Životopisný príbeh francúzskej herečky a modelky Brigitte Bardotovej od r. 1949, keď sa objavila na titulnej stránke prvého časopisu až po narodenie jej prvého syna. (RTVS)

Hunt

70%, pěkná výprava dle původních fotografií a filmu, hlavní herečka v mnoha scénách působí jako skutečna Bardotova... ()

Arsenal83

Veľké plus, že našli maximálne podobnú herečku výzorom i proporciami, ale to našli aj u iných hercov, napríklad Delon rovnako tak veľmi podobný. Inak nejde o životopis, len o výsek zo života, ale v turbulentnej dobe, ale ona za tých 90 rokov inú ani nemala. Od pätnástich rokov ju svrbelo v rozkroku, stala sa z nej veľká ochranárka zvierat, ale vlastné dieťa v lone nazvala parazitom a že radšej by porodila psa, jej vzbura proti konvenciám to je striedanie partnerov a pokusy o samovraždu, ale aj chytré vety typu: poteším manžela výrokom "Ja ťa budem milovať po celý život a to, že spávam s iným, na tom nič nemení." 🤣 Bardot vyznieva, že celý život bola len psychicky nezdravá, emocionálne nestabilná a filcky priťahujúca rozhoďnožka. To je už asi charakterizácia slávnych herečiek. ()

marhoul

Léčebné pokroky v psychiatrii jsou nesmírně důležité, což názorně oceníme, když vidíme jakýkoli příběh podobně nevyzrálé, sebestředné hysterky, která kdyby nenarostla prsa, dostala by od života po čuni mnohem víc. Seriál je natočen výborně, řekla bych, že "madam vydržím akorát s čoklem nebo kocoury, protože drží huby, jen žerou a serou jinak vládnu rozkrokem všem a všemu", v reále vyváděla mnohem víc, a poslední, co by mi vadilo je fakt, že k nechtěnému fuckánkovi necítila nic nebo že se vyválela s každým, komu se v její přítomnosti postavil, protože veškeré je vyloženě její věc. Ale jinak energetický upír, vychcaná, sobecká, žárlivá a rozmazlená, nemocná. Tu holku, co jí hraje, kde našli? Skvělá podoba. ()

Flego

Seriál reflektuje na udalosti od detstva do narodenie herečkinho syna v roku 1960, resp. po natočenie azda jej najlepšieho filmu La Vérité. Natočiť príbeh slávnej herečky nebolo jednoduché, lebo nájsť správnu predstaviteľku bola neľahká úloha. Myslím, že toto sa tvorcom podarilo. Na seriál sa dobre díva, má kúzlo a správnu gradáciu, dokonale vykresľuje atmosféru 50-tych rokov. Lepší priemer. ()

rikitiki

Životopisný portrét hvězdy s její psychologickým náčrtkem. Neuměla dát lásku, protože ji sama v dětství nedostala, četla jsem o ní. A je to pravda. Bohužel smutný důkaz, jak kreténští necitliví rodiče zničí dítě na celý jeho život. A taky svědectví, jak příšerně se mohli chovat muži k ženám, zde hlavně režiséři, a jak otřesně si počínal dobový tisk. Kéž by to byla už jen minulost.  ....  Vybrali dost dobré představitele známých tváří a samotná představitelka BB není za originálem krásou nijak pozadu. ()

andrii

Bitvy, barvy bytí, vpité do Tebe. Sedmikrásko  monroeovské patiny. Vlasti šarmantní, s vlasem šampaňským. Po vlně zlatých bublinek. "Barmanství" šenkýřky, darebačky polibků, viržínek p(r)ožitků. Zrádný chlad jistých, zatoulaných hloubek. ()

vesper001

Co k tomu říct? Snad jen, že doufám, že Brigitte Bardotová, které si vážím, tenhle paskvil nikdy neuvidí. Hvězdičku dávám za první díl, kde je Julia de Nunez přeci jen trochu podobná. Pokud se o ale o Brigitte chcete něco skutečně dozvědět, doporučuji její autobiografii Iniciály B.B.. ()

