V aute bývalého tajného agenta Marka Roberts (Wesley Snipes) nájdu po nehode zbraň, ktorou bola spáchaná dvojnásobná vražda v New Yorku - s jeho odtlačkami! Lenže Mark býva v Chicagu a tvrdí, že v New Yorku nikdy nebol. No aj napriek jeho tvrdeniam ho zatknú. Väzňov, medzi ktorými je aj Mark, transportujú lietadlom. Transportu sa na príkaz svojej šéfky účastní aj policajný zástupca Samuel Gerard (Tommy Lee Jones). Lenže lietadlo havaruje... Posádka sa síce zachráni a podarí sa zaistiť takmer všetkých zločincov - jeden väzeň totiž chýba! Mark Roberts... (TV Markíza)

Figu

Chlapy sobě! Prostě biják pro vostrý a drsný borce staré školy, kde v hlavních rolích dominuje trio Lee Jones, Snipes a Downey Junior. Film je v neuvěřitelným tempu, pořád se něco děje, akce je slušivá, napětí taktéž, no a nechybí tomu ani lehkej zvrat. Nemám co vytknout, snad jen zdejší hodnocení je decentní zklamání, páč tihle šerifové si zaslouží bejt obalený v červených barvách! 80% ()

Gemini

Šerifové jsou skvělý film, který tentokrát nestojí ani tak na postavě uprchlíka, ale hlavně na Lovci Samu Gerardovi. Příběh je tentokrát záhadnější než v Uprchlíkovi a míří až na nejvyšší místa tajných služeb USA. Akční scény jsou špičkově natočené, obzvlášť honička v bažinách je nezapomenutelná - některé záběry by stálo za to zvěčnit jako fotografie (nebo spíš plakáty). Pro mě rozhodně klasika a příklad dobře natočeného thrilleru - tak jako "první díl". Jo a hudbu dělal Jerry Goldsmith;) 80% ()

themic

Podle mě celkem vydařený akční thriller, který nezklame, ale zas výrazně nepřekvapí... Jak už tu psal POMO, obsazení hlavního hrdiny se moc nepovedlo, Wesley Snipes není úplně extra výrazný a ani nevypadá jako několikanásobný vrah... Hodně se tento snímek podobá filmu "Uprchlík" ve kterém ztvárnil hlavní roli Harrison Ford... Musím říct, že Tommy Lee Jones nezklamal, opět hrál nezničitelného policejního tvrďáka, kterému dojde všechno naprosto v pohodě..! Film na mě zapůsobil tak abych dal 4 slabé *..! Rozhodně doporučuji více film "Uprchlík - 1993"..:) ()

castor

Sympatický návrat k devadesátým létům. Federální stopaři znovu vyrážejí za někým, kdo musí prchat tak dlouho, dokud se neočistí. Model z jedničky je zpět, jen váženého chirurga vystřídal černošský bývalý speciální agent. Z amatéra profík, jasné, jsme přeci v pokračování. Sam Gerard je tak znovu na štvanici, ač se nám nejprve představuje coby opeřený reklamní figurant. Pak ale zapne mozkové závity a začne se plně soustředit na hon za profesionálem, který nevypadá na nemilosrdného vraha. Jasně, opakujeme jeden veleskok, opakujeme velkou úvodní dopravní kolizi, ale proč ne? Takové pátrání v bažinách je fajn, honička na hřbitově je taky fajn, v domově důchodců jakbysmet. K tomu připočteme velmi slušnou kameru ostříleného Andrzeje Bartkowiaka, dramatickou hudbu Jerryho Goldsmithe i docela solidní scénář. Ač závěr je už přepálený hadr. Přesto po opakovaném zhlédnutí hlásám, že osobně bych si klidně dal i další pátrání po nějakém uprchlíkovi. A ač se zavilý a neustále mumlající Tommy Lee Jones poprvé vyvezl až na oscarové podium, ani tentokrát nehraje zdaleka průměrně. A natvrdo říkám, že 40% hodnocení Cinemy z osmadevadesátého je solidně mimo mísu. ()

Anderton

Zo Šerifov sa stal medzičasom televízny evergreen. Čo je iba dobre, pretože ich málokedy vynechám. Zámer vytĺcť z Uprchlíka zpred 7 rokov nepôsobí našťastie tak vynútene, ako v Klientovi. Takmer totožný scenár ako v prvej časti ozvláštňuje atmosferické pátranie v lese a jeden záverečný zvrat. Pantoliano je ako Jonesov parťák takmer rovnako výrazný a mňa špeciálne potešila prítomnosť bohužiaľ veľmi málo obsadzovanej kvalitnej herečky Irene Jacob. Kto videl Dve tváre Veroniky, vie, o čom hovorím. ()

• Letecký zákon zakazuje pripútať väzňov k akejkoľvek časti lietadla. (Arsenal83)