KoRner

Klasika militárnej sci-fi. Celkovo pokrok oproti depresívnej jedničke, votrelci sa tu už neukazujú iba ako akýsi vraždiaci šmejd z vesmíru, ale ako naozaj inteligentné predátory, proti ktorým ľudia nemajú najmenšiu šancu. ()

HiddenDragon

Cameron druhe dily proste umi - film "Pirana 2" (1981) jeste ale musim zkouknout, kazdopadne to bude nejaky exces potvrzujici pravdilo :). V dalsich pripadech, jako je tento, dokaze na spravnych mistech veci pridat, takze i kdyz se jedna o podobne tema, vzdy to cloveka prekvapi - dokazal to i s druhym Terminatorem a uvidime, jak se popere s dalsim Avatarem :) "Aliens" jsou perfektnim upgradem sci-fi hororu R. Scotta. Opakovat solovku s jednim xenomorfem by nebylo zajimave, a tak se tentokrat posouvame o nekolik desitek let dal. Zatimco byla Ripleyova v hibernaci, spolecnost Weyland-Yutani postavila na planete, kde poprve objevili vajicka vetrelce, obri komplex i s vymeniky atmosfery. A jednoho dne se tato kolonie odmlci...a tudiz je vyslana jednotka vcetne Ripleyove, aby zjistila, co se stalo. Ze se vsechno zvrtne tim nejhorsim moznym zpusobem, zjisti vojaci velmi brzy. // Cameron vzal Gigerova zabijaka, namnozil ho stokrat, pridal kralovnu, noveho androida a spoustu akce a stvoril pokracovani, ktere je jeste lepsi nez predchudce. Co se tyce prodlouzene Special verze [SPOILER ALERT], doporucil bych ji. Na rozdil od reziserske verze jednicky, kde jsou pridavky nesmyslne a ve vysledku je film o minutu paradoxne kratsi, tady je puvodne vystrizenych scen opravdu hodne, napr. zminuji dceru Ripleyove - jedna navic vylozene logicky nutna. Scena, kdy kolonisti objevi lod s vejci. V originale ji vystrihli, ale pak nedavala smysl scena, kdy Ripleyova vycita Burkemu, ze k ni ty kolonisty vyslal. V originale to vypada, jako kdyby mu vycitala celou kolonizaci planety, coz je samozrejme nesmysl. Kolonisti jsou tam "pres 20 let", cili to byl Burke mozna teprv na stredni skole :) Dale pridava Special verze sceny s kulometnymi vezemi (i kdyz neprilis akcni), takze vybaveni marinaku pusobi lepe nez v originale, kde meli jen mobilni vybaveni. [2x Oscar 1987: Vizualni efekty, Strih zvuk. efektu] ()

Zagros

Absolutně jiný, přesto stejně skvělý a možná ještě i o něco lepší film než původní Vetřelec. Klobouk dolů před Cameronem, který dokázal namíchat výjimečný koktejl akce, humoru a napětí. Celková atmosféra snímku je velmi povedená, není sice tak tíživá jako ve Vetřelci, ale to vůbec nevadí. Právě naopak, banda mariňáků dokáže některé situace parádně odlehčit. Navíc všichni herci a postavy bez rozdílu mají ve filmu své pevné místo. Připadá mi to, jakoby nebylo vedlejších rolí. Většinu z nich si zamilujete a budete jim držet palce. ()

cold

Pokračování jako řemen, více akce, více vetřelců, více zážitků. Cameron neměl lehký úkol. Po skvělé jedničce bravurního režiséra Ridleyho Scotta musel posunout příběh jinam, aby z toho nevyšla nastavovaná kaše. Gradovaní akce a atmosféry až do představení královny je prostě uchvatné. Cameron dokázal, že je jedním z nejlepších režisérů akčních snímků. ()

Theraphosa

Jak už to tak bývá,první díl bývá vždy nejlepší a zde tomu nebylo jinak.Perfektní nápad a výborné filmařské zpracování.Sigourney Weaver ve své životní roli a jeden z prvních Cameronových velkofilmů. ()

eagle-eye

Na první díl to nemá ani náhodou, jenom z něj vaří jakousi omáčku, sice dobré chuti, ale ne tak pikantní(atmosferickou) jakou tu předchozí. Přesto sérii o Vetřelcích považuji za jednu z nejlepších v oblasti sci-fi žánru. ()

