Po viac ako polročnej odmlke sa na scénu vracia český provokatér Kamil Bartošek, známy ako Kazma. Internetový fenomén, ktorého videá majú milióny pozretí a vyvolávajú kontroverzné reakcie, uvedie do kín celovečerný film. Dlhopripravovaný projekt, na ktorom Kazma a jeho tím pracovali v najprísnejšom utajení 4 roky, sa už v augusta dočká svojho veľkého odhalenia v slovenských kinách. (Bontonfilm SK)

Dromed

Bez Marcuse Kruga je One man show o ničem. Tohle je sice sračka ale alespoň trochu profi. Paradoxně je to Kamil kdo to celé kurví. Hraje jako cečkovy komparzista, vypadá jako spuchlý vandrák právě puštěný po odmašťově z Kromclu ale myslí si a chová se jako DiCaprio v největší formě. No a ta love Story s bejvalkou fakt trapas. Ale jinak marketingově super a dokázal na tom zarobit. To fakt Kazmič umí takže mu to vlastně přeju. Sleduju ho od doby, kdy točil ve svém děckém pokojíčku a proto mě to jeho namachrovane chování o to víc štve. Vím že je to jenom póza ale narozdíl třeba od Rytmuse apod. to Kazmovi prostě nevěřím. Daleko víc by mu slušela skromnost a pokora. ()

Maynard.

No, tak Kazmu mám rád, to zas jako jo. Tím, že je to jeden z těch originálních tvůrců si mě získal. Ale na celovečerák to teda zatím ještě bohužel není. Jasný, chápu, že to má obrovskou sledovanost  v kinech i na netflixu, ale mě to přišlo až moc přehrávaný. Těch fikcí je tady na mlj vkus až příliš. Asi nejvíc mě bavil cholerickej stravák, jinak sem se ani jednou nezasmál, což je prostě špatně. Každopádně respekt. Jo a nemám mu za zlý, že vyhodil lidem z vrtulníkům prachy... :o) ()

JamesSi odpad!

Tento komentář je chráněný speciálním protipirátským systémem, jestli ho zkopírujete, zemře celá vaše rodina do 24 hodin. Kazma na začátku říká, že nikdy neměl rád hollywoodské filmy, jelikož on byl vždy zastáncem "nudné reality". Tenhle film je celý hraní si na Hollywood, kopírujícím Guye Ritchieho a Quentina Tarantina. Kazma tak obětuje to nejzajímavější na něm, jelikož jde o naprostou fikci. I záběry působící dokumentárně jsou jasně fiktivní. Ano, Kazma se naboural do Fortuny (jak vám neřekneme). Ano, Kazma si najal tým včetně hackera jménem Linux a "bílého cikána", která je běloch, ale natolik zloděj, že by chtěl být cikán. Ano, herci o tom nevěděli, že točí pro Kazmu, mysleli si, že točí pro filmového studenta jménem Goring. Ale bacha! Natočili jsme to jako akční hollywoodský film, jen aby nás nezatkli! Jasně, to by pomohlo. Vůbec to není product placement Primy, Fortuny a cirkusu Jojo! Celý film je samozřejmě Kazmovým ego-tripem, kde je největší borec se kterým se všichni chtějí fotit a spát. Samozřejmě se skrýváním se za charitativní účely, aby to nikdo nemohl kritizovat. Neuvěřitelné uctívání kapitálu a prachů, protože "když si jdete za svým snem můžete toho hodně dokázat"! Strašně bych byl rád, aby v ČR byl někdo jako Nathan Fielder nebo Sacha Baron Cohen, který dokáže používat skrytou kameru, aby ukázal pokrytectví lidí. Kazma tohle není, film je pouze flexem. Kazma obleče slavné české herce jako nacisty, aniž by šlo o nějaký vtip nebo poukázáni na pokrytectví. Má být vtipné jen to, že jsou oblečení jako nacisti. To je šokující a edgy! Asi objektivně bych měl dát 1*, jelikož jsem se párkrát i zasmál a neutíkalo to pomalu díky zběsilému střihu, avšak naprosto mě štvě kultura této fetišizace bohatství, egoismu a sobectví, takže nemůžu dát víc než nejnižší hodnocení. Musíme říct, že tenhle komentář je fikce, jinak by nás zatkli. ()

klukluka

Nebavilo mě to, v momentě, kdy už jsem si fakt hodně přál, aby to skončilo, zbývalo do finále ještě 49 minut, ale oceňuju Kazmu za určitý druh odvahy (ne, nemuselo to vynést balík, klidně to mohlo být finanční fiasko), za originalitu, za pracovitost, za schopnost dotahovat i zdánlivě nerealizovatelné nápady. Ty 3 pecky jsou tedy hlavně pro něj- pro Kamila Bartoška, šikovnýho kluka, kterej měrou vrchovatou uspěl na své vlastní, neprobádané cestě. Film sám o sobě by ode mě dostal o jednu míň, profesně je to velice slušně odvedená práce, o žádným odpad!u bych v tomhle případě neuvažoval. ()

NifKor odpad!

Po tomhle filmu si myslím, že Zdeněk Troška je naprosto famózní režisér, který ví co dělá.... Smutný, že hodně lidí šlo podpořit do kina člověka co z nich dělá idioty tímto filmem, protože všemu věří. -1/10 ()

Nemec

Takže máme tady našeho trhače kino rekordů. A prvně bych chtěl říct, že nejsme nijak předpojatej proti tvůrcům, ale taky nejsem mega fan, takže z pohledu chladného pozorovatele jsem nic moc neočekával. Myslím si, že je to “klasická ONEMANSHOW do, které jsou vtěsnány dva krátkometrážní filmy. Který scénáristicky, režijně a kamerově působí jako cvičení prvního ročníku na FAMU (Ne každá scéna musí být prolítá barevnou kontrou, že jo.) Na druho stranu mě hodně baví ta propletenost jak příběh ovlivňuje “reálné události“ (Uvozovky, protože moc dobře všichni víte, jak to má ONEMANSHOW s podáváním toho jejich “reálného světa“.) přišlo mi to jako zajímavej koncept, takže ta tohle palec nahoru. S čím jsem ale měl problém, je humor, kdy se podle mě scénáristům musela kroutit páteř, jak moc dětinský to občas je. Ono je podle mě dost nevýhodný si postavit charakter na humoru patnáctiletýho kluka. Protože pak ti je skoro 40 jako Kazmitochvi a stále musíš hrát tu postavičku, která lidi nižšího věku bude bavit. A ještě, než půjdete na tenhle film, je mega důležitý si Uvědomit, že Kazma, byť je hlavni tváří, tak už dávno se podle mě nepodílí na tvorbě konceptů, nebo aspoň ne tak jako dřív. Je to hlavně producent a tím pádem si nemyslím, že by měl být zodpovědný za umělecko stánku díla.  Ale celkově jsem rád, že se filmu daří. Ačkoliv postrádá hloubku a má nějaké rezervy, které se nadají odmyslet, musím se přiznat, že jsem se u pár částí i docela zasmál (většinou u těch sexuálně romantických sorry Kazmo). Takže jsem rád, že jsem to viděl, ale podruhý na to asi nepůjdu mrk mrk. ()

Rhyens

Celkem vtipné, dynamické, pořád se něco deje a na to že je to 100 minut dlouhá show, tak to uteče pěkně rychle. Nechápu proč ten hate. ()

WayDott

Tak si to shrňme. Absolutně jsem nečekala, co od Kazmova filmu mohu čekat. Jako zklamaná určitě nejsem. Co se týče hereckých výkonů, no nebylo to zrovna na Oskara. Ale člověk musí brát film trochu s nadhledem. Kazmovina jak vyšitá no. Ale já i ostatní v sále jsme se bavili. Z kina nikdo neodešel. Filmy trochu připomíná Dannyho parťáky s myšlenkou jít si za svým cílem a nevzdat se i když nám život nerozdává dobré karty, o tom život. Kazmova vzpomínka na bejvalku ke konci filmu, asi se úplně nevyrovnal s jejich rozchodem….. ()

