Nehanební bastardi

• Česko Hanebný pancharti (viac)
USA / Nemecko, 2009, 153 min (Alternatívna 147 min)

Bolo - nebolo v nacistami okupovanom Francúzsku... Vitajte v Druhej svetovej vojne podľa Quentina Tarantina, kde historická realita ustupuje ľahko brutálnemu rozprávkovému rozprávaniu jedného z najkontroverznejších filmárov súčasnosti... Nemeckých vojakov ešte neprestali bolieť nohy po smelej invázii do západnej Európy, keď mladučkej Shosanne priamo pred očami nemecký dôstojník Hans Landa vyvraždil celú rodinu. Ona sama len tak-tak unikne do Paríža, kde sa ukryje pod novou identitou prevádzkovateľky kina. Na inom mieste hákovým krížom rozkopanej Európy sa pod vedením ľahko vulgárneho amerického poručíka Aldo Rainea formuje nezvyčajná vojenská jednotka. Úlohou jej členov je nielen prežiť na území plnom nacistov a ich prisluhovačov, ale zároveň likvidovať ich elity tak efektne, až sa medzi nimi začne šíriť strach a panika. Hovoria si Bastardi a práve ich čaká tá najťažšia misia, ktorá môže úplne zmeniť priebeh vojny. V jednom parížskom kine sa chystá premiéra nového nemeckého propagandistického eposu a tejto udalosti sa má zúčastniť celý rad nacistických špičiek, možno aj samotný Hitler. Úlohou Bastardov bude preniknúť na akciu a ukázať šéfom Tretej ríše, aké to je, keď je človek mŕtvy. Ale nepočítajú s tým, že priamo pod svetlami premietačky spriada svoj plán pomsty za smrť blízkych ešte aj osirelá Shosanna. A keď sa jeden geniálny plán na spáchanie atentátu pretne s iným skvelým plánom, výsledkom môže byť ešte geniálnejší - neúspech. (TV JOJ)

bari68

Znovu nadupaná Tarantinovská jazda.Jeho rukopis sa nezapre ani v tomto fiktívnom pohľade na udalosti druhej svetovej vojny.Čo zdobilo film v jeho predošlých dielach, toho sa dostávame aj tu.Či už sú to nápadité, originálne dialógy, čierny humor alebo prestreľka, kde sa krvou nešetrí.Herci sú super, dej nenalinkovaný,menej predvídateľný,takže k 5* hodnoteniu chýba snáď len tá (ne)uveriteľnosť,že ,,takto,, sa to stalo vážne len vo filme. ()

Losik

Moc povedený film, kde Quentin ukázal jak se točí super filmy:). Skvělé dialogy, skvělé postavy, zábavné a hlavně nikdy nevíte co se stane. Škoda, že tam nebylo více z parchantů a nedostali více prostoru. Jasnej plnej počet. ()

Mr.Floyd

Tak toto bol poriadny "nářez"!!! No, asi tu niekto nemá rád Nemcov a už vôbec nie nacistov. Film o partičke židovských vojakov a jednej majiteľke kina, ktorí sa chcú počtom obetí vyrovnať nemeckým koncentrákom a to všetkými možnými prostriedkami (napr. baseballovou pálkou, veeeeľmi veľkým nožíkom, kopou výbošnín a 350 ceuloidovými filmami). Tak takto si ja predstavujem pomstu v podobe brutálne akčného tarantinovského filmu. Jedinou chybičkou (a dosť podstatnou) je slabšie postavenie samotných bastardov v deji (postava Shosanny bola oveľa prepracovanejšia). Ale, keď si to tak nechávam uležať v hlave, zrejme to bol zámer. Ostatne, Tarantino sa vždy snaží šokovať a prekvapiť, ničiť konvencie a ísť vlastnou cestou. Mnohým divákom pravdepodobne zostane tento jeho zámer skrytí a pocítia menšie sklamanie (ako aj ja). Veď už len samotné akčne scény (boli ich pomenej, ale zato stáli za to) boli naozaj nepredvídateľné (smrť väčšiny hlavných postáv dosť efektívnym spôsobom). Musím uznať, že Tarantino a jeho bastardi to náckom poriadne natreli (dobre im tak) !!! ()

