Tarot: Karty smrti

• USA Tarot (viac)

Keď partia priateľov poruší základné pravidlo veštenia z kariet a pri vykladaní budúcnosti použijú karty niekoho iného, nevedomky vypustia zlo prebývajúce v prekliatych tarotových kartách. Postupne sa ocitajú zoči-voči svojmu vyveštenému osudu a stávajú sa obeťami desivých výjavov z diabolských kariet. Podarí sa im túto hrozbu poraziť – alebo aspoň prežiť? (Itafilm)

xxmurphyxx

Zas ďalšia ultra lacná a nudná pičovina mierená na detské publikum a tiktok degenerátov, kde to najstrašidelnejšie je obsadenie v zostave lezieb, čiernych húb, obéznych cukrovkárov bez obočia a kdejakých podobných infucklencerov a celebriťákov. ()

Peter.Coney

Je těžký filmu vyčítat demenci, když je evidentně dementní naschvál. Horoskopy a podobné věci nikdy nepatřily mezi moje oblíbené kratochvíle, ale to bych se mohl sám nakopat do řitě, abych to bral jako mínus, když jdu na film, kterej se doslova jmenuje TAROT, že jo. Co musím vyzdvihnout, tak to je fakt, že je to krásně svižný, tedy krátký úvod a hned se jede, bez toho aniž by se děj snažily nějak intelektuálně okecávat. Dá se říct, že premisa je komorní napodobenina Nezvratného osudu, akorát vám ty úmrtí na začátku víceméně vyspoilerujou. Co bych nadále vytknul je nadužívání digitálních efektů, který jsou víc cheap než ty copy/paste dialogy. Možná se zdá, že na to jen nadávám, ale opravdu jsem se u filmu nenudil a to je přece hlavní, když už člověk vyrazí do kina, no ne? ()

kopecek

V celku v pohodě horůrek, který je ale zcela předvídatelný. Vizuálně moc hezké a monstra vypadají opravdu dobře. Hned na začátku vás zaujme hudba, která je fakt super a dodává filmu dobrý vibe. Banda hlavních postav vcelku sympatická. Jediná věc které za mě zkrátka sem tam drhne je scénář. Ve filmu jsou nějaké očividné nesmysli. Příklad: metro které jede velkou rychlostí v depu, ale to jsou jen maličkosti. Vadila mi také občasná až moc velká hloupost hlavních postav, například útěk na mostu byl za mě prostě na sílu. Co mi ale bylo nejvíce proti srsti je konečné odfláknuté rozuzlení jedné z vražd. Vím, že to asi měl být vtípek, ale v tom případě bych to dal mezi titulky. Film zabaví, pobaví, ale nečekejte žádné velké novinky ve světě hororů. Takže: Vizuál- 8/10, Kamera- 6/10, Hudba- 8/10, Výprava- 4/10, Herecké výkony- 5/10 ---> Celkem 6/10 ()

david141474

Tarot, film, který mě dost zajímal, sice ne tak moc jako třeba Den díkůvzdání, ale i tak zajímal. Musím konstatovat, že jsem velmi mile překvapen. Myšlenka filmu byla chytrá a taky dost zajímavá. A díky tomu jsem se celý film bavil. Herecké obsazení je kvalitní, ale stejně si každou scénu pro sebe krade hvězda Spider-Mana Jacob Batalon. Všechny ty vraždy byly zajímavě natočený a ta beznaděj sršila každým záběrem. Budování vztahů tady nebylo potřeba, poněvadž se tady už všichni znali a byli tzv. přátelé. No a taký finále nebylo špatný, já si ho velice užil a jedna z posledních scén filmu je vtipná a takovej zlatej hřeb večera. 8/10 Já su mile překvapen! (Velký Špalíček - 4.5.2024) ()

Oxik49

Velice rozporuplné pocity. Nápad skvělý, lekačky slušný nadprůměr, tarotoví bubáci originální a propracovaní, (před)závěrečná gradace a vyvrcholení filmu obstojné. Potenciál naprosto nevyužitý a konec odfláknutý až stupidní. ()

