Armády tyranské moci si brousí zuby na mírumilovnou kolonii na okraji galaxie a jedinou nadějí na přežití jejích obyvatel se stane tajemná cizinka. (Netflix)

bizz_mjc

Sešité inspirace odvedle spojené do filmu v několika scénách. Nedrží to pohromadě, postavy a ani světy, odkud pochází, nebudí divákův zájem, neb chybí jakékoli detaily a cokoli navíc. A hlavní hrdinka? Bezpohlavní, jejíž charisma vychází jen z pohledu přimhouřených očí, byť o ní jediné se neco dozvíme. Ale přesto vám to nehne brvou. Snyder se stává horším rutinérem. ()

VanTom

S expozicí ve farmářské vesnici si scénář dává docela záležet, ale jak se posune ke hvězdám, ne a ne se rozjet. Naprosto nezvládá vykreslení verbovaných bojovníků, mechanicky sbíraných po fantaskních planetách, kteří nedostanou do vínku jediný charakterizační rozhovor, tedy ani rozměr. Jinak se Snyder v rámci schopností snaží (a Sofia Boutella je skvělá), i když své typické zpomalovačky dotáhl téměř, poněkud úsměvně, k "zastavovačkám". Jejich nekoncepční vkládání vypadá spíš divně a pokud se na ně vykašle, viz velmi slušný závěrečný kontaktní souboj, konečně získává akce grády. ()

Hennesy

Ako hovoril Sherminator: "Taková píčovina!" Nezmyselná a slaboduchá, zle natočená debilita. Ti nie je dobré v podstate nič a žiaden Director's cut to nespraví, lebo toto nezaujíma absolútne nikoho. Postavy sú otrasné, scenár dementný a celé je to tak lacné a odfláknuté - veľmi ťažko dopozerateľné. Toto by bolo tak v '93 priemerný video hit. To ani nie je možné, že to natočil ten istý človek ako 300. Niekedy takéto filmy ukončili ľuďom kariéry a štúdia krachovali. Ach..kde sú tie časy? ()

Master19

Kdyby existovali nějaké měřiče originality, tady by ani ten nejpřesnější nemohl vykazovat žádnou měřitelnou hodnotu. Je to neštěstí. Ze začátku to vypadá jako v Irsku za druhé světové války, pak se tam objeví roboti a překulí se to do star wars a... škoda mluvit. Utrpení se na to dívat. ()

fabecc1222

Star Wars: Zrozená z ohně...Né, to jsme trochu jinde....Duna: První část...Áááá, zase vedle...No ale vlastně ani ne. Zack Snyder je tu vlastně v takové pozici Babici na Netflixu. Když nemáte Star Wars, tak udělejte Rebel Moon. Když nemáte originální scénář, tak vemte scénář Sedmi statečných. Když nemáte nápad na vizuál, tak vemze vizuál Duny. Když nemáte nápad na záporáka, tak vemte Star Wars. No a takhle by se dalo pokračovat dále. Rebel Moon opravdu vykrádá všechno možné a ještě to vypadá, že se za to ani moc nestydí. Hvězdné obsazení některých jiných sérií (Marvel) tady nahrazují televizní hvězdy seriálů posledních let, u kterých se pravděpodobně ukáže, že nikoho mimo daný seriál nezajímají. Ale ono je to stejně jedno, protože jednotlivé postavy se v ději nahodilě objevují a zase z něj mizí, což je pravděpodobně asi vinou rozdělení na dva filmy a je možné, že se prostě počítá s tím, že postava se vrátí v druhém díle a není tak nutné zatím řešit, kde je...Takhle chaoticky a neorganizovaně pak působí i celý film, kdy Snyder od začátku říká, že chystá ještě bombastičtější, Bůh ví o kolik delší režisérskou verzi, kde bude vše jinak. Je ale otázka, jestli u ní bude i divák... ()

MishKonn

Tento film má začátek a konec. Prostředek, kde by proběhl nějaký vývoj postav, se asi nechává do Snyder Cutu. Debilita s pár cool záběry. ()

Sany33

Príbeh: Vesmír ovláda imperiálna sila na čele s neporazeným vladárom, ktorý sa snaží vyhubiť všetkých rebelov naprieč galaxiami. Hviezdni ničiteľ sa zastaví na planéte farmárov kde si chce zotročiť miestne etnikum ale netuší na koho natrafí. Herecké obsadenie: Až na krásnu Sofiu Boutella bol kasting hotová katastrofa. A to ešte nehovorím o idiotskom českom dabingu v ktorom som to bol nútený pozerať. Na Snydera mi to jednoducho prišlo trochu nízko rozpočtové v tomto smere. Prevedenie: Jedná sa o brutálnu vykrádačku naprieč všetkými žánrami, ktoré poznáme. Najoriginálnejší tam bol ten robot čo mal na konci jelenie parohy. Ten am celkom zaujíma inak je to strašné klišé. Pocity: Aj napriek tomu, že som si film kvôli zlému dabingu, kastingu a prevarenému príbehu nedokázal naplno užiť, nemôžem poprieť že som sa celkom bavil. Preto by som išiel sám proti sebe ak by som nedal aspoň priemerné hodnotenie. Pridaná hodnota: Prevarená scifi, ktorá vám vôbec nerozšíri obzory.  50% ()