Ondra16

Geniální! Je tam tolik materiálu, že by Tarantino mohl udělat dalších 5 dílů. Všimněte si, že žádná postava není hlavní. ()

Kracken

Quentin natočil zase úplně jiný film ale s velmi jasně čitelným rukopisem, opět nezklamal, naopak, velmi mile překvapil.Film je opět nabitý skvělími dialogy, skvělímy nápady, nečekanými zvraty, brutálními scénami a osobitými herci. To vše je navíc zabaleno do komediálního balíčku. V jednom místě jsem se sice začal trochu nudit, ale hned nato přišla scéna která mě opět v táhla a já jsem přestal pochybovat. Hned po projekci jsem měl chuť si film anebo alespoň některé scény přehrát znova. Z Tarantinovy studnice nápadů je pořád co čerpat a já jen doufám že nikdy nevyschne a bude bavit i nadále. PS: skvělí soundtrack. ()

joora1

Tarantino opět oprášil své umění dialogů a naservíroval ho do napětím napěchovaného filmu o chlápcích co zabíjejí "nácky".A opravdu se mu vše povedlo znamenitě.Pittův tupý výraz a výborný přízvuk baví diváky a hlavně film stojí na výborných a napínavých dialozích, které člověk sleduje se zatajeným dechem.Úvodní scéna, nebo scéna v hospodě je toho důkazem.Nechybí zde ani drsná podívaná a řež tak jak jsme na to u Tarantinových filmů zvyklí.Prostě parádní film se vším všudy, opravdu jsem z něho nadšen- jednoznačně film roku. ()

Kanibal

Vůbec si nevzpomenu kdy jsem se v kině naposled takhle bavil. Jedno "Tarantinovské" klišé za druhým a jen co se člověk přestal smát, těšil se na další kousek toho šílence. Může mi někdo říct kde tam hrál S.L.Jackson a Harvey Keitel? ()

dudyvan

Výborný film.....Tarantino opět předvedl že je opravdový filmový fanda a jeho ztvárnění ukončení režimu!!! DOKONALOST Film si od začátku do konce udržoval svůj standart -věcné dialogy střídaly nabyté scény které jsou charakteristické k Tarantinovi byl sem s filmem opravdu spokojen a příjemně překvapen...dávám 85% ()

Seti

První Tarantinův film, který mě zklamal. Popravdě to je asi zatím největší zklamání letoška. Přeci jen jsem se na nejnovější kousek mého oblíbence skutečně hodně těšil, navíc jsem byl zmasakrován hutným hypem a do toho všeho ještě zdejším hodnocení. O to větší bylo moje rozčarování při odchodu z kina. Film je skutečně z 80% konverzačka, což bych osobně nepovažoval za mínus, ovšem kam se poděly Tarantinovy řízné a černým humorem nabušené dialogy?! Řeknu to na tvrdo, vetšina rozhovorů byla nudná! Jak film plynul, pořád jsem čekal, kdy to Quentin rozbalí a ono nic. Možná to bylo zapříčiněno i žánrem, ale příště bych ty snahy o drama nechal spát, protože je od Tarantina nikdo neočekává a snad ani nechce. Povedené scény (hospoda, skalpování a téměř všechny scény s Basterdama) střídaly ty méně povedené až nudné (např. konverzace Šošany s Zollerem), což se podepsalo i na tempu, které značně kolísalo (také rozdělení na kapitoly, které mělo vždy své opodstatnění, zde bylo zbytečné). Budu asi trapnej, ale z postav jsem si nejvíc užíval Brada Pitta a Tila Schweigera (sakra za tak skvělou a tak nevyužitou postavu by měli Tarantina skalpovat) a fakt je škoda, že banda židovských zabijáků nedostala více prostoru. Hudba občas zněla trochu recyklovaně, ale seděla do filmu skvěle. No, co říct závěrem? Nejsem žádný Tarantinův znalec, ale čekal jsem o hodně víc a jinak a Basterdy považuji za jeden z nejpřeceňovanějších filmů, které jsem tady viděl. ()

Tjaden

Alespoň pro mě nejlepší Tarantinův film. Výborný mix válečného dramatu a komedie, při kterém drsné naturalistické momenty střídají vtipné scénky a dialogy (nejlepší je Pittova italština :D). Jedná se o stylovou podívanou, nadupanou skvělým herci (nejvíce mě uchvátil Waltzův esesák Landa), důmyslnou režií a v neposldní řadě také zajímavou hudbou. Potrpím si na historickou přesnost, ale v tomto případě vše odpouštím ;-). ()

