Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčatá Chad a Mindy prežili vyčíňanie tajomného vraha ukrytého pod maskou ducha v mestečku Woodsboro. V snahe zabudnúť na tieto tragické udalosti sa všetci štyria presťahujú do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlho, a objaví sa nový, ešte brutálnejší zabijak v maske Ghostface a ich životy sú opäť v ohrození. (Forum Film SK)

muti

celý film už začína netradične odhalením masky, postupuje hlbšie do svojho meta sveta a rozohráva ďalšiu hru svojho lore. Viac brutality, variácií, viac času dostávajú aj všetky postavy, nikto nie je v bezpečí a nikto nič negarantuje. Ani tých peaky blinders v theme songu. Na ani baby už nie sú hrdinky, ale skôr podozrivé. Stačilo zničiť ich povesť - je tu veľký dôraz na súčasné hoaxy ktoré sa dajú ušiť na mieru a ľudia už zariadia zvyšok. Ak ale sledujete pozorne, odhalenie identít ghost face nebude žiadnym prekvapením. ()

J.Mayen

Vazne se z tyhle serie da jeste neco vyzdimat? Aspon par kapek? Krome celkem solidniho gore je filmu spis k smichu.Uz po nekolikate hovadske chovani vsech akteru, kterym nejde o to se zachranit,ale spis o to, jak chcipnout tou nejbrutalnejsi smrti. Ghostface mohl klidne sedet doma na gauci a pockat az mu ty blbecci sami prilezou domu pod kudlu, aspon na me to tak pusobilo. Opakovanej vtip ale uz neni vtipem, doufam, ze se dalsiho pokracovani nedockam. ()

Drozdo57 odpad!

Tak hlúpa, nelogická a nezábavná záležitosť. A schválne píšem tieto veci dokopy. Keby to aspoň bolo zábavné, tak tomu dokážem odpustiť, že postavy sú banda blbcov, ktorí robia nezmyselné rozhodnutia. Zaútočí na Teba na verejnosti postava s ktorou má dotyčný históriu. A potom ide normálne domov. Žiadna policajná ochranka? Ani si nekúpiš zbraň? V krajine, kde ju kúpiš v potravinách? Plus teda, keď niekomu vrazíte nôž do brucha, zatočíte a potiahnete 10cm nahor, určite nebude ešte žiť ďalších 10 minút a liezť s tým po rebríku. S dierou v ramene a veľkou reznou ranou po ruke nebudeš behať ako keby sa nič nestalo. Tento film riešil zranenia najhoršie od Hviezdnej pechoty... Nakoniec som po hodine pretočil úplne nakoniec. Je to strašné a keď niečo nedopozerám, zaslúži si to skoro automaticky odpad. ()

Víteček

Postava Jasmin Savoy Brown by kvůli svým meta kecům zasloužila umlátit plyšákem. Neustále říkat, jak jsou klišé otřepaná a jak je to hloupé to nijak nepomůže, když stejně ony blbosti použijete a nedělá je to o nic lepšími. Kdyby to byl jediný problém, budiž, ale tohle je už prostě trapné. ()

Nikolas__

Ze začátku docela paráda, ale potom bylo na filmu až moc poznat, jak se vlastně jen na sílu snaží zaujmout teenagery, není to upe pěkné. Je to zkrátka film pro diváky, ale pro TYP diváka, kterým já rozhodně nejsem. Herci ok, postavy byly sice poměrně tragické, ale řemeslně je to samozřejmě supr. Jen objektivně vážně nemůžu jít s hodnocením výš. Scream prostě není úplně moje favoritní série a šestý díl to jen potvrdil. Bylo to zábavné a často dost nápadité a cool, ale bylo mi úplně jedno co se v tom filmu děje a nemyslím to tak že mi byly ukradený postavy, protože je to slasher, bylo to prostě takové nijaké, takže i když závěr byl dobře vymyšlenej i natočenej, bylo mi často spíše trapně kvůli tomu co se dělo na obrazovce, a nějaká snaha vyvolat city k nějaké postavě se míjela účinkem. 6,5/10 ()

halberdier

Od předchozího Vřískotu jsem moc nečekal, ale nakonec jsem byl mile překvapeny, protože tvůrci Krvavé nevěsty naservírovali jeden z nejlěpších dílů vůbec. Proto jsem od šestého dílu čekal podobnou kvalitu a nejsem zklamaný. Vrátila se tady většina přeživších z předchozího dílů, děj se přemístil do velkoměsta, což určitě celou sérii oživilo. Navíc hned úvod filmu se povedl a přinesl i originální nápad. Scény náhaneček jsou v tomto díle opravdu napínavé, potěšil i fakt, že většina mordů je na mainstreamový horror a zvláště na sérii Vřískot brutálních. Ghostface je v tomto dílu skutečná mašina na zabíjení pomalů se blížící vrahům, ze kterých si Vřískot utahuje. Na druhou stranu odhalení totožnosti samotného Ghostface a jeho motivace tu patří mezi ty slabší. Celkově je šestý Vřískot další povedený kousek do série a co by většina filmových sérii dala za to, aby jejich šestá část byla tak dobrý film. Těším se na další díl, doufám že od stejných tvůrců. ()

