Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška

• USA Rebel Moon - Part Two: The Scargiver

Rebelové se připravují na bitvu proti nemilosrdné armádě Mateřského světa a přitom mezi nimi vznikají pevná pouta a rodí se noví hrdinové i budoucí legendy. (Netflix)

agentmiky

Bohužel....K žádnému zlepšení nedošlo. Druhý díl se nese v podobném duchu. Tedy vizuálně podmanivý film bez jakékoliv snahy, co se týče postav a příběhu. Prostě prázdná skořápka. Film bez duše. O to více mě překvapuje, že za tím stojí Snyder, kterého si coby režiséra dosti vážím...Ale pojďme zpátky k filmu. Ty dialogy jako by vypadly z generátoru náhodných slov. To se místy nedalo poslouchat, pořád rozmluvy o hrdinství, odvaze a překonání strachu. Nic jiného se tam neřešilo. Pak ty zpomalovačky. Ano, může to být efektní, to nepopírám a sám vím, že to Snyder má v malíčku, ale opravdu se rozhodnout pro tento styl během scén se sběrem obilí. Jako vážně? Aspoň akce ujde, ty výbuchy místy doslova kladně překvapí. Ale výsledný dojem to nijak zásadně nezlepší..Suma sumárum...Mohlo se jednat o guilty pleasure akční scifi béčko, ale Snyder to s tím infantilním a naprosto, promiňte mi ten výraz, dementním scénářem pohřbil. Doslova. Za mě dávám 4/10 ()

pools odpad!

Jako rozumim ze nekdo natoci totalni sracku. Ale vzdycky se divim, ze to jeste ke vsemu nekdo vyda. Fakt by me zajimalo, co tomuhle hovnu rikali lidi na test projekcich. Jdu si pustit nejakeho Trosku na uklidneni... Ze Snydera se stava druhy Scott... ()

Tony.cs

Tohle ne. Predstavovačku u stolu jsem úplně nedal. To bylo vyloženě patetické. Akce slušná, ale nedotažené. Celé je to nedotažené. ()

Steven47 odpad!

Tragédie, zmar, bída. Snyderovi se povedlo zdánlivě nemožné a po mizerné První části doručil dílo, které je snad ještě horší. Tehdy jsem si neudělení odpadu obhájil tím, že ty dvě hodiny aspoň relativně utekly, ale jinak prakticky nebylo co chválit. Pokračování nezlepšuje byť jediný aspekt a ještě se neuvěřitelně táhne. Nepřekvapivě jsou dvě hodiny na žalostně vybudovanou závěrečnou bitvu příliš, takže půlku stopáže tvoří prázdné dialogy a monology pronášené plochými postavami – umělá inteligence, která píše scénář, jako by se od minule ještě zhoršila. A na jakékoliv budování světa radši zapomeňte. Akce, když konečně přijde na řadu, je potom stejně mdlá jako posledně, takže se z toho velmi rychle stane vyloženě úmorná podívaná, kterou umocňují všudypřítomné zpomalovačky. Chování postav a některá jejich rozhodnutí navíc mnohdy ani nedávají smysl. A když už si tím vším divák projde, dostane asi nejubožejší závěrečný souboj, jaký jsem kdy viděl. Další díly už prosím ne. 0/10 ()

Kaluž odpad!

Současnému publiku stačí uboze málo, streamovací platformy to ví a kinematografie nám tak umírá před očima v přímém přenosu. Dneska si se synem pustíme Master & Commander od Weira a na tuhle sračku raději zepomeneme. ()

Trevor

Také to pokračovanie asi ako presne očakávate a popri ňom si kľudne na vedľajšom okne vybavíte veci do práce a vlastne ani o nič neprídete ak sa viac sústredite na to druhé. Tentokrát sa o čosi viac prikláňam k aktuálnemu hodnoteniu na ImDb v hodnote 5,2/10, tých 39% mi pripadá trochu krutých aj keď jedným dychom treba dodať že sa žiadny zázrak nekoná, s prižmúreným okom na vedľajšom okne dávam 3*. ()

