Keď búrková sezóna naberá na intenzite, stretnú sa cesty bývalej lovkyne búrok Kate Cooperovej, ktorá sa vracia do terénu po zničujúcom zážitku, a ľahkovážnej hviezdy sociálnych sietí Tylera Owensa. V Údolí tornád sa rozpútajú strašidelné javy, aké dovtedy nikto nevidel. Dvojica a ich konkurenčné tímy sa ocitnú priamo v ceste viacerých búrkových systémov zbiehajúcich sa nad centrálnou Oklahomou, kde budú musieť riskovať vlastné životy vo vťahujúcich víroch tornád a medzi poletujúcimi troskami. (Continental Film)

Shakers

Ani prvý Twister mi neprišiel extra dobrý, no oproti tomuto pokračovaniu, ma bavil viac, mal lepších hercov a napínavejšie tornádové scény. Dvojka je viac menej o tom istom, len sa tornáda chytajú s novou technológiou. Glen Powell prekvapivo fajn ako hlavná hviezda, len mam pocit, že ten jeho biely úsmev mu vyleštili tornáda. 65% - 3* ()

Cappuccino

Twisters začína ako sľubný katastrofický film, no po úvodnej dramatickej scéne sa rýchlo zmení na klišé dobrodružstvo bez napätia, ktoré sa neúspešne snaží vyvolať romantickú atmosféru medzi hlavnou dvojkou. Naozaj nerozumiem, prečo má tento film také vysoké hodnotenie. ()

Goldbeater

Dodnes si pamatuju, jak jsem si na den přesně před deseti lety v kině opravdu užil projekci filmu V oku tornáda. To bylo ale béčko, které využívalo opravdu prvoplánových "twisterovských" lákadel a disponovalo strašně napsanými jednorozměrnými postavami. Snímek Twisters je áčkovým ekvivalentem tohoto filmu –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ ač opět přináší výjevy, jako jsou ohnivé tornádo a bouře nahánějící divocí youtubeři, dělá to s amblinovsky hravým, dobrodružným a stabilně uchopeným tvůrčím přístupem. Daisy Edgar-Jones to dobře nese na svých bedrech a charismatický Glen Powell potvrzuje svůj status největší vycházející mužské filmové hvězdy současnosti. I když to navazuje na blockbusterový Twister z roku 1996, nedočkáme se tu žádných memberberries, jedinou navrátivší se postavou je přístroj Dorothy a je to tak dostačující. Twisters jsou osvěžující letní zábavou, jaká v kinech mnohdy opravdu chybí, a i přesto, že scénář by se dal kousek po kousku rozebrat jako katastrofická blbina, já na tohle zkrátka jsem. Nazvěme to klidně guilty-pleasure. ()

mzss1

[90%] Já si nemohu pomoci, ale filmy o tornádech mě fascinují. Určitě nesdílím nadšení těch lovců tornád, ale fascinuje mě jejich zápal, jejich vybavení při těch jejich bláznových počinech. Nechci moc srovnávat s podobnými filmy. Twister z r. 1996 jsem viděl teprve nedávno – plný počet * jsem mu sice nedal, takže je mi trochu hloupé, že tomuto dávám plnou palbu, ale já si nemohl pomoci. Akční je to až až, možná až moc, ale scénky jsou perfektně natočeny, mají výtečnou technickou stránku a hlavně to zde má funkční a až dojemný děj, který je především zasazený a točí se okolo hlavní ženské hrdinky, kterou zde hraje Daisy Edgar-Jones – zaujala mě od první chvíle až do napínavého finále. Vedle ní mě samozřejmě zaujal Glen Powell, který začíná být víc a víc známější a hlavně (to říkám já, ale ne sakra jen já :D) je víc a víc podobnější Cruisovi. ;) Hudba je taková obyčejná, ale dostačuje. Víc to asi okřávat nebudu. Já se nenudil ani na minutu. Osudový děj hlavní hrdinky, emoce, akční sekvence – prostě vše co se mi na těchto filmech o tornádech líbí. Škoda, že mi to uniklo v kině, ale nevadí. Doufám, že podobné filmy ještě vzniknou. ()

dr.horrible

Fajn prekvápko. Jednotku som videl v detstve a nemám k nej žiadny vzťah. Chcel som  len vidieť Daisy. A dobré to bolo! Možno trochu iritujúco prehnane americké (južanské), ale vlastne asi ľutujem, že som na tom nebol v kine. Ps: Country je zlo. ()

