Odkedy sa Robert McCall (Denzel Washington) vzdal života v elitnej špeciálnej jednotke, snaží sa odčiniť strašné veci, ktorých sa v minulosti dopustil, a nachádza zvláštnu útechu v službe spravodlivosti v mene utláčaných. Keď sa prekvapivo udomácni v južnom Taliansku, zistí, že jeho novým priateľom strpčujú život miestni zločineckí bossovia. Udalosti však naberú smrteľný spád a McCall vie, čo musí urobiť: stať sa ochrancom svojich priateľov a postaviť sa proti mafii. (Itafilm)

Chicharron

Nejlepší díl z celé "série" s perfektním hudebním doprovodem. Denzel Washington se s Dakotou Fanning sešel po spoustě let od "Man On Fire" a stejně jako tehdy, jim to v Equalizeru sluší. V dobách, kdy Jason Statham tahal kačera, Denzel Washington točil jeden akčňák za druhým, a doufám, že se ještě v něčem objeví. ()

Accuphose

Mám rád Italský akce... La Gomorra, Suburra, Anime Nere.... a tohle vlastně nezklamává. Teda nemělo by. Jenže Washington je bohužel za zenitem, a trošku to na mě působilo dojmem syndromu Stevena Seagala. Poradíme si se střihem a hlavně nefilmujte jeho pupek... je to škoda. Hlavně jsem mu to nevěřil ani herecky. Včas odejít je velký umění. I tak to člověka zabaví a chápu, že když si zahrál jedničku i dvojku, tak tu trojku prostě jinýmu dát nechtěl. Jo a ten kebab si příště odpusťte. ()

motyka52

Prostředí sicilského městečka má hezkou atmosféru a záporáci jsou dost velké svině na to, aby ji dovedli narušit. Denzel je řeší sice pěkně, ale bohužel ze samotné akce toho zase tak moc nevidíme. Věk totiž nezastavíš a tak se používají všelijaké režisérské fígle, aby se "Roberto" zbytečně nenadřel. Ve výsledku to znamená především méně akce, což je pochopitelně škoda. ()

ALFIKA

Po svižném začátku přišla trochu hlušší pasáž, kdy si uncle Denzel lízal rány u místního italského ranhojiče, který by zřejmě ve své ordinaci levou zadní zvládl i složitou operaci mozku. Poté, co tento americký vzor ctnosti s slušného chování nabral trochu sil, několikrát se pomodlil, cinknul na CIA, aby jim řekl, kde hledat drogy, co by zabily celou Neapol a ještě by zbylo, začala ta pravá akční jízda, kdy krev tekla proudem a celá Cammora následně pochopila, že proti metodám tajemného uncle Denzela, jsou ty jejich jen slabý odvar z lipového čajíčku. Márnice v Neapoli pak jely dva dny na tři směny, aby tu nálož mrtvol stihly zpracovat. Skvělý akčňák, který trochu kazí ten konec jak z červené knihovny. ()

ProkyBuh

Denzel Washington a Dakota Fanning jsou ve filmu úžasní a krásně se doplňují. Bojové scény jsou krásně plynulé a vypadají fakt skvěle. Naštěstí netrpí ani třesavou kamerou jakou má spousta nových akčních filmů. Ale tím moje pozitivní hodnocení končí. Akčních scén, pro který je Equalizer tak slavný je opravdu po málu. Třetí díl se snaží o napínavý a hluboký příběh, který ale působí nedotaženě. Aura hlavní postavy, kdy "one man army" Washingtona sám dokáže vybít celou mafii bez jediného škrábnutí nebo zpozorování, prochází všemi akčními scénami, kterých je tak cca tři. Equalizér by se měl držet po vzoru Johna Wicka akčních scén a nesnažit se v posledním díle o hluboký příběh. Osobně jsem se těšil znovu na pořádnou akci, u které mohu vypnout, bohužel jsem nic takového nedostal. ()

Geon

Poslední kapitola, ve které už McCall (s dvěma "c" a dvěma "l") ani nečte. Vytratily se knihy, typický soundtrack a naopak přibylo brutality, ale i humoru. Necelá úvodní hodinka je zájezdovou reklamou na Sicílii a pohádkový život v místních, který se mafii, díky Robertově ruce osudu (kromě role spasitele se stává i vyšetřovatelem, i když od toho tu jsou jiní), nepodaří zničit. Zazvonil zvonec a žili šťastně až do smrti. ()

TeaWithMilk

Vlastně je to takový "Muž v ohni 2"... Díky hlavní herecké dvojici a také trochu i dějem. Ale jinak výborná náladovka a klasika, která potěší asi zejména ty, co rádi Denzela...a happy endy!! ;-) ()