HonzaSim

Strčit do kapsy návštěvností Vyšehrad i Avatar za první den? A to víc, než trojnásobně?! OMS roky vládla českému internetu a teď ovládla i kina. Kazma zas a znovu VŠEM vytřel zrak! A to některým nechutná.. Zdravim všechny místní zoufalce s po** životem, kteří se zmůžou jen odporné komentáře. K filmu nemám slov ... Budu vstřebávat ještě dlouho. Během snímku mnohokrát WTF (v kladném slova smyslu) a na konci velké WOW! ()

suzanne1997

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale na tomhle něco hodně smrdí. Do kina jsem šla s očekáváním, že uvidím něco, co mě převálcuje a doslova to zboří všechny rekordy návštěvnosti. Co se týče té návštěvnosti, stoprocentně se to Kazmovi a jeho týmu podařilo, ale že by mě ten děj upoutal a převálcoval, tak to ani náhodou. Kazma: The Movie je změť zdánlivě příbuzných momentů spojená nějakým zvláštním klíčem dohromady. Ve velkém finále nemá film ani hlavu ani patu, Kazma v něm pouze "vysvětluje" soutěž s autem a dává ji do kontextu něčeho většího. Tímto ale nekritizuji jeho herecký výkon, jako někdo, kdo navštěvoval "jenom" intenzivní kurz herectví - měl mentory, si nevede vůbec špatně. Jen mě zaráží, jak vlastně ten film i sám sebe v něm prezentuje. Asi se můžeme dohadovat, jestli je na tomto díle něco pravdivého či nikoli, jestli je zápletka inspirovaná skutečností nebo nám byla představena "jen čistá fikce", a co tím chtěl vlastně Kazma říci. Za mě osobně na tom ale něco příšerně nesedí, počínaje tajemnými rozhovory pro nejrůznější média, přes záhadnou hru, jejíž vyřešení není tak jednoduché jak se může zdát, Kazmův údajný přesun někam na východ (aby ho nezavřeli) až po partnerství s advokátní kanceláří konče. Tenhle film za mě není filmem, nýbrž obří reklamou mající za cíl přitáhnout lidi do kin, vytáhnout z jejich kapes hromady peněz a možná něco dalšího ... To ale ví jen ti, kteří za tím stojí. My ostatní můžeme jen hádat a čekat, čím dalším bude tahle "marketingová kampaň" a pro některé diváky skvělé dílo pokračovat. Já si myslím, že k odpovědi nemáme daleko! A těch přesně dvaadvacet milionů je sice fajn výhra, ale dosažitelná asi tak jako pro obyčejného smrtelníka výlet na Pluto. Nerealizovatelná, nebezpečná a vlastně ani nedosažitelná. Tak uvidíme, co za tím je! Tenhle počin hodnotím jako táhnoucí se reklamu, protože jako nic jiného to nevidím, a tahle reklama si podle mne těch pětatřicet procent zaslouží. Nic víc, nic méně. Kazma a jeho tým mají rozhodně na víc, Karlovi a Prostřenu nesahá tohle v této formě ani po nehet na malíčku u nohy, možná v kontextu něčeho dalšího ale ještě překvapí. ()

Klajnik

Kazmovo neoveksláctví pro děcka a debily. Bezpředmětnej vyfabrikovanej produkt od člověka, co studoval finance a mediální komunikaci. Přesto to trhlo v českých kinech rekord návštěvnosti. To je dáno jednak tím, že je to lokální záležitost (v Polsku by na to nikdo nešel) a lidé očekávají (díky historii OMS) nějaké šokující odhalení, jehož chtějí být součástí. Mám pocit, že OMS bývala založena na sofistikovaném pranku, který vykazoval něco o skutečném světě. Film však je však (z velké části) smyšlený (a z celé části bezpředmětný) a plný product placementu. Na konci se divák prý dozví, že můžou vyhrát 22 mega. Podmínky soutěže jsou ale naprosto absurdní (soutěžící se nesmí o celé věci vyjádřit hanlivě, pořadatel si vyhrazuje právo kdykoliv soutěž změnit, zrušit nebo aktualizovat a pokud soutěžící opravdu prachy získá, stále je může být povinnen vrátit zpět). Člověk by musel být mimořádně stupidní, aby na to do kina chodil opakovaně a hledal vodítka či co. ()