Finskej

Tarantino mi ne vždy sedne a rovněž k Bradu Pittovi mám ambivalentní vztah, a tak jsem se trochu bál. Zbytečně. Pancharti jsou totiž hrozně vtipní a rozhodně se vyplatí je shlédnout v originálním znění, do dabingu se všechny hříčky a jazykový humor patrně nacpat nedal. ()

Benedygtus

Je to bezpochyb dobrej film! A to at uz diky reziseru reziseru > Quentin Tarantino < a nebo hl. herci B. Pittu. Nejsem moc na tady to rezani hlava nehlava, ale sel jsem na tento film s tim, ze to bude rezba...a kdyz se na to s odstupem koukam znova uz me to zas tak drasticke neprijde. Je to opravdu skvely film, pokud ovsem vite, co od neho chcete. - za me tech 88-90 % tak, jak to tu je! ()

KoRner

Važne si nepamätám na film, na ktorý by sa viacej hodil pojem taký veľký úlet. Najväčší drsniak Roth je na smiech, zaujímavejšie postavy zmiznú oveľa skôr. Presekanie filmu na kapitoly sa mi tu zdali úplne zbytočné. Určite to nie je jeden z 500 najlepších filmov a týmto si Quentin u mňa len potvrdil, že je predcenený ako každý jeho film od Pulp Fiction. Môže mi niekto ešte povedať ako to, že vyhladzovali všetkých židov a nejaký černoch sa tam producíruje akoby nič?! A ešte aj slobodne pracuje? ()

divak84

No pravě jsem to shlédl.. Nechci a nikdy nebudu si hrát na nějakého zakomplexovaného kritika.Každému se líbí něco. Mě ten film zklamal. Měl až příliš velkou reklamu před uvedením. Většina scén mi přišly zbytečně zdlouhavé (hospoda se sklepem, ten fridrich jak furt balil šošanu, apod.) Panchanti byli ve filmu zobrazováni jako megapostrach všech německých vojclů a přitom nebylo ukazano nic z jejich repertoáru až na ten uvod v tom lesíku. Herci byli všichni skvělí. Herečka co hraje Šošanu je přirozeně krásná holka. Žadné litry makeupu apod..jako u megan fox..apod. "ikon" nadržených mladíků. Smál sem se u každé věty Brada Pitta - skvělý part zahral opravdu jo ! Na to že měl film přes dvě hodiny ale nebylo moc co k vidění. Vidím, že tady jsou řady až fronty fanoušků, kteří film vynašejí do nebes, takže asi svou kvalitu jistě měl, ale jak říkám každému se líbí něco jineho. Neříkám že film je špatný to ani omylem ale asi patřím do jiné fronty :) ()

jondoe

Filmy Quentina Tarantina bud radi mate, alebo vam jeho styl proste nevyhovuje a nedokazete ho stravit. Ja jeho filmy milujem a celkovo ho pavuzujem za najlepsieho a najoriginalnejsieho rezisera dnesnej doby. Hanebych Parchantov som si vsak musel pozriet dva krat, pretoze som ich nechcel nadhodnotit, lebo pri prvom pozerani mi akosi ku piatim hviezdickam nieco chybalo. Nemohol som vsak prist na to co to bolo. Zistil som to vsak hned pri druhom pozerani a to presne pri druhej kapitole. Panchartom ako takym dal Quentin priestoru celkom dost. Pri prvom pozreti mi vsak chybalo viacej besnenia a krvi. Proste som asi cakal vacsi masaker. Lenze pri druhom pozerani mi to vobec nevadilo a viac som sa tesil na perfetne napisane dialogi nez na scenku z basebalovou palicou. Scena v pivnicnej putike, bola perfektna a Diane Kruger mi prvy krat naplno predviedla svoje herecke kvality. Neda mi nespomenut Augusta Diehla, ktory vo svojej malej ulohe takisto exceloval. Tarantino je skvely scenarista a vyborny reziser, ktory vie hercov velmi dobre nasmerovat k paradnym vykonom. Najlepsie vsak obstal dotejto doby mne neznamy Christoph Waltz. Pri jeho vystupeniach na platne som proste ani nedychal a dufam, ze oscar za vedlajsiu ulohu ho neminie. Tarantinove filmy isto nie su pre vsetkych a vela ludom moze vadit, ze su vlastne nerealne aj ked v nich vystupuju skutocne postavy. Tak to je aj z parchartmi. Mne sa na tom pacito, ze Tarantino aj ked svoju pracu urcite mysli vazne, jeho filmy su proste vzdy zabavne a je jedno ako vazna situacia na platne prave prebieha. Mna proste jeho filmarsky styl a jeho vycibrene dialogi vyhovuju a jeho filmy su pre mna skvelou zabavou. Jedna vec mi vsak na Quentinovy vadi. Mal by tocit viac :-))) ()

ryoga

Tarantinovská "operácia Valkýra" s vtipnými dialógmi a výbornou hudbou... výborne zahraná Christopherom Waltzom a Bradom Pittom (naj rozhovor Waltza s Mélanie Laurent a jej zlomenina..a "ovládanie" cudzích jazykov Brada Pitta a jeho komplicov...Tiež som sa dobre pobavil pri rozhovore v bare s dusnou a napínavou atmosférou ktorý skončil brutálnou prestrelkou...Christopher Waltz - Oscar najlepší herec vo vedlajšej úlohe ()

NICOX

Tentokrát se to Quentinovi povedlo. Výborní herci, každý mluví svým jazykem, dobrá hudba, prostředí a dokonce i ty dlouhý dialogy mi přišly smysluplný (narozdíl např. od Death Proof). Vyzdvihuju 1. kapitolu, Christophera Waltze a Mélanii Laurent. Ale dvě výtky si neodpustím: 1. Brad Pitt - prostě mi to na něj nějak nesedlo a beru ho jen jako lákadlo na film; 2. Hitler vypadá úplně jinak. 80 % ()

iXtr3m3

Tarantino je s5. Tarantino vracia úder. Tarantino forever. Jednoducho - TARANTINO. Po druhom zhliadnutí musím jednu hviezdu ubrať. Niežeby to nebolo robené super a s dávkou vtipu, ktorý k Tarantinovi patrí, ale nechám si absolutórium pre iné kúsky. Ale musím spomenúť to, čo filmu dominuje a to sú úžasné ale naozaj úžasné dialógy. To sa len tak nevidí. Vojnový film bez jedinej vojnovej scény. Megahustá a megakvalitná konverzačka s toľkou dávkou iróne, nadhľadu a iných ingrediencí, že sa to len tak nevidí. Spôsob rozprávania a celkovo postava Landu, to bolo niečo neskutočné. Škoda zabitého potenciálu Brada Pitta, ktorého Arrivederci je neskutočné a ukazuje, čo mohol dokázať, keby dostal viac priestoru. ()

misstake

"Buongiorno". Tarantino skóruje. Pancharti obsahují všechny atributy jeho filmů, ale narozdíl od Death Proof, kde strašně lezly nanervy, tady maximálně fungují. A i když Pancharti jsou filmem s 3. největším počtem komentářů na čsfd, tak si nemůžu ten svůj po delší době odpustit ani já. Hitler žvýká, herci hrají, co mají, hlášky se vrývají do paměti, scénář sedí do puntíku a Eli Roth našel svoje místo na světě. "Say aufwiedersehen to your Nazi Balls." ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (viac)

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

Jeremy Irons ve filmu o Mnichovské dohodě

04.11.2020

Netflix obsadil první herce do chystané adaptace knihy Mnichov, jež není nijak spjatá se stejnojmenným filmem Stevena Spielberga z roku 2005. V novém snímku, který vychází z bestselleru spisovatele… (viac)

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

…a není jím Quentin Tarantino. Na eRkovou verzi Star Treku od režiséra Pulp Fiction nebo Hanebných panchartů si nejspíš budeme muset ještě nějakou dobu počkat, mezitím ale studio Paramount najalo… (viac)

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019

Okolo nového snímku Quentina Tarantina (Pulp Fiction) je po premiéře na festivalu v Cannes dost rušno. Většina recenzentů film chválí, našli se ale i tací, které neoslnil režisérův přístup k ženským… (viac)