InJo

Devadesátkový blockbuster pro americké rednecky, kteří poslouchají generické country a vrcholem kultury je pro ně rodeo. Oproti skvělému originálu tu nevidím žádný výraznější progres - navíc tu není snad ani jeden památný eye-candy moment typu letící krávy nebo průjezd domem spadlým na silnici. Glen Powell a Daisy Edgar-Jones jsou sice hezcí a sympatičtí lidé, ale Bill Paxton a Helen Hunt byli hlavně skvělí a charismatičtí herci - a tak je to tady přibližně se vším. Taky mi nepřijde úplně ok dělat machry a dobrosrdečné hrdiny ze cvoků, kteří kvůli vysoké sledovanosti na YT provádí šílené a hlavně velmi nebezpečné věci (jako je pronásledování tornád). 60 % ()

Anderton

Prekvapivo menej tupé, než by cieľové publikum očakávalo. Nečakajte tak ani Emmericha, ani dvojku Twister. Nakoniec ide ale len o mierne nadpriemerné remeslo so sympatickou ústrednou dvojkou. Zvyšok osadenstva je však na facku, najmä najlepší kamarát Kate, ktorá pochopiteľne trpí výčitkami svedomia kvôli strate svojho tímu. Scenárista si asi pred písaním pozrel Cliffhangera. Atrakcií je vo filme tak akurát, avšak nedokážu poriadne strhnúť, i keď pomerne krátke finále malo k tomu nakročené. ()

Frajer42 odpad!

Udájně kultovním snímkem z roku 1996 jsem nepolíben. Tohle však byla extrémně nezáživná píčovina a považuji za obrovskou chybu zařadit tohle hovno mezi 7 filmů na 13. víkendu ČSFD. Děj je bohužel jedna nekonečná nuda, kdy parta extrémně plochých a nesympatických charakterů jezdí z místa A na místo B hledat tornáda. Vždy jak tornádo najdou tak následuje jediná koukatelná část s tornádem a potom se zase jede hledat jiné tornádo, přičemž se toto hledání tornád samozřejmě neobejde bez obrovského množstí extrémně špatně napsaných smalltalků, u kterých jsem musel odolávat nutkání si propíchat uši. Takhle to dopadá, když film tvoří lidé, kteří mají sotva dvojciferné IQ. Je to hloupoučké, otravné a debilní s absolutně klišoidním a ubohým závěrem, jehož zařazení mě ovšem u podobného kusu hovna ničím nepřekvapilo. [5 %] ()

Arsenal83

Pred skoro 30 rokmi to bola novinka, niečo originálne. Dnes je to už len priživenie sa na téme, ale za to dôstojne a s úctou voči deväťdesiatkam. Z tej úcty a nechcenia priniesť niečo viac film tak dosahuje len priemer, pretože inak to je taký twister, že vetrovku vám trošku prefúkne, ale aj tak si v pohode ešte zapálite. Hlavne tú elektronickú, to zaručene. ()

SeBig odpad!