fabecc1222

BB je jednou z největších hvězd své doby. A to se nebavíme jen o filmu, ale i o celkovém společenském přesahu. Bohužel, z této série to ale není vůbec patrné. V rámci všech dílů prostě tvůrci nedokáží prodat ten vliv, který BB měla na své fanoušky, či na módní trendy. Vše působí hodně lokálně, jako kdybyste pozorovali příběh nějaké regionální celebrity. A k tomu klasické neduhy životopisů posledních let. Skáče se od jednoho ke druhému, je snaha ukázat co nejvíce, ale vlastně se tak neukáže skoro nic. Co je třeba pochválit, tak to je určitě výběr hlavní herečky, která je BB velmi podobná, a má ten správný šmrnc. Já jinak chápu, že život BB je vlastně inspirací pro spousty filmařů či dalších příběhů, ale problém je, že jak tvůrci prodávají její espakády ohledně léků, sebevražd, depresí, či obecně divokého a nespoutaného života, tak to působí jako souhrn filmových klišé, které jste už prostě viděli 1000x jinak. P.S: Nejlepší Bardotka je stejně: Bardotka ()

kolemjdouc

Najít herečku ,která by představovala Bardot, byl možná nadlidský úkol...Reálná Bardot byla fenomén.A najít někoho kdo by měl její podobu tváře a zároveň postavu, aby ta prsa nebyla evidentně silikonová....Klobouk dolů.Tohle ale není dokument.Takže se mi zdá,že scénář až moc rychle sklouzl k bulváru a Bardot vykresluje jako sexuální mlátičku.A ti dva kluci ,kteří představovali klíčové muže jejího života ,vypadali při objímání s ní jako vosa na bonbonu... ()

mira007

Život Bardotové byl jistě pestrý, úspěšný a do filmové historie kariérou vytesaný, ale tenhle seriál o ní mne nějak nechytl a koukat na její život v seriálu z roku 2023 moc velké terno nebylo. Největším plusem je, že z Julie de Nunez udělali její fyzicky dokonalou kopii. ()

ostravak30

Tak já nevím... Dozvěděli jsme se, že novináři jsou hyeny, což v demokratickém světě objevili dávno a my až po roce 89, že B. B. vlezla do postele s každým, kdo oplýval syndromem krasavce a přitom trpěla klasickými stavy velkých celebrit. Cítila se sama, trpěla nedostatkem sebevědomí, toužila po lásce. Jenže ji sama nedokázala dávat. Raději se bavila než aby se starala o dítě. Co se tvůrcům naopak povedlo je prostředí natáčení, které působí lahodně pro oko, výběr hlavní představitelky Julie de Nunez či vystihnout atmosféru 50. a 60. let. Jak může divák pochopit, i v demokratické kapitalistické zemi může nastat složité období pro občany, muže či ženy obecně. ()

Talita1

Životopisná miniséria o Bardotovej sa mi páčila. Čarovné Francúzsko, domček v Saint Tropez, skvelá Julia de Nunez so strapatými blond vlasmi i charizmatický Victor Belmondo (v úlohe Vadima). Na začiatku hraje Julia ešte násťročnú, aby sa neskôr premenila na sebavedomú, zvodnú, ale emóciami zmietanú dospelú Brigitte. A je veľmi presvedčivá, zvodne točí bokmi, či plače za manželom, ktorého odviedli do armády. "Urobím nejakú hlúposť. Nezvládnem to. Bez teba nie." Režisér sa okrem kariéry herečky sústredí na jej vzťahový život a podáva to pútavým štýlom. Výprava je dokonalá. ()

tchempi

Těžko uvěřit, že se v celé Francii nenajde hezká, kozatá herečka, která by byla aspoň trochu podobná BB. Julia de Nunez není ani jedno. A stejně fádní jako je ona je i celá minisérie. Přečíst si klasický životopis by bylo větší vzrůšo. ()

rigby

Její životopis neznám, a tak jsem rád přijal pozvánku na tento seriál. První díl mě hodně zaujal, ale pak moje nadšení postupně opadalo. Zpracování stále víc sklouzávalo do průměrných televizních rovin. I dramatické situace tak byly ztvárněny zcela suše, nezajímavě, a to je určitě škoda. Potenciál na něco silně nadprůměrného by tu byl. ()

Danielaaa

Velmi povedené, představitelé hlavních rolí velmi dobře vybraní. Překvapivé zjištění, že Brigitte byla opravdu velká mrcha, budiž jí připsáno k dobru, že má velmi kladný vztah k zvířátkům. ()

Sejkorka

Julia de Nunez - absolutní objev. Skvěle zvládnutá role, neskutečná podoba BB. Seriál je velice zajímavý a poučný pro někoho, kdo toho moc o této hvězdě neví. Dlouhou dobu jsem znal jen klasiku Viva Maria. Teď jsem přidal spoustu dalších filmů, včetně toho základního, který ji navždy proslavil. ()