Žena touží po životním restartu. Nastěhuje se proto s rodinou do nového domu, kde už ale žije něco strašného. Podle děsivých skutečných událostí. (Netflix)

DavidHolub

Vynikající první polovina filmu. Skvělé sociální drama, perfektně budující hororovou atmosféru. Třetí akt byl slabší. Ale i tak se jedná o nadprůměrný film s velmi dobrými hereckými výkony a jakýmsi pokusem vymyslet něco nového v žánru vymítání. Opravdu milé překvapení. „Zrovna jsem viděla, jak se malý chlapec sám odpoutal, vylezl z postele, pozpátku lezl po podlaze a vyšplhal na zeď, sakra.“ 7/10 ()

*CARNIFEX*

Posadnutý Netflix propagandou a jeho permanentné, rasistické narážky do vlastných radov, zaobalené do extrémne nudného deja, ktorý v závere snímku pôsobí ako nevydarená reklama na exorcizmus. Ach, aké že to “prekvapenie”. Ale tak hlavne, že sa koliesko “točí” .. ()

Arsenal83 odpad!

Že vraj zmeska Amityville a Exorcistu. 😆 Poněkud tmavá zmeska veru. Čo by človek neriešil, keby to film neriešil sám. V tom obrovskom strachu z vŕzgajúcej verandy pri prievane by sa nejeden posral, ale možno tak v prvých filmoch niekedy okolo roku 1900. Najtrápnejšie je, že netflixkovskému scenáru ani tu nejde o naplnenie žánru, ale hlavne o naplnenie svojich ideologických komplexov. Aj preto sa stále opakuje, že "toto by černoška černoške neurobila", "my čierni musíme držať spolu" a napokon jedna skutočne encyklopedická infoška: AIDS je rasistický! Vraj preto, lebo epidémia AIDS zasiahla Afráčov oveľa silnejšie než iné skupiny a že až 40% obetí AIDSu sú černosi. To je ozaj že záchvatovo prekvapujúce s ohľadom na to, že fakt netušíme, aká rasa žije prevažne v Afrike. Zatiaľ prevažne len tam, hoci subsaharskí inžinieri zvyšujú krivku. Našťastie intelektuál s okuliarmi bez skiel a mudrujúci nad sójovým latéčkom sa nájde všade a tak je to aj tu prípad imbecila, ktorý kritikov filmu hneď označí za "nazi komunitu" a "kompletných rasistov", pretože takí progresívci ako on majú pre každého nálepiek dosť. Len či ich bude stíhať aj vyrábať, lebo na každej filmovej platforme má film pod 50%, na zhnitých rajčinách ho kritici hodnotia aktuálne na 31%, takže hor sa kurva do nálepkovania, lebo všetci sú rasisti len on je análny kolíček, čo dokázal aj komentárom k trápnemu seriálu Oteckovia: "Úchylná a sexistická propagácia heterosexuality v tej najhoršej podobe." Lebo jeho asi splodili buzeranti. ()

FromHell

Slow burn exorcist horror movie ktorý ku koncu slušne graduje, avšak samotné finále mi prišlo slabšie. Glenn Close, obzvlášť v démonickej forme bola naozaj extrémna a určite si takto zaslúžila podstatne viac priestoru. Inak..to čo tu vedia zo seba vyjebať do komentárov niektoré duševne zakrslé individiua je naozaj za hranicou môjho chápania. Nestačí, že sa ventilujete na fejsbuku ? Už aj tu treba sviniť priestor ? ()

Trevor

Nebyť Netflix rules a primitívnych poznámok ktoré už iritujú aj ich vlastné stádočko mohlo to dopadnúť lepšie a celkový dojem mevylepšil ani akčnejší záver, ktorý bohužial občas príliš pripomínal tanečky progresívnych umelcov. V produkcii niekoho iného to mohlo dopadnúť podstatne lepšie. ()