Lukango

Obával jsem se přílišného sklouznutí do světa vyloženě béčkových filmů, naštěstí třetí díl Equalizeru důstojně uzavírá značku. Opět tu však máme plochý příběh, kde jako u každého dílu chybí napětí z akce a strach o hlavního hrdinu. Ano, našeho Denzela tvrdě postřelili, avšak po vyléčení se z něj stává opět hrdina, který má vše tak zmáknuté, že s jistotou víte, že se mu nic nestane. Máme tu italské městečko, které doslova miluje hlavního hrdinu, stará se o něj, potraviny mu zdarma dává atd.. Je to prostě klasické italské městečko bez doteků moderní společnosti, ve kterém žijí obyvatelé vystřihnutý z pohádky. Hlavní záporák je bez charakteru a vykreslení a drží se standartní mafiánské šablony. Hlavní hrdina v tomto filmu působí jako Robin Hood, který se ocitl ve městečku, kde vlastně nefunguje žádná ochranná složka a tudíž obyvatelé města čekali na spasitele, který se ve formě Roberta McCalla objevil. Je vtipné ve filmu slyšet věty ve stylu toho, že místní už berou Roberta jako jednoho z nich a patří už mezi ně - zní mě to, jako kdyby přišel spíš do nějakého kmenu než do města. Dále tu máme náhody, které ve filmu hrají asi to nejdůležitější, a i když se nám je Robert snaží vyvrátit ve formě toho, že ho sem přivál osud, tak to jen zavání tím, že si tvůrci nedali práci se scénářem. Akce je tu méně než v předchozích filmech a není ničím vrcholným či výjimečným. V čem je ale trojka lepší než ostatní díly, je herecký výkon Denzela Washingtona, který sice není nijak oscarový, ale zas nám tu ukázal trochu těch emocí a alespoň já to u Denzela žeru a potvrzuji si jen to, že je skvělej herec. Celkově se jedná o průměrný akčňák, který se drží standartů předchozích dílů a důstojně uzavírá trilogii, která nikdy nebyla něco extra a John Wick jí na pohodu rozdrtil, na druhou stranu se jí podařilo tuto kapitolu s jménem Equalizer správně uzavřít. Známka: 5/10 ()

JIRKKA

Stejně dobré, jako jednička. Akorát v jedničce byl charismatičtější záporák. A výborná lokalita, kde se film odehrává. A moji ,,známí,, Denzel a Dakota, libovka. A koukal jsem překvapeně, že ještě žije Remo Girone, bylo fajn ho vidět. Spokojenost. V září poprvé jedu do Itálie a těším se na nějakou kavárnu a zákusek. ()

Duocup

Jako velký fanoušek série Equalizer jsem k tomuto třetímu dílu přistupoval s vysokými očekáváními, která bohužel nebyla naplněna. Film trpěl nedostatkem akčních sekvencí, vše bylo “vyřešeno” vcelku rychle, což je v případě takto zaměřené série značné zklamání. Překvapivě velké množství dialogů v italštině jen přidávalo na zmatenosti, místo aby něčemu přidalo. Co se týče děje, film nám nedal téměř žádný kontext. Nebyl žádný uvodní rámec, proč se hlavní hrdina objevil tam, kde se objevil. Zakončení filmu by mělo být něco, co diváka překvapí, v tomto případě jsem celou dobu čekal na nějaké velkolepé finále, které ale nepřišlo. ()

disappearin1

Za originalitu by asi Equalizer moc bodů nepobral, zato ve všech dalších disciplínách bere 100%. Dechberoucí kulisy italského přímořského maloměsta, skvělá kamera, hudba i atmosféra. Roberto sice pořád nemá jasno, jestli je good guy nebo bad guy, diváci však vědí svoje a čekání na spravedlnost se vyplatí. ()

555borac555

Denzel opět působí strašně badass. Změna prostředí z USA na Itálii je skvělým osvěžením. Pomalý boj proti sicilské mafii má skvělou atmosféru. Vlastně tahle série akci docela šetři a zaměřuje se právě na atmosféru. Jasně možná to působí trochu nereálně  a kýčovitě, ale je inspirativní sledovat jak bezpráví a organizovaný zločin dokáže porazit jeden muž. Z hlediska kamery a akce je tenhle díl asi nejlepší. Upřímně celkově mě trojka bavila fakt asi nejvíc. Za mě 8/10. ()

majorzeman13

Rozhodně jde o nadprůměrný akční krimi se skvělým Denzelem W. Jako završení série je to velmi důstojné. Mohlo být třeba více akce,ale i tak jsem víceméně spokojen. Výraznější záporák by též  neuškodil. PS: Denzel+ italská mafie+ italská atmosféra = dost dobráááá podívaná. ()

domco61

Od roku 2004 kde si Denzel zahral vo filme muž v ohni spolu s Dakotou, teraz už aj ona ako dospelá - ubehlo skoro 20 rokov, a ich spolupráca opäť na profesionálnej úrovni. Film živý, menej akčných scén, ktoré ale dorovnala brutálnosť mafie, aspoň ja som sa tešil na to ako si ich pán Roberto podá :). Za mňa parádna jazda. Trilógia, ktorá je dosť vyrovnaná. ()

Filmoar

Výborne spravený film, hudba za mňa super až mi to miestami pripomínalo The Last Man Standing, a to ostané je príjemne pumpované a to že tam Pán Fuqua čapol mladú unesenú Fanningovú ku Medvedíkovi Creasyčkovi, juj srdienko poskočilo z toľkého sentimentu. Dialógy veľmi vydarené, celé to prostredie, kamera a všade cítiť tú vôňu odplaty ach jaj, týchto filmov je čo raz menej... 80 ako oči ()

Zaks

Tak nejako mi prišlo, že všetkého tam bolo príliš málo. Málo akcie, málo príbehu, skrátka málo zaujímavého obsahu. Film čerpá z mena a z postavy hlavného hrdinu, ináč je dosť o ničom, miestami až naivný. Dlho pripravované finálne zúčtovanie prebehne až neočakávane rýchlo a bez akejkoľvek invencie, akoby už autorom došiel budget a na poriadny záver sa zdroje nenašli. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Režisér Antoine Fuqua (Training Day, Equalizer) zdá se našel novou zálibu v natáčení filmů podle skutečných událostí. Nejprve si to vyzkoušel v otrokářském dramatu Osvobození s Willem Smithem a teď… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023