Geriho hra

Jan Pinkava

Scenár:

Jan Pinkava

Bob Peterson

Stárnoucí dědula jménem Geri hraje v parku sám se sebou celodenní šachovou partii. Začne ho však porážet jeho čilejší soupeř. Když už je hra téměř u konce, Gerimu se podaří otočit skóre ve svůj prospěch. (HBO Europe)

I.AM.NOT

Trošku jiný pixar a rozhodně ne špatný. Prostě víc pro dospělé (jeden z největších dějových zvratů v dějinách animovaného filmu:) ()

Káronoš

Senilní dědeček se svojí královskou hrou, v nostalgickém, svižném, vtipném a reálně "krutém" kraťasu od studia Pixar, s již obvyklou překrásnou animací. Hodnocení: 7/10. ()

Marrty3

Dokonalé. Po celé 4 minuty jsem měl úsměv na tváři a jen se tetelil. Ukázka toho jak obehrát sám sebe. Skvělá režie. Precizní pixarovská animace. Pinkava je vážně profík. A ten dědula je výborný, mám pocit, že to je ten co v Toy Story dvojce byl Woodyho opravářem. Nicméně je tohle na jasných "5*****". Skvěle strávených pár minut. ()

PetkaW.

Upřímně moc nechápu Oscarové ocenění. Znám mnohem lépe propracované i promyšlenější kraťasy, ale co... Mile strávené 4 minuty se schyzofrenickým dědulou byly fajn. Nevyvolal ve mně ale to něco navíc... ()

Rozjimatel

Smutno-humorný krátky príbeh o jednom bláznivom dedkovi v parku. Tá rozdvojená osobnosť teda nič moc - jedna polovica zlomyseľník a tá druhá podvodník. Za ten vtipný nápad a aj za tú úchvatnú animáciu je Oscar plne zaslúžený. ()

Oyer

Nemohu si pomoci, grafika sice pěkná, ale zase tak odvařený jsem z toho nebyl a přehvězdičkovávat tento snímek jen pro to, že jej režíroval náš Jan Pinkava nebo že je to Pixar? Že je to Oscarová záležitost? To mi k uspokojení nestačí. ()

dan4815

Přišel jsem, viděl jsem a nepochopil jsem... nebo pochopil, ale nijak to mé srdce nezasáhlo. Nosný děj je poměrně nečitelný, neboť divák se snaží v krátkometrážním filmu najít něco, co tam nejspíše není. Osobně si myslím, že se to lidem líbí spíše z pohledu animace (na tu dobu super), zvláštně osamělé atmosféry, a děj je až druhořadým elementem. Minimálně má maličkost přemýšlela nad více body pro tyto aspekty. Nakonec vyhrálo abstraktní myšlení, které mi řeklo, že v tom nejde nic geniálního najít. Pán v pozdním věku sedí v parku, a sám proti sobě hraje šachy. Když mu to nejde, své alter ego porazí překvapivou jednoduchou vymrdávkou. Otočí šachovnici... a já na tom nevidím nic geniálního. Je to o souboji jeho mysli se samotou, zapomenutím i strachy. Vtip zde nevidím. Myslím si, že s dobou více propracovaných myšlenek v animácích tento počin jednoduše zapadá do průměru. Žlutý a ani červený Geri mě nebavil, jejich souboj myslí a řešení konfliktu mi přišlo příliš povrchní. ()

Disney utahuje opasek

Disney utahuje opasek

04.12.2006

Pět měsíců po tom, co Walt Disney Company vyhodilo dvacet procent personálu pracujícího na hraných filmech, se na řadu dostává i jeho animátorské oddělení z Burbanku. Walt Disney Animations, které… (viac)