No mě je zle. Film tak obyčejnej až to bolelo sledovat. Naprosto nudný, plochý postavy, AI scénář..i to asylum to dělá zábavnější. Pustá jebka. ()

Chrustyn

Původní Twister je trochu jako Čelisti. Má celou řadu napodobitelů ale kvalitativně se mu nikdy žádný ani nepřiblížil. Twisters je oficiální pokračování, které původní film nepotřebuje ale fandové si všimnou odkazů i stejného prostředí. A je to fajn, dokonce víc, než se dalo čekat. Trikově skvělé se zajímavými nápady, napětím a hlavně sympatickým obsazením, které do filmu přidává decentní ale funkční romantickou linku. Chybí wow momenty nebo něčím výjimečné scény a zamrzí konec bez výraznější napětí ale jako zábavný blockuster, jedna z nejlepších věcí tohoto roku. ()

rollman1

Matka příroda má ve filmech velké zastoupení a ať už to jsou velké Tsunami, tornáda nebo zemětřesení, vždy se jedná o jednoduché filmy, které nabízejí vizuální atrakce, poctivou destrukci a sympatické postavy.To je případ i Twisters. Jednou větou by se dal film popsat jako poctivý letní blockbuster. Odsýpá rychle, interakce s tornády vypadají a zní na velkém plátně opravdu parádně a místo velkých destrukcí se tady jede spíš na autenticitu, což vyvolává větší pocit napětí. K tomu přidejte fajn obsazení, jednoduchý příběh, kde se nikdo bohudík nepokoušel o nic intelektuálního a vizuálně nápadité řádění samotných tornád. Malinko tak zamrzí, že toho velkého ničení tady moc není (právě proto, že se hraje spíš na reálnější zpracování tornád) a že finále mohlo být trošku epičtější. Když si vezmu snímek v ''Oku Tornáda'', tam toho vizuálního pekla bylo mnohem více. Katastrofických filmů už ale moc nevzniká a tak jsou ''Twisters'' vítaným přírůstkem do žánru, kdy režisér a vlastně všichni jedou na jistotu, což ale vůbec není špatně. Ty dvě hodiny příjemně utečou. Nejedná se o žádnou velkou událost, ale kino filmu rozhodně sluší. ()

Stanislaus

Původní devadesátkový film samozřejmě znám, nikdy jsem ho ale neviděl celý, tudíž jsem k této moderní "předělávce" přistupoval bez jakékoli dávky nostalgie, ale i očekávání. Katastrofické filmy, v nichž hrajou hlavní roli nezkrotné přírodní živly, vyhledávám a jsem rád, že se sem tam objeví i takový vkusný kousek, jakým jsou Twisters. Snímek disponuje veskrze sympatickým hereckým obsazením, kde skvěle funguje (na první pohled) protipólná konstelace mezi uhlazenou vědkyní Daisy Edgar-Jones a drsňáckým lovcem tornád Glenem Powellem. V tomto směru chválím tvůrce, že odsunuli romantické plky takřka mimo záběr. Z technického hlediska jde o nadmíru působivý film se sugestivními zvukovými efekty, který by bylo hřích nezhlédnout na velkém plátně, kam prostě podobné snímky patří. I postavy ve filmu věděly, že kino je ten správný prostor! ()

luka4615

Velmi vydařená blockbusterová podívaná, kvůli níž existují velká plátna a epické ozvučení Dolby Atmos. Tak zhruba nějak takto lze v jedné krátké a poměrně trefné větě popsat snímek honosící se jménem Twisters, který kultovní filmové dědictví z let devadesátých nese na bedrech s noblesou sobě vlastní. Za zmínku zde v první řadě stojí audiovizuální stránka, která je, jak jistě už správně tušíte, výkladní skříní celého projektu. Na velkém plátně se před Vámi rozestře opravdu spektakulární podívaná, jíž o pořádný kus tvrdí dunivě naléhavý soundtrack, v některých místech chytře smíchaný s poplašnými sirénami. Je ale snad jasné, že tyto "výplachové" snímky se úplně nemohou opřít o propracovaný vrstevnatý scénář a postavy. Zde dostaneme základní linku, ploché, byť sympatické charaktery a jde se na věc. Právě díky tomuto bezprostřednímu přístupu Vám film uteče až znepokojivě rychle. Co tedy dodat na závěr? Jsem vážně velmi rád, že tvůrci nedělají původnímu snímku z roku 1996 ostudu, nýbrž ale celý tento stále neokoukaný koncept posouvají vpřed. Dostali jsme zde totiž sympaticky hravou letní podívanou, u níž se budete, stejně jako já, vážně královsky bavit. A o to tady jde v první řadě především. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice) „If you feel it, chase it!“ ()