dragon94

V první půl hodince jsem si vlastně říkal, že to nemusí být tak blbý jak se to všude prezentuje. No a ono je. Zack Snyder nám k Vánocům nadělil absolutně nezajímavý zkratkovitý guláš všeho možného a nemožného, který nedává ani hlavu ani patu a vlastně se v něm po celou dobu stopáže nic moc nestane. 1* 20%  A to jen asi za to, že se to dalo jakž takž dokoukat. ()

blackJag

"ZA LASKAVOST STOJÍ ZA TO UMÍRAT." Perla za perlou je tento scénář, jen co je pravda. Hype byl obrovský, na druhou stranu opatrnost musela být na místě, vždyť Snyder nic vyloženě dobrého neudělal jak dlouho? Od 300stovky nebo Watchmenů? A ta bilance platí dál, i když vyložený hate, který se na film sype, myslím taky není na místě. Prostě nejde o žádné veledílo, nic, co by po dekádě nebo dvou někoho zajímalo a o čem by se mluvilo jako o klasice. Další průměrný scifáč, s průměrným až podprůměrným scénářem. Je to dlouhé, záživné tak na hraně, s kvantem nesmyslných zpomalovaček (to už bude pomálu Snyderův trademark), v hlavní roli s herečkou, která na hlavní role nemá. Ani podělanou náhodou. 50% ()

drackula

Strašná zlátanina. Guláš vizuálne zaujímavých obrazov a všadeprítomných spomalovačiek bez hlbšieho zmyslu. Keď som si to pustil prvý krát, vydržal som asi 90 minút a vypol som to. Následne sa mi pokazil televízor. Netvrdím, že za to môže Snyder, ale je toto jednoducho nemôže byť náhoda. 40% Netflix ()

Warsheek

Bohužel, tohle se nepovedlo. Vidím inspiraci mnohými slavnějšími sci-fi ságami. Některé bombastické akční scény jsou absolutně vytržené z kontextu. Pokud mi má hlavní záporák způsobovat navalování žaludečních šťáv z úmyslu scénáristů, pak alespoň tohle zafungovalo dobře. ()

Ludivitto

Klidně bych mohl pitvat jak je to hnusný, hloupý a nudný, ale za tu energii to nestojí. Je to naprosto retardovaný nejenom jako celek, ale i v každé scéně. Fakt každé. Být mi jedenáct a vidět to v 90. letech, dal bych tomu možná 3*. ()

greath

Priemerný sci-fi snímok. Škoda, celkom som sa tešil na poriadnu scifárňu. Má to cool názov a Zacka mám svojim spôsobom rád za tu jeho svojskosť a za to, že nikdy neviete kedy prekvapí. Je to základ novej trilógie, ale určite to nebude vrcholové dielo Zacka Snydera, tým podľa mňa stále ostáva film 300. ()

jefff

Po první půlce jsem si myslel, že budu hodnotit lépe. Začátek mě docela bavil, ale pak se ten (ne)příběh začal ubírat divným a nesmyslným směrem a celé se to naprosto rozpadlo. Film je nesoudržným blábolem s epickým ale nezábavným vizuálem. Snyder je režisér na odpis. ()

kenkaku

4 minuty a už mě to štve (žena dře na poli a muž na ni čumí). O deset minut později se ukáže, že žena je hrdinka a muž hajzl. Teď to běží 30 minut a já se nudím. Ten nádech středověku (pluh, král, kostelní hudba, kalich na brnění… droida!?). Do toho ty vojenské uniformy… viděl jsem v tom jen já střih uniformy jako z roku 1940? Pak pipka vykosí nějakých 8-9 borců se zbraněmi (nakráčí na ně se sekerou). Teď už to běží 50 minut… a je tu první gay a transka… (Netflix rules). Stále mě to nebaví. Jako vypadá to hezky (Snyder vypiplané záběry umí) a když dojde na akci, taky hezký… Co ale evidentně neumí je vystavět poutavý svět. Celkem chápu proč tohle do světa SW neprošlo. Blik! Vsuvka pro fanoušky Futuramy - máme tu Pazuzu! Polovina… Proč mám najednou pocit, že koukám na sedm statečných? Pipka hledá válečníky na ochranu farmářů (a tabulkově chybí ještě černoch a asiat). Blik! A je tu Zaklínač :D. Každopádně máme holku z Asie… teď ještě ten. Černoch. Blik! Gladiátor… A byl tam! Máme i černocha! Hail Netflix! Ten Snyder je vážně patlal… Pozn.: o dva dny podějí jsem viděl dokonalou recenzi a slyšel hlásku “travelling through a space vagina”. Neskutečný, že mě napadlo PŘESNĚ to samé :D. ()

