Medveď

• Česko Medvěd (viac)

Unikátny polohraný dokument o živote medveďa v divokej prírode nakrútil režisér Jean-Jacques Annaud výhradne s cvičenými medveďmi a medvedími atrapami, vystaval príbeh malého medvedíka - siroty, ktorého si osvojuje veľký medveď - samotár, vtlačil svojim zvieracím hrdinom ľudské vlastnosti a vytvoril tak silnú a dojímavú výpoveď o mocných prírodných zákonoch. (STV)

Gilmour93

Dolomity vydávané za Britskou Kolumbii, trocha Čajkovského, psychedelické Pojarovy sny a prostý příběh o krutosti i kráse uprostřed nespoutané přírody. Annaudovi by se dal vytknout kalkul s dojemností a postsynchrony medvíděte ve stylu Milerova Krtečka, ale proč to dělat, když mnohem vzrušující je nechat žít.. Styďte se, pane Bloome a pane Cagi! Berete miliony dolarů a přehraje vás chlupáč za pár lososů, borůvky a sklenici medu.. ()

sud

Překrásný dojemný film o přátelství osiřelého medvíděte a osamělého medvěda samotáře podle též krásné knihy od Jamese Olivera Curwooda. Od začátku do konce ukazuje krásnou Kanadskou přírodu v celé své kráse a příběh medvědů a jejich setkání s lovci je opravdu nádherně natočený a medvědi to zahráli jako skuteční herci. Zvláště ten malý je kouzelný. Ve filmu je spoustu silných scén, u mě dominuje scéna se zahnáním pumy na útěk. Jean-Jacques Annaud si u mě udělal veliké plus a utvrdil se mi v tom, že je těžkej profík. 100%. ()

Matty

Napínavý souboj dvou medvědů s jejich lovci, na kterém jsou nejvíc udivující medvědí herecké výkony (nehledě na počet medvědů a jejich trenérů). Inu, Francouzi vždycky uměli "zvířecí" dokumenty. Je člověk sám součástí přírody, anebo s ní nikdy nemůže koexistovat? A jaký je rozdíl mezi člověkem zabíjejícím medvěda a medvědem zabíjejícím třeba koně? Kdo to dělá pro přežití, kdo pro zábavu a kdo ze zlosti? Máme důvod litovat roztomilého medvíděte rozsápaného hladovou kočkovitou šelmou? Nebo je správné brát to jako přirozenou součást potravinového řetězce? Těžko hledat jasné odpovědi, nicméně podobně nadějný závěr jako má Medvěd přináší život jen velmi zřídka. 80% Zajímavé komentáře: berg.12, genetique, Decker, Jordan ()

LaciLC

V mojom rebríčku najdojemnejších filmov by sa Medveď umiestnil určite veľmi vysoko. Filmy s "prírodnou tematikou" síce nevyhľadávam, ale Annaud ma presvedčil, že aj z takéhoto filmu sa dá urobiť výnimočné dielo. Áno, Medveď je výnimočný film, okrem toho sa odohráva v prekrásnom prostredí, takže po celú dĺžku sa máte na čo pozerať. A vôbec by ma neprekvapilo, keby ste si pri ňom skutočne aj trochu poplakali. Veď aj mne sa to už stalo a nie raz. ()

Lima

Skoro se mi nechce věřit, že nejde o dokument natočený skrytou kamerou, ale hraný film podle scenáře. "Herecké" výkony medvědů v něm jsou tak přesvědčivé, že by to lépe nesvedli ani vycepování míšové z ruské cirkusové školy. A podívaná je to vážně nádherná. Za zmínku stojí také, že méďovy animované sny jou z dílny českého klasika Břetislava Pojara. ()

• V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)
  • Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)
  • Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)