FilmFan24

Roztahané pokračování jehož jednoduchost by stačila na jeden film. To, co se snaží být cool sráží do autu zpomalená akce či přemíra vizuálních vychytávek a zbytečných odboček zpomalující už tak natažený děj, který opravdu nepřináší vůbec nic nového ba naopak. Světelné meče jsou takovým Dèja Vu či připomenutím jedné slavné vesmírné ságy. Tady působí značně samoúčelně a zbytečně. Zack Snyder kdysi zaujal. “Rebel Moon” ale nemá čím. Snad jen výčtem věcí co se nepovedly. ()

higuain

Komentář i hodnocení platí k oběma částem, protože v nich nevidím moc rozdíl a protože jsem toho názoru, že to beztak mělo zůstat jen jedním filmem. Snyder je již pěknou řádku let předmětem buď přehnaného uctívání nebo naopak přehnaného hejtu. Osobně tomu moc nerozumím, protože on sám je v jádru vcelku obyčejný sympaťák, který rozhodně nemá zájem vytvářet kolem jeho osoby nějaký kontroverze. To za něj imho dělají jiní lidé na obou stranách barikády jeho fandomu a "hatedomu". Rebel Moon je (dvoj)film, který mě zklamal v kontextu, co jsem od něj čekal již od doby, kdy o něm vyšly první informace, první teasery apod. Bohužel se zde ve velký nahotě ukázalo, že Snyder potřebuje po ruce kvalitního scénáristu a také producenta, který ho sice podpoří v jeho kreativní vizi, ale zároveň ho bude držet při zemi, aby mu jeho tendence naplácat do filmu pátý přes devátý nepřelezly přes hlavu. Ano, Rebel Moon je čistokrevný béčko, se vším, co k tomu patří, včetně přihlouplého scénáře. Utápí se ve slow motion víc než by bylo zdrávo. Postavy jsou v zásadě generický a herci nemají moc co hrát a když už se o to snaží, tak otravně přehrávají, viz Ed Skrein. A ano, roztažení na dva filmy je zde zcela neopodstatněné. To všechno je pravda. Na druhou stranu, když vidím to hodnocení, tak si říkám nakolik jde o skutečně upřímné názory vytvořené bez předsudků a nakolik jde o pozérství spojené s potřebou demonstrovat vlastní inteligenci opovrhováním nad člověkem, do jehož tvorby se účelově strefovat je v posledních letech v módě. A tím ani nechci sahat do svědomí nikomu konkrétnímu, myslím to všeobecně při pohledu na tu místní záplavu odpadů, která je za mě, i přes veškeré výše zmíněné nedostatky, stejně jako roztažení filmu na dva, opravdu neopodstatněná. Rebel Moon (jak jednička, tak dvojka) není moc dobrý film, je to nanejvýš průměrný film a vzhledem k plochosti scénáře si nedovedu představit, co by mohla zachránit ta avizovaná R-ková prodloužená verze (tohle skutečně není BvS ani JL). Ale i tak jde o v pohodě snesitelné béčko, na kterém nevidím nic tak přehnaně otřesného, aby se z toho tolik lidí cítilo natolik znechuceně, že tomu napálí odpad. Objektivní kvality ten film má, minimálně po audiovizuální stránce. S čím s místní "elitou" souhlasím je to, že Snyderovi by asi skutečně prospělo dát si pauzu, vrátit se nohama na zem, přebrat si v hlavě, co stálo za úspěchem jeho dřívějších filmů, jaké atributy v nich lidi ocenili a jaké typy filmů chce vlastně do budoucna tvořit. A na základě toho se obklopit lidmi, kteří by mu pomohli vrátit se tam, kam patří. A začít by měl asi u scénáristů, protože Hatten ani Johnstad opravdu nejsou tím, čím pro něj byl např. Terrio nebo i ten Goyer. PS: Nejsem si jistý, jestli komentujícím píšícím o propadáku dochází, že Netflix zajímá v první řadě sledovanost a ta je podle všeho velmi dobrá. S negativními recenzemi na rottenech, notabene na čsfd nebo vlastně kdekoliv, si můžou v tomto případě v klidu vytřít prdel. ()

grogodil

Jedna nepoddajná osada na ktorej si vyláme zuby celé impérium. Pred pár dňami som púšťal malému synátorovi animovaného Asterixa. A aj ten je s tým istým konceptom serióznejší, zábavnejší a hlavne premyslenejší, než táto Snyderova trapná, smiešna a hlavne úmorne nudná sračka. ()

Juto

Technický aspekt filmu je v poriadku – skvelé CGI a kinematografia, aj keď spôsob, akým Snyder používa zaostrenie a rozostrenie, je dosť zvláštny. Všetko, čo nie je v strede obrazovky, je často zvláštne rozmazané, asi je to umelecký smer. Akčná stránka filmu je rozporuplná, spomalené zábery ma vôbec nebavili, ale posledných pätnásť minút ich Zack Snyder toľko nepoužíva a hneď sa film zlepší, ale to nestačilo. Príbehovo je to veľmi predvídateľný film bez akýchkoľvek prekvapení. Je to tiež pomerne nudný príbeh, aby som bol úprimný. Ako veľký fanúšik Snydera môžem ľahko povedať, že tieto rebelské filmy boli na hovno. 4,5/10 ()

M.i.k.e

I po ne úplně dobrém prvním díle sem zůstal jedním z asi pěti Snyderových fanoušků a velmi opatrně sem doufal že si dvojkou napraví pošramocenou reputaci. A nenapravil. Dvojka je totiž podstatně slabší a ještě prázdnější než jednička. První půlku se tam prakticky vůbec nic neděje a na akci si divák musí počkat do druhé hodiny. A jakkoliv je ta akce nezastavující a chvílemi i celkem efektní, velmi rychle se okouká a po asi 15 minutách nepřetržitého stříelní, máchání meči a zpomalených záběrů zjistíte že vás to baví snad ještě méně než zoufale placatá první polovina. O nějaké logice děje nemá smysl diskutovat, protože tu žádná není, ale já sem se ani nesnažil o to jí hledat. Nejslabší Snyder a pomalu ale jistě přestávám vidět světlo na konci jeho kariérního tunelu…30% ()

ZoltanCZ

Kora přivedla k farmářům nejlepší bojovníky v galaxii, kteří pak ve zpomalených záběrech sklidili obilí. Veškeré rozhovory jsou příšerné, k postavám si divák stále nemá šanci vytvořit nějaký vztah. Přitom zdejší herce mám dokonce rád, ale tu mi byla každá postava úplně volná. Druhá polovina, kde se jen válčí, byla logicky záživnější než k uzoufání nudný Farming Simulator z první poloviny, ale že by se objevilo něco když už ne originálního, tak aspoň nějaký WOW moment, tak to vůbec. Nejhorší je, že mě to fakt mrzí, protože tenhle žánr mám rád a ještě horší je, že když už někdo na něj dostane peníze, stvoří tohle. ()

Chen

Zatímco režisérský sestřih prvního dílu mi přišel snesitelný, tohle mě zklamalo. Závěr nebyl natolik epický, aby mi spravil chuť po tom, co se dělo před ním. Působilo to na mě jako zpomalená reklama nějaké agrofirmy. Upřímně jsem se nudil. Raději, než aby se film věnoval lepšímu poznávání postav, přináší nám hromadu zpomalených záběrů zemědělské plodiny... ()

bourec

Nakonec tady tomu trochu zvednu hodnocení. Z důvodu, kde se většina filmu odehrává, to není tak papundeklový jako v jedničce. Ale jinak ta zábavnost je na dost nízký úrovni. 50%. ()

Streeper

Jsem ráda, že ve filmu už není tolik zpomalených záběrů jako v prvním filmu, ale tady šel stranou příběh. Snyder se tu strašně soustředí na akční scény a akční sekvence, ale zapomíná, že byť je akce super, tak bez příběhu nemá kvalitní film. A tenhle film byl totálně o ničem. ()

Martrix

Jestliže řežisérský sestřih...rozšíření...verze, pomohla v případě Zrozené z ohně, tak tady je to přesně naopak. Těch 50 minut navíc bylo "využito" k ještě většímu rozbahnění už tak břečkoidní první půle filmu. Sledujeme víc zpěvů, tanců, sbližování se u práce...Snyder se rochní i ve slow scénách sekání a mlácení obilí. V nějaké míře to bylo i v původní verzi, ale v kontextu pekelně špatné jedničky se to dalo přežít. Teď je ovšem situace zcela opačná. Prodloužená jednička je povedenější nejen než Netflix verze, ale i než prodloužená dvojka. Zcela tak sráží do prachu mírná očekávání, že to nakonec nebude se Snyderem tak špatné a že to doprasili hlavouni z Netflixu. Ne, Snyder je matla, patosář, mizerný scénárista a hrobař rozpočtů. Děsí mě představa, že by mu kdysi spadl do pracek třeba Pán prstenů. Možná je dobře, když bude natáčet jen podle vlastních scénářů. Nicméně troufám si říct, že touto "vylepšenou" verzí si zajistil leda to, že se žádné pokračování dělat nebude. Hodnocení samozřejmě snižuji. Občas jsem se neubránil a musel jsem zmáčknout rychlejší posun...a i tehdy jsem s hrůzou sledoval, jak dlouho ty usoplené scény trvají. Kdyby někdo chtěl za každou cenu oba filmy vidět, asi bych mu doporučil, aby sáhnul po prodloužené jedničce a krátké dvojce.  Jen pro zajímavost nechám i komentář k původní, neprodloužené verzi. ***********************************************************************************************************  Je to zvláštní, sledovat takhle brutálně fádní příběh navlečený v kabátku, který by slušel většině kvalitních sci-fi filmů. Poslouchat ty hloupé fráze...a to už od prvních vteřin... prolog z úst P. Štěpánka zněl, jako kdyby vnoučkům předčítal kosmopohádku. Ale jen u toho nezůstane. Snyderovi hráblo, takže doručí scénu vyvraždění královské rodiny u které fidlají na housle divní hudebníci, kteří tam byli....asi jen aby to neprobíhalo v tichu. A hned poté budete sledovat sklizeň obilí, kterou provází budovatelsko-heroický chorál. Tohle nejsou spoilery...tohle je varování. I když se na to stejně podíváte...zahoďte očekávaní, pusťte z hlavy sliby Snydera, že dvojka už má vše, co divák nenašel v prvním filmu. Nevím sice co přesně hledá průměrně přitroublý Američan, ale dost bych se divil, že to budou patosem oslizlé scény, kterými byl zvlášť úvod řádně proplísněn. A nejspíš neprahne ani po ukrutně nezáživném laserovém střílečkování. Samozřejmě je mi jasné, že to byl "rafinovaný" filmařský Zackumak...to aby vytvořil kontrast mezi vesnickou selankou a brrrutální bitvou...která byla nakonec brutální především tím, že tak dlouho trvala. Dětský mozek v hlavě Snydera vyprodukoval nehorázně naivní scénář...spíše leporelo u jehož dabování se museli stydět snad i naši herci. Jenže i když to většina diváků čeká.... stejně se na to (tak jako já) podívá....přestože tím dává signál Netflixu...hrňte to do nás, po tomhle my toužíme. Mohlo by se zdát, že z toho mám radost, že se vyžívám v poplivávání Snyderova díla, ale opak je pravdou. Já dokonce uznám, že dvojka je o ždibec méně bezduchá a trapná než jednička, ale to z ní pořád nedělá víc, než místy pěkně udělanou pitomost...drahou pitomost, místo které mohlo vzniknout několik kvalitních projektů. Je potřeba dát něčím najevo, že i v tomto žánru očekáváme aspoň trochu potravy pro mozek. Možná, že kdybych včera neviděl Druhou Dunu, ale třeba Shark Zombie vs Monsters from Mars, byl bych milosrdnější, ale ... spíš ne. Snyder definitivně zAndersovatěl. () (menej) (viac)