TesterX

Libivy je napad a hodne siroky repertoar neprijemnych demonu. Bohuzel je to zabalene v naprosto standardni klisoidni a predvidatelne teen vyvrazdovacce, kdy od zacatku do konce vite, kdo zrovna pujde na porazku a kdo zustane do konce.. mozna az na jeden pripad. Je to vlastne velka skoda, protoze z tohoto tematu se mohl vykresat slusny narez, nejen na prumernou jednohubku. Plusem budiz, ze diky spouste postav a tematu to slusne odsypa, protoze neni na nic moc cas, jen to proste je takove krute nevyuzite a za to rozhodne bod dolu. Jinak pro toho, kdo moc nakoukano z horroru nema, to nejspis vubec neurazi. ()

taibrek

Po pol hodine pozerania filmu rozmýšľaš či pozeráš Nezvratný osud v novom podaní a to len potom sa to rozbehne z kopca.  Zrazu všetci rýchlosťou svetla zistia vo co go a zázračne nájdu na internete pani, ktorá takéto niečo už prežila a popritom aj návod ako všetky kliatby zastaviť.  Bodku dodá číňan, ktorý zázrakom žije a mal už zomrieť v polovici filmu. Keby tam nevyskakovali tie príšery z každého rohu ako na bežiacom páse, tak sa vlastne nemáš ani čoho zľaknúť. ()

exe. odpad!

Teen hororom nepohrdnem a mám ich celkom v obľube, to isté som si sľuboval aj od Tarot, lenže ono to skôr vyzerá ako kombinácia Final Destination s Truth or Dare a Oujiou (akurát s kartami) napísaná umelou inteligenciu na 8 riadkov. Štúdio je asi tesne pred krachom a tam si povedali, že natočia neuveriteľne predvídateľný filmík s random dialógmi a dejom, ktorý musí byť čím skôr v kinách, aby sa aspoň nejak udržali pri živote. Ale dosť bolo konšpirácií. Ďalší hlboko premrhaný snímok, ktorý sa chce tváriť ako horor, aj keď na to nemá ani tie najmenšie predpoklady, stagnujúca výprava je len uspávacia zívačka bez nápadov s plochým dejom bez nejakej hlbšej intuície, kde spracovanie pôsobí dosť povrchne a hlavne lacno. Postavy sú extrémne nesympatické a nemajú nič, čím by ma ako diváka dokázali zaujať, nemajú charizmu ani vývoj a ich konania sú buď komické alebo nelogické, a bohužiaľ aj dosť predvídateľné, keď viete, ktorá postava kedy a ako zomrie. Niektoré kills sú celkom fajn, ale opäť, s vraždami by sa dalo celkom pekne zapracovať a vytvoriť aspoň jednu zapamätateľnú scénu či kill, ktorý by stál za to, tu ale tvorcovia opäť ukázali svoj (ne)talent a ani z toho najzakladanejšieho nedokázali ťažiť, pritom pri takýchto možnostiach sa im otvorili dvierka na skoro neobmedzené možnosti. Ani atmosféra a napätie na tom nie sú o dosť lepšie. Príšery vidíme len chvíľu a jumpscary vyznievajú ako pre domov dôchodcov so slabým srdcom, niektoré príšery boli fakt smiešne a nadobúdali skôr komickosť, ľakačky vôbec nefungujú, skôr sú brutálne predvídateľné (s prižmúrením očí možno jedna, ktorá by sa ako tak dala). Napätie je nulové, originalita žiadna, dialógy sú väčšinou úplne od veci, kopa nesympatických hercov doprevádzaná slabými výkonmi zakončená komediálnym koncom, pri ktorom by zaplakal aj slepý. Film síce má 90 minút, ale len čakanie na záverečné titulky mi prišlo ako dve hodiny a podobne ako pri It Follows, aj tu som mal čo robiť aby som nezaspal. ()

brasek

Ťažko hodnotiť tento snímok, prvých 50 minút je vynikajúcich. Príbeh je zaujímavý, pracuje sa s atmosférou, masky sú skvelé, cítiť napätie. A potom sa to zopsuje a je to ide detinské, miestami možno fraška. Veľká škoda. ()

veverysiak

Bolo treba niečo nové vymyslieť okolo nezvratných osudov, tak sa chlapi zamysleli a objavili tarotové karty, trošku ich premaľovali na morbídne motívy a hybaj točiť, v hlave zostane len motív vešteckých obrázkov a na ostatné sa rýchlo zabudne, takže 35%. ()

SpicyNugget

Skupina přátel objeví v dovolenkovém sídle zvláštně vypadající tarotové karty. Nenapadne je nic lepšího, než si udělat výklad. Když jeden po druhém začnou umírat přesně tak, jak jin bylo předpovězeno ve výkladu, musí zbývající členové party zjistit, co je v těch kartách ukryto za zlo… Skvělý film. Miluju tarotové karty, občas si svoje vyložím, pro ten dobrý pocit. Takže silně cením schopnost grafika, který navrhl originální vzhled tarotových karet pouze pro tento film. Je to zajímavé, nové, podobné téma jsem tu ještě neviděla. Zpodobnění vraždících maniaků bylo skvělé, ještě teď mě mág s bláznem straší ve snu. Parádní film. ()

VelkyMrB

Nejlepší horor roku? To asi ne. Nejoriginálnější? To taky ne. Horor s nejvíce lekačkami? Jo. To je. Film je jich tak nacpaný, že za každým rohem snad jednu dvě čekáte dopředu. Doma nejspíš moc děsivé nebudou, ale když sedíte v kině a najednou vám něco odstřelí ušní bubínky hlasitostí požární sirény, tak se nejspíš leknete a nebo ohluchnete. Film vám už na začátky vylíčí jak kdo nejspíš umře, takže když už dopředu víte kdo jak umře, tak to není zas tak strašidelné, ale přesto jsem měl trochu nahnáno a to díky tempu filmu. Nenechá vám čas na odpočinek. Temná atmosféra, hlasité, divné a strašidelné zvuky jsou pořád v pozadí a maskéři odvedli skvělou práci. Na filmu jsem byl dvakrát a to kvůli scéně s Kouzelníkem. Ta byla prostě eňo ňuňo. ()

Frenk

Zábavný příběh o osudu vyloženého z karet, který hodně rychle utekl. Necítil jsem nějak mocně tíživou atmosféru, ale jednotlivě zpracované osudy všech prokletých byly vyobrazeny velmi precizně. Při opakování věšteb, když šlo do tuhého a příběhy začaly dávat smysl, jsem měl husí kůži asi pokaždé. Příběhově to sedne hlavně lidem co jsou zatížení na horoskopy. Postavy jsou tady zapomenutelné, asi jako v každém druhém hororu, ale vizuál to dost zachránil. Určitě nadprůměr. *smajlík přinášející nepěkný osud* ()

Polux

5/10 | Co se stane, když se zkombinuje paranormální linka s prokletou bábou z Conjuringu se scénami podivuhodných nehod končících bolestivou smrtí z Final Destination? Na papíře sice neoriginální příběhový slepenec, ale disponující slušným hororovým potenciálem. V praxi další hororový debut v letošním roce a bohužel naprosto rutinní žánrové béčko. | Partička postav včetně hlavní hrdinky svým charismatem a sympatičností nijak nevystupuje z obvyklého žánrového průměru, tj. všichni účastníci tarotového zájezdu spadají do kategorie "nezajímavé maso na porážku". Po příběhové stránce se jede po zcela očekávaných kolejích, přičemž jakým způsobem je děj pojat v knižní předloze netuším, ale ve filmu se s ustanovenými pravidly nakládá značně benevolentně (někdy je postava nekompromisně odklizena z cesty, protože naplnění osudu, jindy je v totožné situaci naopak ušetřena, protože naplnění happy endu). | Vzhledem ke krotkému ratingu na nějaký krvavý gore fest samozřejmě nedojde a kamera při každé potenciálně brutální příležitosti milosrdně uhne stranou. Obecně se na pečlivou práci s kamerou, hudbou a střihem pro navození napětí a budování atmosféry ve filmu příliš nehraje a tak nezbývá než vsadit na osvědčenou jistotu a celou hororovou stránku filmu postavit na záplavě (obvykle dlouho dopředu avizovaných) lekaček, což místy funguje a místy moc ne. | PeZet ()

