The Beast Within

• Veľká Británia What Remains of Us (pracovný názov) (viac)
všetky plagáty

Desetiletá Willow (Caoilinn Springall) jedné noci následuje své rodiče na jedné z jejich tajných nočních výprav do srdce anglického lesa. Poté, co je svědkem strašlivé proměny svého otce (Kit Harington), začíná pomalu odkrývat temné tajemství jejího rodu. (PetriK12)

Arsenal83

John Snow žiletku veľmi nepozná, takže je permanentným vlkolakom, človekom len málokedy. Nuž, kto by sa ho teda bál, veď v hrách o kreslá ho nakoniec prešťali deti. A také dieťa sa vyskytuje i v tomto filme, ktorý nie je hororom, ale predstavením temnej reality v určitých rodinách. Folk zvuky a tradičná hudba nakoniec z toho robí dávnovekú bájku s ponorom do psychológie. ()

Gilmour93

Metafora na domácí násilí či klidně třeba na alkoholismus nebo dědičnou psychickou chorobu v rodině a k tomu perspektiva desetiletého dítěte, u které je přirozené pohybovat se v mýtech a pohádkách, jsou věci, které měly tvůrcům rozvázat ruce, ale oni toho neuměli využít. Téma monstra v lidech a jeho postupné odhalováni těmi, kteří měli být před veškerým zlem chráněni, nedokázalo udržet atmosféru a při devátém záběru na Land Rover projíždějící půvabným venkovem už nefungoval ani ten. Kromě vyprchávání vnitřní logiky sráží výsledný dojem i bezradný Kitík, jehož přehrál i ten černý chlupatec, co by mohl v posteli předstírat, že je babička. Kámoš od Zdi ho měl proplesknout, třeba by se probral.. ()

darkrobyk

Sociální drama o nevyrovnané rodině, kde otec je monstrum, matka podle všeho děvka a dcera spratek, má alegorický přesah do hororu, ale tím by se divák neměl nechat zmást. Mně by to nevadilo, kdybych ale neměl několikrát nutkání film vypnout nebo přetočit, páč mě prostě nebavil. Asi by se z toho dal sestříhat obstojný hodinový příběh, ale tohle se táhlo nekonečně. Pěkný vizuál, slušná hudba, která sice nepřináší žánrově nic nového, ale aspoň se snaží navodit atmosféru. Harington je herecky otřesný a mé sympatie neměl ani jako Sníh. Ovšem scénka, kdy se prohlašuje za krále lesa, byla jak ze silvestrovského pořadu ochotnické kočovné společnosti. Jinak v Nových mutantech se tvrdí, že se v nás sváří dva medvědi, tady pro změnu vlci. Tak příště třeba dojde na veverky... ()

pornogrind

Kdo od The Beast Within bude očekávat vlkodlačí horor bude zcela jistě zklamanej. Jelikož jde spíš o drama s vlkodlačí tématikou. Ale abych snímku zas až tak úplně nekřivdil tak cca poslední 20minutovka trochu té hororové atmosféry a napětí nabídne(TOP scénou je asi skříň). Rozhodně to ale není film o zabíjení, krvi a gore. Nečekejte ani žádnou povedenou vlkodlačí transformaci. Mě osobně film ze začátku moc neoslovil ale po chvíli jsem mu jakž takž přišel na chuť. Samozřejmě jestli to Alexander J. Farrell zamýšlel natočit čistě jako horor pak je to slabota né-li průser. Jestli to ale bral(což si myslím) jako drama s lehce hororovým finále pak je to slabší průměr(šlo to i líp). Když to shrnu. Tak podívat se na to jednou dalo. Když ale vidím těch zdejších nynějších 32% tak je mi jasný, že mnoho úspěchů se tenhle snímek asi nedočká. A tak na vážkách mezi 2-3hvězdami se tentokrát přikloním k té vyšší variantě. Takže slabší 3hvězdy ()

JASON_X

Nedochůdče malý nevděčný. Co by za to její kámošky ze třídy daly, kdyby měly tátu vlkodlaka. Ale ona nad ním furt jenom ohrnuje nos, slečinka. I když... ona vlastně ve třídě žádný kámošky nemá, protože nechodí do školy. Ona kouká z okna, dýchá z kyslíkový masky a jednou za měsíc při úplňku pozoruje mámu, kterak tátu někam odváží... No ale i tak náhodou určitě zajímavější dětství, než chodit jako ovce do školy, po škole do nějakýho dementního kroužku a doma pak dělat úkoly. Fajn film, potenciálně minimálně na čtyři hvězdy. Bohužel je hodně znát nízkej rozpočet. A nebo všechny prachy šly na honorář tragikomickýho ochotníka Jona Snowa a na lepší triky už nezbylo. Vlastně nezbylo skoro na žádný triky, většinu těch nejzajímavějších okamžiků si musí divák bohužel domýšlet. P.S: Kdyby to náhodou někoho zajímalo, tak ten úžasnej viadukt v devatenáctý minutě je tenhle. ()