M.i.k.e

další/nový Vymítač ďábla se sice nekoná, ale i tak u mě v rámci možností převažuje spokojenost. Spasení nenabízí žádné velké lekačky a vyloženě hororové scény jsou tu všehovšudy asi dvě. ale na druhou stranu zvládá pracovat s nenápadnou lezavou atmosférou, kdy dost dlouho není jasné jestli tady opravdu řádí nějaký bubák a nebo jestli mamince starší ve věži z chlastu. Něco podobného nabídla svého času první série Them a i když tam to fungovalo ještě lépe, tak ani tady se Lee Daniels a spol. nemají za co stydět. Čtyři hvězdy nejsou vůbec daleko...66% ()

cariada

Co to bylo? Černošské sociální drama s prvky horory. Horor bylo to vůbec do koukat. Pro mě neskutečně nezáživné , takováhle kombinace vůbec nešla dohromady. Postavy ne sympatické. Poslední půlhodinu se to překlopí v horor a nabere to trochu spád, ale už to nic nezachrání. ()

oveckaoa odpad!

Sociálně slabá černošská rodina se stěhuje kdesi do baráku v Indianě . V rodině je matka co je kadeřnice a dříve chlastala a někdo ji pořád kontroluje ,dva synové,  dcera a babka co se léčí s rakovinou a myslí si, že žije jen díky tomu, že věří v boha s otcem se matka  rozvádí a on bojuje v Iráku tahle babka roztahuje nohy na počkání chová se jak štětka a pořád chce píchat s nějakým černochem co ji léčí z rakoviny ho to i nějakým způsobem rajcuje (úchyl?) . Celý film je klasické klišé šikanují jich tam , jejich matka má protibělošské kecy , že jí všeci ubližují, protože jsou černí (ačkoliv ti co šikanují jejího syna jsou taky černí a ta co si kontroluje za nechlastá je taky černá tak kde je teda ten rasismus nevím)  a , aby se splnil žánr horor tak ten nejmladší syn mluví s imaginárním kamarádem , ze sklepa jim tam pořád létají mouchy a ty děcka se začnou chovat divně na konci máme i exorcismus, který se dá považovat za nejhorší co kdy vyšel (dokonce  horší než tady Vymítač ďábla: Znamení víry)   . Má to 2 hodiny a za 50 minut se nestane vůbec nic jen se dozvíte, že epidemie aidsu v Africe zabila 44 procent černých je to prezentované jako většina a jako by to bylo něco šokujícího v zemi kde je skoro samý černoch a , že princ Charles měl chodit s černoškou místo bílé Diany , ale Angličané to nechtěly, protože jsou to rasisté  (takhle to tam zazní) což ani není pravda a vytáhly si to vyloženě z prdele (Tohle je nejspíše upravená verze , že měla mít dítě s Arabem ,ale anglická královská rodina to nechtěla)  . Hororové scény to má v malém množství je tam jedno topení a ve flashbacku ukázané jak předchozí žena v rodině  vyvraždila manžela  dceru a pak se oběsila. Po hororové stránce to stojí za hovno a nudí to po filmové tam taky není co chválit 5 procent za to, že podle skutečné události  , že tu babku tam něco zabilo a za konec kdy se konečně něco dozvíme . ()

Master19

Otravný horor, který se snaží diváka přesvědčit aby ho bral vážně tím že je to podle skutečné události. Ale vážně to brát nejde a od půlky už se jen čeká na konec... ()

JohnSmith

Jediný důvod proč nedávám odpad je závěr, kde se alespoň něco dělo, i když to za moc nestalo. Hodně slabý horor, na kterém byla nejděsivější asi Glenn Close. ()

sedm.1

Upřímně vůbec nechápu přítomné velice nízké hodnocení ostatních uživatelů, které je vyloženě zdrcující, já s tím nicméně rozhodně nesouhlasím a naopak, The Deliverance považuji za skutečně velmi působivou a výraznou podívanou, ke které mám jen jednu jedinou výtku, a to až příliš mnoho přepáleného pánbíčkářství v úplném závěru, jinak ale pardon, za mě jízda jako prase. Celé by se to dalo každopádně označit za takovou vážně funkční kombinaci sociálního dramatu a vymítačského hororu, kdy se obě linie postupně propojují, respektive zhruba dvě třetiny filmu je to tedy spíš to drama, a k tomu hororovému dění se to postupně posune až v závěrečné třetině, ovšem oboje funguje skutečně parádním a hlavně silným způsobem, emoce by se tu daly chvílemi doslova krájet, no prostě paráda. Za perfektní jinak musím označit i veškeré postavy, které nelze popsat jinak než jako zatraceně výrazné a zajímavé, a to samozřejmě i díky parádnímu castingu, na čele se strhujícími výkony Andry Day a Glenn Close. Dále pak musím vyzdvihnout i dech beroucí atmosféru, která na mě působila naprosto dokonale přesvědčivým způsobem, skvělá byla i syrová vizuální podoba filmu a i po efektní hororové stránce mě The Deliverance oslovilo, i když v tomto ohledu toho film příliš nenabízí, ale i tak spokojenost. Dále se tu vyskytuje hromada napínavých momentů, odehrává se to ve skvělém tempu a své odvede i potemnělejší hudba, napomáhající k vyvolání těch správných diváckých pocitů. Za mě se zkrátka jedná o opravdu výraznou podívanou, která mě vyloženě nadchla a bavila, a která si rozhodně ani zdaleka nezaslouží tu veškerou kritiku. ()

lp_fish

Lee Daniels to zase nedal a je to škoda. Ještě v polovině filmu si člověk mohl říkat, že se to dobře nahozené sociální drama vypointuje nápaditým mysteriózním hororem, bohužel to co přijde je "exorcistická" sbírka klišé, které vyznívají spíš směšně. ()

BOURQUE

B-čkový horor zo sub-žánru Exorcism s true-based prvkami, ktorý je príliš dlhý a v samotnej konci už stráca dych (viac pomerne jednoduchý a nevypracovaný záver). Glenn Close tak trochu v netypickej roli, ktorá jej celkom vyhovuje. Tuctovka od Netflixu. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

Daiker

Velká chyba kdo čeká nějaké horové scény.... Jako sociální drama je to dobré, jako démonický horor je to spíš odpad. Oceňuji že Netflix se s tím moc nesral a ukázal tento tzv. démonický příběh spíš jako selhání alkoholičky... Ikdyž démonické náznaky tam jsou.... Výkony Close (vypadá jak transka) a matky alkoholičky jsou dobré, bohužel na celkové zpracování příběhu to nestačilo... ()

Mngwa

Herci se snažili ostošest, ale bohužel tu nekonečnou nudu neutáhli. Bylo to nepředstavitelně unylé, naprosto mi tam chyběla nějaká atmosféra, napětí nebo cokoli, co by se tomu aspoň vzdáleně podobalo. Největší hrůzu jsem zažila, když jsem se podívala na čas, protože jsem měla pocit, že to už jede snad dvě nebo tři hodiny. Jenže to bylo jen třicet minut a do konce zbývala ještě hodina a půl! Zápletka je natolik banální, že by to stačilo na čtvrthodinový kraťas, ne na dvouhodinový film. Dysfunkční rodinka se nastěhuje do domu a vy 2 hodiny přemýšlíte, jestli vyšilují z démona, nebo sami ze sebe. Spoiler: byl to démon. Tak, teď to víte a nemusíte se na tuto velenudnou záležitost vůbec dívat. Není zač. ()

John80

Ďalší film o prekliati domu a rodiny až po vyháňanie samotného diabla, vo filme hraje Glen Close ,čo má celkom prekvapilo v tomto žánri 2* ()

helraiser

Takové černošské vymítání, které se snaží o jistý sociální přesah, ale moc se mu to nedaří, respektive to nikoho ani trochu nezajímá. Závěr to trošku zachraňuje, ale rozhodně žádný zázrak. ()

MManual

Tunajšia nazi komunita sa ako vždy nedokáže trafiť do dverí a nie je schopná rozlíšiť remeselne dobre natočený film od zlého. Očividne im stačí silná černošská hlavná postava, aby sa tu zhromaždili a naspamovali tomu hneď odpad. Čo je škoda samozrejme, keďže to môže odradiť ostatných od tohto zatiaľ filmu roka na Netflixe. Od scenára cez kameru a herecké výkony to všetko fungovalo na výbornú a každý kto má aspoň trochu cit pre film a nie je kompletný rasista to musí spoznať hneď od začiatku. ()