Na dotyk

• Česko Na dotek (viac)

Film rozpráva príbeh dvoch londýnskych párov, ktorých životy sa pretnú v nemilosrdnej hre náhodných stretnutí, osudovej príťažlivosti a zrady. Novinár Dan sa nevie rozhodnúť medzi svojou priateľkou Alice a milenkou Annou. Tá však má okrem neho tak isto vzťah ešte aj s lekárom Larrym... (RTVS)

queckelberghe

Tu sa odohráva asi najhoršia vec, ktorá sa vám v láske môže stať. I keď niekoho veľmi milujete, zbožňujete (ste milovaný, zbožňovaný), môže prísť niekto, kto vás zblbne ešte viac. Je jedno, či na pár dní, mesiacov alebo rokov. Hlavné je, že sa to môže stať a že sa to stáva. A následky bývajú často nenapraviteľné. Kruté. A nech mi nikto nehovorí, že sa tomu nedá zabrániť. Že "srdcu neporučíš". Hovadina. Pretože, ako hovorí Alice/Jane: "Vždy je okamih, keď si povieš: Buď sa tomu oddám, alebo nepovolím." ()

megajalec

Ako to niekto tuná písal: nie je to film, je to realita. Pre niekoho krutá, ale bohužiaľ, takto to vyzerá nejako v živote. Ťažko zaradiť tento film niekam, je to psychologická romantika postavená na konverzáciách medzi hlavnými predstaviteľmi (mimochodom, ak sa nemýlim, okrem nich neprehovoril nikto iný ani slovo:) ). A dialógy sú bravúrne. Pre niekoho možno sarkazmus, pre niekoho realita, drsne a hrubo podaná. Sex vládne vzťahom. Výborné herecké výkony, trúfam si povedať, že bez tejto štvorky klesá film oveľa nižšie. Najviac sa mi páčil Clive Owen, bravúrne zahrané. Najmä scéna s Natalie v klube je skvelá. ()

dadinka

Od filmu v romantické edici DVD jsem tohle nečekala. Po jeho sledování máte pocit, že termín "žili šťastně až do smrti" je jen pro naivní děti a že skutečné vztahy jsou plné sobecké lásky, vzájemného zraňování se a krutých pravd. Je vidět, že základem je divadelní hra - kromě čtyř hlavních hrdinů jsou ostatní postavy a vlastně i prostředí jen podružné a doplňují atmosféru. Čtyři herecké hvězdy ale hrají opravdu hvězdně a perfektně vystihují své hrdiny, kteří jsou nečernobíle lidští, někdy protivní, někdy k politování. Přesto uneseně sledujete výčitky svědomí Julie Roberts, živočišného Clive Owena, zdánlivě bezstarostnou Natalii Portman i Jude Lawa, jehož postava "to všechno vlastně spustila". Nesouhlasím s názorem v některých komentářích, které Lawův výkon hodnotí jako nejslabší, spíš je jen jeho hrdina nejméně sympatický. Zpočátku si myslíte, že sledujete příběhy dvou velkých lásek, které obě začaly romantickými náhodami. Postupně ale nevíte, s kým vlastně sympatizujete, kdo patří ke komu a jaký konec je vlastně "dobrý" a jaký "špatný". Přesné dialogy, vtipné (seznámení v akváriu) i strhující scény (závěrečná Portman v davu). ()

Dextwer

Tenhle film nám promítá perfektní zápletku v milostném čtyřuhélníku, který nám ukazuje, připomíná naše vlastní životní zkušenosti, dramata, které jsme mohli prožít, prožíváme či prožijeme. Je to ztvárněno s menší nadsázkou a některé věci jsou až příliš vyšperkované, ale každopádně kvalitní herecké obsazení z tohodle romantické dramatu dělají kvalitní snímek. Zajímavosti: * Clive Owen a Natalie Portman dostali Zlaté Glóby za vedlejší role * Annu (Julia Roberts) měla původně hrát Cate Blanchett, ale její druhé těhotenství jí zabránilo zúčastnit se produkce. Moje hodnocení: 75% ()

natalie15

Closer je chladný ale zároveň zvláštne strhujúci snímok. Hlavné postavy sa k sebe správajú akoby bez citu, vytvárajú vzťahy a potom ich bez výčitiek pretnú, aby sa potom mohli opäť vrátiť k sebe, ale už "nečistí, poškvrnení". V celom príbehu sú len 4 hlavné postavy, ale myslím si, najviac pozornosti si odštipnú bravúrna Natalie Portman a skvelý Clive Owen. Koniec mi ukradol dych. Alica Ayrseová alebo Jane? Živá alebo mŕtva? ()

La.Nia

pre mna DOKONALE ! Videne niekolko krat a stale si to mozem pustat dokola ! Kiezby boli vsetci tak uprimní ako hlavní hrdinovia pri väčšine dialógoch.... ()

Luswani

Nesympatický Clive Owen, nevýrazná Julia Roberts, překvapující Natalia Portman a excelentní Jude Law. K tomu skvělé dialogy, povedená režie a scénář a na světě je opravdu vydařený film. 85% ()

Diskantka

No, jelikož fotky Natalie Portman v růžový paruce slušně zaplňujou tumblr, rozhodla sem se, ten klenot shlédnout...Kdybych to neudělala, nepřišla bych vůbec o nic, akorát o pár ubrečenejch očí a rozštěp Černý labutě. JE MI JEDNO...... ()

Fugito

Cítil som, že scénar ma potenciál, dobrý nápad (nekonečné vravenie pravdy a poetické dialógy) problém je, že som sa NUDIL! ()

calculus

Šachy mezi vztahy v předem úspěšném podání. I když na druhou stranu, šikovná dějová výstavba opepřená časovými posuny, skvělá atmosféra dokreslená nádhernou muzikou a vyzrálý herecký výkon Natalie Portman, to vše posouvá tento film dost vysoko. Dva momenty byly přímo "par excellence". Jednak z té holky u tyče mě málem trefil šlak:-) a dále závěrečná scéna u "památníku AA", to byla totální citová destrukce. ()

Alciele

Vztahy jsou spletité, plné rozchodů a návratů. Pokud jsi jednou opustil, lze se vrátit? Co všechno musím udělat, aby mi bylo odpuštěno? Existuje vůbec důvera mezi lidmi nebo stačí jedna chyba a....? A kde je vlastně pravda? Co když žiju s člověkem, o kterém nevím, kdo doopravdy je? ()

muti

good guy vs bad guy, good girl vs bad girl, klamstva, pravdy, nepochopenie, ziadostivost, pomsta, odpustenie, zanevretie, laska a nenavist, milenecke mnohoukolniky. kto napokon ostane s kym a kto sam? zivot kde manzelstvo a trvajuca laska nic neznamenaju pretoze na kazdej dalsej krizovatke sa vlastne lubi uz niekto iny a co bolo bolo a uz neni, vsetko vyprchalo, slova uz nic neznamenaju a vlastne ani neznamenali a musime mat to co nemame. koniec je zaujiavy, no neprinasa nic len chlad. zachranilo to snad len hviezdne obsadenie, herci si to odmakali, no urcite si to aj uzili, wink ;) ()

Eywa11

Closer je jeden z mojich naj romantických filmov. Aj keď neviem, či sa vôbec dá nazvať romantickým, pretože romantika absentuje asi 90% času a vo väčšine je obsiahnutá hneď pri úvodných titulkoch a podmaze Blower's Daughter( jednodcho hneď úvodom som bola očarená) Trpká príchuť lásky, fantasticky zahraná, so skvelými dialógmi, to je Closer. ()

MIchael90

Film jsem asi dostatečně nepochopil, protože mé hodnocení se neschoduje se zdejší většinou. Zatímco v první polovině filmu bych ještě přistoupil na hodnocení třech hvězdiček, v další fázi filmu přibývalo postupně tolik intrik a všemožných zvratů, až jsem se začal nudit. Tenhle film mi prostě vůbec nesedl. A to i přes solidní herecký výkon hlavně Julie Roberts.. 2/5. ()

Drozdo57

Uprostred filmu som sa prebral a skontroloval som si tep na zápästí. Evidentne som bol ešte stále nažive a nie v pekle, pretože tento film s tempom sopla na stene stále bežal... Je to celé také sílené a otravné. Natalie "som taká silná žena" Portman hrá "dospelú" postavu striptérky, ktorej neverím ani nos medzi očami. Ostatné postavy si ale ani nevybavujem, takže neviem, čo je horšie. Možno to nejaké nevyzreté mladé ženy zaujme, ale ja som to pozeral v skupine s dvoma babami a tie sa začali v učitej chvíli spolu zhovárať o niečom, čo nesúviselo s filmom. Takže asi toľko k tomu. ()

fimler

2. zhlédnutí 18.6.2024: Hodnocení jsem při prvním zhlédnutí 14.7.2020 nechal příliš vysoko na 4 hvězdách. Film mě tehdy tolik neoslovil a moc jsem si toho v něm sám nenašel. Nedokázal jsem ho pořádně docenit. Po čtyřech letech a druhém zhlédnutí jsem váhal, ale nakonec hodnocení zvyšuji. Zvyšuji ho z toho důvodu, že film má tolik silných scén, že nejde jinak. Scénář filmu je opravdu něco cenného. Tím, že je to podle scénáře divadelní hry, tak je vidět jak je tento materiál osvědčený a kvalitní. Na divadelní hru bych nezašel, tudíž mi je sympatické toto vyvedené zfilmování divadelní hry, které se dovede dostat k filmovým nadšencům a tímto i ke mně. Velmi oceňuji i výběr hudby (Damien Rice - The Blowers Daughter) ve spojení s poetickou úvodní scénou. Nejoblíbenější quotes: "Where? Show me. Where is this love? I cant see it. I cant touch it. I cant feel it. I can hear it. I can hear some words. But i cant do anything with your easy words." "Its a lie. Its a bunch of sad strangers photographed beautifully, and all the glittering assholes who appreciate art say its beautiful because thats what they want to see. And everyone loves a big, fat lie." "What were you so sad about? Life." "Lying is the most fun a girl can have without taking her clothes of... but its better if you do." ()

Zemřel režisér Mike Nichols

Zemřel režisér Mike Nichols

20.11.2014

Ve věku 83 let nás opustil Mike Nichols, režisér Absolventa, Kdo se bojí Virginie Woolfové? nebo Hlavy 22. Berlínský rodák se dostal do Ameriky v roce 1938 a po čase zjistil, že jej láká dramatické… (viac)