Televízna reportérka Diana získala videonahrávku ako dôkaz proti drogovému kráľovi Giancarlovi, ale namiesto usvedčenia ju čaká strach o vlastný život. Ešteže narazí na kuchárskeho majstra Jackieho (Jackie Chan), ktorý je majstrom bojového umenia. Konečne sa Diane môže cítiť aspoň trocha bezpečne, ale jej kazeta sa prenieša v aute s detskými filmami a tak majú zlí chlaci o problém viac. Chaos však nikto nemá extra rád a Diana nepatrí mezi výnimky. Naviac, Jackieho priateľku unesú a to už je Jack poriadne nahnevaný. Je čas zahodiť image kuchára a odhaliť svoje druhé, oveľa bojovnejšie ja... (oficiálny text distribútora)

JASON_X

Z akčního hlediska jedna z nejlepších čenovek - je nabitá takovou spoustou nejrůznějších Jackieho kousků a vychytávek, že je divák nestíhá všechny beze zbytku vstřebávat... Jackieho v jedné scéně zjevně trochu povytáhli lanem, ale kdo by to řešil, když zábavnost tohohle filmu je 100% volume. Ale jednu mouchu zkritizovat musím - obsah VHS pásky, o kterou se všichni celou dobu přetahují, a který měl být tajně pořízený z úkrytu novinářem, je nějak podezřele precizně sestřihaný a točený asi třemi různými kamerami. To už je moc velká pitomost i na mě, nekritického obdivovatele Jackieho akčních komedií. ()

M.I.K.E.

Prostě Jackiho americké filmy nedosahujou ani zdaleka kvalit jeho snímků z Hong Kong. Zde mi přijde, že Jackie se 70% času řehtá a směje a 30% bojuje. Například u Police Story tomu bylo jinak (pro mě nejlepší Jackiho film). Jestli v něčem J.Chan vyniká, tak jako geniální bojovník s skvělou choreografií, z níž sršel samý humor. Ale jeho současné filmy mi většinou přijdou trapné (vyjímku tvoří oba díly Křižovatky smrti a Agent z Hong Kongu), a taky záporné postavy jsou neskutečně ujeté. ()

MickeyStuma

Zběsilá akční jízda alá Jackie Chan. Už počátek příběhu nás nenechá pořádně se rozkoukat a už to jede. Zkrátka Jackie jak ho máme rádi. Honičky, souboje, úžasné kaskadérské kousky, skopičiny a typické asijské opičárny v takovém tempu, že by bylo nejlépe snad ani nemrkat, aby nám náhodou něco neuniklo. Vrcholem všeho dění je závěrečná akční scéna s ohromným náklaďákem. Tak tady se doslova tají dech. Za zmínku i stojí, že na režijní stoličku si opět s velkou chutí sedl Samo Hung. Celou dobu jsem si říkal, jestlipak se tu také někde objeví. A vskutku nezklamal. V 50 minutě coby cyklista ozvláštnil dějství svou maličkostí. Akce ve stylu HK tudíž nezklame a zanechá vskutku fenomenální zážitek. ()

tommy187

Myslím, že pozerať filmy Jackieho Chana sa treba naučiť. Hoci ich umelecká hodnota nie je vysoká (svojím spôsobom takmer nulová) sú to zaujímavé filmy, pri ktorých sa odreagujete a skvele sa zabavíte. Naozaj mnoho filmov s prívlastkom "komédia" ma nerozosmejú tak veľmi ako filmy v ktorý hrá Chan. A treba uznať, že tento film mal jednoduchý, a zaujímavý nápad. Pozrite si ešte nevydarené scénky a už "neodoláte" a dáte ****. 79%. ()

klerik

Fakt divný scenár a réžia, skvelý Jackie a prvý krát som si všimol toho hustého krpca, čo namláti Jackiemu v INŠTINKTE LOVCA (och, ten distribučý názov). Klasická americká Chanovka z čias, keď ešte nebola na svete KRIŽOVATKA SMRTI (ten distribučný názov...). A finále spojené s demoláciou všetkého, čo je po ruke nemôže chýbať... ()

• Ocenenia a nominácie:

1997 Golden Horse Film Festival
    - víťaz v kategórii Najlepší režisér akčných filmov - Wing Cho

1998 Hong Kong Film Awards
    - nominácia v kategórii Najlepšia akčná scéna - Wing Cho (Peter-1307)
  • Ústřední filmovou melodii s názvem „A Nice Guy“ nazpíval Jackie Chan. V americkém filmovém sestřihu, který je nejkratší, chybí. (Rominator)
  • Jackie Chan sa kvôli filmu učil profesionálne variť. (Peter-1307)