sedm.1

Na jednu stranu musím sice skutečně přiznat, že jsem od Zacka Snydera čekal v souvislosti s Rebel Moon vážně ve většině ohledech asi mnohem výraznější filmový zážitek, na druhou stranu ale pořád i přes spoustu nedostatků zůstává zároveň pravdou, že se i tak jedná o podívanou, která naprosto dostačujícím způsobem funguje tak, abych jí upřímně mohl označit za nadprůměrnou zábavu. V souvislosti s tím každopádně příliš nechápu, co všichni od takovéhoto typu filmu ale vlastně očekávali. Originalitu? Silné dialogy? Netuctové postavy? Strhující emoce? Dech beroucí dramatické pasáže? Nebo snad humor? Umění? Chápou tito diváci, že nejspíš nebylo Snyderovým cílem získat tímto filmem nějaká ocenění, ale že chtěl prostě jen bavit? Vždyť je to přeci nesmysl. Film jako Rebel Moon má být především velkolepý, vypadat draze, být plný strhujících efektů, parádní akce a výrazných postav, které ze sebe sypou drsný hlášky a mají pohled zabijáckých tygrů, a to vše bez výjimky přeci splňuje. Bavily mě ty zpomalovačky ve vychytaných soubojích, oslovily mě všechny ty vesmírné lodě, líbil se mi vážně parádní spád filmu, a samozřejmě i veškeré zde přítomné postavy, co se zde objevují, včetně jejich hereckých představitelů, na čele se Sofií Boutella, naprosto uhrančivou to kráskou, u které pochopím, že spoustě diváků nemusí sedět, nicméně za mě se jedná o jednoznačnou castingovou trefu do černého s nenapodobitelnou tváří, která celému filmu dominuje. Abych ale zase jen nechválil a nevypadalo to, že jsem Rebel Moon ohromen, tak je určitě důležité i zmínit, že zápletka celého tohoto filmu je opravdu silně nepovedená soap opera, bez nápadu a bez koulí, se sice něco málo nečekanými zvraty, ale jako celek skutečně budí nemalé rozpaky, které bohužel navíc nejspíš nerozežene ani jeho pokračování, jelikož celý ten představený svět a ani dějový vývoj nepůsobí vůbec zajímavě a jde v podstatě jen o hromadu klišé, nenabízející cokoliv ojedinělého. Tudíž po vizuální, technické a efektní stránce u mě panuje s Rebel Moon naprostá spokojenost, a to včetně postav a obsazení, po obsahové, respektive scenáristické stránce nicméně neodvedl Zack Snyder opravdu ani zdaleka nejlepší práci, spíš naopak a minimálně v tomto ohledu si právem zaslouží pořádnýho čouda. ()

Maynard.

Tak už je to potvrzený, Zackovi Snyderovy už definitivně změknul mozek. Dříve originálnímu a geniálnímu tvůrci už definitivně přeskočilo. A nebo že by se jednalo o krizi středního věku? Já už sem nad ním bohužel zlomil hůl v době, kdy se začal naplno věnovat DC, poslední dobrej počin byl Man of steel, pak už to šlo vše uplně do prdele. Tohle je jasným důkazem. Okopčený příběhy ze Star wars a ještě navíc naprosto debilně natočený. Není tu špetka osudovosti.  Je to strašnej šit. Jediný pozitivum je, že sem to viděl na Netflixu :o) ()

vitekpe

Neco mezi sci-fi a fantasy, jak pocitacova hra z vesmiru. Pribeh zcela bezny, efekty a prostredi pekne, temer stale tam nekdo s nekym bojuje, cili jakoze neustala akce. Hrdinove samozrejme same fraze a pozy, ale to jinak nejde. K memu uzasu jsem vydrzel az do konce a celkem bez potizi. Zadnou filosofii, poselstvi, pridanou hodnotu apod. necekejte, je to limonada. Ale mne chutna. ;) ()

Soweek

Snyder si pod sebe vzal grupu maximálně nesympatických (ne)herců včele s příšernou Sophkou, aby natočil ještě o chlup horší novodobé Hvězdné války. Pokud hledáte odpočinkové sci-fi s jednoduchým příběhem, sáhněte prosím po Creatorovi nebo o něco starším, ale stále dobře fungujícím Valeriánovi a jeho tisíci planetách. Na první ligu již doufám Snyder může klidně zapomenout ()

Lencha

Asi půjdu opět proti proudu, ale mně to zas až tak hrozné, jak tu někteří píší, nepřišlo. Nemělo to moc velkou hloubku, výprava se hrozně táhla, děj skákal z planety na planetu... Co se týče postav, za týden už nebudu vědět kdo je kdo a jakou úlohu ve filmu sehrál. Ale jako celek mě to celkem bavilo. Potěšilo mě vidět Charlieho Hunnama a Michiela Huismana. Sofia je vzhledově hrozně zvláštní žena a do téhle role mi sedla. Určitě se podívám na pokračování, protože mě zajímá, jak vše dopadne. ()

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

Proč Lucasfilm zamítl Star Wars od Snydera?

05.07.2023

Koncem roku uvede na Netflixu režisér Zack Snyder (Muž z oceli, Watchmen) svoji novou epickou sci-fi Rebel Moon, respektive její první část. Dvoudílná sága ale bude údajně jenom začátkem, už nyní… (viac)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze