Od momentu, keď sa Johnovi Connorovi (Nick Stahl) podarilo odvrátiť súdny deň a zachrániť ľudstvo pred zničením, uplynulo 10 rokov. V súčasnosti dvadsaťdva ročný Connor žije inak, ako väčšina ľudí - bez domova, bez kreditných kariet, bez mobilného telefónu a bez práce. Bez akýchkoľvek záznamov o svojej existencii. Žije spôsobom, ktorý znemožňuje, aby ho vystopoval Skynet. Z tieňa budúcnosti však jedného dňa vystúpi T-X (Kristanna Loken), doposiaľ najvyspelejší vražedný stroj Skynetu, ktorý vyslali z budúcnosti, aby dokončil prácu svojho predchodcu T-1000. Vo svojej ľudskej - ženskej podobe je T-X rovnako krásna, ako aj v skutočnosti neľútostná. Je mnohonásobne silnejšia, nebezpečnejšia a deštruktívnejšia, než ktorýkoľvek Terminátor, ktorý tu bol pred ňou. Teraz však nie je jediným cieľom Skynetu John Connor. Nič netušiaca veterinárka Kate Brewsterová (Claire Danes) sa skoro stane svedkom toho, ako jej dávna minulosť a nádejná súčasnoť vyústi do nepredstaviteľnej budúcnosti. Pokiaľ ovšem dokáže uniknúť vražednej T-X. Keď si Connor a Kate uvedomia, že do príchodu súdneho dňa zostávajú iba tri hodiny, ich jedinou nádejou na prežitie sa stáva replika Terminátora (Arnold Schwarzenegger) - tajomného a teraz už zastaralého robota, ktorý sa Connora v minulosti pokúšal zabiť. Spoločnými silami musia zvíťaziť nad technologicky vyspelejšou T-X a odvrátiť tak hrozbu súdneho dňa... alebo odsúdiť celé ľudstvo na zánik. (oficiálny text distribútora)

Jarosh66

Je to už kvalitativně na nízké úrovni v porovnání s jedničkou a dvojkou. Ale pořád si drží jakýsi ten terminátorovský děj, který už ve čtverce vidět není, takže nakonec, buďme rádi alespon za tohle... ()

Monini

Průběh filmu rozhodně není žádný zázrak, ale určitě se snaží svým předchůdcům sluště sekundovat. A ten konec? Rozhodně jeden z nejlepších konců, tak by to mělo vypadat! ()

P@\/EL

Poměrně dobrý akční sci-fi film, který zaujme hlavně díky výborným efektům a trikům, které jsou jak po vizuální tak i po zvukové perfektně propracované. Další devízou filmu jsou určitě akční scény, jež jsou pořádně svižné a našlapané. Co se týče příběhu, tak tem mi přece jenom připadal spíše slabší. No a závěr mě taky zrovna nenadchnul. ()

Tomulka

do doby než se konečně rozhodne o zapojení umělé inteligence do všech ostatních systémů je film o ničem. Pak už to celkem jde akorát už člověk ví jak to dopadne. Přestavitel Johna se moc dobře nepovedl vybrat. Je mi jedno kdo režíruje takovou látku (teda jako ve velkých uvozovkách), ale pokud je to pokračování tak se musí držet svých předloh (teda podle mně rozhodně) a ten John moc nezapadal do profilu z předchozích dílů. ()

Spike86

Není to špatné, nechybí dostatek akce, je to i vtipné, ale to je tak všechno. Scénář nenadchne, hudba také ne a tak to i přes tu spoustu akce a efektů, někdy v možná až přílišném množství, působí trochu sterilně a ne moc napínavě. 68% ()

zekon

Z prvních tří T jednoznačně nejhorší a nejstupidnější. Pokud to ale odstřihnu a vemu to jako akční komediální sci-fi tak ano. Film neskutečně zachraňuje naprosto nehorázná neotřelá jízda jeřábu a Arnieho vtípky. To je síla. Paráda a za to bych dal i 5. Takže průměr je 3. ()

chlievik

Samozrejme jedničke sa to nevyrovná v originalite, a dvojke zase v prekvapivom pokračovaní a spracovaní inovácií. Jednotka bola zaujímavá v tom, že to bol origi nápad, a nebolo treba veľa blbých vysvetľovačiek, kto chápal, ten chápal, vlastne to bolo jednoduché a najskutočnejšie a zároveň najuveriteľnejšie zo všetkých. Dvojka mala niekoľko nutných vysvetlení, skomerčnela, ale tak to muselo byť, aby to malo logický dej, a aby divák chápal, o čo ide, museli dej vysvetliť a druhú časť "seriálu" aj prispôsobiť. Trojka je ešte o kúsoček jemne epickejšia, lebo to nevyhnutne musí znovu zapadnúť s prirodzenou dejovou líniou - je nutné tam pridať nejaké tie drobné fakty, ako to celé vlstne bolo a nebolo... takže je tu už aj americká armáda, plukovník čo spustí Skynet, na ktorý je nakomponovaný vírus samočinnej individualizácie či sebauvedomenia umelej inteligencie, jeho dcéra, John Connor, ktorý vyrástol, ale už vie o čo kráča (čiže má kto vysvetľovať - tak, aby to nebolo všetko výlučne v rukách Švarcíka), proste... film je epicky analogický (podobné situácie ako v T2), "Vrátil som sa", Švarcik si zháňa oblečko v bare, holka TX získava všemožné kontakty, informácie, oblečenie či auto brutálnym a chladným násilím, potom ešte zextrémnelá akcia s autami, rozbíjačky áut, budov, tentoraz priamo s telom T101 zavesenej na žeriave (proste čo najextrémnejšie, jo? :( - tu jemné sklamanie mňa ako diváka), proste to isté čo v dvojke, len... ešte brutálnejšie, a najmä plné nových počítačových efektov, ach jaj. Čo technika pokročila, to mozog menej pracuje na nových nápadoch.. ! Takže milovníci efektov, hurá, ale najmä priemerné mozgy - hurá; mozgy, čo neradi rozmýšľajú, si prídu na svoje, to jo, osobne som mal dojem, že pozerám graficky vylepšenú okopírovanú dvojku, takže nie som nadšený, hoci o sklamaní sa nedá hovoriť taktiež. Film patrí do skupiny kúskov, ktoré by si fanúšik týchto zlodružstiev mal aspoň z povinnosti pozrieť, aby sa mohol aspoň baviť so zainteresovanými, hoci trebárs aj v negatívnom duchu. Nápad ako bude vyzerať TX nie je nič geniálneho,ale je to vskutku zaujímavé,plus navyše keď je to žena,ktorá bola neznámou herečkou,čo bolo vhodné. Istotne by sa nejaká Michelle Pfeiffer (alebo hocikto obdobný) nevynímala tak príjemne ako nová Lokenová, hoci na začiatku jej nemuseli zakrývať prsia, keď už jej ukázali jej krásny zadok :-) :-P Dá sa mrknúť si to aj v anglickom origináli, hoci slovká sú používané tak, že sa mi zle rozumie, keďže nepoznám určité technické pojmy,ale má to zmysel vedieť ako to použili v origi soundverzii = vždy trošku ináč než v slovenskom preklade... Aj keď preklady robia profíci, no nie je to "ono", veď viete jak.... :-) Inak si nemyslím, že sú to vyhodené dve hodiny času (ak si to chcete pozrieť), najmä nie v tejto militaristicky orientovanej dobe, keď by sme si všetci mali uvedomiť, že podobné hrozby sa môžu vyskytnúť fakt dosť čoskoro, a nemusia to byť vôbec žiadne stroje, ktoré na nás budú útočiť, pozabíjame sa navzájom sami, ľudia ľudí. Veď sa len pozrite čo sa deje medzi Izraelom, USA a Iránom, a to isté môže po ekonomickej kríze prísť do EU, USA, Ruska, Číny, hocikde, ľudia sú inštinktívni idioti, blázni, a najmä... hlupáci.... naletia na hocijaké mediálne žvásty a lži. Práve zisťujem, že je natočená aj "štvorka" Salvation, ach jaj, a bez Švarcika? No to ani nepozerám! Asi mal týpek vtedy veľa problémov s tým ako zakryť svoju neveru so slúžkou, alebo ako ju nakryť (po tých rokoch so steroidmi...)? Jedno je isté, Terminátora by bez Arnolda v budúcnosti ani nemali robiť, ďalšie diely e-é, sa to proste nehodí, s Arnoldom nech umrie aj tento kultový film, veď nevedia vymyslieť niečo nové? () (menej) (viac)

Andy.222

Já osobně jsem byl hodně zklamaný. Ano, bylo tam pár humorných scén (sluneční brýle na začátku, náš starý známý psychiatr, arzenál v rakvi). Bylo tam i pár zajímavých momentů (T-X a její výzbroj mi chvíli sedla, chvíli ne, to stejné Lovci-Zabijáci). Na druhou stranu, bylo tam spoustu logických děr (samojezdící auta prostě neberu, existují sice auta která by mohla mít dostatečnou počítačovou kapacitu, aby je šlo takhle naprogramovat, ale určitě je nejde náhodně sbírat na ulici. To stejné s Arnieho vědomostmi, které mít nemůže. Pokud John byl zabit a předchozí hodný terminátor roztaven, neměl ho kdo naprogramovat, aby věděl kde hledat klíčky etc. Likvidace Johnových důstojníků a jeho budoucí ženy mi z pohledu skynetu přišla naprosto podřadná a nepodstatná), Herecké obsazení mi také naprosto nesedlo, jako jediný sympaťák mi přišel Arnie a Stahl na mě celou dobu působil tak moc jako naprosté nemehlo, že bych svůj život radši svěřil jeho dětskému předchůdci. Zatímco na jeho dva předchůdce se rád koukám znovu, tento díl jsem nikdy neměl potřebu vidět podruhé ()

acrylic

Ale jo, proč ne? Naštěstí se režisér neplácal po prsou, jak natočí dalšího T2. Vzal to pěkně po svém a jako vždy vynikající Arnold z toho udělal parádní a zábavný akční film! :) Jediné, co mi prostě nesedí je výběr herce na Johna. Vím, že tu neměl působit jako tvrďák a vůdce odporu, ale tohle? Takový zoufalec to taky být nemusel :)) ()

Dr.dogous

Terminátor 3, vzpoura strojů. Roboti jsou virem přeprogramovány a půjdou lidem po krku. Zastaralý robot (Arnold Schwarzenegger) bojuje na straně lidí proti dokonalejšímu stroji T-X, a to přestává být k smíchu. Humor je vážná věc, aspoň v této parodii "Matrixu". Perzifláž - T2, Za vizuální efekty, konec tolerance k Arnoldovi. 62% ()

JecteJogurty

Nie je to jednotka a uz vobec nie dvojka, ale nastastie sa ani prilis nesnazila byt. Som rad, ze vznikla, no styri * dam asi len kvoli predchadzajuicm dvom dielom. Co je najhorsie, mam chut si pozriet to, co sa stalo "potom"... Pacilo sa mi hlavne to, ze film bol poriadne naplneny akciou a clovek sa nenudil. ()

bSaR

Moc lidští (emoce) Terminátoři; mě ne příliš lahodící parodie; vady na kráse jako např. když Arnold ze začátku šáhnul v autě pro klíče (což se naučil model z dvojky od Connora), použití plamenometu - nepotřebuje náhodou tato zbraň nějakou hořlavinu?; emoční složku - v prvním díle smrt Reese, v druhém loučení Johna s T-800; nějaké hlubší téma (přátelství překračující "lidské" hranice - ve dvojce) a to Terminátorské kouzlo... To vše mi na filmu chybělo, či vadilo a tak trochu rozesmutnilo. Snímek je slušný akční filmový zážitek, ale TERMINÁTORA v něm nehledejte. Nemůžu říct, že bych nedoufal v druhého Terminátora 2, v to spíše nevěřím, ale kéž by se pětka vydařila a přinesla to co první a druhý díl série. ()

komando20

určite to nie je zlý film, ale chyba mi tam Linda Hamilton, určite aj Edward Furlong, hudba od Brada Fiedela a uplne najviac asi režia Jemsa Camerona on by jednoznačne z toho vytažil viac, tetno pre mňa dosť nudný scenar oproti I a II by zmenil a film by zarobil možno dvakrat tolko čo tato divna III Arnolda určite musim pochvaliť si viedol skvelo len z jeho povodneho timu tam moc ludi nezostalo a bolo to velmi citiť :((((((((((((((((((((( bojim sa Aky bude terminator 5 lebo 4 bola uplna slabota ()

mine.slayer

Více humoru než v minulých dílech, ale zároveň se neztrácí vážnost celé situace kolem Soudného dne, T3 rozhodně nezklamal a Kristanna Loken jako terminátorka terminátorů naprosto brilantní!!! ()

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (viac)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (viac)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (viac)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (viac)