Shakeus

Máme tu Terminátory 1 a 2, Skálu, Smrtonosné pasti či zbraně, bezesporu velké akční pecky, jenže pro mě je nejlepší akční film všech dob právě druhý střed Ripleyové s vetřelcem. Scott vetřelce vymyslel, Cameron ho přivedl k dokonalosti. ()

zbysik

Pro me lepsi nez prvni dil, ale stale k dokonalosti neco schazi. V nekterych momentech filmu mi vadila prilisna rozvleklost filmovych scen, kdy jsem si rikal, ze by jejich zkraceni prispelo k plynulejsimu behu udalosti. Stale mam take pocit, ze i na druhy pokus nebyla nalezena ta spravna vyvazenost mezi hororovou atmosferou a filmovou akci. A ten konec, ktery je vlastne akcnejsi predelavkou konce dilu prvniho, tak tam mohl reziser Cameron take prinest trosku vlastni invence a ne pouzit jiz predtvorenou sablonu. ()

I.AM.NOT

Cameron udělal z Vetřelce jen nudnější akční film, který ani kvalitní výkony herců nezachrání. Prvních padesát minut o ničem, poté zlepšení a konec tuctový a trošku vykradený z jedničky. ()

Sancty

Komornejší príbeh s pomaly budovanou atmosférou vystriedal vojnový film. Cameron to zobral zo správneho konca a naservíroval nám neľútostný boj medzi dvoma rasami plný slizu, krvi, vystreľujúcich čeľustí, explózií a neutíchajúcej streľby. Hlášky lietajú vzduchom a atmosféra je famózna. Herci idú na plný výkon, ich mariňáci sú... proste kurva mariňáci a na takého Hudsona v podaní skvelého Billa Paxtona je radosť pozerať. A Sigourney? Jej Ripleyovú nejde nemilovať. ()

pedro33

Film, ktory ma dostal k filmom...pre mna maju Votrelci vyhradne postavenie, jeden z prvych filmov videnych v kine sposobil par nocnych mor, po rokoch videna Specialna verzia perfektne dotvara dej. Hviezdy filmu - Cameron, Sigourney a James Horner. ()

dopita

James Cameron pojal pokračování legendárního Vetřelce trochu jinak Ridley Scott. Temná a propracovaná atmosféra tíživé hrůzy z prvního dílu se vytratila. Cameron natočil akční, nebo možná spíš válečnej film napěchovanej energií a hlavně nervydrásajícím tempem. A vzniklo jedno z nejpovedenějších pokračování všech dob. I přes razantní změnu žánru se k prvnímu dílu váže několik detailů, jako třeba přerod Ripleyové z „jedné z mnoha“ v hrdinku, detektor pohybu, závěrečné odpočítávání před totální destrukcí, zůčtování s vetřelčí královnou (dopadne stejně jako „kolega“ v prvním díle) nebo že se na závěr Ripleyová ukáže ve spodním prádle:-) Přesto je film uplně jinej. Lepší. Bohužel na filmu je trochu znát, že na něm studio šetřilo. Vlastně sám Cameron údajně lidi od Foxů přemlouval, aby do toho šli. Přemlouval mimochodem i Sigourney Weaverovou, která s pokračováním nechtěla mít nic společnýho. Ale naštěstí je ukecal všechny. Bohužel šéfové studia se moc přes kapsu neplácli a tak Cameron musel ze svých plánů hodně slevit a přizpůsobit se pouze necelýmu dvacetimilionovýmu rozpočtu. Původně chtěl natočit mnohem výpravnější film. Škoda. Cameron vždycky rád pracoval se zadní projekcí. Ale jestliže v Terminátorovi 2 tuhle formu přived k dokonalosti, u Vetřelců to občas skřípe. Ať už se jedná o havárii přistávajícího modulu, nebo souboj Ripleyové (s Newt na zádech) s vetřelčí královnou, je to poznat víc, než by bylo zdrávo. Taky škoda. A jeden vyloženě kiks, kterej se k perfekcionistovi Cameronovi vubec nehodí: ve finální scéně kdy už je po všem a vetřelčí královna nasraně plachtí vesmírem, vycucává podtlak ze Sulaca všechno možný, včetně Newt, kterou zachytí v tu chvíli už rozpůlenej Bishop. Bohuže je vidět, že herec Lance Henriksen je zalezlej v díře v zemi a na břiše má přilepený Bishopovi vnitřnosti. Když se pro Newt natáhne, je to krásně vidět. Tohle Cameronovi uteklo. No neva, mimochodem na Blu-ray je tahle chybka vyretušovaná. Ale jinak je po technické a trikové stránce vše na špičkové úrovni. Vetřelci jsou zkrátka jeden z mála filmů o kterým můžu s klidem říct, že nikdy nezestárnou. Prodloužená verze z roku 1990 je výrazně, zdůrazňuju VÝRAZNĚ lepší než kinoverze!! Ani jedna vteřina tam není navíc. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

26.02.2017

Avataří sága bude mít 5 dílů

Avataří sága bude mít 5 dílů

14.04.2016

O čem měl být pátý Vetřelec?

O čem měl být pátý Vetřelec?

30.11.2015