Lacike

Ja tento žáner nechápem a asi nikdy nepochopím. Nejaké trápne fičáky a parta debilov, ktorí ich naháňajú ma fakt nebavia. A ani po trikovej stránke ma tam nič nenadchlo. Taký štandardný digibordel. 2/10. ()

ScarPoul

Rovnako ako v prípade prvej časti je aj tu finále natoľko funkčné že to tú tragédiu pred koncom trošku vytiahne o level vyššie. Je to slabý priemer ale nejako sa to tam doklepalo. Úplne haniť to nejdem, lebo to nie je film pre mňa. To nebola ani prvá časť. Ja skrátka tým záchranám a emóciám nemôžem uveriť. Je to tak schématické a klišoidné, že na to musíte byť nastavení, čo som v jednom ani druhom prípade nebol. Mne sa to pri týchto filmoch skrátka nedarí. Mix epickosti ( ktorá tu je) a komornej drámy je v tomto prípade ubíjajúci a nudný. Všetko bolo jasné od začiatku. Zvraty aj koniec. Bez prekvapenia. V zásade je to rovnaký film ako Twister len s lepšími efektami a krajšími postavami. Prvú hodinu som sa dosť nudil. Veľmi slabučký priemer a druhý krát to vidieť nepotrebujem. ()

Padme_Anakin

Podobnost s původní verzí je nepřehlédnutelná, záleží tedy na divákovi, jak ji vnímá, mě plagiáty příliš neberou a hromadění filmových klišé také ne.. Nicméně má to sympatické herecké osazenstvo, pěknou vizuální stránku, celkem to odsýpá a žádné jiné výhrady nemám.. Nadšení se nekoná, no na druhou stranu nejsem vlastně ani zklamaná, takže dnes večer za tři.. ()

maddy

Ani sa nečudujem, že nový Twister, resp. Twisters rozbili americký box office, ale inde vo svete majú iba veľmi vlažné finančné prijatie. Ono to čo fungovalo v roku 1996 totiž o takmer tridsať rokov neskôr nefunguje až tak presvedčivo a noví Twisters sú tak síce poctivou letnou hollywoodskou blockbusterovou zábavkou, ale zároveň tak trochu zaspali dobu. A práve preto je to celé solídne remeselné natočené, ale patetické až beda, so scenárom, ktorý snáď obsahuje snáď každé a jedno klišé katastrofických filmov na svete. K tomu zbytočná romantická linka, ktorá nikdy poriadne nezačne, postavy ako zo šablóny od ChatGPT (aj s podobne napísanými hláškami) a kolísavé tempo, kde sa len monotónne variuje ten istý koncept s tornádom. Občas síce poteší drsnejší moment a závan toho, že ten film by sa chcel brať aspoň trochu seriózne (úvodné usmrtenie takmer všetkých mladých  postáv), no len aby v ďalšom strihu mohol skĺznuť k takému patetickému filmu pre middle-America redheads. Neškodné, neurážajúce, ale zároveň pomerne o ničom. CELKOVO: 5/10 ()

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

12.08.2024

Bylo to jen otázkou času. Tržby letošního marvelovského hitu Deadpool & Wolverine režiséra Shawna Levyho (Free Guy: Hra na hrdinu, Projekt Adam) se nabalují jako sněhová koule a už třetí víkend… (viac)

Twisters přináší smršť do kinosálů

Twisters přináší smršť do kinosálů

22.07.2024

Katastrofický dobrodružný snímek Twisters, volné pokračování legendárního blockbusteru Twister z roku 1996, má nyní za sebou první víkend od svého nasazení do amerických kin, a jak se zdá, hlavy u… (viac)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Drazí ČSFĎáci, s velkou radostí vás tento rok opět zveme na Filmový víkend ČSFD, který se dočká již 13. ročníku. Náš vlastní malý filmový svátek se bude konat od pátku 2. srpna do nedělního rána 4.… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty