Nick Wild, bezpečnostný poradca v Las Vegas, si zakladá na svojej profesionálnej spoľahlivosti, vnútornej rovnováhe a schopnosti vyriešiť každú situáciu. Zároveň je však závislý od hazardných hier a v blackjacku vždy prehráva. Šťastie nie je na jeho strane ani v súkromnom biznise. Mladého klienta Cyrusa učí, ako sa zbaviť strachu a prekonávať krízové situácie, bývalá priateľka Holly po požiada, aby potrestal muža, ktorý ju znásilnil a zbil takmer na smrť. Nick vykoná pomstu, ale rozzúri vplyvných gangstrov s dobrými konexiami. Násilník je totiž synom mocného šéfa miestnej mafie. Na úteku pred podsvetím a vymáhačmi dlhov ho čaká posledný súboj. Bude to jeho najvyššia hazardná hra, tentoraz so stávkou na vlastný život. (TV JOJ)

Wacoslav1

Nic se nezměnilo. Není to vyloženej odpad jako Redemption, ale Jason si pořád jede v zajetých kolejích nudy a pokusů o rádoby herectví. Scénář to snad nemá (i Exp 2 jsou proti tomu Oscarovka) West to taky nepodržel, protože je evidentně akčním režisérem a tohle nedal. Statham chlastá a gambluje, nosí vánoční čepičku, nechá se naoko zmlátit, aby jeho kámoš udělal dojem na buchtu. Hází po protivnících Divoké karty. Všechno je zpomalený nebo zrychlený. A hlavně se v tom filmu lautr nic neděje. Cesta do pekla. Takhle už fakt dál ne.10% ()

Ouwen

Plešatec je žijícím důkazem, že aj příbory umí být až smrtící zbraní. Nechybí ani knockouty popelníkem, miskou, flaškou od pivka, náraz palicí o barovej pult, hlava zabořená v automatu, rozkuchané koule, čelo přeříznuté kreditní kartou, zlomené kosti a vlastně i dostat do xichtu tou plešatou hlavou Jasona může způsobit závažné zranění. Frajeři nabíhají, Statham každého slisuje, nikdo nebude ušetřen. Když má Jason klídek, dopřává si alkohol, myšlenka utíká do tisíce mil vzdáleného Karibiku, kde se ocitá na krásné lodi v bílém oblečku, za doprovodu kvalitního soundtracku a fešného sluníčka. Dominik García-Lorido, hrající Holly, je neuvěřitelně sexy a na rozdíl od hlavního záporáka, já jsem zlobil. Ostatní postavy tu nemají tolik prostoru, krom devatenáctiletého cápka, který Jasonovi splní sen. Samotná postava Nicka Wilda je skutečně divoká, hlášky sype na běžícím páse, zejména scéna s vlasama na úplném začátku, jezdí v nadupaným autě a k zabíjení nepotřebuje střelný zbraně. Mohlo to být lepší, i tak naprostá spokojenost, nyní vyčkat Rychlou a zběsilou Sedmičku. 7/10 ()

Fr

„ZEMŘÍT NENÍ TAK ŠPATNÉ. ALESPOŇ VYPADNU Z LAS VEGAS…“ /// Během hodiny Jason předvede kurevský štěstí v kasinu a jednu zpomalenou bitku. Obé je fajn. Pak ukáže, že je trochu debil a to bez bitky. Ta přijde pozdějc a je opět slušná. Tenhle film není vo rvaní. Jednoduchá povídka, roztáhlá do dýlky filmu. Vše je postaveným na Stathamově dramatickým herectví, kterej má charakterně předvýst osamělou nešťastnou osobu, zmítající se mezi gamblerstvím, strachem z budoucnosti, odmítáním násilí a možná ještě něco. Hlavně ale musí vobčas rozbít držky voprásklejm pazgřivcům. Ti, co jim jde jen vo tohle, to asi neunestojej. Já říkám - pokus dobrej Weste, ale příště už by to asi nefungovalo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Román „Heat“, kterej v roce 1985 napsal William Goldman, číst nebudu. 2.) Jsem osamělej vlk, flákající se po Vegas. 3.) Thx za titule ,,urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

mzss1

|20%| Tak jsem se konečně dočkal. Další film s mojim akčním oblíbencem Jasonem Stathamem. No, musím říci, že jsem v totálním šoku. Tohle byla hodně velká podpásovka. Rozhodně nepřehnáním, je to můj názor a toho si budu nemilosrdně držet. Takhle jsem dlouho nebyl zklamaný. Mnohými kritizované filmy Mechanik, Safe, Elitní zabijáci a já nevím co ještě – to byly skvělé filmy na 4* až 5* někdy. Parker – to už bylo slabší, nicméně furt rovné 3*. No jo, Statham se začal objevovat v nesprávných filmech. Ono už začátkem lonského roku se nevyvedl Homefront. Možná by si to zasloužilo 3*, ale já tomu dal 2*. Řekl jsem si, sakra, Jason měl smůlu na filmy a do tohohle jsem vkládal velké naděje. Režisér Simon West se v poslední dobou rozjel s akčními filmy. Jeho filmy mám rád. Noc Air je stará dobrá klasika, prostě špička – 5*. Generálova dcera je výborný thriller, kde k úplnému nadšení nechybělo daleko, takže lepší 4*. Lara Croft – to mi moc nesedlo, ale natočené to bylo celkem pěkně – 3*. Mechanik Zabiják – skvělý akční thriller se Stathamem – 4*. Pak následoval film Unesená s Cagem . bylo to tak na 3*, ale já nakonec ty slabší 4* dal – bavilo mě to. Poté přišel trhák Postradatelní 2 – tomu nešlo vytknout snad nic. Takže jsem byl přímo nadržený na tento snímek, Wild card. A ono se to rapidně nepovedlo. Nejde mi ani o to, že ve filmy byly jen 3 soubojové scény a žádná akce. Ale celkově tu určitě byl pokus udělat něco jiného, něco překombinovaného. Rozhodně bych se tomu nebránil. Upozornuji, že nejsem ten typ diváka, kdy se drží jedině jednoho žánru co má rád. Řekne si, jedině akční žánr, a když to bude trošku žánrově jiné, je to blbost – to rozhodně nejsem já. Ale zde opravdu netuším, co to bylo za žánr či kombinaci. Thriller ? No to nevím, ani krimi, ani akční, prostě nic. Jason Statham zde měl velmi zvláštní postavu a její charakter. Musím uznat, že to Jason zahrál celkem dobře, takže chyba nebyla v něm, ale v jeho zvolené postavě. OD začátku to působí dost nezáživně, Statham to tahá docela dobře, ale není to ono. Nic výrazného se ve filmu neděje. A scénář ? Ten jsem vůbec nepobral. Ne, že bych ho nepochopil, ale vůbec se mi nelíbil. Nepíší zde velký komentář, abych film shodil, jen se snažím (možná marně) vyjádřit mé velmi rozpačité pocity. Myslel jsem, že se bude Statham klasicky mstít za to, co ti padouchové udělali jeho bývalé přítelkyni. Ale jak to bylo pojato a jakým se to ubralo směrem ? Dokonce i ona si z toho pak nic nedělala. Že by to byl drsný styl natažený do tohoto filmu ? To asi ne. Statham tu dále hraje v casinu. Vyhraje si asi půl mega, jenže pak si uvědomí, že je to málo, přeskočí mu, začne hrát znova nakonec vše prohraje. No ty vole ! Nějaké rouzlení s padouchy co ublížili jeho ex přítelkyni tu bude, ale tuctové. No a nyní hurá na popis soubojů. Nebýt jich a trocha snažení Stathama, dal bych čistý odpad. Hudba byla taková normální, ani jsem si ji moc nevšiml, ale na tom moc nezáleželo. Takže souboje jsou tři. První mě teda moc nezaujal, nebyl špatný, ale měl zpomalovačky (pěkně natočené teda), ale zase tu pár chvatů bylo. Druhá soubojová scéna v baru byla o dost lepší. Statham měl proti sobě dost protivníků, pěkné chvaty rozdával, nešlo teda o nic výjimečného, ale bylo to dobré. Třetí soubojová scéna byla nejlepší. To už jsem byl nadšen. Bylo to nekompromisné, krvavé, celkem slušné nápady, krom chvatů i bodné zbraně, které krásně zneškodnili protivníky a tak. No, to je celé k nějakému menšímu nadšení k tomuto braku. Takže opět upozornuji, nechtěl jsem film shodit, popsal jsem to pokud možno jasně. Nebavilo mě to, relativně krátká stopáž byla pro mě peklem. Nejsem jen na akční. Mám rád filmy kde je třeba minimum akce, ale na tenhle překombinovaný styl jsem si prostě nezvykl. Doufám, že nebude mít do budoucna Statham smůlu na podobný braky. Těším se na chystaný film Rychle a zběsile 7, kde doufám zahraje slušného záporáka a rozdá pár solidních ran. Dále se pak těším, to je sice až někdy v lednu 2016 na druhé pokračování Mechanika. Pokud to pokazí, asi to nepřežiju. Tot vše. () (menej) (viac)

castor

Nová stathamovka jede až podezřele dlouho na první rychlostní stupeň. Dokonce až do nějaké pětatřicáté minuty, kdy jsme svědky první kontaktní akce. Pokud tedy nepočítáme tu, která tohle dostaveníčko s třemi agresivními hovady (jeden z nich pozval jednu štětku na soukromou párty) rozpoutala. Do té doby je tahle třetí spolupráce Jasona Stathama a Simona Westa, autora jediné velké pecky (Con Air), poměrně váhavá a ukecaná. Hlavní hrdina, který podniká coby bodyguard a Robin Hood v jednom, sní o velké lodi i velké výhře. Pije vodku, cedí ironické hlášky a jeho vyhlídky do budoucna nejsou úplně růžové. A až moc promlouvá ostatním do duše, namísto toho, aby zatnul pěsti. Takže příběh jako takový působí docela prošlým datem spotřeby. A to asi leckdo neuvěří, že za scénářem stojí klasik William Goldman (Misery nechce zemřít, Příliš vzdálený most, Chaplin nebo Butch Cassidy a Sundance Kid). Naštěstí to slušně odsýpá, na Stathama je pořád fajn pohled (klidný v soubojích, charismatický jak prase) a když už přijde akce (mimochodem je to pouze třikrát), oceníme kamerové kejkle i několik bolestivých úderů. Béčková jednohubka!! ()

• Nick vo filme jazdí na Forde Torino GT 1969. (Laslo)
  • Původní název filmu byl Heat, později byl ale snímek přejmenován na Wild Card. (Domin1359)

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)