H4ku11

Áno, nie je to zmes najlepších hereckých výkonov roka a nebudú z toho ocenenia pre tento film, ale čo sa mu podarilo vymyslieť, klobúk dole. Nesledujem Kazmu, ale očividne vie, čo robí. ()

bobstock

Tak už je to tady. Pár měsíců uteklo, soutěžní kartičky s trojúhelníky jsou naházeny po všech možných kontejnerech na ´´směšný´´ odpad a THE MOVIE by Kamilek je ve vzduchoprázdnu downloadován, abychom se my poslední trapeři filmové kritiky pokochali geniálně zpropagovaným snem Kazmiče o mnoha podvodech a výhře v dolarech, kterou nikdo nevyhrál. Z odstupu času rád vzpomínám na trapná talkshow či streamy o Prostřeno, Yes Man či propašovaném hokejovém maskotovi. Tenkrát sme se o tom i s nadšením bavili v hospodě s kámoši. Dnes už z toho bohužel vyšel jen fiktivní pseudofilm  o zakopávání a vykopávání auta s bravurně, tragickými výkony. Nejlepší výkon tu předvedl již 70letý profesionál Kostas Zerdaloglu a naopak největším tragédem bych označil Kamilova kolegu, zrzavého pozéra Adama Mašuru. Vizuálem by se sice hodil do nějaké ptákoviny od Guye Ritchieho, ale to by nemohl otevřít hubu! Osobně jsem z prozíravosti na tento projekt nepřispěl ani korunou v kině a s Fortunou gamble nehraju. Do budoucna se trochu obávám, co zas vymyslí za těch utržených 70melounů od nebohého diváckého stáda a jestli bude onemanshow vůbec nějakým životaschopným přínosem pro společnost, když už se tím pan Bartošek tak rád zaštiťuje. 10% ()

Mírouš

Těžko hodnotit. Kazma je vychcanec, ignorant, ale zároveň naprostej génius. Ví jak z lidí udělat debily a vytřískat na tom balík. A samozřejmě, že v tom s ním jela i Fortuna. Ten kdo si myslí, že je Kazma odrbal o 30 míčů a pak se sám udal, je mimoň. ()

Tolli

Kazma pořád umí pobavit. Jeho forma zábavy mi opět sedla. Akorát film měl několik nudnějších pasáží a šlo by jej evidentně zkrátit. Ale celkově je tam vše. I když ty akční scény jsou občas až moc umělé.  Jinak nechápu zdejší hate. Zajímalo by mě, kolik z těch lidí co dává "odpad" film nevidělo a dělají to jen proto, že Kazmu namají rádi. Ostatně v ČR platí obecně, že se dvě věci neodpouští. 1. když něco děláte a za 2. když máte úspěch a vyděláte si peníze. Pro ty co je plivají špínu, zkuste si udělat na Youtube nějaké video. :) Uvidíte, že je mnohem lehčí psát hate, než něco vytvořit. I když to třeba ve finále nebude bavit každého. To si ani nemyslím, že byl cíl tohoto filmu. Takže pokud píšete, že Kazmu nesnašíte, jdete na ten film, ať můžete dát "odpad", tak jste blázni. A pokud dáte "odpad" i bez koukání na film, tak jste jen prázdné bytosti za klávesnicí. :) Zkuste naopak prosím ten hate proměnit v něco tvořivého. ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 4/10    Art: 2/10    Akce: 5/10    Vtip: 5/10    Napětí: 4/10    Láska: 6/10    Soundtrack: 8/10         08/2023 ()

Flopik

Tú nenávisť tu teda vôbec nechápem, alebo vlastne hej chápem, darmo niektorí ľudia budú proste zahorknutí. Kazma dokázal v tomto "filme" to čo mu ide najlepšie. Prekvapil každého,  nakoľko neverím, že niekto čakal niečo takéto. Kto šiel do kina s tým, že to bude regulárny film, tak nech radšej nič nekomentuje, nakoľko to sme od Kazmu čakať nemohli. Je to vtipné, svižné a hlavne originálne. Minimálne za Tajný zákop si to zaslúži poklonu. Jediné čo mi nesadlo boli "filmové" scény s jeho priateľkou. Inak som sa ale brutálne bavil a za toto klobúk dole, pretože niečo takéto u nás nerobí skutočne nikto. Veľký palec hore a neviem sa dočkať, čo tento šialenec predvedie nabudúce. Nič nie je také, ako na prvý pohľad vyzerá. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin