PROROK14

Jeden z najdepresívnejšich filmov čo som videl. Téma drogovej závislosti spracovaná v reálnej podobe. Nie ako v iných filmoch kde sa zabávajú sfetované deti a je im dobre. Ten pocit je ale trvá len krátko. No veď sme mohli vidiet ako skončili hlavní aktéri tohoto filmu. A podľa mňa jeden z najlepších soundtrackov čo som počul vo filmoch. ()

6thSun

Na tenhle film už nebudu mít nikdy sílu podívat se znova! Nechápu, jak herec, kterej má takovejhle pohled, může mýt tak poetický příjmení Leto. Mě jeho zfetovaně absťákový oči bodaly jako mráz v nejtužší zimě. 80-ti procentní husí kůže!!! ()

bouncer

Skvělý film, podle mého názoru asi nejlepší, který byl o drogách a narkomanech natočen. V pravém slova smyslu nezapomenutelné... ()

BoPo

Aronofsky ukázal, že z neho rastie výnimočný režisér. Tak depresívnu atmosféru má máloktorý film. Po vizuálnej stránke je to originálne a skvelé. No a príbeh rozhodne nezaostáva. Toto by ste mali určite vidieť, pretože v kategórii depka zrejme to absolútne naj. ()

Johny_fork

Kdyby tohle pouštěli dětem ve škole, nikdo by nefetoval. Excelentní film, Afonofsky si vyhrál a zprostředkoval mi do obýváku dokonalou ultradepresivní schýzu, herecké výkony excelentní, líbilo se mi, že se před ničím neuhýbá, drsná sonda až na dno. ()

Hwaelos

Teď těsně po dokoukání nemám chuť rozebírat nezvyklé úhly snímání, specifický způsob montáže ani hudbu, která svou impozantností předjímá konec jako střižený z epicky rozmáchlé tragedie. Ačkoli všechny tyhle technické aspekty by si to zasloužily. Taková je to šleha... Film, který byste nejraději vypnuly desetkrát během projekce, protože už to nemůžete snést. To je Requiem za sen. A přece si neodpustím - Ellen Burstyn v roli matky podává oscarový výkon! ()

ChArLeNe

Tá gradácia deja je proste brilantná... :)) Herecké výkony dokážu tak dokonale presvedčiť diváka, aby sa nikdy nestal drogovo alebo "drogovo" závislí. Najdepresívnejšie OST vôbec. ()

Terva

CITÁT - Ježiši, mami... Tys posilovala?........... Kamera: Matthew Libatique. CITÁT - Kalifornie, Florida... Tak jako tak si opálíš svoji prdel, že jo? ()

Chermy

Možná je ode mě takto nízké hodnocení nefér a velice kvituji myšlenku a koneckonců i zpracování. Kdo viděl Rekviem, drogu si nevezme. Stejně jako já už si nepustím Rekviem. K filmům utíkám, abych se bavil, dojímal, bál, trápil si hlavu nad vyřčenými myšlenkami, či jak zamotaný příběh vyústí.... Ne ale abych absolvoval silnou dávku depky. Jestliže některé filmy jsou pro vás "drogou", Rekviem je slušným absťákem, který už zažívat nechci. ()

Tyler:D

Podľa mňa doteraz neprekonaný (neprekonateľný?) film o drogovej závislosti. Aronofsky po zaujímavom debute Pi natočil možno najdepresívnejší film histórie. Inovatívna kamera a strih, dokonale vygradovaný dej, hudba Clinta Mansella ani nemohla byť lepšia. Výborné herecké výkony na čele s Ellen Burstyn, ktorá by si toho Oscara zaslúžila. Môj druhý najobľúbenejší film, nezabudnuteľný zážitok. ()

JayZak

Audiovizuální balada, kde je zvuk a obraz alfou a omegou filmu, vás zasáhne jak kladivo do hlavy. Klaním se tvůrcům, zejména D. Aranofskému za výbornou režii a C. Mansellovi za geniální hudbu. Zároveň díky Projektu 100, že jsem si to mohl na poprvé vychutnat v kině. Z téhle rány mi bude dunět hlava ještě dlouho. ()

moviesfan

"Requiem" jsem viděl s velkým zpožděním. Musím říct, že jsem očekával snad vše, ale tohle ne. Arofonsky přináší výbornou režii s neúprosným dějem. Jared Leto u mě s tímto dalším filmovým kouskem stoupl vysoko a nutno podotknout, že i před zhlédnutím "RfaD" jsem ho považoval už tak za výborného herce. S koncem mi běhal mráz po těle. Za zmínku stojí i výborná hudba. ()

corpsy

Obyčajného diváka zrejme odradí filmová reč akou je celý príbeh rozprávaný. Je na prvý pohľad epileptická a možno pre niekoho aj nezrozumiteľná. Je to totižto maximálny ´´nezávislák´´, ktorý pôsobí groteskne a podivne, ale je z minúty na minútu pôsobivejší a desivejší. ()

Radka_86

Bezkonkurenčně nejlepší film o drogách jaký jsem kdy viděla. Detoxikační kousek jak má být. Bylo to naprosto úžasné - excelentní herecké výkony (Jared prostě válí), drsné, brutální i když samozřejmě spíše po psychologické stránce, výborná hudba a to vše nemůže dát dohromady nic jiného než 100% zážitek a můj největší obdiv. ()

JohnCZ

Hned po zhlédnutí můžu říci o tomto filmu jedno: je to jeden z nejsilnějších a nejdepresivnějších snímků, co jsem viděl. Jednak díky perfektním hereckým výkonům a jednak díky Aronofskyho šílenému střihu podbarvenému nádhernou hudbou Clinta Mansella, který dokáže přesně reflektovat lidské pocity a emoce. Celé to graduje do těžko rozdýchytalného finiše, z kterýho musí být každému minimálně úzko (i když deprese je tu trochu na úkor logiky). Jednoduše řečeno film ukazuje, co dokážou drogy a co dokážou lidé závislí na nich jen abych se k nim dostali. ()

OndwaK

Tohle byla dobrá jízda. Po Requiemu se nedalo jít normálně spát a během závěrečných titulků jsem dobrou chvíli prostě jen zíral do zdi a vstřebával. Neskutečně silné, skvěle se doplňují nápadité záběry a hudba, Jared mě velmi příjemně překvapil, ale největší hvězdou zůstává jeho filmová maminka a hrůzné poselství její a vlastně všech ostatních dějových linek. Už na tu televizi koukat nebudu. Jo a neberte drogy děti. Nikdy nikomu neberte drogy. 93% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

Jak by vypadal Batman od Aronofskyho?

18.04.2020

Poté, co Batmana na pár let pohřbil Joel Schumacher a předtím, než ho znovu vzkřísil Christopher Nolan, koketovalo studio Warner Bros. s myšlenkou, že by netopýřího hrdinu mohlo na velké plátno… (viac)

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen

03.01.2009

Asociace českých filmových klubů vás už tradičně zve na filmovou přehlídku Projekt 100. Letos startuje 15. ledna, potrvá do 31. května a diváci budou moci na velkých plátnech shlédnout několik… (viac)