jarmil8

Během dlouhých úvodních minut se jen divím, na co se vlastně dívám. Nakonec se z toho tedy vyklube instatní horor, kde jsou mi postavy naprosto ukradené a celé je to z nějakého důvodu schazováno jakýmsi humorem. ()

Petrikuss

Ze začatku spousty ohranych prvků hororu, az si člověk říkal,jestli maji tvurci taky vlastni nápad. Ale nakonec jsem byl prijemně překvapen. Spoiler: to jako vážně nechali zemřít hvězdu ze spidermana???.... aha tak ne ()

Warmachine69

Určitě jeden z těch lepších hororů. První, za co jsem byl opravdu rád, že film “nezačíná” půl hodiny. Jen rychlé uvedení do děje a vše se krásně rozjede. Jsou spousty hororů, kdy se nekonečně dlouho seznamujeme s hlavními protagonisty, musíme vědět kam chodí do školy, jací jsou jejich rodiče atd atd. Tady díky bohu nic takového není. Teď k tomu hlavnímu. Pokud nevíte, co přesně od filmu čekat, tak je to vyloženě nezvratný osud koncept, kdy si partička kamarádů vyloží karty, následně jeden po druhém umírají a během toho se snaží odhalit, zda je možné tomu nějak zabránit. Lekačky opět nic moc, jak už jsem u hororů v poslední době zvyklý. (nebo už jsem otrkaný, nevím) Nicméně ruch vymaxovaný na 300% hlasitosti prostě není jumpscare. To by jste se lekli i kdyby byl ve scéně malý králíček. Ke konci filmu ale vše docela slušně nabírá na obrátkách a jak se blíží konec je film lepší a lepší. posledních cca 10 minut jsem měl po dlouhé době opět onen kýžený “pocit strachu”. Nějaký ten nečekaný zvrat také přijde, takže závěr paráda. I když jsem se zprvu obával, že bude odfláknutý. Když se vrátím k prostřední části filmu, tak bylo skvělé, že vám nikdo z party tolik neleze na nervy (jako tomu u spousty obdobných filmů bývá) a nejsou zde žádné zbytečné hádky. Démoni (nebo bubáci chcete-li) jsou tady skvěle maskérsky zpracovaní a smrti nejsou vůbec špatně vymyšlené. Celkově jsem se vůbec nenudil a na můj vkus se to povedlo více než dobře. Hodně dlouho jsem váhal s celkovým hodnocením a rozhodoval se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Nakonec jsem zvolil 4, jelikož dle mého menší počet by film podhodnocoval. Kdybych měl být přesnější, tak je to něco mezi 70 - 75% ()

Tabeer

Prosťoučcí teenageři mě vrátili zpátky do období 2000-2010, kdy se s podobnými filmy roztrh' pytel. Tenhle tak trochu jiný Nezvratný osud byl docela příjemná oddychovka, ačkoliv Cohen rozhodně nešetřil lekačkama. Proč teda jenom tři hvězdy? Děj -  byl poměrně předvídatelný a ačkoliv to u hororů obvykle jsem schopen odpustit, co je moc, to je moc. Lekačky - jsem velký fanoušek budování napětí, kdy vám vstávají postupně všechny chlupy na krku a čekáte, kdy konečně vyskočí pomyslný čertík z krabičky. Na druhou stranu, pokud je lekaček příliš, člověka začnou spíš nudit. Co musím dát tarotům k dobru je originální koncept a kostýmy. Můj bože... ty kostýmy. Pokud jste fandové hororů, z filmu si do gatí necvrknete. Z toho, co do nás ale v poslední době hollywood cpe, je to ale lepší průměr. ()