Dvaja pátrači 3-D: Game Over

• Slovensko Spy Kids 3: Game Over (viac)

Tretia misia. Tretia dimenzia...
Tentoraz je v ohrození Carmen, ktorá uviazla vo virtuálnej realite hry, skonštruovanej zákerným zločincom Toymakerom. Je na Junim, aby zachránil svoju sestru a pri tom, samozrejme, aj celý svet.
Neplnoletí agenti Juni a Carmen Cortezovci sa vydajú na svoju najťažšiu misiu. Keď sa Carmen stratí v novej videohre, Juni musí vyraziť do akcie. Prechádza virtuálnym svetom trojrozmernej počítačovej hry, v ktorej je mnoho prekážok sprevádzaných špičkovou grafikou. Za pomoci svojho zmyslu pre humor, statočnosti, rodinnej súdržnosti, prvotriednych technických vymožeností a bleskových reflexov, sa mu podarí nájsť Carmen. Spolu potom prechádzajú stále náročnejšími úrovňami hry, aby mohli na záver poraziť najväčšieho nepriateľa a pôvodcu všetkého zla na Zemi, rozpínavého zloducha Toymakera... (TV JOJ)

nash.

Prvních 70 minut to vypadá jako pokus o moderní pojetí košické Zlaté brány, kde písničky nahradily herní skeče, jako hosta se podařilo ukecat Sylvestra Stallona a kam jakýmsi nedopatřením zabloudila zmatená Salma Hayek. Zpočátku jsem doufal, že jde o záměrnou stylizaci do bizarní montypthonovské grotesky, ale pak mi došlo, že je to bohužel jen hloupé. Toporné herecké, tedy spíš neherecké výkony, jalové jakoby dialogy, děj, který pachatel scénáře zplodil, aniž se namáhal použít mozek. Co platno, že se Stallone sem tam blýskne coby komik, když ten zbytek je nesledovatelné peklo. A těch posledních 5 minut, ve kterých vedle rychle sekaných vteřinových hvězdných hostovaček (Buscemi, Paxton, Trejo) nechybí ani humor, to nezachrání. ()

B!shop

Treti dil uz se nesnazi o zadnej poradnej pribeh, ale jelikoz se dej presunul do videohry, tak to ani nijak nevadi, porad je to docela svizna zabava. Problem je, ze i kdyz tu zustalo vetsina lidi z minulejch dilu, vsichni maj jen malicky role a nejvetsi dostal Daryl Sabara, kterej je misty precejen otravnej. Takze ve vysledku tak akorat potesi tech par scenek s Banderasem a saskujici Stallone asi tak ve ctyrroli. Film pak samozrejme hlavne sazi na 3D, ktery je teda hodne rozporuplny. Je sice fakt, ze ne zrovna vymakany triky se v tom schovaj a nevim jak to bylo v kine, ale na dvd je to bez spesl brejli nesledovatelny, vsichni jsou rozmazly s cerveno zelenejma obrysama a s brejlema, kdyz se clovek hodne soustredi, tak to pusobi nepatrne plasticky, ale cely je to dost tmavy. Krome toho, tohle "3D" jsem videl uz pred nakejma 15 lety v komiksu s Mickey Mousem, kde taky bylo vsechno cerveno zeleny a cetlo se to stejnejma brejlema. Nicmene i pres zbytecny upozadeni spousty fajn hercu, absenci poradnyho pribehu a rozporuplny 3D porad zustava docela svizna podivana, u ktery se da tech 80 minut prijemne stravit. ()

Ryuuhei

Když jsem na tento film hojně koukával v asi 11 letech, byl jsem z něj naprosto nadšen. Ani dnes nemohu říct, že by se jednalo vysloveně o špatný film. Ano, je to hovadina, stejně jako oba předešlé díly Spy Kids, ale jako dětský rádoby superhrdinský film, navíc zasazený do prostředí hry, funguje dobře. ()

Lachtaan

Původní dětská špionážní trilogie s dnes božsky krásnou Alexou Vega mě v dětství provázela léto co léto a v onu dobu vychytanou technologii jsem hltal s tekoucí slinou po bradě. Dvojka s ostrovem všemožných nemožných příšer rozhodně vévodí celé sérii, její rádoby důstojné zakončení jsem si užil na maximum a samozřejmě nejen jednou. Zlatá éra DVDček. ()

filmmovier

V době, kdy trojka vznikla bylo u nás 3D ještě celkem neznámé. příběh zajímavý, ale nejslabší z celé série. Rád bych dál ****, ale vzhledem ke kvalitě předchozích filmů to nejde. Hlavně mě tady pobavil Sylvester Stallone v naprosto ujeté roli hlavního záporáka. Potěší i několik dalších cameo rolí. Povedený rodinný akčňák, i když zbytečný. A to jsem ještě neviděl čtyřku. ()

• Sylvester Stallone získal v roce 2003 za svůj výkon Zlatou malinu pro nejhoršího herce ve vedlejší roli. (Terva)
  • Po filmu Nájemní vraz (1995) se jedná o druhý snímek, ve kterém se setkal Antonio Banderas a Sylvester Stallone. (Chris Masters)
  • První a prozatím jediný film ve filmografii Sylvestra Stallona, v němž ztvárnil zápornou postavu. (korbitch22)

Tretieho Conana natočí Rodriguez

Tretieho Conana natočí Rodriguez

01.05.2005

Scenárista a režisér John Milius, ktorý so Schwarzeneggerom nakrútil Barbara Conana, bol štúdiom Warner Bros nečakane vykopnutý z postu režiséra jeho tretieho pokračovania. Nahradiť ho má Robert… (viac)

Star Wars budou 3-D!

Star Wars budou 3-D!

19.03.2005

George Lucas je tak velký fanda do 3-D technologií, že do nich plánuje remástrovat všechny díly svých Hvězdných válek. Jako první přijde na řadu Nová naděje, kterou by chtěl v nové podobě uvést při… (viac)