C0r0ner

Budu moc hodný a dám ještě druhou hvězdičku, protože vizuálně to místy byla paráda, nicméně obsahově je to fakt šrot. Je to podobně hloupá, zbytečná a nesmyslná sračka jako nová trilogie Star Wars plná blbostí od začátku do konce (vesmírné lodě na uhlí over the top!). 30% ()

Motinski

Snyder mi definitívne dokázal že by nemal písať scenáre. Prvá hodina, nič, druhá hodina bitka. Príbeh z vypredaja. Najväčšou slabinou ale stále ostávajú postavy. Po minulom diely sa podarilo naverbovať partičku hrdinov ktorý by mali byť schopný ochrániť menšiu komunitu osadníkov pred impériom. Divak prirodzene očakáva interakcie a budovanie pevných vzťahov pred finálnym stretom ale nie. Nič také tu nebolo a ja som doteraz nepochopil ako sa mohli spojiť za spoločnú vec ľudia ktorý o sebe poriadne nič nevedia ale idú oddane riskovať životy za cudziu vec. Jediná pasáž kde medzi sebou vedú hlbší rozhovor je približne v strede filmu a spočíva v tom že o sebe každý povie pár viet ako predstavenie a do toho sledujeme flashbacky. Tu som myslel že končím a fakt som sa premáhal ísť ďalej. Celá kompozícia tejto scény bola tak odfláknuta že by ju dokázal napísať hocijaký amatér bez skúseností z filmovej brandže. Aspoň efekty sú nadštandardné, no to len hľadám niečo čo môžem pochváliť aby som sa neopakoval v kritike. Skúsim to skrátiť. Záporak ako z každého druhého béčka, Sofia málo charizmatická na hlavnú ťahačku, akcia ujde ale spomalovačky sú (opäť) na smiech a k ostatným postavám už radšej nepoviem nič. Na konci jasný teasing na pokračovanie ktoré už si určite nepozriem. ()

sir-dave

Tam kde měla skončit natahovaná jednička, skončilo pokračování. V porovnání s první části se mi to líbilo malinko více. Za prvé, ta "epická" bitva se závěrečným soubojem, přišla až nyní. Za druhé, konečně využitá nejlepší vedlejší postava v podání robota. I těch pár minut stačilo na pěknou parádu. ()

majo0007

Ano, druhá polovica 2 časti je jedna monumentálna bitka, ale čo mala preboha znamenať tá prvá. Pripomínalo mi to čiernobiele normalizačné filmy z 50tich rokov, kde si všetci bratia-sestry svorne vyhrnuli rukávy a vybrali sa na polia... Alebo ako Zack Snyder dáva v slowmotion návod na spracovanie pšenice. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)