Tomko87

Síce mi výsledná pointa prišla za vlasy pritiahnuta, a sakra riadne, kompenzáciou mi boli výborné vraždy, dobre davkované napätie, plno easter eggov a hlavne, žánrové odrby. .......... Mellisa Barrera sa síce snaží, ale na Sidney proste nemá. ()

Lendak

"Fuck this franchise."_____ Neveril som, že sa toho ešte dožijem, ale prvýkrát od jedničky som sa pri pozeraní Vreskota bál. Najviac tomu pomohlo zasadenie do betónovej džungle, do slávneho NYC. Tvorcovia tu viac pritlačili na pilu a viac nás zásobili meta prvkami, zosmiešňovaním a nadhľadom, ktorý ku tomu už tradične patrí. Ale stále to bol solídny krvák, kde teraz to zasadenie tu vytvára kopec pamätných a napínavých scén. Akože na scénu v tom obchode, kde Ghostface zobere do ruky madafakin brokovnicu, len tak dlho nezabudnem. Ten koniec patrí ku tým slabším pasážam, hlavne kvôli tomu že som vedel kto je vrah, ale to nehovorím, že som si ten ultimátny gorefest neužil. Samotná hlavná hrdinka mi tu je tiež viac sympatická ako v päťke. Ale vec, ktorú tvorcom neodpustím je, že ako tu dopiče mohli mať Samaru Weaving a rozrezať ju v úvode?! Ona by sa perfektne hodila ako záporák. Ale chápem. Chceli to urobiť ako v jedničke s Drew Barrymore. Ale mohli tam dať niekoho "menej talentovaného" keď to mám tak povedať. V skratke. Keď vidíte scénu, kde postava menom Jason pozerá Piatok trinásteho, a vaše svaly na tvári niesú napnuté, tak to asi nebude pre vás. Lebo takýchto meta vtipov tam požehnane. ()

FilmFaktor

Zmena prostredia – Über fayn. /staro/ Nové postavy – Cool. Ghostface na poľských amfetamínoch? Veď prečo nie.. Šlape to, cituje to, meta onanuje to.. Dobrá to šestka! Spoko.. very much. ()

Daredevil_cz

Po roce zde máme další Vřískot, který jsem si královsky užil! Jde o nejlepší horor tohoto století a vedle prvního filmu jde o druhý nejlepší díl z celé série. Příběh se nám z městečka Woodsborou přesouvá do velkoměsta. Konkrétně do New Yorku, kde sledujeme přeživší z předchozího filmu ( Tara, Samantha, Chad a Mindy). Z původních postav se vrací pouze Gale. Příběh je dost napínavý, atmosférický, zábavný a nabízí nám skvělou záhadu a opět své ikonické balancování na hranici komedie a hororu. Jen musím zmínit, že meta humoru je zde o něco míň než v předchozích dílech. Srdcem filmu je vztah mezi Tarou a Sam, ale i ostatní starší postavy jsou bezva. Chad a Mindy zde mají více prostoru a jsou sympatičtější než v předchozím snímku. Bohužel nové postavy zde nemají tolik prostoru a nejsou prokreslené (až na jednu navrátivší postavu ze 4 filmu) a to platí i pro vrahy , kteří jsou o něco slabší než v předchozím filmu.  Snímek obsahuje nespočet odkazů na předešlé snímky, které ve mě vyvolávali pocit úžasu a radosti. Opět se zde pracuje s premisou, jenž je spojena se Samanthou, dcery Billyho Loomise, vraha z prvního filmu. Myšlenka je zde dotažena do zdárného konce, i když bych se nebránil více interakcím mezi Sam a její vidinou jejího otce. Události z minulého snímku mají skutečný a hmatatelný dopad na postavy, hlavně na Samanthu, která se nedokáže přes to přenést a vůbec tomu nepomáhá reakce ostatních lidí, jenž jí mají za skutečného vraha.   Film je prostě úžasný a neskutečně mi sedl, i když má jeden  menší a jeden zásadní problém.  Jak už jsem zmiňoval, tak neprokreslenost nových postav a film se bojí zabít své postavy, konkrétně zde pár postav zemře, ale ostatní přežijí smrtelná zranění. Když už ty postavy chtěli nechat napadnout, tak měli mít ty koule na to je zabít. Nakonec tomu dávám 9/10 v rámci filmů obecně a 10/10 v rámci hororů. ()

