Pomstiteľ

Po päťročnom odvolacom pojednávaní prepustia na slobodu mafiána Dina Morettiho (Bryan Marshall). Verejnosť čaká, ako na túto skutočnosť zareaguje tajomný Pomstiteľ (Dolph Lundgren), ktorý má za posledných päť rokov na svedomí vraždy 125 gangstrov. Morettiho skutočne čoskoro zabije v jeho dome, ktorý Pomstiteľ vyhodil do vzduchu. Pretože sa tesne pred výbuchom objavil vo dverách domu, špekuluje sa, že mohol zahynúť. Tomu však poručík Jake Berkowitz (Louis Gossett Jr.), ktorého úlohou je Pomstiteľa chytiť, neverí. Myslí si, že Pomstiteľ je v skutočnosti bývalý policajt Frank Castle. Namiesto zabitého Morettiho sa vedenia gangu ujme Gianni Franco (Jeroen Krabbé). Ten zistí, že bude mať problémy s japonskou mafiou, ktorú vedie bezcitná a nebezpečná Tanako (Kim Miyoriová), ktorá dá uniesť deti nových mafiánskych šéfov. Medzi Frankovými mužmi a japonskou mafiou vypukne regulárna vojna… (TV JOJ)

choze

Oproti aktuálnímu zpracování s Tomem Jane, je tu méně humoru, ale zato kvalitnější záporáci v podobě sadistické yakuzy metodicky anektující New York, která mi v podobě prezentované tímhle filmem v pubertě opravdu naháněla hrůzu, a taky tu Punisher nedělá takové blbosti jako štvát jednoho gangstera proti druhému. Film je plný akce a Lundgren je dobrý Castle a tak jediné co bych snad vytknul je absence punisherovské lebky... a nahé meditace v kanále. ()

Nin

Z větší části noční můra fandy komiksového Punishera. Ten film opravdu JE takový, jaký se na první pohled zdá - Tupá béčková kravina s nesympatickým hlavním hrdinou, která nemá prakticky nic společného s komiksem. Čili lebku na tričku neuvidíte (jedině na dýkách, které občas zanechá v oběti) a Punisher je na motorce častěji než Ghost Rider a v kanále víc doma než Želvy ninjové. Dále jsou aplikované klasické prvky akčních céček - Hrdina přežije výbuch, i když je skoro v jeho epicentru, díky neprůstřelné vestě sebou po zásahu z pistole jen trochu cukne (po dávce ze samopalu dokonce spadne na zem a až potom vstane a vesele pokračuje v tom, co dělal) a i ty nejlepší japonský ninja bojovníky přepere americkej polda. Zápletka je pitomá, zahrnuje až moc dětí, všeznalou ženskou, která umí i tomu největšímu tvrďákovi promluvit do duše, a záporáci jsou skoro k smíchu (o herectví Dolpha radši mluvit nebudu). Ale - sem tam se na pár akčních scén dívat dá, moc to nenudí a v necenzurovaný verzi je i dokonce pár pěkných scén (moje srdce zaplesalo, když jedný příšerný postavě Dolph zlomil vaz). Verze z roku 2004 je samozřejmě mnohonásobně lepší. (3/10) ()

JASON_X

Stylová ukázka béčkové akční tvorby osmdesátých let. Punisherovi kdysi dávno gangsteři usmažili rodinku v autě a od té doby je na nemilosrdné vyhlazovací výpravě proti všem kriminálním xindlům. Punisher je fajn řízek - bydlí v kanálech, obléká se do černé kůže, jezdí na Harleyi, umí se prát a dobře hází nožem. Když ho někdy náhodou někdo trochu rozpárá, nesere se s nějakým šitím - nažhaví si v kanále bowiják a ránu si drsňácky kauterizuje. Punisher pár let likviduje hlavy i vojáky zločineckého podsvětí jak na běžícím pásu a všechno jde hladce. Pak ovšem nastane problém - na scénu vstoupí jakuza; armáda skvěle vycvičených a oddaných nindžů pod vedením kruté a nelítostné dominy Tanaky. Zároveň Punisherovi šlapou na paty i policajti. Jak tohle všechno jenom probůh dopadne? (Nebýt té slabomyslné zápletky s dětičkami mafiánů, dám klidně za čtyři.) ()

SeBig

Začátek vypadá jako průměrný akční film ale pak se to rozjede a vznikne ztoho libový akční masakr s Dolphem Lundgrenem v roli Mstitele! ,,Co myslíš že vandrák jako já dělá tady dole v kanále?" ,,kouká na památky?" Béčko plný hlášek ,,kdo vás poslal?" ,,Batman!" Dolph předvedl co umí drsnák v kožených hadrech. Příběh opět msta, mafiánské války, yakuza atd.. já se bavil! :) ()

honajz

Taková ta osmdesátková akční céčková klasika (ačkoliv stylem připomíná spíš začátek 80. let než konec) říznutá až neskutečnou naivitou marvelovských komiksů. Akční scény jsou navíc natočeny značně zoufale a kdejaký ten údajný ninja z yakuzy by v reálu Dolphovi dal na prdel, ještě než by stihl tasit bouchačku - kdyby tedy nemusel hrát jako že naprostého neschopu. Linie s bývalým parťákem je úplné klišé, nová parťačka je k ničemu a Japonka se chová fakt jak debil, a ne vůdkyně. Ale co, dokázal bych to docela i odpustit, kdyby prostě ta akce nevypadala tak tragicky a Dolph tak strašně, ale tak strašně jako drsňácky. ()

• V záverečnej pasáži v sídle lady Tanaky Frank Castle (Dolph Lundgren) bojuje s jej adoptívnou dcérou a dusí ju. Ona si strhne náušnice a poreže ho a Frank je nútený ju pustiť. Avšak na chvíľku sa znovu objaví scéna, kde ju stále škrtí a ona má náušnice na sebe. (johnsnow)
  • Film bol pôvodne zakázaný v Juhoafrickej republike. Dva roky po celosvetovej premiére bol však nakoniec na videu oficiálne vydaný i v JAR. (m.a.t.o.)
  • Punisher (Dolph Lundgren) má upravené strniště a je špinavý tak, že čisté a neoholené části obličeje vytváří dojem lebky, tedy symbolu, který používá Punisher v komiksech. (sQelle)