Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

matestlust

Divím se a kaju zároveň, že mi tak dlouho unikal takhle skvělý kousek. Naprosto precizní thriller, nervy drásající atmosféra, opět bezchybný Samuel...V devadesátých letech vznikalo mnoho skvělých subžánrovek tohoto tipu a já, bezprostředně po shlédnutí, nemůžu přijít na moc jmen, minimálně stejně kvalitních jako je tento. ()

petaspur

Danny a Chris k sobě hledají cestu. Oba jsou profesionální policejní vyjednavači, ale nyní stojí na opačné straně barikády. Oba mají svoje zájmy a oba dobře vědí, že "překecat" toho druhého nestačí. Dannyho bývalí parťáci totiž zcizili hodně peněz, ale obětního beránka si rozhodně nevybrali šťastným způsobem. Takhle začíná film, který by se patrně ztratil v přeplněných regálech videopůjčoven, kdyby v něm ve slovních přestřelkách neexcelovali dva mí nejoblíbenější herci. ()

Anderton

Kvalitný komerčný triler, ktorý ponúkne to, čo aj sľubuje. Myslím, že to na vysoké žánrové hodnotenie úplne stačí. Vyjednávač má ďaleko cez dve hodiny a napriek tomu nikdy nenudí, častokrát sa v ňom riešia veľmi napínavé situácie a našťastie sú v nich vždy Jackson so Spaceym. Stále je to ale rutinný triler, takže nesmiete riešiť uveriteľnosť zápletky a obligátne finále, odohrávajúce sa mimo dovtedy vytýčený rajón s nejakou tou prestrelkou. ()

Real Tom Hardy

"I WANT YOU TO APOLOGIZE FOR TELLING YOUR MOTHER SHE LOOKS... WIDE." ----------- Metropolitná polícia Chicaga je teda pekný bordel. Človek si ide do parku na stretko a ani sa nenazdá, na druhý deň už vedie vojnu proti federálnym agentom, byrokracii a kolegom-nekolegom. Scenár je spolu s dvojkou Jackson & Spacey, lahôdka. Atmosféra veterného mesta slušne zachytená. Hudba - čerešnička na torte. ()

becki_tu

Učebnicový příklad, jak má vypadat pořádný napínavý thriller. I přesto, že se takřka celý film "jen" vyjednává, nudnou pasáž byste našli jen stěží. A co teprve, když se do vyjednávání pustí taková herecká extratřída, kterou zdatně reprezentují Samuel L. Jackson a Kevin Spacey - to prostě nemůže mít chybu. Nic jsem od tohoto snímku nečekal a o to déle mi zůstala čelist dole po závěrečných titulkách. Parádní psychonářez. ()

• Nočné davové scény pred mrakodrapom sa natáčali dve po sebe idúce noci v septembri 1997, približne od 17:00 do 7:00 hod. Kvôli studenému dažďu a vetru mnoho komparzistov počas noci odišlo alebo si vytvorili antagonistické vzťahy s asistentmi produkcie. Keď natáčanie v noci skončilo, len malé percento zostávajúcich komparzistov si reálne prevzali svoje poukážky na jedlo ako odmenu a väčšina utekala čo najskôr domov. (Arsenal83)
  • Když už je jasné, že Danny Roman (Samuel L. Jackson) unikl z budovy, místní velitel Beck (David Morse) si bere v případu velení od FBI, protože kompetence FBI se vztahuji na budovu a nikoliv na prostor vně. Následně ovšem zastavují na ulici ve vozidle Chrise Sabiana (Kevin Spacey) členové FBI. (Jedza)
  • V závěru filmu předá vyjednavač Chris Sabian (Kevin Spacey) všechny diskety s důkazy náčelníku Frostovi (Ron Rifkin) a Frost je zmáčkne a zničí ve své ruce. Za chvíli ovšem vychází Chris s Dannym Romanem (Samuel L. Jackson) ven a v levé ruce zase drží disketu. (Jedza)