david141474

No, musím říct, že jsem velice překvapen. Není to sice tak dobrý jako pětka s mým oblíbeným Jackem Quaidem na kterého se zde nezapomnělo. Finální zvrat byl opravdu kvalitní a jednoho jsem sice tušil, ale ty ostatní ne. Trochu mi zde vadilo to, kolik těch řezných ran tady postavy přežily. Narážka na Pátek třináctého 8: Jason takes Manhattan byla skvělá a jen vážnější fanda slasherů si toho všimne. Vraždy byly solidní a solidně zahraný/natočený. Soundtrack byl skvělej. Kdyby v tomhle filmu nezazněl song Red Right Hand tak bych tento film nepovažoval za vřískot, protože ten song zazněl ve všech dílech a tenhle nebyl výjimkou. Teď menší spoiler, objeví se zde na dvě scény Billy Loomis opět zahraný Skeetem Ulrichem. Děj byl opravdu solidní a ani minutu jsem se nenudil. Postavy byly skvělý a zajímavě napsaný, takový scény kdy na sebe ségry pokřikujou a kdy chce být Tara sama jsou také skvělý. Herci jsou skvělí, není divu, že zde měla Jenna Ortega větší roli, než v pětce. Já jsem solidně překvapen, čekal jsem, že to bude skvělý a skvělý to bylo, takže spokojenost. 9,5/10 Solidní slasher, ale stejně je pětka pořád lepší! (Olympia - 4.4.2023) ()

veverysiak

Škoda drať klávesy, zvedavosť vo mne zvíťazila kvôli celkom pozitívnym recenziám a slušným bodom v akademických databázach, je to ďalší výsmech pôvodnému kúsku a už by som si mal dať záväzok, aby som sa ďalším podobným hlupáčinám vyhol, ani neviem povedať, ktorá zložka najviac zlyhala, takže 20%. ()

Stepca

Po nečekaně dobrém pátém dílu jsem se na další pokračování této kultovní slasherovky velice těšil a tento rok jsem se konečně dočkal. V jádru stále zůstává starý dobrý Vřískot, který je plný meta prvků a nebojí se parodovat ostatní horory v podobě klišé postav a jejich absurdnímu chování. Kdykoliv se na scéně objeví Ghostface, tak se jedná o zábavnou a částmi i vtipnou podívanou, na kterou musí být každý fanoušek této franšízy zvyklý. Zasazení děje do přelidněného New Yorku byla za mě skvělá volba a lze to vidět v některých scénách např. scéna v metru. Tento strach postav i na veřejných místech s masou lidí dodává filmu nové možnosti a nápady na vyvražďovací scény. Takto zpracovaných scén bylo ve filmu ale málo a celkově se zdá, že New York nebyl využit do maximálního potencionálu. Postavy jsou jako skoro v každém hororu jednoduché a nezajímavé. Snaha o emoce ve vztahu hlavních postav byla opravdu nízká a tato linka neměla ve vyvrcholení filmu žádnou sílu a spíš vyzařovala neoriginalitu (možná to tak tvůrci zamýšleli, ale mě to kazilo pocit z celého filmu). Konec byl až moc přeplácaný plot armory až to chvílemi přestávalo dávat smysl a já si říkal, jestli náhodou nekoukám na béčkový film. Pro fanoušky Vřískota to je povinná záležitost, jinak se jedná o průměrný horor, který je jako každý jiný a po tomhle filmu si myslím, že by si Ghostface už možná zasloužil odpočinek. ()

brasek

Sklamanie, pretože film je trápny! Tragický strih kde sa deň a noc, noc a deň prelína behom necelej minúty, dobodané postavy si behajú po scéne akoby nič, záverečná pointa "pomsta rodiny" je fraška. Začiatok perfektný, nemám rád vyvražďovačky, ale tu je to spravené inteligentne že to žerem... a potom taká mizéria. ()

Machaut

To byl fakt Scream? No mi to připadalo spíše jako další díl Scary Movie. Jako všichni rozpíchané břícha jako řešeta a v klidu si tam pobíhají. Toto fakt nemohli myslet tvůrci vážně. Na konci jsem se už fakt smál tuposti tohoto filmu. Jednu hvězdičku za hudbu, která je výborná a Jennu Ortegu. A musím souhlasit s Verbalem, že nejvíce mě v tom filmu vyděsila Coxová svým faceliftem. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (viac)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (viac)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy