axcris

Droga je ako láska. Jedného sa chcete zbaviť a druhého musíte. Requiem for a Dream je tak emočné nabitý extázový film, že si po jeho skončení budete pripadať opantaný vlastnými zmyslami. Vaša hlava sa rozloží na milión kúsočkov a ten pocit, ktorý sa Vám dostaví... ten pocit bude to najlepšie, čo ste za posledné mesiace zažili. Strihová skladba dodáva neuveriteľné tempo a atmosféru. Lahodná hudba od Clinta Mansella je 65% úspech filmu. Znie to tak legendárne, chaoticky, smrteľne, škodoradostne, príjemne... Zvyšné percenta si rozložia Ellen Burstyn a jej syn Jared Leto. Ale to hlavne táto postaršia pani podáva výkon hodnotný všetkými oceneniami sveta. Neuveriteľné spektrum jej hereckého nadanie. Darren Aronofsky spravil film, ktorý poháňa vaša vlastná droga aby ste ho videli niekoľko krát za sebou. Spravil najlepšie čo mohol urobiť. Ďakujem. Ďakujem nekonečnej tabletke menom Requiem for a Dream. Nezameniteľný film. ()

r007

Tento drsný film mi doporučila dcera a vidím, že má dobrý vkus. Jen doufám, že ji dostatečně odradí od jakýchkoli drog. Nejsilnější stránkou tohoto filmu jsou bezpochyby výkony herců. Ačkoliv na mě film udělal dost velký dojeml, vadilo mi neustálé opakování některých scén a proto jenom 4 hvězdy. Nevím, nakolik je v tom tento film pravdivý, a rozhodně to nehodlám zkoušet. Asi se budu opakovat, ale souhlasím s názorem, který se tady na fóru objevil, že tento film by měli poštět povinně dětem jako prevenci proti drogám. ()

Grimaldi

Nevím jestli je to mou otupělostí díky vlivu osob a události z mého bezprostředního okolí,nebo snad již tolika spatřenýma filmama ale o zásadní počin se v mých očích nejedná. Herci v čele s Jaredem předvádí s úžasnou lehkostí feťacké stavy a hudba je přímo geniální,ale plné hodnocení si to u mě ziskalo až surově pravdivým koncem. ()

Dezolátos

Tenhle film je velmi depresivní a ne každý by měl na to ho dokoukat, takže pokud jste citlivější osoba tak bych shlédnutí tohoto filmu moc nedoporučoval, ale ostatním vadit nemusí. ()

jackalsc

Za dobrý soundtrack a vedlejší dějovou linku s jeho matkou. Kde je nádherně ukázáno, že nemusíte ani riskovat zánět z vpichů a v podstatě děláte to samé. ()

Bejrys

Jeden z nejlepších filmů, které jsem shlédnul, zároveň je z nich jediný, který už nechci nikdy vidět. Tohle by se mělo pouštět školákům napříč republikou. Příběhová linka je vlastně jako účinek drogy, tedy super nástup, chvilka úplně v topu a pak už se to veze dolů a když si říkáte, že nemůže být hůř, tak vás film přesvědčí, že může. Intenzivní zážitek, nad kterým je poté potřeba pár dnů porozmýšlet. ()

Jayk19

Excelentní film, od výběru herců přes scénář až k mistru zvukaři. Viděl jsem jej až letos za to několikrát. Není co vytknout snad jen bych si přál u takových filmů delší stopáž. ()

Birter

Jako film to je dobrý, ale nějak nechápu ten obří poprask kolem toho. Přišlo mi, že místo toho abych sledoval o čem jednotlivé dějové linky jsou, sledoval jsem spíše jak se prolínají. No a kdybyste se mě zeptali o čem vlastně byla ta linka s feťáky, tak ač jsem to viděl před pár dny, nedokázal bych vám odpověděl, protože si to prostě nepamatuji - celý film pro mě uloupila výborná Ellen Burstyn se svým plot hole příběhem. Nejzajímavější pro mě ale i tak zůstává hlavně kamera a hudba. ()

Jaryktichy

Nikoli dokonalé, ale silné. Příběh byl strašný. Pouze mne šokoval konec. Díky hudbě, která mi v hlavě vytvářela cosi děsivého, takový pocit úzkosti. Ještě nikdy jsem se necítil tak bezradně, co udělit za hodnocení jestli odpad! nebo ***** hvězd. ()

PanPyzamo

Film nádherně ukazuje, jak působí drogy na lidské tělo. Začíná vcelku nevinně, avšak po nějaké době hlavní postavy začínají konzumovat návykové látky, které mají následně na jejich tělo vliv. Do toho nám hraje vynikající soundtrack, který složil Clint Mansell a zahrál Kronos Quartet. Kvalitě filmu též pomáhá herec Jared Leto, který si zde střihl roli Harryho. Celkově se dle mého názoru jedná o mistrovské dílo a rozhodně vám doporučuji tenhle film zhlédnout. 9/10 ()

Desmond04

Zážitek, který mě tento film připravil se nedá žádnými slovy jakéhokoliv jazyka popsat. Vrcholná záležitost, která hravě překročila hranici kinematografie. Tohle je totiž čistý umění. Střih, hudba, kamera, scénař, obsazení (Marlon Wayans je bůh) ...tady se nedá jinak než bombardovat superlativy. Není to ale krásná podívána, co do smyslu líbivosti a estetiky. Hrubé a syrové drama u kterého vám bude ouzko takřka od začátku až do konce...do konce, který je naprosto nevyhnutelný, ale o to silnější. Nemá cenu tady nic víc vypisovat, pokud jste neviděli, směle do toho. Nebudete litovat, tedy vlastně možná budete...svět už neuvidíte stejně. Jo a jen tak na konec, Lux aetherna je nejlepší filmový soundtrack všech dob. Naprosté zimomriavky. ()

Marsijeta

Tak hrozně mi snad na konci žádnýho filmu ještě nebylo. Pryč s dětskýma odstrašujícíma filmama. Tohle by měl Taraba pouštět na Bigy na protidrogových přednáškách! ()

Saxos

Přísun drog všeho druhu po celou dobu stopáže a samozřejmě až k nejhlubšímu dnu a následkům. Agresivní lednice byla super. Závěr: doporučuji všem co mají chuť na nějaké zobání. ()

Mlekarnik

Zvláště těžký film na sledování, ale to není žádná náhoda. Tvrdý náraz všech postav v závěru filmu není předramatizování tragického konce po depresivním rozpadu snů každého z účastníků závislosti. Tohle je realita, tohle jsou drogy, tohle je závislost. Tohle je váš requiem, pokud se ztratíte ve vlastních činech. Od začátku filmu byla závislost vlak, který nabírá na rychlosti, a čím dál tím hůře se brzdí. Konec čeká na všechny, kteří do toho vlaku nastoupí, či ho nechají rozjet příliš daleko, to je jasná myšlenka tohoto filmu. Dle mého názoru by ho měl vidět každý, ještě před tím než se odpoutá k vlastnímu životu, to aby objektivně věděl, že závislost je štěstí na dluh, a nejefektivnější zabiják. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen

03.01.2009

Asociace českých filmových klubů vás už tradičně zve na filmovou přehlídku Projekt 100. Letos startuje 15. ledna, potrvá do 31. května a diváci budou moci na velkých plátnech shlédnout několik… (viac)