný divák dokáže predčasne odhaliť. Z mojej strany je to po prvom videný veľmi silná trojka hviezdičiek (v podstate je to cca na hrane štyroch hviezd) – a na ďalším film debutujúceho Granta Singera som zvedavý. P.S.: „Len jednu vec milujem pomerne rovnako, ako teba. A to je moja práca.“ Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

hazaba

Plíživá, ponurá atmosféra, kterou střídají na oko odlehčené scény, člověk ze začátku neví, kdo je kladný a kdo záporný hrdina a pochybuje... závěr nevyznívá klasicky jednoznačně a ne všechno zlo je potrestáno. Opravdu jiný film. ()

sadlokan

Napřed jsem nekous ten”vtip”v restu.Ale vlastně,dyk sou to tupí fízli,řikam si.Pak se mi to dlouho zdálo nějaký moc rozmotaný.No.Naštěstí se to zamotalo a vyšlo z toho co?Tupý fízli.A to já rád. ()

figliar

Krimi ktorá má všetko – napätie, príbeh, originalitu, zvraty. Benicio Del Toro rolu policajného detektíva zahral úžasne. Prostredie ako keby bolo zasadené do 80tych rokov, čo výborne podtrhuje celú atmosféru a iba márne hľadám niečo, čo by som tomuto filmu mohol vytknúť. Za posledných 10 rokov, respektíve od filmu Prisoners od Denisa Villeneuvea sa podľa mňa jedná o najlepšiu kriminálku a zatiaľ o najlepší film čo som na Netflix videl. Prvotina Granta Singera sa vydarila na 100%. ()

mala_kea

Platformově parádní atmo detektivka s hrubě vážným Del Torem, který udělá všechno, aby získal bezdotykovou baterii do kuchyně. Škoda, že se podobný scénář již párkrát objevil v jiných dílech. ()

misbos

Miluju svoji práci, ale moje práce nemiluje mě (Beníto, já Ti to z fleku podepíšu!) - aneb - motto: Nevěřte ulízaným Justínům a vepřovým hlavám, nechoďte s kur.ama, a vždycky volejte policajty (i když jste policajt). ()

HenryIvan

Výborné obsadenie, neskutočná atmosféra a aj zápletka fajn, no filmu chýba nejaké to poriadné zakončenie. Ku koncu som mal pocit, že hoci film sledujeme už vyše 2 hodiny, ale narácia začína byť rozlezená, veci nedokončené, odnikiaľ nevystavané. Kľudne to mohla byť 3-4 dielna miniséria, zaslúžilo by si to. Bol som v deji, dostal som sa do toho, no 30 minút pred koncom som si nebol istý, či film dokáže rozuzliť všetko čo načrtol. Odpoveď bola, že ani nie a veľmi na hrubo. Ale inak som si to v rámci možností užil. Benicio Del Toro je pán herec. Je to fajn, no mohlo to byť aj lepšie. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

24.12.2023

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

Třetí Sicario vypadá čím dál reálněji

31.10.2023

Je to zhruba měsíc, co jsme informovali o slovech producentů nové krimi od Netflixu Ještěr, kteří uvedli, že se v zákulisí začíná diskutovat možnost třetího Sicaria. Vynikající krimi thriller s Emily… (viac)