Zober ma na Mesiac

• Česko Vezmi mě na Měsíc (viac)

Kelly (Scarlett Johansson) je dravá newyorská marketérka a Cole (Channing Tatum) zase idealistický letový inžinier. Obaja pracujú na najväčšom vesmírnom projekte Apollo 11 – a neznášajú sa. Kým Kelly má na starosti napraviť obraz NASA v očiach verejnosti a o detaily vesmírnej vedy sa nezaujíma, Coleova misia je dostať prvých ľudí bezpečne na Mesiac a späť a je mu jedno, že jeho astronauti sú väčšie hviezdy ako Beatles. Keď však spolu začnú tráviť viac času, zistia, že k sebe cítia viac, než boli pôvodne ochotní si priznať. Americká vláda má však vesmírnej misii pochybnosti, a tak Kelly dostane príkaz zinscenovať falošné pristátie. Dokedy sa podarí Kelly toto tajomstvo pred Coleom utajiť? A ako ovplyvní ich vzťah? (Itafilm)

ChrisBa

Scarlett Johansson je jediná vec, ktorá ťahá tento film vyššie. Ale na viac ako priemer to bohužiaľ nestačí. Film je plný klišé, čo by nevadilo pri nejakej romantickej komédii. Ale tu ten nadhľad nejako chýba, humoru je tu veľmi málo(takmer žiaden) a miestami sa to snaží tváriť ako dráma. A to dokopy neide. Ani sám neviem, čím tento film chcel byť. A Channing Tatum v hlavnej úlohe je absolútny fail. Sorry, ale ten chlap sa tu absolútne nehodil. ()

Ahsoka

Film k 55. výročiu misie Apollo 11, ktorému NASA výnimočne udelila súhlas natáčať v doposiaľ tabu priestoroch. A výsledok? Nedochutený guláš. Dobová šablónová nekomediálna romkomka, ktorá sa tvári aj ako dráma, kde chémia medzi Johansson a Tatumom vôbec nefunguje, snažiaca sa vysmiať z už tak nezmyselnej konšpiračnej teórie o zinscenovaní pristátia na Mesiaci, robí pravý opak, nahráva jej. Ajaj! A obhajoba režiséra Grega Berlantiho, že film je v prvom rade o tom, prečo sme sa ako ľudia vôbec snažili dosiahnuť na Mesiac, je chabá. To, že sa film mal pôvodne volať "Operácia Artemis" iba pridáva na nerozhodnosti tvorcov, čím vlastne chceli, aby film bol. Takže je to opäť jeden z tých filmov, ktorý by chcel byť všetkým, ale nie je ani jedným. ()

mclenin

Pohodová letná oddychovka s fajn dobovou atmosférou, príjemným hereckým obsadením, pohrávajúca sa s populárnou teóriou o sfalšovaní pristátia na mesiaci, sústreďujúca sa však skôr na vzťahovú a komediálnu než dramatickú linku. Nič viac, nič menej. Ak chce divák viac drámy, potom je tu First Man. Ak chce divák viac faktov, potom je tu Apollo 11. "Pravda ostane pravdou, aj keď jej nikto neuverí" 3,75* ()

Miuri

Konečně indoktrinovaným ovcím pomalu přiznávají, že celé přistání na Měsíci bylo falešné a nikdy na něm nebyli. Stejně jako ten jejich pohádkový CGI vesmír a kulatý rotující letící kopačák ve vakuu, kterými oblbují lidstvo už od narození. Více v dokumentu LEVEL. ()

filipvrbik

Sice to není moc komedie, ale zato je to vynikající romantické drama s komediálními prvky a skvělými herci ( a samozřejmě geniální kamerou Dariusze Wolskiego)... Scarlett Johansson i Channing Tatum patří mezi mé oblíbené herce, a když se k tomu připletl ještě Woody Harrelson (v poměrně mysteriózní roli agenta), a taky to mezi jimi dvěma hned od začátku pořádně jiskří, je tak říkajíc o "zábavu" postaráno.. Samotný film je moc dobře natočený, s kvalitními efekty startů raket a taky je tu taková atmosféra šedesátek, a boje o prvenství v dobytí Měsíce... Zatímco jiné filmy (např. Apollo 13, nebo První člověk) se prvoplánově věnují astronautům, jejich pouti  a cestě na Měsíc, Fly Me to the Moon se drží zákulisí, možnému neuspěchu - a fingovanému záložnímu řešení a samozřejmě řeší vztahy... Takže je to na jedné straně příjemná letní romantická oddychovka, na druhé straně moc zajímavé drama plné konspiračních teorií a reklamy na hodinky Omega.. Příjemné překvapení, čekal jsem víc komedií, ale o to to bylo lepší - alespoň to není sebeparodie a ta kočka byla super.. Viděno 55 let po startu Apolla 11 ve Velkém Špalíčku 2D (eng.)...98% ()

bobstock

Příjemné PR marketingové šílenství pro konspirátory v dobách agenta Nixona ve válce o Měsíc. Sexy lhářka Scarlet a Tatum s nejdebilnější patkou v histori filmových patek. Přes krásnou kameru a záběry na startující Apollo 11 byl nefungující vztah to jediné, co trochu zabolelo. Hranatému Channingovi sem neuvěřil pozici ředitele vesmírných letů. Ed Harris z Apolla 13 jako Gene Kranz byla jiná liga a film navozuje si ho po tomhle pustit. :) 60% ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 8/10    Art: 7/10    Akce: 8/10    Vtip: 8/10    Napětí: 7/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 8/10        07/2024 ()

nonick1

Sice pozdě, ale přece: 55 let po největší reality show všech dob je tu film, který pod rouškou romantické komedie, opatrně našlapuje kolem alternativní verze americké Měsíční mise (dokonce dojde i na Kubricka). Na výborném vizuálu tohoto retro snímku má lví podíl kameraman Dariusz Wolski, který si zde navíc střihl malé cameo coby kameraman záložního videa. Příjemným překvapením jsou herecké výkony hlavních představitelů: na rozdíl od prkenného Channinga Tatuma je Scarlett Johansson v roli vydíratelné PR manažerky naprosto skvělá, stejně jako ostřílený Woody Harrelson coby vládní agent. Poselství filmu je zřejmé a naplno zazní před závěrečnými titulky: Lež je pořád lží, i když jí všichni věří. ()

winetach

Milý film, ktorý spája vesmírne technológie a marketing, čo ja môžem. Tá romantika tam je len aby sa povedalo, medzi Tatumom a Scarlettkou je nulová chémia. Samostatne fungujú dobre. ()

MiniMinion

Pohodová letní komediální romantika. Hoďte nohy nahoru, zrelaxujte se, moc o filmu nepřemýšlejte, a snad byste si ho mohli užít. Scarlett Johansson a Channing Tatum jsou fajn dvojka a hezky se na ně na plátně dívá, Woody Harrelson dělá to co vždy a dobře je doplňuje, ostatní obsazení je příjemné a pár známějších tváří v drobných rolích také potěší. Super je také výprava a kostýmy, nejvíce na mě zapůsobil kontrast křiklavého oblečený ScarJo a pastelových hnědých a modrých kostýmů komparzistů - hezky vynikala. Hudba také dobrá, jak původní tak licencovaná. Scénář není nic světoborného; většinou mi nevadí, když se film drží v zavedených kolejích a přitom funguje, ale tady to možná chtělo něčím trochu ozvláštnit. Navíc Tatumova postava mi chvílemi připadala napsaná trochu zvláštně a ne zcela konzistentně. Jinak ale Berlantiho režie solidní, kupodivu. 70% ()

warrenur

"She has a fake ME now!" "She has a fake ME...." Scarlet je tu pre mna zosobnenie nenavideneho a lziveho PR marketingu, ktory je vsak, zial, obcas brutalne efektivny. Pobavil kratucky "stek" s jej muzom, Colin-om Jost-om z SNL - z vyborneho Weekend Updates s Michaelom Che. "....if you turn THIS into the MOON for the 2,5 hours." Komedialnu liniu obstarava prakticky len vyborny Jim Rash v ulohe maniakalneho a svojskeho filmara..ten je ozaj genialny. Nuz a samozrejme cierna macka v zavere. Channing s debilnym ucesom je v roli v pohode. "THAT's really the moon?! Jesus, it looks fake." Pekne zafilozofovanie v zavere: Pravda je stale pravdou, aj ked jej nikto neveri. Loz je stale loz, aj ked jej veria vsetci. Ale hej, jednoduche, mile a prilis pozitivne. Mozno to v tejto dobe tak potrebujeme. Odporucam. ()

Myslivir

Fly Me to the Moon mne mírně zklamalo ve dvou faktorech. A) nedojde k žádnému náklaďákovému incidentu a hlavní hrdina nemá kouzelně symbolické jméno jako protagonista ze jmenovce tohoto filmu. B) Ačkoliv se film prezentuje jako romantická komedie smíšená s dramatem, 100% funkční rovina je pouze ta historicko-dramatická. Humor a vtipy mnohdy působí křečovitě (politické narážky) a někdy i nekonzistentně (pro natočení falešného přistání na Měsíci prve chtějí režiséra, o kterém nikdo nikdy neslyšel, ale později padne vtip, že měli vzít Kubricka, což by pochopitelně nesplňovalo danou podmínku, když už tou dobou měl Kubrick za sebou Spartaka nebo Odyseu). Romance je solidně provedené klišé o transformaci milostného vzplanutí v kousavou soupeřivost a zpět, k ničemu přelomovému nedojde. Emočně nejsilnější částí filmu se tak stává jeden z největších skutečných příběhů lidstva - ten o přistání na Měsíci, uskutečněném pouhých 66 let po prvním letu letadla bratří Wrightů. Už jen úvodní titulková sekvence skvěle dramatizuje potřebný dějový kontext, přičemž adrenalin a napětí vrcholí během startů raket Apolla 10 i 11. Zážehové sekvence diváka odpálí do sedačky a pro onu chvíli spálí jeho obavy o působivosti toho okamžiku. Vrchol autentičnosti by pak ovšem byl jen Christopher Nolan jako režisér. Ten by se s tím určitě digitálně nesral a člověka by na Měsíc po padesáti letech dopravil znovu. ()

NorseSword24

Zo všetkých filmov o pristaní na mesiaci ma tento bavil najviac. Oproti ostatným filmom tu sú postavy s príbehmi, ktoré diváka upútajú lepšie ako vedci snažiaci sa postaviť raketu alebo astronauti chystajúci sa na let (už je to otrepané). K tomu pohodová letná atmosféra šesťdesiatok s nakopávajúcim soundtrackom, pútavým strihom a klasickou romantikou robí ideálny film na letné rande. ()

BOURQUE

Veľmi solídne natočený (romantický) film o (ne)pristaní na mesiac (konšpiračné teórie sa asi znovu ožijú), kombinujúci prvky romantiky a komédii taktiež na solídnej úrovni. Je však potrebné povedať, že práve tých komediálnych prvkov by mohlo byť trochu viac – film a príbeh by to vzniesli. Celé je to zabalené do historicky uveriteľného prostredia (emulujúci nielen v tom čase platné „triky v biznise“) a posypané slušne vybranou hudbou. Duo Scarlett Johansson / Channing Tatum v pohode, z hereckej stránky Scarlett (ktorá mimochodom je stále vo skvelej forme) samozrejme dominuje, a Woody Harrelson v roli, ktorá mu veľmi vyhovuje (a je vidieť na ňom, že každú svoju hereckú minútu si užíva). Záveru však chýba trochu grandióznejšie ukončenie. Film na hrane *** a ****.  Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