Morholt

Hezký syrový vizuál a solidní výkon talentované Caoilinn Springall. Ale tím pro mě ta pozitiva končí. Pojetí vlkodlačí tématiky by samo o sobě zase nebylo úplně špatné. Jak už tady někdo napsal, za lykantropii můžete dosadit prakticky cokoliv, čím by rodina a její okolí mohli trpět, ale právě přítomnost vlkodlaka tomu měla dodávat punc neotřelosti. Jenže nakonec to byla směska nejrůznějších pohledů a hysterického jekotu, přičemž prakticky všechno důležité se odehrávalo mimo záběr. Samotným vlkodlakem se víc než jen šetřilo, takže se ho divák dočká až v závěru. Korunu tomu dodává příšerný Harringtonův výkon. Takhle ne. 25% ()

M.i.k.e

čekal sem béčkový horor a místo toho jsem dostal béčkovou vlkodlačí alegorii na domácí násilí, kdy přeměna otce/manžela ve vlkodlaka symbolizuje rozdíl mezi sympatickým otcem a manželem tyranem...asi...je totiž taky možné že sem to špatně pochopil a je to opravdu jen velmi špatný a nefunkční horor a ne jen nedotažené drama s dobrým úmyslem, ale špatným provedením...20% ()

Arach.No

Přistupoval jsem k Beast Within velmi vstřícně i po rozporuplných ohlasech, a chtěl jsem si ho oblíbit - krásné prostředí anglické venkovské samoty je velmi pěkně nasnímané (vůbec technická stránka je skutečně povedená a táhne film nahoru), sympatické obsazení včetně mladé Caoilinn Springall, která už ve Stopmotion ukázala, že má i se svém nízkém věku dostatek talentu a vedle svých dospělých kolegů se neztratí. Věděl jsem, že se jedná o metaforu o domácím násilí. Ta není nijak skrytá, ale tak jednoznačná, že vylučuje jiné čtení. Bohužel je ve filmu naprosto nefunkční. Vnitřní logika děje nedává smysl, příběh se asi v polovině rozpadá a motivace postav jsou nejasné až nesmyslné. To by šlo částečně omluvit vyprávěním z pohledu malého dítěte, bohužel ani to není konzistentní. Potěšilo mě použití praktických efektů namísto digitálu, ale ani to nedokázalo pozitivně přebít nepovedenou výstavbu příběhu, práci s postavami i s prostředím - ta jedna výrazná rekvizita, která je do příběhu od začátku bezdůvodně zakomponovaná, opravdu nemá žádný jiný význam, než aby mohla být ve finále "překvapivě" použitá. Bohužel tedy nakonec zklamání až rozčarování, a jelikož je režisér podepsaný i pod scénářem, asi nebudu s napětím čekat na jeho další kousky. ()

warrenur

Technicka stranka, vizual a i zvukove afekty, zvlast tie pocas veternej burky su celkom fajnove. Herecky s vyhradami. Ale scenar, ktory nepodrhuje atmosferu mi liezol na nervy. A pritom netrebalo tak vela. Flashbacky a opakovania tomu na atraktivite teiz nepridavali. Kazdopadne komorna zalezitost styroch ludi s temnym tajomstvom v ich rodokmeni je slusny zaklad, na ktorom sa da stavat. Holt, nie kazde spracovanie je i divacky atraktivne a vysledne i zabavne. Skoda. ()

Charvy.666

Označení horor trochu vedle. Jde spíš o vztahové drama s trochou vlkodlačí tématiky. Napínavé momenty tu jsou, jako ohlušující scéna ve skříni je fakt intenzivní. Musím pochválit i malou Caoilinn Springall, která hraje moc  dobře a uvěřielně. Zbytečně podceňovaný film ale 3,5 hvězdy si dle mého, zaslouží. ()

brasek

Sklamanie! Totálne nefunkčný horor, alebo možno to ani horor nemal byť ale je to myslené ako nejaká metafora. Otec vlkolak a ako to povedať mladej slečne?! Pointa by bola a teraz to zabaliť do príbehu čo bude baviť. Žiaľ nepodarilo sa a až tak veľmi, že sme úplne mimo. ()

Seffi

Těšil jsem se na horor s vlkodlakem, takže jsem ani nekoukal na trailer, abych si něco nevyspoiloval. Přece jenom filmy s vlkodlaky a upíry se už moc netočí. Tajemný rozjezd, paráda, to určitě bude dobrý. Od půlky filmu zacyklený děj s ustrašeným děckem, to už jsem si říkal, že je něco špatně. Pak nastal znuděný 1,3x speed. Wtf moment... jak se sakra ten děda dostal dolů z toho paroží, no nic...?! Zpátky k 1,3x speed těsně před konec filmu, abych už konečně věděl o co vlastně jde, a pak přišla poslední scéna s druhou pravdou, která to kompletně zazdila. Už jsem úplně alergický, jak je momentálně doslova v každém filmu někdo ublížený a musí to minimálně hodinu řešit. Kdybych věděl, že je to metafora na rodinné vztahy, tak se tomu filmu obloukem vyhnu. A mimochodem, proč je zrovna muž neustále vyobrazován v rodině jako ten špatný? Pořád stejná písnička, pořád se lidem bude cpát do hlavy to samé. Že já jsem se nechal nachytat. 15% ()