Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiálny text distribútora)

Radiq

Coenovic slabší kousek, kterej se zbytečně moc zaměřuje na hudební stránku a předhazuje nám hromadu typicky americkejch hudebních žánrů v docela podprůměrným ději, kde se ani černě nezasmějete, ani nezakrvácíte podlahu, což je u Coenů asi potřeba. Clooney se do role taky zrovna nehodí - hrál to jak nějakej Johnny Depp, kterej je takovejma rolema pověstnej... a koneckonců ten by se tam hodil mnohem víc. Že jde o variaci Homérovy Odyssey, to je mi docela fuk, protože si z toho udělali vlastní způsob převyprávění... ale prostě to není nic světobornýho. Dokonce bych řekl, že spíš nuda, než zážitek, kterej bych od toho očekával... Škoda. ()

jedna_vrana

Film pozretý druhýkrát s odstupom niekoľkých rokov. Výsledok je taký, že pobavil oveľa viac ako prvý zážitok. Dokonca moje skromné konštatovanie, nebude toto najlepšia Clooneyho rola? Niekoľko skvelých gagov, nie však v štýle lacného a násilného humoru, momentov smutno-veselých, mnohých absurdít v deji. Hneď v úvode filmu: Delmar O'Donnell: Pracuješ na železnici, grandpa? Slepec: „Nepracujem pre nikoho.“ Delmar O'Donnell: „Máte ale meno, však?“ Slepec: „Nemám meno.“ Ulysses Everett McGill: „No, a to môže byť dôvod, prečo ste mali ťažkosti nájsť si prácu“. Atmosféru filmu dopĺňa „mississipský“ prízvuk a hudba na pozadí a v popredí. Miestami máte pocit, akoby ste počuli prehrávanie filmu z celuloidového pásu a naozaj pochádzal z 30tych rokov. Jednoducho to stálo za to! ()

Aargh

Na tomhle filmu jsem něco strašlivě důležitého nepochopil. Zůstalo jen americké country, nanicovatá atmosféra 30. let a hlavně nuda. Vtipné mi to nepřišlo ani trochu. Radši si pustím znovu Fargo. ()

eye candy

Pete: I've always wondered, what's the devil look like? McGill: Well, there are all manner of lesser imps and demons, Pete, but the great Satan hisself is red and scaly with a bifurcated tail, and he carries a hay fork. ()

Decker

Na Coeny docela slabsi kousek (ty nejslabsi ale teprve prisly), avsak stale velmi zabavny a "coenovskym" humorem nabity snimek, ktery me docela pobavil a rozesmal (zvlaste Clooney s jeho pomadou anebo sileny bankovni lupic strilejici do krav). Bohuzel geniality predchoziho Lebowskiho nedosahuje ani z poloviny a tak se v mych ocich jedna o zklamani asi jako kdyz spickovy sprinter nahle zabehne stovku za 20 sekund. ()

Wallas

Old-schoolová road movie s výbornou hudbou. Velice jemný a nenápadný film bratří Coenů se staví na přední příčky jejich tvorby. Tenhle film má prostě svůj nezaměnitelný styl - buď se vám líbí a berete to, nebo znechuceně odcházíte spravit si chut Lebowskim. ()

LeoH

Lidský hlas, to je přece síla! Tenhle film na ní stojí cca. z poloviny. A když si slepý majitel „plechovky, do které se zpívá“, uznale pobrukuje do taktu, když Michael Badalucco v manické fázi své psychózy skotačí na elektrické křeslo stejně radostně, jako předtím trhal rekordy ve vykrádání bank, když uprostřed Clooneyho ateistického proslovu najednou kráva z proroctví stojí na střeše a psací stůl se vynořuje z hlubin s nejzvukomalebnějším žbluňknutím v dějinách filmové ruchařiny, když odjíží delfská drezína a barvy zase blednou, a předtím, mezitím a pak ještě asi dvacet nebo padesát dalších když – to vše je čistá filmová radost. Mí nejmilejší Coeni, kteří s každým dalším zhlédnutím jen získávají. ()

plechulka

Co se týče story, je to pro mne tak 3,5 - od Coenů se mi většina filmů líbí víc - ale ta úžasná muzika (a hlavně ústřední píseň "Kluků od Syslí řeky") to zhoupla k vyššímu hodnocení ()

arbitr

Kdo neviděl neuvěří. Na tento film si je třeba udělat vlastní názor. Coenovci jsou mými oblíbenci (neskrývám) a George Clooney (ten ne) v roli v jaké jsem ho do té doby neviděl. Bláznivá kombinace, ze které se vyklubala bláznivá komedie s nádechy černého humoru (jaké překvapení ;-). Scénář filmu jednoduchý, ve filmu již vícekrát použitý - trestanci na útěku - navíc jak vyplývá z názvu bratři (no že by si byli nějak podobní). Kromě skvělé zábavy je tady ještě jedna možnost pro ty kdo rádi country music. Chytlavé melodie, které i když si je pustíte bez filmu (na CD) vybaví vám příslušnou scénu, kterou doprovázely a umocní tak hudební zážitek o úsměv na rtech. Věřím, že se bavili všichni i u natáčení a je to z toho filmu vidět i cítit. ()

capák

Pro mě osobně nejlepší komedie od Coenů. Výborná atmosféra, spousta vtipnejch situací, pečlivě vypilovaný charaktery postav, stylová hudba a do detailu propracovanej scénář - stejně tak jako ve většině filmů Ethana a Joela. V podstatě žádná scéna tady nevyzní do ztracena, ale má v závěru svý pevný místo. Kromě toho mě Clooney v tomhe filmu přesvědčil, že přece jen není špatnej herec a navíc není ani špatnej zpěvák. Z jeho postavy jsem se několikrát málem posral smíchy, stejně tak jako z některých dalších charakterů a scén. Sice nevim, jestli to není spíš tim, že jsem si před filmem dal jointa, ale Coen a Coen mě rozhodně nenudili. A to se počítá. ()

DivX

Velice podivný snímek režisérů Joela a Ethana Coenových o trojici uprchlíků. Jak jsem si všiml, film má i velice mnoho odpůrců. Greorge Clooney podal velmi dobrý herecký výkon a proto dávám filmu čtyři zasloužené hvězdy. Vím, že spousta lidí nebude s mým úsudkem souhlasit ale já se docela bavil. Filmem se střídá vtip i drama a nemusíte ani moc uvažovat nad příběhem. Perfektní soundtrack. 75% ()

Chasm

Skvělý film, nedokázal jsem se od něj odtrhnout a pořád jsem se bavil... Soggy Bottom Boys hrajou a zpívají úplně dokonale... Podle mě druhý nejlepší počin bratrů Coenů (po Fargu), bavil mě dokonce víc než Dude Lebowski... ()

T-pack

Veselý příběh o neveselých stránkách americké historie. Komické trio vězňů, které nic moc vlastně nerozhodí. K tomu spousta gelu na vlasy. Lepší filmové zpracování Homérovy Odyssey těžko pohledat. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Spolupráce bratrů Coenových a George Clooneyho zatím čítá Bratříčku, kde jsi?, Nesnesitelnou krutost a Po přečtení spalte. Už brzy uvidíme jejich čtvrtý společný film, retro komedii Ave, Caesar!, tím… (viac)

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (viac)