John80

Tento film sa určite nedá označiť ako komédia, romantika- to tu nájdete veľmi málo ,celé sa to točí okolo podvodníčky v reklame, ktorá dostane výpoveď s predajom áut a nastúpi do NASA aj so svojou asistentkou a snaží sa pomôcť NASE určitým podvodom, Najslabší film Channinga Tatuma ,efekty žiadne, zbytočne roztahaná stopáž na 2 hodiny  Za mňa 1* Každý nech si na tento film urobí vlastný názor ale hodnotenie je prehnané ()

ForGump

Film o falešném/skutečném přistání na Měsíci, které organizuje zaměstnanec NASA Channing Tatum a marketérka Kelly/Helen/Winnie Scarlett Johansson od počátku přesně ví co chce. A ro pobavit, nic víc. Je to kvalitně zrealizované, líbivě nasnímané a dobře zahrané. Bohužel ale nemá to příliš přidanou hodnotu. Ano, dialogy jsou dobře napsané, mají drive, je tu spousta úsmevnych vedlejších postav, až skoro škatulkovitých jako Woody Harrelson v role zlého boye od Nixona a prostě celé je to jen kalkul, jen aby to neurazilo. A to se přesně nestalo. Takže v pohodě, klidně letťe na Měsíc, nečeká vás dle mého zklamání. 60% ()

faraoon

U mě neobvykle příjemné nakousnutí jablka z mnoha důvodů. Námět ani prostředí nenaznačoval převratné zpracování časem zaprášeného tématu, které doposud nedá spáti skeptikům přesvědčeným o nejskandálnějším podvodu všech dob. Nevšedně pojatý scénář nás sice o autentičnosti prvního přistání na Měsíci nepřesvědčí, ale fiktivní příběh je ošetřen s vtipem pro amíky netuctovým a vynikající herecké obsazení i zprostředkování náhledu do útrob střediska kosmického výzkumu je kupodivu nikoliv nudné což jistě nadnáší bezchybný Wolskeho kamerový švenk, ale maličko utápí nezbytná patetická Always. Nenásilná inkontinence vtipu provází relativně svižně dramatický look po celou dobu příběhu. Tatumův rozvážný technokratický projev vyvažuje rozpustilé šibalsví Johanssonové korunované politickou hamižností stárnoucího Harrelsona v optimálních dávkách a prakticky s absencí nudy. Nezbytné klišé se dá tentokráte prominout takže filmem proletíte bez poruchy. Nu a o poslední hvězdě rozhodla nevinná poťouchlost Evropanky, kterou jistě všichni milovníci koček velmi dobře znají. Bravo. Nemohu opomenout a doporučuji námětem podobný  a vynikající film z roku 1977 "Kozoroh 1" ()

Maximilianus

V podstate som od filmu dostal to, čo sľuboval plagát. Do 60tych rokov farebne ladenú romantickú komédiu s nenásilným humorom, výbornou Scarlett Johansson, Chaningom, ktorý vie tiež hrať komediálne, takže sa mi do filmu celkom hodil a nenáročný dej, ktorý netreba brať príliš vážne. Možno len tá stopáž mohla byť aspoň o 10 minút kratšia. Inak fajn. 7/10. ()

coinneach

S pojmem komedie bych si v tomto případě nezahrával. Mohlo by totiž přijít zklamání. Pohodová letní romantika vyznívá pro tento snímek lépe. Problém spočívá v tom, že oba aktéři románku se k sobě moc nemají a jejich vzplanutí je načrtnuto jen velmi povrchně. 60 % ()

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

Horor s Nicolasem Cagem je nečekaným hitem

15.07.2024

Ač víkendovým tržbám v Americe bez větších překvapení vede pokračování oblíbené animované série Já, padouch 4 a na vysoké příčce se i měsíc po svém domácím uvedení stále drží taky miliardový hit V… (viac)