Na nebezpečnou výpravu do neprostupné džungle na úpatí konžské sopky Mukenko se vydává pestrá společnost, v níž má téměř každý svůj vlastní skrytý cíl. Mladý vědec chce vypustit do přírody gorilí Samičku, energická elitní zaměstnankyně telekomunikačního magnáta hledá pro svého šéfa superčistý diamant a rumunský dobrodruh chce najít bohatství ve starobylém městě Zinj, postaveném u legendárních diamantových dolů krále Šalamouna. Překážkou strastiplné cestě k vytouženému cíli je nejen neprostupná džungle, ale i občanská válka, jež v zemi vypukla. Na místě pak výpravu čekají potíže s vraždícími opicemi i ohrožení náhle probuzenou sopkou... Dobrodružný snímek Kongo, natočený podle románového bestselleru Michaela Crichtona, patří mezi snímky, odvozující komerční úspěch od zručného využití osvědčených prvků a témat. Ve filmu Franka Marshalla se tak vedle sebe objevuje africká džungle se vzácnými horskými gorilami, futuristická technika a bájné diamantové doly krále Šalamouna, střežené kmenem vraždících opic. (oficiálny text distribútora)

helrohir

Nedávno som to videl asi tak po šiestich rokoch. Vtedy ma to bavilo, predsalen, film o vraždiacich gorilách je rozhodne zaujímavým námetom. V súčasnosti už nezdieľam také nadšenie, ale aj tak je to celkom pozerateľná zábava, aj keď herci nič moc, scenár je tiež dosť slabý, ale na druhej strane tu máme pekný soundtrack a celkom fajn atmosféru strachu z neznáma. Čistých 50%. ()

Ryuuhei

I přes zajímavý popis, velmi slušné zpracování prostředí, efektů, a mluvící opici (taktéž výborně zpracovaný kostým) mě Kongo jednoduše nebavilo a shledávám jej příšerně průměrnou podívanou, která nemá prakticky nic, co by mě, jakožto diváka, mělo udržet v pozornosti. 104 minut bylo zde úmorných, nekonečných a jak říkám, prostě film nebavil. Jen za vizuály přidávám o trochu víc na hvězdách, ale jinak musím se zdejším hodnocením jen souhlasit. 40% ()

Jara.Cimrman.jr

"Zlé gorily, zlé. Jděte pryč!" To se takhle do mixéru nahází zlé gorily, hodné gorily, mluvící gorila, diamanty, telekomunikace, atentát na prezidenta, přírodní katastrofa a trocha debility, rozmixuje se to a vznikne Kongo. Tedy věc hodně podivná, přesto se tvářící inteligentně a spolehlivě nudící i přes nejednu akční scénu. Přesto jsem s vypětím všech sil našel pozitiva a to přesně dvě - jméno rumunského filantropa Herkermer Homolka a dále černého průvodce Monroea, který jako jediný vlastnil zapamatovatelné charisma. A to je prostě málo. ()

Tommassi3

"Řekněte si cenu !!" - "Já nemám cenu !! Nejsem kilo cukru, jsem primátolog !!" ;) Kongo patří spolu s Jurským parkem mezi moje nejoblíbenější Crichtonovy předlohy.. Solidní béčkový biják Franka Marshalla se skvěle trikově zvládnutými nasranými opicemi, s Amy na čele, o cestě za diamanty do prokletého opičího města s sebou nese slušné napětí, rozhodně ani na chvíli nenudí, zaujme nejen více než slušnými hláškami, zajímavým hereckým obsazením, jakkoli si zkušený Tim Curry, jemuž jako by byla role rumunského dobrodruha s českým jménem Homolka napsána přímo na tělo, krade velký kus snímku jen pro sebe, tlačí spolu s výbornou hudbou Jerryho Goldsmitha Kongo nad jistě nad průměr.. ()

Kopin

Tenhle kousek jsem naposledy viděl před mnoha lety, ale pořád si dokážu vybavit skoro celý film. Možná to bude tím, že já byl tenkrát marod, a oni ho na HBO dávali skoro každý den.... no možná každý den. A já na něj skoro každý den koukal.... no možná každý den. ÍÍÍÍkk ÍÍÍÍkk. Naštěstí mě to nijak nepoznamenalo. ()

• Postava doktora Petera Elliota, specialisty na primáty, je do značné míry inspirována skutečným Peterem Elliotem, který je profesionálním cvičitelem opic, jehož svěřenci se často objevují ve filmech, včetně tohoto. (Kroup4)
  • Natáčení probíhalo v americkém Los Angeles a ve státech Costa Rica, Tanzanie a Keňa. (Terva)
  • Záběry soptící sopky byly natočeny na kostarickém aktivním vulkánu Arenal. Některé záběry byly pořízeny také na nedaleké vyhaslé sopce Irazu. (Kroup4)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (viac)